Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Evo par poredjenja sto se tice RT-a, sve je na maximumu, 4K (Quality DLSS), RT bukvalno poplovi framerate i s toga meni licno ne vrijedi jer 60fps mi je mnogo znacajnije.

SS:
 

Prilozi

  • 20201210140000_1.jpg
    20201210140000_1.jpg
    1 MB · Pregleda: 216
  • 20201210140029_1.jpg
    20201210140029_1.jpg
    1 MB · Pregleda: 201
  • 20201210140216_1.jpg
    20201210140216_1.jpg
    896.9 KB · Pregleda: 191
  • 20201210140238_1.jpg
    20201210140238_1.jpg
    941.5 KB · Pregleda: 180
Da li mozda neko igra na PS4?
Imam staru, fat verziju pa me zanima kako radi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Posle 2 ipo h utisci su pozitivni. Igra izgleda vrhunski i na low-medium setinzima.

Tek sam proso tutorijal i prvu misiju koja je inace i pokazana na e3u, i sve radi super. Od bagova iskusio sam samo to da zvuk nekada zakaze..ne registruje se zalupljivanje vrata od kola i slicno. Inace zvukovi u igri mi se svidjaju, govor pucanje, muzika.

Jos sam u ranoj fazi da bih istakao neke mane ali sam siguran da ce kakve god one bile pasti u vodu.

80% igara koje sam odigrao u zivotu su fpsovi. Ovde mi se pucanje svidja. Pesnicenje style je ok a borba sa katanama totalno bezveze.

Voznja skroz na mestu ~gta 5 fazon.

Perkova ima milion vidi se da ce trebati vremena da se pootkljucava sve. Nisam ni stigo da ih ponaosob pregledam sta koji radi.

Sto neko gore rece, moglo je ovo da bude ko zna sta, da su svi segmenti igre na istom nivou kvaliteta, ali stvarno nije neophodno. Igra ima to nesto sto trenutno ne umem ni da izdvojim, sto je cini vrhunskom. Posle 2 ipo h oseti se da te ocekuje jos svasta nesto i jedva cekam sledecu priliku da nastavim sa igranjem.

Inace igru na steamu trenutno igra milion ljudi.
Na steam Chartsu CP baguje ali steamdb ga pokazuje.
https://steamdb.info/app/1091500/graphs/
 
Poslednja izmena:
Pa meni je za sada sama mehanika dobra, fizika pokreta i voznje...a za dalje, morao bih da kazem posle barem 10ak sati, ne moze ovako na prvu, samo kako izgleda.
 
Ja koliko sam uspeo da vidim na strimovima samo neka priča i dijalozi. Ako je takva cela igra onda nije bas za one koji nemaju strpljenja da se nasiroko bave pričom...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Svi dijalozi mogu da se preskoce jako brzo, pa da pratis samo quest posle toga...
Cak sto vise, moze da se preskoci cela setnja recimo, da se ubrza kao snimak...nisam to do sada video.

A za sada sam primetio i da ima solidno unistive fizike, svi kaktusi, mali i veliki su unistivi, znakovi i ograde...obecava.
Tragovi od tockova realno ostaju, sa sve sarom gume, a gde auto poskoci, tu nema ni sare, dakle nije genericki.
Uleteo i u gume, sve lepo i poprilicno realno reaguje.


4cc02c73e71e99a42baeb7ed77076520.jpg

1c08a0f226f028c19f864748ed50026d.jpg
 
Poslednja izmena:
Malo pucnjave, malo drame, malo napetih situacija, malo humora i verovatno ce tako ici u krug. Meni bolje ne moze.
 
Inace, po Codex verziji vidim d aje igra 55GB, a jos 45GB je language pack, tako da je zato na PCu 59gb, nema suvisnih stvari poput 10 audio jezika.

