Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Vozni parkic
 

Prilozi

  • photomode_30122020_225258.jpg
    photomode_30122020_225258.jpg
    911 KB · Pregleda: 229
https://youtu.be/wZyYwjNZ4ls?t=346

Ovde se lepo vidi problem "klizanja" vozila preko površine... Kao da lebdi bez interakcije sa podlogom. Neko od kolega sa foruma me je ubeđivao da se to sa uključenim RT ne primećuje, ali po ovom videu ne bih baš rekao...
 
Niko te nije ubedjivao nego ti je receno da ne bi imao toliki "osecaj lebdenja".
 
Čudna optimizacija igre.Kad sam krenuo,ostavio sam default na high i bilo mi je 30-tak frejmova.Kad sam sve danas udario na ultra skočio frejm na 72... A tajna je bila u otključavanju V sync i pomeranja slajda na 144 [emoji41]

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Sta znaci ‘otkljucati’ vsync? Ukljucio si?
 
Ja ću izgleda morati da je zamrznem neko vreme.Kombinacija Ryzena 1800x i RTX 3070 izgleda ne valja samo za ovu igru.Nekako sam procesor naterao na bar 80% upotrebe, ali grafička neće preko 50, 60% sa uključenim dlss.Kad ga isključim i pogasim rtx efekte dobijem 5% veći frame rate...
 
Krenuli moderi baš lepo...

Evo jedan 4kb mod koji ispravlja AI NPC-ijeva, ponašanje u "kriznim" situacijama, još dodatno povećava njihov broj na ulicama...

Ovde je mod https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/526?tab=files

Ovde su izmene:
Increased forward obstacle detection distance.
Increased the distance NPC’s avoid the player.
Decreased safe space around each NPC to allow them to get closer to each other.
Reduced turning rate when adjusting path to avoid others.
Reduced likelihood of stopping when running into another NPC.
Increased distance at which NPCs can wait for lights.
Increased check distance for J-Walking.
Increased distance to avoid player.
Increased path planning distance.
Reduce the likelihood of NPC’s disappearing when out of view.
Increased time before despawn.
Increased maximum allowed NPC’s.
Removed view-only spawning restriction.
Removed speed based spawn blocking for crowds.
Removed teleportation of NPCs to new locations.

EDIT: Ako je ovo mogao da uradi jedan čovek, izmenama u kodu veličine 4KB, ipak svedoči da je postojala određena doza bola u poredelu polnog organa kod developera, jer ne mogu da verujem da timovi ljudi ovo nisu mogli bolje uraditi...

EDIT2: Vidim da rade na tome da isprave i klizanje vozila, kao i da dodaju neke realistične stvari iz GTA5, pucanje guma na vozilima, drift, reakcije NPC kada ih napadneš...
 
Poslednja izmena:
Ako je ovo mogao da uradi jedan čovek, izmenama u kodu veličine 4KB, ipak svedoči da je postojala određena doza bola u poredelu polnog organa kod developera, jer ne mogu da verujem da timovi ljudi ovo nisu mogli bolje uraditi...
Zbog takvih stvari i sitnica sam ih i hejtao u pocetku.. Jel si isprobao mod ? Jel stvarno radi to sto pise ?
 
Zbog takvih stvari i sitnica sam ih i hejtao u pocetku.. Jel si isprobao mod ? Jel stvarno radi to sto pise ?

Naravno, nema zbora kurobolja je svakako bila prisutna... Ja nisam igrao GTA5, niti sam ikad gledao ijedan YT klip GTA5 (jer klipove ne gledam), ali evo sad sam pogledao ovaj uporedni video CP i GTA5, i stvarno su u GTA5 koji je star 7 godina neke stvari puno bolje i realnije uradili...

Nažalost mod nisam probao, kad sam prešao unistalirao sam igru, da me ne bi non stop vuklo da palim...

Zarekao sam da ću instalirati ponovo tek kad izađe neka GOTY verzija i brdo modova...

Ali pratim šta se dešava...
 
Završio - 92 sata, oko 48% prema GOG. Sve side questove sam završio, kupio oko 10-tak vozila. Negdje mislim 45 level.

