Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Odes u patch log i verovatno ces naici na ovo na slici ili nesto slicno :)

Skinuo sam sa privatnog torrenta i instalirao(pratio) instalacije na 3 kompa...sva 3 su imala neki problem sa tim updateom na 1.04.
Ceo torrent sajt kuka da ne radi najsjajnije.
1e643e46784d39ce2ef79895f8a3cde5.jpg

Gog verzija ima taj problem sa patch errorima, codex/steam nema. ;)
 
Poslednja izmena:
Sinoc igrah jos par sati, sada sam na 10+ ukupno.
Igrao sam side quest za taxi vozila, koji implicira mnogo voznje. Na stranu clipping i slicni bagovi, meni je voznja kao takva ocajna definitivno. Pa sa onog motora ne mozes pasti osim ako se ne tiltujes direktno u nesto, u protivnom ili se motor okrene kao olovka na stolu ili se jednostavno vine u vertikalu kao balon i padne nazad na zemlju. Skretanje, dinamika je ocaj zivi, pa GTA koji je bazican sa voznjom da nema dalje je primer simualcije. Ne pricam o voznji kao bitnoj stavki za feel, ali fakat je da se dosta vozi po Night city-ju i da se onako izvede sama koncepcija/fizika voznje... sramota. Imam utisak kao da igram neku Lego igricu iz '99te.

Takodje imam pojavu praznog grada cesto, sto pripisujem 'tom delu grada' namenski, ali onda se pocnu pojavljivati vozila i tu i vise nisam siguran da li je namerno ili je jos jedan bullshit. :) Crowd density na high, naravno. Sve to u paketu sa ovim gore sto sam pomenuo za voznju mi prilicno ubija imerziju.

Odavno su na sav glas pricali developeri da igra nije GTA i da voznja sluzi da se odvezes od tacke A do tacke B, nije bitan deo igre.
Meni kao takva, fizika voznje mi je super, osecaj...ali da, kada krenes da se obrces i lomatas, nije realno..ali ni ne pokusava da bude realan simulator voznje, vec da ti bez lomatanja preko svake prepreke omoguci da nastavis dalje.
Da je kao sa konjem u RDR2, ja bih flipnuo.
Grad u delovima jeste zaista dosta prazan, ali je valjda to i normalno za neke industrijske delove svakog grada...dodji do mene na dorcol i marinu dole kod dunavske(dakle maltene centar grada), pa onda isto idi malo dalje od glavnih gradskih opstina...isto tako, nema zive duse.
Isto tako u centru Nightcity-ja imas brdo ljudi i stvari, guzva i haos...

@DeRadicci
Pa da, on ima GOG verziju, zato i spominjem.
I ja sam to skinuo ljudima, jer dosta bolje od Codexa radi, davalo je tada oko 10fps-a vise.
 
Odavno su na sav glas pricali developeri da igra nije GTA i da voznja sluzi da se odvezes od tacke A do tacke B, nije bitan deo igre.
Meni kao takva, fizika voznje mi je super, osecaj...ali da, kada krenes da se obrces i lomatas, nije realno..ali ni ne pokusava da bude realan simulator voznje, vec da ti bez lomatanja preko svake prepreke omoguci da nastavis dalje.
Da je kao sa konjem u RDR2, ja bih flipnuo.
Grad u delovima jeste zaista dosta prazan, ali je valjda to i normalno za neke industrijske delove svakog grada...dodji do mene na dorcol i marinu dole kod dunavske(dakle maltene centar grada), pa onda isto idi malo dalje od glavnih gradskih opstina...isto tako, nema zive duse.
Isto tako u centru Nightcity-ja imas brdo ljudi i stvari, guzva i haos...

Slazem se sa tim, kao sto sam i napisao nije akcenat na tome, ali fakat vozis se dosta pa kao barem da to ima neku realnost... GTA je vise primer, niti je ovo GTA, ali barem da neka reakcija okoline postoji koja ima smisla. Ovo za delove grada trenutno pripisujem tome, pa mi ne smeta, samo kazem da nije tih random spawn-ovanja i sl. Napucavanja su mi i dalje ok, ali se cesto desava da se glitch-uju protivnici, upadaju u teksture ili neke objekte po mapi... ispada najveci problem igre clipping zapravo.
 
Ma sve je to ok...

Ovo za gužvu mi je sve realno odrađeno, kao i to da je u centru veća gužva, lepše obučen narod, bolja kola, čistije...

