Šta je novo?

Cyberpunk 2077

ma važi da je tvoj stav ispravan. zato što ti ne voliš fps-ove i zato što su neki tamo pravili loše fps rpg-ove (po tvom mišljenju), to sad nikako ne bi trebalo raditi. pa spomenuti deus ex (mislim na prvi, naravno) je i vrhunski rpg i odličan fps (ovo drugo je arguable, ali igru treba porediti sa fps-ovima koji su se pravili tih godina, ne sa današnjim), a tu je i system shock, dark messiah of might and magic, arx fatalis... za svoje vreme i za gameplay mehaniku koju koriste, u pitanju su vrhunski naslovi. to što se danas prave glupe igre je zato što su pravljene za odgovarajuću publiku, ne zato što nije moguće napraviti dobru i pametnu igru iz prvog lica.

alo bre... pa tebi je custumizacija skinova prioritet. mo'š misliti... pa kakvu igru da prave za tebe, nego onu u kojoj možeš da se obučeš po poslednjoj modi? xD
 
Nema sta da bude ispravno ili ne, licno misljenje je u pitanju, tebi ako se svidja igraj i uzivaj. I odakle ti ideja da ne volim fps (vidis li sta mi je na avataru?), rekao sam da mi se ne svidja kad igre kombinuju dve perspektive jer onda nijednu ne urade kako treba (po mom misljenju, calm down.), te da su sve igre koje to sadrze dobre, odlicne ili fanstasticne uprokos tome a ne zbog toga.

A za armore i skinove bolje na odgovaram, jer ce da pocne vredanje i svadja a onda ode tema u k :)
 
Poslednja izmena:
hteo sam reći da način izvođenja "nosi" manje nego gameplay mehanika, a kako je u pitanju rpg, ima tu još toliko toga što je bitnije.
valjda imate poverenja u taj cdpr, iako ja nemam? xD

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Zasto nemas ? Ljudi znaju svoj posao, i rade ga odlicno.
 
uz svo uvažavanje uspeha serijala, od prvog wičera mi je problematična borbena mehanika, a to mi je realno najbitniji segment bilo koje igre koja ima borbu. na moj užas, umesto da vremenom iz igre u igru nagnu taj fajt na nešto bolje (jade empire, dark souls, for honor, mount and blade...) oni ga usmeravaju u najjeftinije konzolaško "ovde ti je dodge, i drndaj to X".

znam i slažem se - imaš magije, imaš dijaloge, nije to poenta, igraj dark souls ako bi samo da se šibaš i sve to - ali 1) ne bih samo da se šibam, ali daj da to šibanje ima smisla ako ga ima i 2) mene u svet igre može da unese samo neka mehanika igre, a ne to što će neko nešto lepo da mi ispriča, prelepo handcraft da dizajnira i vešto da isprogramira. priznajem dakle - naracija, dijalozi, priča i sve to na šta se ljudi lože mi je potpuno nebitno (onaj sam što stalno klikće i ništa ne čita i ne sluša), a tzv. imerzivno loženje samog geralta me totalno izbacuje iz svih tripova odjednom.

pritom svi se lože, ne samo geralt nego pre svega publika. hajp vlada, a hajp je şamo hajp, pa bio za assassins creeed, god of war, rust ili witchera.
a cdpr igra na sve to odjednom, napravio je dobro koncipiranu (i očigledno dobro napisanu) igru ali nekako prejednostavnu za samo igranje... mora to mnogo tvrđe, ovako je igra za casual igrače (završila jeca sa najpovoljnijim krajem).
 
Upravu si skorz. Ali, za tršižte koje se sadrži od tebe i još 10,000 likova sličnih tebi. Ali, to nije tiraž prodaje koji pokriva proizvodnju igre, da ne pričamo o profitu.

Isto ti je sa OS sistemima, OS sistem može da bude fantastično urađen, i da fantastično radi. Ali, bi ga koristili samo ti koji bi ga napravili.