Za mene je ovo najbolja igra ikada. Šteta radi bug-ova, bila bi za 2 klase iznad.


https://pasteboard.co/JHU8hm5.png
 
Najbolja igra ikada? Onda ne bi bila postala sprdnje na internetu.
Za mene je Microsoft Flight Simukator najbolja igra 2020-te god.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
A problem je sto je nekome neka odredjena igra najbolja ikada ili najbolja igra godine, je li... :)
 
Poslednja izmena:
Neki su izgubili individualni dozivljaj igre. Opsta atmosfera odredjuje da li ti se nesto svidja ili ne.

Hteo bih da pitam, u glavnom meniju inventara imaju iznad neke 3 kartice sa odredjenim postotcima na njima. Nije mi jasno sta one predstavljaju. Prva mi je na 90% i ona valjda govori o mom imidzu u gradu. Sta ja imam od toga?

Takodje, kada se odradi poslednji niz misija (point of no return) rekoste da vas igra vrati pred pocetak tih misija. Da li vas vrati sa svim stvarima koje ste stekli tokom tog prelazenja ili vas bukvalno vrati kao da ste loudovali igru na tu tacku? Pitam jer je neki lik na YT rekao da se
Legendary Gorila Arms dobija u poslednjoj misiji
pa mi nije jasno kako to funkcionise.
 
Najbolja igra ikada? Onda ne bi bila postala sprdnje na internetu.
Za mene je Microsoft Flight Simukator najbolja igra 2020-te god.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Meni su svi ti simulatori jako dosadne igre. Kad se sjetim samo onih simulatora vozova i slično. Povuci ručicu i sjedni i uživaj.

Cyberpunk je fenomenalno osmišljen svijet, sa vrhunskom pričom, koja jako veže za likove. Neko je ovdje spomenuo GTA, kao simulator krađe automobila i to je zaista tako. Ove dvije igre se ne mogu porediti ni po čemu. GTA je igra za djecu, to igra moje žene sestrić kad dođe kod mene. Cyberpunk nije ispolirana i potpuno dovršena igra i zaista je šteta što je to tako. Ljudi su osmislili preko 30 vozila (koliko ih ima?). Ovdje je neko ozbiljan iz autoindustrije angažovan. Također TV, radio program. Posteri, plakati, ulične reklame. Pošto sam grafički dizajner, mogu to komentarisati, a to je ovdje odrađeno izvrsno. Ovo je jedan jako ozbiljan projekat, vjerovatno najozbiljniji u gejming industriji ikada. Pogledajte na kraju igre koliko je ljudi radilo na igri i u kojim oblastima, to je fantastično. Glasovi, gluma, pa još na 6-7 jezika na koliko je igra sinhronizovana...
 
Što se tiče ozbiljnijih projekata u gaming industriji, smatram da je HZD neverovatan, kao i RDR2. Koliko ljudi u credits, zaista neverovatno

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
@vlado85

Graficki dizajneru, izvini ali palamudis za medalju. Gta V igra za decu, dal si ti normalan? I Cyberpunk moze biti igra za decu ako detetu das auto motor i on se tako voza i gazi samo sto je to losije 200x nego h Gta V
 
@vlado85

Graficki dizajneru, izvini ali palamudis za medalju. Gta V igra za decu, dal si ti normalan? I Cyberpunk moze biti igra za decu ako detetu das auto motor i on se tako voza i gazi samo sto je to losije 200x nego h Gta V
Gta5 ništa osim tog gaženja i nema dok je u CP to samo jedan sporedni delić igre. Ja recimo za sada svugde idem pešaka :)

Uopšte se ne mogu porediti igre, taj koji je od CP2077 očekivao novi GTA je promašio žanr.

Kada sam prvi put video klipove sa poređenjem ništa mi nije bilo jasno, mada to može da se očekuje od youtubera pošto to oni rade zbog pregleda...
 
Svi koji kazu da je open world nebitan govore da je igra trebala biti linearna sto je paradoks.

Ne mozes reci da su stvari nebitne, stvari koji su glavni dio igre: Open world i interakcija sa istom.

Prica je super, likovi itd. Ali ne treba pretjerivati. I licno mislim da su GTA misije bolje od 2077 sporednih misija tako da ni ta ne stoji; GTA5 je sandbox za klince. Onda je i 2077.
 