Vožnja sama po sebi bi mogla biti mnogo bolja i realnija... Pre svega u segmentu upravljivosti vozilima (pogotovo kočenju) i samoj detekciji štete (kao što neko reče, mogućnost pada sa motora, a da nije u pitanju čeoni sudar i sl.), mada motor je majka mara, jer bar ne moraš da se zaustavljaš na semaforima kad se zagužva, već se provlačiš između kola koja stoje na semaforu...
Nisam skontao od čega zavisi kada ću moći da ukradem kola sa najvećom zvezdicom 8/8? Od levela? Skila nekog?

Drago mi je da se niko ne žali na brzinu učitavanja, jer su to stvarno vrhunski odradili... Onolika mapa i content se učita u par sekundi... I to samo jednom, nema dodatnih učitavanja pri promeni lokacija...
 
Ne znam da li ste obratili paznju na brzinu kojom se krecete kada krenete da kocite, a onda isto to probajte uzivo, zaustavni put sa 100km\h je 35-40 metara, sto je 8-9 duzina automobila :)

EDIT: Evo, sada sam izmerio, 7x duzina automobila :)

Cyberpunk2077_2020_12_16_13_11_31_717.jpg

I na kisi se ne menja duzina kocenja.
 
Poslednja izmena:
Meni je vožnja samo na početku bila čudna(na tastaturi igram), posle 25+ sati u igri sam se navikao i sad mi čak i prija. Svakako dosta realniji osećaj od GTA5 gde sa 120 na sat lagano prolaziš kroz krivinu od 90 stepeni.
 
Uzmite kamioncic, on koci kao blesav(iako ne moze iznad 92km/h) i skrece dobro :D

Cyberpunk2077_2020_12_16_13_24_24_707.jpg
 
Ma sve je super i problem je u piratskoj verziji... Ahahahahaha! [emoji23][emoji23][emoji23]

https://youtu.be/aGgkF7fh4MA

Ovo je bilo dovoljno da mi sve bude jasno jer lik igra na prebrutalnom PC-u (spominje u videu) i sam kaže da mu je od apdejta igra još gora, a usput i spominje ono zbog čega sam ja i krenuo da pišem ovde - nema ni deo onoga šta su obećali da će biti u igri. [emoji846]

Ništa, čekam da izađe normalna, završena verzija igre, pa ću pokušati ponovo. [emoji16]

Pozdrav svima! [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jednu jako neprijatnu stvar sam primetio, a to je sensitivity na snajperu...nema sanse da se podesi da bude normalan, prebrz je uvek.
 
Meni je vožnja samo na početku bila čudna(na tastaturi igram), posle 25+ sati u igri sam se navikao i sad mi čak i prija. Svakako dosta realniji osećaj od GTA5 gde sa 120 na sat lagano prolaziš kroz krivinu od 90 stepeni.

Meni se voznja svidja, sto nije cudno buduci da mislim da je GTA4 imao bolje resenu voznju nego GTA5.
 
Ma sve je super i problem je u piratskoj verziji... Ahahahahaha! [emoji23][emoji23][emoji23]

https://youtu.be/aGgkF7fh4MA

Ovo je bilo dovoljno da mi sve bude jasno jer lik igra na prebrutalnom PC-u (spominje u videu) i sam kaže da mu je od apdejta igra još gora, a usput i spominje ono zbog čega sam ja i krenuo da pišem ovde - nema ni deo onoga šta su obećali da će biti u igri. [emoji846]

Ništa, čekam da izađe normalna, završena verzija igre, pa ću pokušati ponovo. [emoji16]

Pozdrav svima! [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
Tacno sam i imao osecaj da ti ides i skupljas bagove na YT koje imaju svi ljudi po netu i pokusavas da replikujes sto vise...

Ovaj lik zivi od ovakvog senzacionalizma, od vristanja i "sokiranja"...a ceo video je sastavljen iz 50 videa drugih ljudi, od kojih je svako imao neki bug.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@Xepoj87 I meni je jasno da si preorderovao igru i da ovde moraš po svu cenu da je odbraniš. I šta sada?
Ne, slučajno sam naleteo na post u game.rs grupi na Facebook-u. Dotičnog sam video jednom kada je gostovao u nekom videu i to je to, a najlakše je tako samo odbaciti sve. [emoji6] Sigurno nisam dokon da sedim i namerno tražim nešto vama ovde u inat.
Doduše, ne znam što i pišem išta dalje kada od početka mi sve miriše na teški fanbojizam, a to mi je jedan kolega ovde i potvrdio u PP jer nisam dovoljno aktivan ovde da bih vas sve poznavao. Čisto da mi budu jasne neke stvari. [emoji846]

@shin-bojan Ja sve vreme o igri i pišem, ali nekima se to ovde ne sviđa. [emoji6] Moraju da opravdaju svoj utrošen novac. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok, odlazis iz teme vec 10 puta.
Culi smo sve, divno je, pusti nas da pricamo o igri.
 
