Šta je novo?

Cyberpunk 2077

CP poredite sa GTA 6 kad bude izašao. Nije fer da poredite igru iz 2013. sa CP koji je izašao sedam god. kasnije.

GTA 6 će oduvati CP sa grafikom i gomilom drugih stvari a onda će sledeći CP da oduva GTA 6 i tako u krug a nisu za poređenje po mnogo čemu.

Uživajte u onome šta vam se više dopada...

Nisu još ni počeli raditi na GTA 6.

Nije mi cilj da poredim GTA i CP, te igre se ne mogu porediti. Nije isto osmisliti cijeli jedan svijet budućnosti i RDR 2 kao simulaciji divljeg zapada. Započnite danas praviti svoju igru pa stavite na papir RDR 2, GTA i CP pa ćete shvatiti o čemu pričam. Horizon Hero Dawn isto tako jedna fantastična igra, ali složićete se da je svijet u toj igri poprilično generički kao npr u novim Assassin's Creed-ovima. Pa samo se sjetite kako su odradili klubove, pabove u igri, a koliko ih ima na desetine. Razne kuće, zgrade, biznis centre, tržnice, hale, skladišta... Pa za 5 igranja ih ne možete sve obići i pregledati i onda neko poredi CP sa tim igrama. Ne može se porediti, jednostavno je za klasu bolji, igra kao da nije iz ovog vremena. I vjerovatno bi za dvije klase bio bolji da su ga završili u potpunosti. Da nisu isjekli priču, dijelove grada i sredili sve te bug-ove.
 
Rade već godinama na GTA6. Ne budite smiješni.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Krenuh pre par dana igru ispočetka, da bi kupio Samurai maju koju sam propustio :D.

Sve u svemu 47 sati spucanih u igru za sada... Sviđa mi se, dobra je... ali definitivno nije igra generacije no ajde da vidimo kako će priča dalje ići pošto sam sam Story jaaako malo pipao.

Što se bagova tiče, tek pre neki dan sam naišao na "ozbiljniji" bag kada mi se pokvarilo repetiranje oružja u sred fajta. Load checkpointa i rešeno. Prosto mi je neverovatno kada čitam i gledam iskustva drugačijih. Nemam ideju kako se meni ti problemi ne javljaju.
 
Igra je ok, next gen, to niko ne moze osporiti. Ako se izuzme iscrtavanje vozila na 5m, ili kolone auta na dugim putevima, koje nestaju kako im se priblizavamo, auta zabetonirana u put do pola, i tako neki slicni bugovi, patchevi su poprilicno popeglali za nesmetano igranje. Za 80tak sati igranja, mozda sam imao 3 crasha, 2 buga gdje je morao reload game. Nije strasno. Prilicno je obimna igra da bi prvi dan sve bilo cakum pakum.
Samo i dalje mislim da je jako neoptimizovana.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@jorgovan nisi morao počinjati ispočetka, @whiplasher je neki dan bacio hint gde se može naći majica sličnih karakteristika sa 4 mod slota, na nekoj random lokaciji...

@whiplasher sve je kao što si napisao, dakle ništa strašno i dramatično... Što se tiče neoptimizovanosti, mislim da 90% stvari mogu sutra rešiti, ali neće jer se mora i hardvera prodati... :)
 
Maja siledzijka ima i dzonijeva legendary icon sa 4 slota, mislim da se dobija kroz onaj side job gdje se dobija i jakna i 911 i 1 random isto 4 slota legendary. Koga zanima nek se javi u pp, mislim da imam negdje jos uvijek ss lokacije.

Pa moze da se igra naravno. Ako zanimarimo taj spawn auta i ljudi na 5m, koje je u sustini samo estetika, neku zamjerku nemam. Doduse desi se nekada da drop sa ubijenih ne mogu da pokupim, jer zapadnu ispod lesa ili auta, pa onda moram da pomjeram les ili auto...
Oko 80h imam i smorila me vec sa side i gigs i narednih dan dva cu da odradim act 3 i to je to. Cekam neki DLC :)
Jedino zbog cega bi krenuo ponovo igru je jer
sam iznabadao onog ripperdoca i ostao uskracen za neke epic i legendary implante
Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Ha, ha, same here... :)

Nisam mogao pustiti da se izvuče na nisam ja zeka je pričom, i onom ljigavom facom... Kažu ljudi da je najbolje da ga pustiš da preživi, pokupuješ šta ti treba i onda mu presudiš (jer si tako u mogućnosti).

Takođe, kad budem igrao ispočetka sigurno neću bacati 20K na Stefana i njegov fake braindance, a posle se gologuz i goloruk zajebavati sa Scavsima, i sve to, a da mi se ne pruži prilika, da ubijem govnara i napijem mu se krvi...