Toliko igara ima danas na tržištu i razvojnih timova koji ih prave, da jednostavno moraš da biraš da igraš ono što ti se igra, mnogo nas je igralo, igra TW3, ali malo nas je bilo zadovoljno u potpunosti. Ja se prvi ježim od toga kako se kreće i kontroliše Geralt u trojci, i kako borba funkcioniše, ali to je deo igre koji moram da progutam ako mi se sviđa sve ostalo.
 
sve smo se složili i ne počinjem flame.
s060.gif
 
uz svo uvažavanje uspeha serijala, od prvog wičera mi je problematična borbena mehanika, a to mi je realno najbitniji segment bilo koje igre koja ima borbu. na moj užas, umesto da vremenom iz igre u igru nagnu taj fajt na nešto bolje (jade empire, dark souls, for honor, mount and blade...) oni ga usmeravaju u najjeftinije konzolaško "ovde ti je dodge, i drndaj to X".

Konzole. Zamisli na konzoli igrati Chivalry. Sve te igre na konzolama, od wičera do FPS-a ima aimbot/aim assist. Mack davno objasnio: https://youtu.be/j30PKp_Wub0?t=346

Ono sto meni smeta je sto ne ponude opciju da se aim assist moze ugasiti za PC igrace.
 
Ko mi ovde dira CDPR?! :d

JtCSJF1.gif


Salu na stranu, borbu dizajniraju kako bi bila prihvatljiva (citaj: laka) sto vecem broju igraca. Meni to nesto ne smeta previse, s obzirom na kvalitet ostatka igre, iako bih voleo da se malo odmaknu od casual borbe.

S obzirom da C2077 nece imati lore ogranicenja (mora malo Geralt da bude OP :p), sada imaju dobru priliku za tako nesto. Samo da vidimo sta ce biti na E3
 
Nije mi bitno da li je 1st ili 3rd person mislim igra se posmatra kao celina i ne presudjuje izricito jedna stvar...Mislim da je CDR po malo odlutao sa W3 koji je na moju veliku zalost imao najgori moguci nedostatak koji jedna igra moze da ima...bio je dosadan, repetativan sa predimenzioniranim svetom i gomilom fansy sminke...nekako daleko je to od tumorne atmosfere, bez ozbiljnih dijaloga i drame i sa dosta idi tamo i donesi 10 komada toga i toga questova...razocaravajuce...nisam izdrzao vise od 30% igre a obozavao sam serijal do tada...ok mozda i zato jer je w1 izasao davno pa ima tu neke nostalgije ali takojekakoje. Sudeci cisto ekonomski ovaj C2077 verovatno ce da bude isto fansy sto i nije bas po mom ukusu...a zamisli samo fansy+punk, dobre droge i puno efekata uz neki malo tvrdji zvuk..kao da jedes sopsku i zalivas mlekom :vomit:
 
Poslednja izmena:
Konzole. Zamisli na konzoli igrati Chivalry. Sve te igre na konzolama, od wičera do FPS-a ima aimbot/aim assist. Mack davno objasnio: https://youtu.be/j30PKp_Wub0?t=346

Ono sto meni smeta je sto ne ponude opciju da se aim assist moze ugasiti za PC igrace.

Ne bih bas da idemo daleko u off, ali vec imas Chivalry za konzole, kao i MB Warband:



i cini mi se da Chivalry nema nikakav aim assist na konzolama - nisam probao ali tako mi deluje na klipovima jer koliko vidim nije obican button mashing. Jos jedna mnogo dobra stvar kod gamepadova je to sto postoji analogni trigeri kao i force feedback koji ako je dobro implementiran daje mnogo dobar osecaj udaraca u sirovoj borbi, nesto sto recimo pomocu misa i tastature ne moze nikad da osetis.
Svakako sama implementacija i mehanika borbe zavisi od developera i tesko da je gamepad veliko ogranicenje.
 
priznajem dakle - naracija, dijalozi, priča i sve to na šta se ljudi lože mi je potpuno nebitno (onaj sam što stalno klikće i ništa ne čita i ne sluša), a tzv. imerzivno loženje samog geralta me totalno izbacuje iz svih tripova odjednom.