Pa sam svet nije bas za poredjenje , gta 5 ima prilicno lepo odradjen svet i interakcija sa istim je daleko bolje odradjena nego svet cyberpunka 2077. Glavne misije mi nisu bile zanimljive u gta, dok su u cyberpunku to lepse odradili ali su zanemarili open world, sto i sami mozete videti na snimcima gde ih porede.
GTA je prilicno ozbiljno odradjena igra i to sto je klinci vole zbog voznje i gazenja ne umanjuje kvalitet igre.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A *mjau**mjau**mjau* meni nije legao uopšte, baš mi je gadno da igram kao onaj psihopata štrokavi (svaki put ga obučem u najskuplje odelo i svaki sledeći put se pojavi u ispovraćanoj majici).
Ni propali kriminalac kog žena vara ni crnac iz geta sa farmericama na pola dupeta jednostavno mi nisu legli, tako da je ta maestralno odrađena igra potpuno fejlovala kod mene.
 
Ima li u gta5 uopšte kafica i zgrada u koje može da udjes?
Secam se da mi je igra bila krs posle gta4, sve je bilo pojednostavljeno.
 
CP poredite sa GTA 6 kad bude izašao. Nije fer da poredite igru iz 2013. sa CP koji je izašao sedam god. kasnije.

GTA 6 će oduvati CP sa grafikom i gomilom drugih stvari a onda će sledeći CP da oduva GTA 6 i tako u krug a nisu za poređenje po mnogo čemu.

Uživajte u onome šta vam se više dopada...
 
Moze da se poredi sa RDR2, jer je igra benchmark (no pun intended) po pitanju open worlda i imerzije.
Jeste da tematski nije isti zanr ali dovoljno govori koliko R* postavi standard kada izbaci open world igru.

Doduse CP2077 treba oceniti tek kada izadje Enhanced Edition, kada moze da se isproba "finalna" zakrpljena verzija sa (delimicno) dodatim obecanim stvarima i DLC-evima (questovima) koji su izostavili iz ovog beta produkta koji su 6 meseci prerano izbacili.
 
Poslednja izmena:
Moze da se poredi sa RDR2, jer je igra benchmark (no pun intended) po pitanju open worlda i imerzije.
Jeste da tematski nije isti zanr ali dovoljno govori koliko R* postavi standard kada izbaci open world igru.

Doduse CP2077 treba oceniti tek kada izadje Enhanced Edition, kada moze da se isproba "finalna" zakrpljena verzija sa (delimicno) dodatim obecanim stvarima i DLC-evima (questovima) koji su izostavili iz ovog beta produkta koji su 6 meseci prerano izbacili.

^ I to, ali po mom mišljenju i nisu lake za poređenje jer je CP fiktivan svet, a RDR2 realan, pa je neke stvari bilo lakše preneti i implementirati, jer ima dokaza i uporište u realnom životu... Ovako pola ljudi može da priča kako im se u CP ne sviđa ovo ili ono, kako ovo nije dizajnirano kako treba i td, jer niko ne zna kako i šta treba jer je čitav svet fiktivan...

Elem, CP sam odigrao, i igra je predobra... RDR2 sam počeo, igrao par dana i privremeno batalio...
 
RDR2 odigrao na izlazsku, obrnuo za nedelju dana...
Krek u digitalnom obliku. Rado bih platio punu cenu da odrade remake keca sa ekspanzijom.

CP ne zelim da pipam dok ne izbace finalnu verziju, nakon ~godinu dana, kao sto su to uradili i sa Witcher igrama.
Prosto ne zelim da mi bagovi pokvare utisak i ugodjaj...
Ako im je potrebno i vise nemam problem sa time, nije bas kao da nemamo dobrih igara u backlogu. I ne kapiram cemu uvek drama da se odigraju aktuelne igre po launchu, posebno ako znamo u kakvom ih stanju sada izbacuju?
 
^ Ja lično ne jurim da igram bili šta day one. Eno stoji mi GOW i RDR2 već drugu godinu. Instalirao sam CP day one jer sam samo želeo da vidim čemu sav taj hajp a volim cyberpunk setting od ranije iz knjiga i filmova, probao, i nisam mogao da se "skinem" dok nisam prešao...
 
Ima li u gta5 uopšte kafica i zgrada u koje može da udjes?
Secam se da mi je igra bila krs posle gta4, sve je bilo pojednostavljeno.

Igra je izasla za PlayStation 3 i Xbox 360. Jednostavno su morali fatati krivine.
 
Nazad
Vrh Dno