EDIT: Ta Džonijeva maja siledžijka ima dva slota...

EDIT2: Igri definitivno fale epski bossovi i bitke sa njima...
Još prvi bos Royce ispade najteži...
@whiplasher ovo nemoj čitati dok ne pređeš...
Adam Smasher merc-legenda NC, ispade mala mica maca, totalni fail...
 
Poslednja izmena:
Ja ga iznabadah i ..... :)
Kod mene ima 4. Inace svaki drop/loot ima drugaciji broj slotova, tj totalni je random. To sam provalio na jakni legendary na misiji gitara. Imao sam save prije ulaza u prostoriju. Nekada je bio legendary sa 2 3 i 4 slota, a nekada cak i epic.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja skoro otpocetka imam legendary prsluk sa 3 slota, bukvalno ispod 5. nivoa dok sam bio...

A ovog ripperdoca sam pustio kada je rekao da ce da mi da nesto jeftino, mislim da sam neki lgnd mod od njega uzeo :)
 
Sad me bas zanima kakve su epic legs.... Ostalo manje vise mi ne znaci nista, resistance kojekakav, nije mi bitno.....
Odjece i oruzja ima na pretek legendary, epica ima na tone, 99% ih prodam sve. Mada i legendary prodajem ako mi nije lijep na oko.
Crit chance sam nabio na 60%. Kad izvucem pistolj preko 95% bude, mada moze jos na perkove da se izvuce. Totalno nezanimljivo postalo :)
 

Prilozi

  • maje.jpg
    maje.jpg
    668.3 KB · Pregleda: 126
  • jase.jpg
    jase.jpg
    701.7 KB · Pregleda: 101
  • puske.jpg
    puske.jpg
    687 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
^ Koliko ja znam Reinforced Tendons (što ti kažeš legs) su epic quality, nema legendary quality, epic ima kao što rekoh...

Evo i gde:
Rare version can be bought from Finger's M.D. at Japantown, Westbrook


EDIT: Starino ti si baš preterao ima da prolaziš kroz njih kao kroz puter...

Ja sam bio 44lvl, 50 str credit, 73 ili 74 sata, ali prešao sam pre nedelju dana, a bili smo tu negde pred poslednju misiju, a ti još tragaš... :)

Koliko si ti sati u igri?
 
Poslednja izmena:
Imam plave rare noge, ali bih probao u cemu je razlika izmedju njih i epic. Vise skacu?

75-76h i presao veceras upravo, verzija sa Panam. Mogao sam i zmurecke. Onog glavnog bosa ubih sa 2 puna okvira od po 30 metkova iz psalm-a. Bukvalno sam se smorio od dijaloga, a akcija za 5 min gotova. I to na maks tezini. Ne svidja mi se to nikako, morali su da skaliraju tezinu prema nivou, ovako je besmisleno. Al ok, lijepa igra, zanimljiva, al def nije za vise od 70h. Barem meni... Da je teza 3-4x bila bi mnogo zanimljivija, mozda bi me duze i drzala. Ovako...... Preporuka za odigrati svakako. Iako nisam neki fan cyberpunk svijeta, vise sam u post nuclear apocaliptic fazonu :)

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Imam plave rare noge, ali bih probao u cemu je razlika izmedju njih i epic. Vise skacu?

imas levitiranje, odnosno hover efekat. Ako skocis u vis, mozes da levitiras jos malo na gore, skoro kao double jump visina. Ako skocis sa neke rampe, mozes da hoverujes u vazduhu jos neko vreme. Nije bas letenje, ali jeste bolje od skoka. Sa druge strane, ako samo hoces da se popnes na nesto, mislim da je double jump tu najbolji.
 
Hvala na infu.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Imam plave rare noge, ali bih probao u cemu je razlika izmedju njih i epic. Vise skacu?

75-76h i presao veceras upravo, verzija sa Panam. Mogao sam i zmurecke. Onog glavnog bosa ubih sa 2 puna okvira od po 30 metkova iz psalm-a. Bukvalno sam se smorio od dijaloga, a akcija za 5 min gotova. I to na maks tezini. Ne svidja mi se to nikako, morali su da skaliraju tezinu prema nivou, ovako je besmisleno. Al ok, lijepa igra, zanimljiva, al def nije za vise od 70h. Barem meni... Da je teza 3-4x bila bi mnogo zanimljivija, mozda bi me duze i drzala. Ovako...... Preporuka za odigrati svakako. Iako nisam neki fan cyberpunk svijeta, vise sam u post nuclear apocaliptic fazonu :)

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Whip sad kad si prešao možeš da pročitaš i ovaj i prethodni post... :)

Ako misliš na Adam Slashera, tužno je kakva je mica-maca mala... Ja sam ga ubijao tri puta, jer sam prešao sva tri kraja, i životni vek mu je bio od jednog do tri zamaha katanom... Tužno... Boss fightovi su nepostojeći i to je velika mana igre... Još sam najviše uživao boreći se sa Odom, a i to više sa vizuelnog aspekta, i zbog onih njegovih teleportacionih ludorija, nego što je bilo izazovno u smislu težine... To svakako moraju da ispeglaju, jer iako FPS igre u suštini ne pružaju adrenalinske boss fightove kao igre iz trećeg lica (bar meni), to može milion puta bolje da se odradi, tipa Wolfestain, Halflife, Bioshock...a ne da bossovi padaju kao neka pilad...
 