Ima nas raznih, ja nikad tako ne bih igrao, mislim Role-Playing Game je u pitanju i te stvari koje ti preskačeš su zapravo najbitnije :d
Svakom svoje naravno, ti zapravo tražiš simulaciju mačevanja.
Potpuno je razumljivo da se mehanika uprosti kako bi privukli što širu publiku ali to su ljudi već objasnili.

Inače, ni ja W3 nisam završio iako mi je skoro pa savršena igra. Da je preobimna, jeste ali ja to ne bih uzimao kao manu, jednostavno nemam vremena :(
 
Ima nas raznih, ja nikad tako ne bih igrao, mislim Role-Playing Game je u pitanju i te stvari koje ti preskačeš su zapravo najbitnije :d
Svakom svoje naravno, ti zapravo tražiš simulaciju mačevanja.
Potpuno je razumljivo da se mehanika uprosti kako bi privukli što širu publiku ali to su ljudi već objasnili.

Inače, ni ja W3 nisam završio iako mi je skoro pa savršena igra. Da je preobimna, jeste ali ja to ne bih uzimao kao manu, jednostavno nemam vremena :(

sto se tice necitanja dijaloga u rpg-u, necitas ih ako ti igra to dozvoli i ako nema potrebe a tako je u vecini rpg-ova, ovih potonjih...dok recimo necitanje u bloodlines-u ili gothicu je jednako neigranju igre...jer tako su igre napravljene teraju te da citas jer moras i hoces a kvalitet dijaloga i njihvo inkorporiranje u igru sa na tom nivou da ti to nije tesko, stavise jedva cekas...sa druge strane gomilanje igre triviom koja nema poente zaista smara tu i ja klikcem po defaultu, na takvim "sitnicama" se vidi koliko je igra zaokruzena i na kraju kome je namenjena...osim toga neke igre su story driven pa citanje je deo takvog koncepta ali to je veoma tesko postici - napraviti dobar story driven rpg, jer atmosfera i citanje moraju da se pogode da to sve ne izgleda kao nabacano...drugo kakav je to rpg u kojem nema osecaja progresije, ako nema besposmocnosti u pocetku i dominacije na kraju, to daje motiv da gradis lika da citas i da postanes deo sveta u kojem sazreva tvoj lika na nacin koji izaberes...ne mora to da bude super zbudzeno detaljima, combat sistemom i ne znam sve cime...pogledajte recimo risen 3 pa cak i nedavni prey...igrivo ne komplikovano ali nekako zaokruzeno ima atmosferu pa ko voli takav seting igra mu isporucuje.
Evo npr subnautica, pravi loot raj, idi pokupi metal salvage do besvesti ali to u ovoj igri nije tesko kao recimo da donese deset biljaka u W3 jer meni treba taj titanium da bih yaista napredovao a u W3 mi ne treba vec eto da potrosim vreme...
 
Poslednja izmena:
Apropo igara koje kombinuju prvo i trece lice i price kako je to lose odradjeno, pa mozda ljudi iz CD projekt reda dele isto misljenje i zele to da odrade valjano :)
 
If anybody can do it... :smoke:
 
Sto se mene tice samo da ne bude klasican FPS i bice ok . Vise bih voleo da bude neki mix FPS sa RPG elementima mada ko zna jos uvek nema nista konkretno da se vidi i cuje o igri . :type: :D
 
klasični fps-ovi su baš jako retka zverka.
 
Sta god da bude ne sumnjam u CD Project Red da ce da naprave dobru igru, dajem pare i ne razmiljam kada su oni u pitanju! :D
 
 
Poslednja izmena od urednika:

NwraWdA_700wa_0.gif


Za ovo se novi komp uzima.