@Xepoj87 I meni je jasno da si preorderovao igru i da ovde moraš po svu cenu da je odbraniš. I šta sada?
Ne, slučajno sam naleteo na post u game.rs grupi na Facebook-u. Dotičnog sam video jednom kada je gostovao u nekom videu i to je to, a najlakše je tako samo odbaciti sve. [emoji6] Sigurno nisam dokon da sedim i namerno tražim nešto vama ovde u inat.
Doduše, ne znam što i pišem išta dalje kada od početka mi sve miriše na teški fanbojizam, a to mi je jedan kolega ovde i potvrdio u PP jer nisam dovoljno aktivan ovde da bih vas sve poznavao. Čisto da mi budu jasne neke stvari. [emoji846]

@shin-bojan Ja sve vreme o igri i pišem, ali nekima se to ovde ne sviđa. [emoji6] Moraju da opravdaju svoj utrošen novac. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

A u kakva cyberpsihoza uživo... :)

Čovek se bukvalno raspao pred monitorom i tastaturom...

Moramo da opravdamo uloženo?!?

Pa uloženo je opravdao već uvodni intro, ostalo je sve bonus... :-devil-:
 
A *mjau**mjau**mjau*, pisao sam već... Ja zaist želim da mi se igra svidi i da je odigram u fulu, ali ne ide. Jednostavno sam je toliko dugo čekao, slušao/čitao obećanja i najave i čak imao u planu da odvojim od ove moje siće i da je kupim odmah, ali sam se totalno razočarao. To je ono što izgleda niko ne konta. Ovo nije hejt nego totalno razočarenje. :(

Obrisao sam je upravo jer sam prso totalno. Treba da se šibam sa jednim likom i on mi kada je počeo fajt samo nestane. Nekoliko puta reloadova sejv, restartovao igru, čak i pozvao par prethodnih sejvova i svaki put isto. Znači ne mogu da završim misiju. :(
Ništa, čekam da ispeglaju što može da se upegla i možda koji DLC da padne.


I šta bi bilo onda? U tom slučaju bih je kupio, jer kao što sam već rekao, to mi je bio cilj... I? Još više bih bio razočaran i tek bih onda popizdeo... Srećom da sam imao prilike da je isprobam, a ne da pljunem dobar deo plate bezveze.


Mislio sam da ti odgovorim na tvoju prvu poruku kada si presao igru. Smatrao sam u tom trenutku da si preterao, ali ubrzo sam promenio misljenje jer sam shvatio koliko je ova igra zapravo podbacila. Meni je skroz jasan tvoj stav i u potpunosti se slazem, najprostije receno igra je prosecna na skoro svim poljima izuzev dizajnu grada i muzike - tu im skidam kapu, jer ovo je tako dobro uradjeno da imam osecaj kao da sam u Akiri ili Ghoust in Shellu. Ali, ne mogu da kazem da grafika kida jer u ovom stanju kakvom je, sa ovolikom kolicinom gliceva i bagova, grafika nikako ne moze da bude vau.

Kada zanemarimo sve te bagove i tehnicke propuste, ono sto je zaista problem jeste glavno meso a to je prica. Ocekivao sam makar tu neki odredjeni kvalitet ali nisam preterano odusevljen, ne znam kako ce do kraja da se razvije posto je jos nisam presao, ne znam da li cu imati volju za to jer me je igra vec smorila. Nista me do sad nije zintrigiralo vise imam neki "meh" osecaj i u pojedinim trenutcima blagi transfer blama, jer igru gledam kroz prizmu onoga sto su obecali i najvaljivali, na osnovu hapa koji su stvorili.