Vratio sam se na to odmah po kraju igre, samo nisam komentarisao :) Slazem se, morali su to mnogo bolje rjesiti. Ovako, svi oni sajberpsihotici i bosovi su smjesni. Bukvalno nema nikakvog izazova.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Predjoh i ja.. Sta znam, dobra igra, malo drugacija, medjutim kratak main story, nekako mlak kraj, definitivno mi je bolji Witcher 3 ako gledamo njihove igre. I to ovde ne racunam bagove i ostalo, to ce da se ispegla, mislim na samu igru, kada poredim te dve. Odigracu naravno i preostala dva kraja cisto da vidim... GIG-ovi su mi bezveze, tu nisam mnogo trosio vremena, trke i ostalo takodje, odigrao sam skoro sve misije sem onih glupih pesnicenja i skupljanja hijeroglifa :) Toliko sam vremena potrosio builjeci i citajuci stats, skills i ostalo a POTPUNO JE NEPOTREBNO tj svejedno je, barem na normal tezini. Krafting mi je u potpunosti visak ovde, i nadogradnje, rasturanje oruzja za delove itd, nema poentu neku, ili je nedovrseno ili im je nesto promaklo :)
Krenuo sam kao stealth ali sam posle par prvih misija video da je to takodje vise kozmetika. Ok mozes ti da se prosunjas i zavrsis zadatak u mozda 50% misija ali ostalo moras na fajt tako da je svakako glupo usredsrediti se na stealth. Po meni, blades + cold blood = god mode :D
 
Ne znam da li sam omatorio, ali sam ovu igru instalirao, poceo i posle par dana je obrisao. Nasminkana do bola, nista posebno, ali to je moj utisak...
 
Predjoh i ja.. Sta znam, dobra igra, malo drugacija, medjutim kratak main story, nekako mlak kraj, definitivno mi je bolji Witcher 3 ako gledamo njihove igre. I to ovde ne racunam bagove i ostalo, to ce da se ispegla, mislim na samu igru, kada poredim te dve. Odigracu naravno i preostala dva kraja cisto da vidim... GIG-ovi su mi bezveze, tu nisam mnogo trosio vremena, trke i ostalo takodje, odigrao sam skoro sve misije sem onih glupih pesnicenja i skupljanja hijeroglifa :) Toliko sam vremena potrosio builjeci i citajuci stats, skills i ostalo a POTPUNO JE NEPOTREBNO tj svejedno je, barem na normal tezini. Krafting mi je u potpunosti visak ovde, i nadogradnje, rasturanje oruzja za delove itd, nema poentu neku, ili je nedovrseno ili im je nesto promaklo :)
Krenuo sam kao stealth ali sam posle par prvih misija video da je to takodje vise kozmetika. Ok mozes ti da se prosunjas i zavrsis zadatak u mozda 50% misija ali ostalo moras na fajt tako da je svakako glupo usredsrediti se na stealth. Po meni, blades + cold blood = god mode :D

Kao i u mnogim današnjim igrama, na određenoj težini možeš da izignorišeš pola stvari i da jednostavno oduvaš protivnike. Tek na najvećim težinama je bitno da se neke stvari ulove i sl. Za krafting, rasturanje i sl. se slažem. Nekako nije dobro uklopljeno u igru. Da ne pričam što mnooooge mehanike igre nisu uopšte provučene kroz sam gameplay, nego je u fazonu ako hoćeš hoćeš, tu su i smrde.
 
^ Nažalost, prešao sam CP na najvećoj težini, i on je luk i voda od nekog 15-20 lvl, presmešno lak... Doduše vodio sam računa o atributima, skilovima i itemima, da sam krenuo gologuz i goloruk,na o-ruk, sigurno se ne bih dobro proveo...

EDIT: Međutim, to što je borba prelaka me je "nateralo" da određene misije prelazim stelt ili haking taktikama, i mogu da potvrdim da je svaku misiju moguće preći na više načina, ne mora brute force uopšte...
 