Edit:

"It's been over 2077 days since we announced our plan to develop Cyberpunk 2077. We released a CGI trailer, gave some interviews and... went dark. Normal procedure for these kinds of
things - you announce a game then shut up, roll up your sleeves and go to work. We wanted to give you The Witcher 3 and both expansions first, which is why this period of staying silent
was longer than we planned. Sorry for that.

As soon as we concluded work on Blood and Wine, we were able to go full speed ahead with CP2077's pre-production. But we chose to remain silent. Why? At some point, we made a decision
to resume talking about the game only when we have something to show. Something meaningful and substantial. This is because we do realize you've been (im)patiently waiting for a very
long time, and we wouldn't like anyone to feel that we're taking this for granted. On the contrary - it gives us a lot of extra motivation. The hype is real, so the sweat and tears need to be
real, too :)

But, to the point. Today is the day. If you're seeing this, it means you saw the trailer - our vision of Cyberpunk, an alternative version of the future where America is jin pieces,
megacorporations control all aspects of civilized life, and gangs rule the rest. And, while this world is full of adrenaline, don't let the car chases and guns mislead you. Cyberpunk 2077 us a
true single player, story-driven RPG. You'll be able to create your own character and... well, you'll get to know the rest from what we show at our booth at E3. Be on the lookout for the previews!

Before we finish, you probably have some questions, right?

1. When?
When we told you we would only release the game when it's ready, we meant it. We're definitely much closer to a release date than we were back then :), but it's still not the time to
confirm anything, so patience is still required. Quality is the only thing that drives us - it's beauty of being an independent studio and your own publisher.

2 How big?
Seriously big, but..., to be honest, we have no bloody clue at this point in time. Once we put it all together, we will openly tell you what you can expect. And we promise we'll do this before we start
taking any pre-orders or ask anything of you.

3.Free DLC/Expansions/DRM?
Expect nothing less than you got with The Witcher 3. As for DRM, CP2077 will be 100% DRM-free on PC.

4.Microtransactions?
In a single-player game? Are you nuts?

Once again, thank you for your patience. If you have a minute, do visit cyberpunk.net and share you opinion (about anything) with us. We read everything you post and we treat it very seriously.

Yours, CD PROJECT RED Team"


:d
 
Poslednja izmena:
Ludilo. Malo je sarenije nego sto sam ocekivao.. mislio sam da ce atmosfera biti nesto kao Blade Runner. Ali ipak, sacekajmo gameplay..
 
Ne samo zbog ove, bice ove i sledece godine dosta dobrih igara zbog kojih vredi uzeti novi komp.

Ja jos samo graficku da zamenim i spreman sam za nove igre. Posle The Witcher 3 ovo se ceka sa nestrpljenjem.
 
Poslednja izmena:
ovo bih igrao i da je windows 10 only :)
 
Moram da priznam da bih i ja (ali sa zadrzanom sedmicom na drugoj particiji :d)

Ali ne verujem da ce biti, nece da guraju grafiku previse zbog konzola :-devil-:
 
Da li je do mene ali po trailer-u dosta vuče na GTA open world?
 
I meni se cini da cima malo na gta/watchdogs, narocito scene po danu, al' ko sto neko rece, da ne sudim dok ne bude neki gameplay.
 
Koja pobeda od trailera...
 
Koja pobeda od trailera...

Bukvalno. Znaju ljudi sta rade i verno su preneli Cyberpunk 2020. Ovako ce da izgleda igra na kraju. Nema ovde nikakvih prepravki, nikakvog GTA, drugacijeg kolorita, Blejd Runner smeka. Ovo je Cyberpunk 2020, verno prenet sa table i iz knjige, jos vise ispoliran i tako treba da ostane. Kada padne mrak tek ce tad igra da zazveci, a i ovako po danu izgleda brutalno. Bukvalno su se popis....i po Beth. i EA.
 
Nazad
Vrh Dno