Takodje, sada sam primetio da sam prostim trcanjem i skakanjem, levelovao athletics...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa da, kazem ima tih tako nekih smesnih bagova :D evo, danas sedi na ogradi, kako i treba :D

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Moraće da ispeglaju AI svega.
1. Random encounter pajkana i nekih krimosa, kako sam prišao svi krimosi krenuli na mene da pucaju a pajkani se ukočili u mestu i stopirala im se animacija dok nisam pobio ove druge
2. Saobraćaj je pipav, često vozila zabodu, ne mogu da nađu put u susednu ulicu, neće da te zaobiđu ako se parkiraš na putu, vozila nestaju dok gledaš u njih ili se promeni model ako ne gledaš sekund u iste

Za sada to je ono što sam našao do sada, ostalo mi je zabavno dovoljno da nastavim
 
Ja koliko sam uspeo da vidim na strimovima samo neka priča i dijalozi. Ako je takva cela igra onda nije bas za one koji nemaju strpljenja da se nasiroko bave pričom...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

*mjau**mjau**mjau**mjau* onda takvu igru, u sta se pretvori ovaj cd project red /s
 
HDR implementacija je vrunska, ne treba mi Rt uopste. Inace na 2070s 60fps u 1080p sve ultra, tu i tamo se javi pomalo stutter i to je to, na bagove nisam jos naletio neke drasticne. Nisam dosao jos do grada, verovatno ce tamo biti ahtjevnijih dionica.
 
Poslednja izmena:
Odmah pocetak kao Nomad, pola dijaloga sa prvim likom nema, pola radnje lebdi u sjedecem polozaju, kutiju nosi pored sebe u sjedecem polozaju. Zvuka nema ni moj dijalog ni njegov. Uzas. Poluzavrsena igra. A o optimizaciji tek da ne govorim.... Grafika nista narocito na low/med, ne moze da drzi 50fps-a. Uopste ne mogu da udjem u auto sa tim likom, jer nemam F komandu, nestala :D Ja cirkusa od igre i zasta dado 20$ :) :)
 
Poslednja izmena:
Odmah pocetak kao Nomad, pola dijaloga sa prvim likom nema, pola radnje lebdi u sjedecem polozaju, kutiju nosi pored sebe u sjedecem polozaju. Zvuka nema ni moj dijalog ni njegov. Uzas. Poluzavrsena igra. A o optimizaciji tek da ne govorim.... Grafika nista narocito na low/med, ne moze da drzi 50fps-a. Uopste ne mogu da udjem u auto sa tim likom, jer nemam F komandu, nestala :D Ja cirkusa od igre i zasta dado 20$ :) :)

Mnogo ste nestrpljivi. :) Šta je još koji mesec čekanja, kada smo već čekali 8 godina. Dosta toga je ukazivalo da igra još uvek nije spremna, ali da ne smeju više da je odlažu. Ispeglaće oni to za koji mesec, a do tada treba čistiti backlog igara. :)

Što se tiče zahtevnosti, čini se da na QHD rezoluciji samo 3080/6800 XT mogu da teraju na ultra podešavanjima bez DLSS.
 
Mnogo ste nestrpljivi. :) Šta je još koji mesec čekanja, kada smo već čekali 8 godina. Dosta toga je ukazivalo da igra još uvek nije spremna, ali da ne smeju više da je odlažu. Ispeglaće oni to za koji mesec, a do tada treba čistiti backlog igara. :)

Što se tiče zahtevnosti, čini se da na QHD rezoluciji samo 3080/6800 XT mogu da teraju na ultra podešavanjima bez DLSS.
Iskreno, niti sam nestrpljiv, niti sam za igru cuo ikada, do prije par mjeseci i to ovdje na benchu. Igram igre citav zivot, ali ne pratim kad sta izlazi, nego skidam narodne verzije kako ih izbacuju, pa ako mi se svidi, kupim i org poneki. Dok sam bio mladji i imao vise vremena, kupovali su se casopisi pa se pratilo kad sta izlazi. Al vec dugo godina sam prestao sa tom praksom. Inace volim rpg potezne igre, od fallout 1 i 2 davnih godina itd.... Ali ovo je nezavrsena igra. Bolje da su sacekali jos 1 godinu, nego da izbace poluproizvod, koji je uz to toliko zahtjevan da ni najsnazniji gpu 3090 ne moze ovo da drzi iznad 50fps na maks sve. Mislim pocnem da igram, i na prvom zadatku ne mogu da udjem u auto, jer nema F. Da zanemarim sto lik lebdi kraj mene u sjedecem polozju do auta. I uz to na low postavkama u 40-52fps, gdje druge igre koje mnogo bolje izgledaju nego cyberpunk na low, imaju preko 70fps-a stabilnih. Ovo ko moze igrati ovo ovako, onda je stvarno zeljan bio ove igre :)

