Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Ja sam progledao kad sam iskljucio dlss, recimo da je neki prosek 50 fps, sve na ultra rt bez. Mislim da je mnogo lepse na ovaj nacin.
 
@Fygaroo
Hvala za tip i ja sam sada isto zamenio 75 sa EB!Sada je sasvim druga prica,zakucano 60fps na high podesavanjima!Najzad sada mogu na miru da igram!
 
@Fygaroo
Hvala za tip i ja sam sada isto zamenio 75 sa EB!Sada je sasvim druga prica,zakucano 60fps na high podesavanjima!Najzad sada mogu na miru da igram!
Ma ja ne mogu da verujem kako je ogromna razlika u performansama i to da nadje neki link na redditu umesto developeri . A fix je jedan glupi edit.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
e pls nemogu da nadjem te vrednosti usao sam na hex ali nista ne nalazi
Uzmi i odradi paste ovog broja 75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08 i odradi search all i kada nadjes grupu brojeva zameni samo prvi broj "75" sa "EB" .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Uzmi i odradi paste ovog broja 75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08 i odradi search all i kada nadjes grupu brojeva zameni samo prvi broj "75" sa "EB" .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

znam to sam i uradio ali not found znam bez "



edit: gledam neki rus ubacio 554881ECA00000000F2970E8 neki avx issue nemam pojma da nije to
 
Poslednja izmena:
Ne otvaraš dobar fajl. To što si ti otvorio je shortcut do fajla koji treba da otvoriš. Treba da odeš tamo gde ti je instalirana igra i otvoriš bin folderi exe fajl u tom folderu.
Takođe kada pretražuješ HEX, treba da odabereš HEX tab.
 
Da, moraš na hex tab da prebaciš.


Ako se spusti na 85 Static FidelityFX CAS, postane baš blurry. Reshade tu može da pomogne.

Reshade + LumaSharpen i 5-15fps dobijate na starijim AMD karticama. Kvalitet slike/oštrina je možda za nijansu lošija od native, ali je dosta bolje nego default AMD CAS.
Poigrajte se sa podešavanjima
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    47.4 KB · Pregleda: 134
Linkao sam ja hex fix i upravo ga testiram, na istoj lokaciji imam 90fps gde sam imao 74fps gpu i cpu usage je dramaticno skocio i za sada je razlika nebo i zemlja. Voznja je sada potpuno podnosljiva.
Kakva glupost od developera.
Ako imate ryzen obavezno odradite ovaj fix dobijate sigurno 20-30% .
Edit: udara cpu do 80% i gpu najzat radi na 99% skoro uvek znaci nije bilo cpu bootelnecka vec glupost od developera.
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Isto odradio hex 'fix', igrao se par sati i max CPU usage 83% a GPU 99%, sve kul. Nije da sam imao nekih problema bez tog hex edita (vezano za isti tj.), ali sada nisam prmetio nijedan drop u FPS-u, sve radi smooth & stable ultra/high + RT off.

Inace sam 'pregurao' CP splash screen deo i malo preko, sada da vidimo koliko 'zanimljivije' postaje. :)
 
aha hvala bas da probam e da da skinem patch 1.04 svi kazu da je los
 
Igra je neverovatna. Bas sam odusevljen a tek sam izasao iz prologa (posle 10h). Bilo mi je sve jedno da li ce igra biti iz prvog ili treceg lica ali sada mislim da je odlicno sto je iz prvog, bas je filmski dozivljaj i ne mogu da zamislim neke trenutke da su se desili u prvom licu. Detalji u animacijama tokom misija su vrhunski, npr u razgovoru, tokom napetijih trenutaka sagovorniku krene da cupka noga dok sedi, jednom sam preterao sa podpitanjima i vidno smorio sagovornika, muzika je predobra u svakom trenutku, okruzenje ma sve.
 