Ne kapiram taj defanzivni stav kao da nema bagova "pa eto javi se poneki i to je to". Ma daj, ja sam iskusio GBB i plus razne bagove koji su mi unistili celokupno iskustvo jer se javljaju u jako bitnim momentima. Jednostavno igra se raspada i to je cinjenica, niko to ne moze da ospori.
To sto AJS prikazuje, konkretno deonica sa policijom to je on igrao, kako to moze da se zanemari, kako to nije imersion breking?! Ne zasluzuje CDPR da im se progleda kroz prste, mogu samo da zamislim kako se osecaju oni koji se igraju na konzolama.
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobio tacno + 6-10fps

9d0935cf5c3f90a694f6c19151ec5a14.jpg


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja totalno svatam coveka jer ga nerviraju ovi bagovi ali ne razumem vas koji branite ovoliko ovu igru koja je puna bagova, meni licno ne smetaju toliko i uzivam u igri ali naisao sam na brdo problema o kojima sam pisao vec u ovoj temi i da dodam da imam original igru kupljenu na gog verzija 1.04.
Igra je sacuvaj boze sto se tice bagova i svi pricaju o tome to je sada najveci buzz , developeri se izvinjavaju i nude reffund koji ljudi masovno traze na konzolama.
Igra ce i pored svega zaraditi brdo novca i nadam se da ce je ispeglati do kraja 2021 kako bi mogla da osvoji GOTY.
I pored svih bagova moje misljenje je da ove godine nije izasla igra koja je bolja od Cyberpunka.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
4qkxdk.jpg
 

Prilozi

  • 4qkxdk.jpg
    4qkxdk.jpg
    90.3 KB · Pregleda: 67
Poslednja izmena:
Napisao sam već par puta da je nebitno jer sam svakako obrisao igru i otišli smo daleke od onoga za šta sam prvo pisao, a to je da je igra prazna i nedovršena, a tu uopšte nisam jedini koji vidi problem.


" prazna " [emoji50][emoji50][emoji50][emoji50] prijatelju jesi li ok??



Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
a usput i spominje ono zbog čega sam ja i krenuo da pišem ovde - nema ni deo onoga šta su obećali da će biti u igri. [emoji846]
Ovo i sto kaze @r0nIn.
Ne mogu da verujem da je ovo isti forum koji vrlo dobro zna da iskritikuje i sta treba i sta ne treba, a ovaj flop prolazi tek tako. CD je gaming kompanija koju sam do sada najvise postovao, a verujem da nisam jedini. Ovo sto su uradili ce ih obeleziti i tesko da ce sprati ljagu sa imena.
Necu komentarisati bagove i misije, jer su to dve stvari u kojima C2077 blista.
Pre svega bih izdvojio lazni marketing, prikrivanje stanja igre na last gen konzolama. Onda, koja je poenta revolucionarnih life pathova ? Kakav je ovo rpg, kad tvoje odluke jedva imaju neki uticaj.. Trece, sta je toliko taj Night City poseban osim sto je lepo dizajniran ? U njemu ne mozes nista da radis, nikoga da upoznas ako developeri nisu namenili da treba da ga upoznas. Udjes u bar, na sve strane ljudi, arkade, bilijar, a ti kao da si mutav i glup.. nista ne mozes da igras, ni sa kim da se upoznas. I nemojte me sa tim forama da ovo nije GTA, da sam imao pogresna ocekivanja. Jok, moja ocekivanja su bila na mestu.. njihovi promo materijali i obecanja su me naveli da ocekujem nesto vau. A verujes im, jer je to ipak CD Red.. a najvise vremena su potrosili na dizajniranju stojka..
I sami su priznali da su napravili s r a nj e, zato i daju refund. I treba da im se odradi refund, pa da sledeci put razmisle sta rade. Svi si mi pricali da je preambiciozno da bi bilo istinito, ali ispao sam naivan. Obecavali su mnogo, a napravili jedva nesto.. bagovitu akcionu avanturu sa dobrom pricom, dobrom muzikom, lepim gradom i to je to.
 
I nemojte me sa tim forama da ovo nije GTA, da sam imao pogresna ocekivanja. Jok, moja ocekivanja su bila na mestu.. njihovi promo materijali i obecanja su me naveli da ocekujem nesto vau.

Mozda je onda u tome fora. Ja nisam pratio nista vezano za igru, jer nisam hteo da budem spojlovan.
Ocekivao sam visokobudzetnu Deus Ex igru i to sam i dobio. I jako sam zadovoljan zbog toga, posebno jer se ne zna da li ce Mankind Divided ikada dobiti nastavak.
Meni nije trebao novi GTA, takvih igara bar ima na sve strane.

A na gradu ce sigurno raditi, jer im je u planu da ubace MP. Ali meni licno ne trebaju ni mini-igre, ni berberin, a ni i ostale stvari koje ljudi na internetu uglavnom traze.

Kakav je ovo rpg, kad tvoje odluke jedva imaju neki uticaj.