Poslednja izmena:
^ Nažalost, prešao sam CP na najvećoj težini, i on je luk i voda od nekog 15-20 lvl, presmešno lak... Doduše vodio sam računa o atributima, skilovima i itemima, da sam krenuo gologuz i goloruk,na o-ruk, sigurno se ne bih dobro proveo...

EDIT: Međutim, to što je borba prelaka me je "nateralo" da određene misije prelazim stelt ili haking taktikama, i mogu da potvrdim da je svaku misiju moguće preći na više načina, ne mora brute force uopšte...

Ne bas od 15-20 al negdje od 23-25 levela na najvecoj tezini, 90% protivnika sam zavrsavao sa 3-4 metka iz assault rifle ili 1-2 iz snajpa. Od 32-33 levela sa oko 2 metka. Od 35-36 levela sa 1 metkom iz smg ili assault. Da ne uzimam neki tech pistolj sto koristim, nabrojao sam ovo sto pravi najmanje dmg. I to igram na najvecoj tezini :) Igra bi bila mnooogo bolja i zanimljivija da je teza 3-4x.
Jos ako se ganja crafting, upgrade i stats (sto sam ja ganjao), onda je jos laksa.

@ Ali recimo, i na 15 i na 44 levelu, 2-3 pogotka su me ubijala, sto je za pohvalu, nisam bio optoran na metke. Ali AI.... Posto sam igrao na range combat, nisam malee ni pokusavao. Zaklon, aim, metak i zaklon. AI kako se usteka na svojoj strani, tu i ostane. Njih je 20, ja sam solo. Niti da pridju, da me opkole, nista.....
 
Poslednja izmena:
Samurai majica, morate u restoranu iznad prvo razgovarati o grupi, da bi vas uputili na ovog matorog. Takodje, to je jedina sansa da uzmete majicu, posle toga matori postaje obican NPC.
Ne zaboravite i plocu sa znakom uzvika da uzmete :)

Slike:
Cyberpunk2077-2021-01-05-14-25-11-298.png


Cyberpunk2077-2021-01-05-14-28-04-070.png


Cyberpunk2077-2021-01-05-14-27-20-500.png
 
Poslednja izmena:
Samurai majica, morate u restoranu iznad prvo razgovarati o grupi, da bi vas uputili na ovog matorog. Takodje, to je jedina sansa da uzmete majicu, posle toga matori postaje obican NPC.
Ne zaboravite i plocu sa znakom uzvika da uzmete :)

Slike:
Cyberpunk2077-2021-01-05-14-25-11-298.png


Cyberpunk2077-2021-01-05-14-28-04-070.png


Cyberpunk2077-2021-01-05-14-27-20-500.png

To nije džonijeva majica. to je tour majica. posle se dobija i prava džonijeva. isto legend.
inače, bila bi fora da se prilikom svirke dobije neki reward ukoliko izađeš u komplet džonijevoj odeći. u tom trenutku sam imao sve (majicu, pantalone, cvikere, cipele i kopiju jakne). iz fazona sam se tako obukao, ali pretpostavljam da se sve isto desilo.
 
Poslednja izmena:
Ovo je dzonijeva
 

Prilozi

  • dzoni maja.jpg
    dzoni maja.jpg
    675.7 KB · Pregleda: 120
Nikako ne prihvatajte posao od AI-a Delamain-a, koji upravlja taxi sluzbom.
Mnogo je bagovito izvedeno i smarace vas sa pozivima cak i u sred neke misije. A njegove misije su bezveze, samo opterecuju, bar ono sto sam ja do sada probao.
Roman sa kuglanjem je uvidjavan lik za ovog celavog AI-a.
 
To nije džonijeva majica. to je tour majica. posle se dobija i prava džonijeva. isto legend.
inače, bila bi fora da se prilikom svirke dobije neki reward ukoliko izađeš u komplet džonijevoj odeći. u tom trenutku sam imao sve (majicu, pantalone, cvikere, cipele i kopiju jakne). iz fazona sam se tako obukao, ali pretpostavljam da se sve isto desilo.

+1 Ali ipak je ložana kad krenu da piče rifove...

EDIT: Ko je snimao pesme za Samurai bend? Neke od tih "fiktivnih pesama" su mi bolje od pesama RL bendova?

EDIT2: @Heroj, koliko sam ja zapratio čičica ne postane NPC, već jednostavno nestane...
 
Poslednja izmena:
Nikako ne prihvatajte posao od AI-a Delamain-a, koji upravlja taxi sluzbom.
Mnogo je bagovito izvedeno i smarace vas sa pozivima cak i u sred neke misije. A njegove misije su bezveze, samo opterecuju, bar ono sto sam ja do sada probao.
Roman sa kuglanjem je uvidjavan lik za ovog celavog AI-a.

Meni se bas svidelo, odigrao sam u dahu :) nije bilo bagova :)
 
Nazad
Vrh Dno