Stvarno neverovatno da sami to nisu skontali. Skandal, ali vrlo moguće da su dobili pare od Intela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzmi i odradi paste ovog broja 75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08 i odradi search all i kada nadjes grupu brojeva zameni samo prvi broj "75" sa "EB" .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Odradio ovaj fix međutim zauzeće procesora neće da pređe 30%, doduše nisam igrao više od pola sata. Da li bi u svakom trenutku posle ovog fixa procesor morao biti zauzet znatno više?

Btw, 1440p, Ultra preset imam od 35 do 60fps konstantno...

Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
 
Odradio ovaj fix međutim zauzeće procesora neće da pređe 30%, doduše nisam igrao više od pola sata. Da li bi u svakom trenutku posle ovog fixa procesor morao biti zauzet znatno više?

Btw, 1440p, Ultra preset imam od 35 do 60fps konstantno...

Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
Verovatno je lokacija u igri u pitanju ili nisi odradio save posle izmena u exe fajlu.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Odradio sve kako treba, biće da je do lokacije u igri.

Što se tiče gameplaya, prijatno iznenađen. Grafički izgleda odlično, detalja pregršt. Napucavanje odlično i meele mod mi se takođe jako dopada kako je odrađen.

Što se NPC-eva tiče, jeste da su sa par linija teksta ali se bar ne ponavljaju, barem nisam za ovih sat vremena stekao utisak.

Odigraće se bez sumnje a bio sam skeptik posebno nakon komentara ovdje. :)



Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam samo prvi broj zamenio 75 sa EB i odradio save.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Samo da prenesem da se neko ne za.ebe kada se nakon prvog stringa doda drugi, exe fail prestane da funkcioniše... Kada se obriše drugi string i ostane samo prvi sve radi (da li radi gore ili bolje ne znam jer je meni i pre ovoga sve radilo dobro).

Pojma nemam gde dodati drugi string, da li ga uopšte dodavati, i umesto kojeg 75 treba upisati EB.

Ovo je screenshot nakon dodavanja prvog stringa tj:
74 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08

umesto

75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08

, svi bi trebali da imamo isti niz brojeva i slova...

https://ibb.co/TLYYpsT

Ako je sugestija da se umesto 74 (stari i orginalni broj 75) u novom string upiše EB, molim potvrdu...
 
Poslednja izmena:
ma igra nije dobro odradjena nikako oko grafickih podesavanja. Ista podesavanja, vsync of, daje losiji fps od vsync on. Ima veci min drop. U oba slucaja fps ne ide preko 60, vec pada gpu usage i do 60% u zatvorenim prostorijama. I to samo ako vsync on ili off, ne sjecam se vise. Nekada stoji 99gpu usage a fps 60. Smanjim rez na 1080p i dalje 60fps i 99% usage. Nema logike. Kao da igra sama od sebe ima limit 60fps max, kod mene barem. Sta god da uradim, smanjim i sta sve ne, fps je 60. Vsync on/of mi drugacije skalira rez ako je fidelityFX cas ukljucen. Imam osjecaj da sta god namjestim od grafickih podesavanja, ona radi kako hoce, bez obzira sta ja podesio. Izmedju nekih low i high nemam niti 1fps razlike, a kontam da bi High trebao da spusti barem par fps-a.
 
Poslednja izmena:
Samo da prenesem da se neko ne za.ebe kada se nakon prvog stringa doda drugi, exe fail prestane da funkcioniše... Kada se obriše drugi string i ostane samo prvi sve radi (da li radi gore ili bolje ne znam jer je meni i pre ovoga sve radilo dobro).

Pojma nemam gde dodati drugi string, da li ga uopšte dodavati, i umesto kojeg 75 treba upisati EB.