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Imate crowd density u gameplay opcijama , daje dosta na performansama ako imate slabiji cpu.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
1-2 fps dobijem samo sa tim

Cak i sa 55fps djeluje jako nefluidno iako radi i freesync

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iskreno, niti sam nestrpljiv, niti sam za igru cuo ikada, do prije par mjeseci i to ovdje na benchu. Igram igre citav zivot, ali ne pratim kad sta izlazi, nego skidam narodne verzije kako ih izbacuju, pa ako mi se svidi, kupim i org poneki. Dok sam bio mladji i imao vise vremena, kupovali su se casopisi pa se pratilo kad sta izlazi. Al vec dugo godina sam prestao sa tom praksom. Inace volim rpg potezne igre, od fallout 1 i 2 davnih godina itd.... Ali ovo je nezavrsena igra. Bolje da su sacekali jos 1 godinu, nego da izbace poluproizvod, koji je uz to toliko zahtjevan da ni najsnazniji gpu 3090 ne moze ovo da drzi iznad 50fps na maks sve. Mislim pocnem da igram, i na prvom zadatku ne mogu da udjem u auto, jer nema F. Da zanemarim sto lik lebdi kraj mene u sjedecem polozju do auta. I uz to na low postavkama u 40-52fps, gdje druge igre koje mnogo bolje izgledaju nego cyberpunk na low, imaju preko 70fps-a stabilnih. Ovo ko moze igrati ovo ovako, onda je stvarno zeljan bio ove igre :)

Sent from my IN2013 using Tapatalk

E i ti ga sada pretera, ja sa Ryzen 2600 na 3.9 i rx 580 sa ovim podesavanjima igram.

JnYNVpJ.png


heWO08p.png


bHCsqxC.png


cKRtNS0.png

Poceo sam kao nomad, ali tu mi vrti od 30-45 fps zavisi od dela do dela.

I ako si igrao The Witcher 3 morao si cuti i ako si prati pricu kada Ciri prica da je bila u buducnosti gde kola lete.
 
Meni je igra odlicna , animacije su odradjene vrhunski i voice acting je odlican ali optimizacija je totalni raspad, sa 3070 u centru po guzvi fps mi padne malo ispod 40 a igram sa 1080p i rt ultra (dlss je na balanced). Van guzvi i u toku misija fps je oko 80 a ide i preko.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
E i ti ga sada pretera, ja sa Ryzen 2600 na 3.9 i rx 580 sa ovim podesavanjima igram.

JnYNVpJ.png


heWO08p.png


bHCsqxC.png


cKRtNS0.png

Poceo sam kao nomad, ali tu mi vrti od 30-45 fps zavisi od dela do dela.

I ako si igrao The Witcher 3 morao si cuti i ako si prati pricu kada Ciri prica da je bila u buducnosti gde kola lete.
Ako tu imas 40 u gradu po guzvi ocekuj 2fps

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ne znam sta da ocekujem ali imam mesta da spustim detalje, ali niko me ni ne tera da moram sada da igru igram. Kada budem uzeo jacu karticu onda polako. Ovo je sada samo test sta ova moja sklopocija moze jos da pogura?
 
Moze li se nekako traziti refund na gogu ako je igra aktivirana, i kako?
 
Ja sa vega 56 ne mogu ovo da igram iskreno. Sve na low u pustinji imam 45-55fps. Ja ispod 55fps ne igram igre. Klincu ne smeta, on cepa :)
7481e25e47c77d7241dc5c77003f29d8.jpg


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ne valjaju vam nesto te konfiguracije, ocistite viruse od narodnih verzija igara:D
Dovoljno je klipova na netu gdje ljudima radi u 60fps bez problema, ne treba 3090 kako tvrdite.

Btw, eno Google stadia dodala jos servera u komsiluku, tako da cu ja mozda na stadiji da odigram.
Vidim da na stadiji super radi na 60fps a nema ni loadinga.
 
Nazad
Vrh Dno