Ja izgleda igram drugu igru.
Pa ovo je samo za prvu pravu misiju (ako ne racunamo lifepath):
cyberpunk-2077-the-pickup-flowchart.jpg

Oko marketinga se slazem, ali to nema veze sa samim kvalitetom igre i ne dotice preterano nas koji se igramo na pc-u.
 
Poslednja izmena:
Pametan si bio sto nisi pratio razvoj i gledao materijale. Ja vala jesam, i intervjue i wire epizode.. sve sto su servirali gutao sam kao noj. Ipak, to ih ne opravdava jer je kvaran mareting.
Za te izbore, mogu oni da ga razgranaju na jos 5x toliko.. dzabe kad se posle svede na isto tj. kako su oni zamislili.
I ja volim story driven igre, verujem da cu i zavrsiti ovu (vrlo skoro), ali nisam zadovoljan iako sam znao da uzivam. Ocekivalo se mnogo vise od njih.
edit:
Nije lazan marketing bio samo za konzole, nego jos brdo stvari koje su obecavali da ce biti u igri, da ces imati mnogo vise uticaja, sadrzaja.. svasta.
 
Poslednja izmena:
Pa nece bas biti da se uvek svede na isto, jer sam zbog izbora opcije koja mi nije delovala previse agresivno morao da
pobijem Royce-a i Maelstrom.
Sto dalje znaci da nisam mogao da igram njihovu side misiju i pretpostavljam da to utice i na kraj igre.

Kada citam zalbe ljudi na netu, ispada da su ocekivali da mozes da radis sta god pomislis sa svakim NPC-em i da prica bude apsolutno nelinearna.
Koliko su ta ocekivanja realna? Koja igra uopste nesto slicno radi, a da je AAA i da traje 30+ sati?
 
Poslednja izmena:
Ma necu da ti kvarim uzitak, taman posla. :) Ja samo iznosim moje vidjenje igre koju smo cekali maltene deceniju.
Malopre sam negde procitao da su izmenili na sluzbenom tviter nalogu tip igre. Dakle vise ne pise role playing, nego action adventure.. sto dovoljno govori. Sramota.
 

Prilozi

  • aaa.JPG
    aaa.JPG
    70.5 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Ma naravno, meni je zao sto su ti ocekivanja izneverena.
Mozda za par godina igra bude na nivou koji si ocekivao, posle 2 dlca i gomile patcheva.
 
^
101% se slazem sa DeLargom. Doduse ja povukao rucnu letos i ignorisem hajp jer je krenulo da bude sumnjiva cela situacija. A bio sam na ivici da odradim pre-order igre, "because CDPR".

Najveci problem u celoj prici je sto su nenormalno nahajpovali igru i ljudima stvorili nerealna ocekivanja, misleci da ce dobiti genre-defining iskustvo koje ce pomeriti granice u svakom pogledu...
A dobili smo ono sto DeLarge kaze - visokobudzetni AAA akcioni-rpg, koji je pritom u vrlo losem stanju jer su pozurili dobrih 6 meseci kako bi izbacili pred praznike i za launch novih konzola/gen. grafickih.
Sto dovoljno govori i cinjenica da su spremni da odrade refunde, za koji da se ne lazemo ne rade iz dobrote svoje duse nego bas zbog laznog marketinga. Tu je takodje i cinjenica da su pritisli recenzente sa objavom review-a u zadnji cas kako bi se prikrilo stanje igre.

Apsolutno ne bi trebalo da im se pogleda kroz prste jer ovo jeste jedan od najlosijih laucheva uz verovatno Unity i Anthem i trebace im nekoliko meseci da pokrpe igru, ako uopste mogu da je pokrpe jer ocigledno imaju problema i sa endzinom. Zagrizli su vise nego sto su mogli i to im se i obilo o glavu zasluzeno.
Sve se to dalo naslutiti letos/jesenas kada smo rekli da treba biti obazriv i da ne mirise na dobro sa ovim odlaganjima, mada niko nije ocekivao da ce biti ovako problematicno.
Ostaje da se vidi koliko mogu sve da ispoliraju sa Gold/Definitive edition iduce leto/jeseni kada/ako izbace i sve DLC-eve.

Igra u svakom slucaju zasluzuje da se odigra, posebno za fanove zanra ali da su podbacili sa onim sto je obecano u prethodnih godinu-dve kroz promo materijal - jesu i to poprilicno.
 
Poslednja izmena:
Jel možete da date neki konkretan primer tog lažnog marketinga, koja to core mehanika nedostaje, pošto ni ja nisam pratio detaljno šta su obećavali, pre igranja sam video samo par onih glavnih trailer-a.
 
Nazad
Vrh Dno