Ovo je screenshot nakon dodavanja prvog stringa tj:
74 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08

umesto

75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08

, svi bi trebali da imamo isti niz brojeva i slova...

https://ibb.co/TLYYpsT

Ako je sugestija da se umesto 74 (stari i orginalni broj 75) u novom string upiše EB, molim potvrdu...
Ja sam samo zamenio 75 sa EB i nisam menjao nista vise .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
21117801866d5fb3b27846d57c657d3f.jpg
 
Samo da prenesem da se neko ne za.ebe kada se nakon prvog stringa doda drugi, exe fail prestane da funkcioniše... Kada se obriše drugi string i ostane samo prvi sve radi (da li radi gore ili bolje ne znam jer je meni i pre ovoga sve radilo dobro).

Pojma nemam gde dodati drugi string, da li ga uopšte dodavati, i umesto kojeg 75 treba upisati EB.

Ovo je screenshot nakon dodavanja prvog stringa tj:
74 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08

umesto

75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08

, svi bi trebali da imamo isti niz brojeva i slova...

https://ibb.co/TLYYpsT

Ako je sugestija da se umesto 74 (stari i orginalni broj 75) u novom string upiše EB, molim potvrdu...

Bolje rešenje je EB, ali i 74 bi trebalo da radi. Samo nađi ceo string i promeni prvu HEX vrednost "75" u "EB". Ne treba nikakav delete, stavi kursor na početak stringa i prepiši novu HEX vrednost EB preko 75.

Meni je ovo pomoglo, sigurno sam dobio 10fps-a na otvorenom.

Inače, nije ovo do Intela, već do GPUOpen check-a koji modifikuje CPU scheduler da koristi više ili manje jezgara u zavisnosti od CPU familije.
Meni i dalje GPU PWR ne prelazi preko 145W, a trebalo bi 170.
 
Poslednja izmena:
Šta da se nerviraju prvi dan su već vratili uloženo... U narednom periodu čista zarada... Svakao su FG repack među najgorim u narodnog kuhinji, svaki deseti radi kako treba...

Realno, pokidali su igru...

Ja sam prešao prvi deo, i počeo bih ponovo jer nisam zadovoljan kako sam razvijao lika, pa me pre nego što krenem iznova zanima:
Da li se statsi možda sami resetuju, obzirom da si rahmetli? Znam da ima Tabula Rasa kit, ali odakle mi 100k. Ako ne, da li se u nastavku igre dovoljno leveluje da se može nadoknaditi brlja iz prvog dela? Da li se može menjati i izgled lika frizura i sl?

Pitam da ne krećem ponovo, ako ne moram.

Hvala

EDIT: Inače katana-sačmara kombo izuva, i jako je zabavno za igranje... Delovi tela lete kad počeneš da ih sečeš... Naravno mana je kako što pre skratiti distancu između tebe i protivnika uz što manje gubitke helta... I naravno situacije kada ima više raštrkanih protivnika u velikoj prostoriji...
 
Poslednja izmena:
ja ga jedino ovako nalazim, jel to taj string, ili negde gresim?

string.JPG
 
U nekom yt videu videh da ima restat čip ali kao da je dosta skup. Pretpostavljam da se kupuje kod doktora ali ne znam kada je dostupan.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
ja ga jedino ovako nalazim, jel to taj string, ili negde gresim?

Pogledajte prilog 293900

Da... Zbunilo te je što ne počinje od početka koda, ali tako je kod svih...

@sajlonac, ima reset ali košta 100k... A to su pare koje u ovoj fazi igre nemam, a ne želim da igram još 2/3 igre da bi usavršio način igranja koji mi trenutno najviše odgovara...
 
To je onda to.. Bas je skup vala

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
tnx @kure1982
probao 75 da menjam i sa 74 i sa EB, i nista se ne desava, sve isto kao i pre..... kao sa 75.
doduse, ja ni nemam te fps dropove, meni je grafa uvek na 96-99% loada, cpu 45-58%, sa ili bez tog hex fixa, uvek isto...... stabilno radi za sada....
 
^ Tako je i kod mene od starta, promenio sam više iz razloga što svi hvale, nego što sam imao ijedan problem od starta...
 
Nazad
Vrh Dno