Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Pa zato smo mi tu da izvedemo ljude (ok tehnicki u pitanju je jedan ljudov) na pravi put :d Da im ukazemo sustinu cyberpunk-a!

A to sam ja! :smoke:
Hvala, ali cyberpunk je za mene pitanje stila a ne tehnicko pitanje ima li implant ili ne...glupo je da me izvodite na put kad vrlo dobro razum vase rezone, problrm je sto vi ne razumete moje i mislite da je zanr konacan skup odredjenih atrubuta koji ga definisu...i nemoj opet ispocetka lepo smo se ispricali na temu cyberpunka, ko do sada nije znao sta je to tek mu sada nista nece biti jasno :d
 
Poslednja izmena:
cyberpunk je bezanje iz skole na QiX

1063770-922_1_super.png
 
Poslednja izmena:
cyber baba

baba1.jpg
 
cyberpunk baba
0000059481.jpg
 
Veze nemas sta je to cyberpunk, pa sad jos i zajebavas - mislis da si cool?!
 
vidis da je mrtav ozbiljan, pokazuje nam sta je za njega cyberpunk :d
 
Molim nekog od kolega forumaša da mi javi na PM kada u ovoj temi ponovo krene da se piše o samoj igri... :vomit:
 
A to sam ja! :smoke:
Hvala, ali cyberpunk je za mene pitanje stila a ne tehnicko pitanje ima li implant ili ne...glupo je da me izvodite na put kad vrlo dobro razum vase rezone, problrm je sto vi ne razumete moje i mislite da je zanr konacan skup odredjenih atrubuta koji ga definisu...i nemoj opet ispocetka lepo smo se ispricali na temu cyberpunka, ko do sada nije znao sta je to tek mu sada nista nece biti jasno :d
Vidi 'vako.Mad Max 2 je cist vestern. I to onaj spageti. Imas kaubojce, imas indijance, imas celicne konje, imas vatrenu vodicu, imas strele i revolvere i imas siroka pronstranstva prerije. Imas grad belaca koje crvenokosci opsedaju. Znaci cistokrvni vestern. Eto, vidis, samo treba da gledas sire :d
 
Lepa Brena je cyberpunk...
 
Ja sam mrtav ozbiljan... a vi slobodno nastavite da trolujete, valjda će se naći neki moderator da pobriše poslednjih nekoliko stranica, a do tada ide unsubscribe...
 
e sad smo se mnogo potresli svi... necu moci da rucam...

...a sta inace da se priča u temi o igri o kojoj se sem ovog filmica nista drugo i ne zna? oftopik je bila prica, ali i nije
 
mislim da ovo nije bilo... info o klasama:

CD Projekt RED’s CEO announced that the new “Cyberpunk” game, based on “Cyberpunk 2013” and “Cyberpunk 2020”, will have character customization as well as “Cyberpunk” classes.

Some of the “Cyberpunk 2020” classes you may see ported into the game include:

The cop - A self explanatory “Cyberpunk” class. These are the lawmen of the universe.

The fixer - Smugglers, organizers and street dealers, the fixers are information brokers and deal makers of the “Cyberpunk” class system.

The netrunner - These computer hackers use cybernetics to enhance their natural talents.

The nomad - The ultimate road warriors, roaming the highways of the “Cyberpunk” universe.

The rockerboy - These rebel rockstars and charismatic leaders use music to fight authority and rally large groups around themselves.

The solo - Assassins, bodyguards, hired killers and soldiers. These are the combatants of the “Cyberpunk” class system.

The techie - Mechanics and doctors fill this role, using medical technology to heal others or jury rig mechanical equipment.

nomad... to su ovi iz Mad Maxa? :p
 
Poslednja izmena:
naravno da jesu Uruce, mad max obiluje cyberpunk elementima ko to jos nije uvideo nije dobro informisan...ovo postaje bas zanimljivo u iscekivanju nesto vise informacija o igri...
jos jedna edukativna slicica o mesavini zanrova:
cyber kondom
untitled.png
 
Capt. Raynolds says it all :D
 
hvala mr exteu , naterao me je da ponovo pročitam neuromancera (solaris) , kao i da skinem džoni mnemonik japansku verziju sa takeši kitanom (nisam znao ni da postoji).
GITS i Innocence se naravno podrazumevaju ...

exte , stvarno treba da se zaposliš u nekoj od kompanija za motivaciju , leži ti ! pozdrav svima ! :)

ps... jaooo ... igra mi se i deus ex prvi deo ... šta ti je marketing ! ...

ps no.2 - evo i čika kendžija , starog pankera !

[youtube]WB-ik-Bpl0c[/youtube]
 
Poslednja izmena:
hvala mr exteu , naterao me je da ponovo pročitam neuromancera (solaris) , kao i da skinem džoni mnemonik japansku verziju sa takeši kitanom (nisam znao ni da postoji).
GITS i Innocence se naravno podrazumevaju ...

exte , stvarno treba da se zaposliš u nekoj od kompanija za motivaciju , leži ti ! pozdrav svima ! :)

ps... jaooo ... igra mi se i deus ex prvi deo ... šta ti je marketing ! ...

ps no.2 - evo i čika kendžija , starog pankera !

nema na cemu lepi, drago mi je da si razumeo ovo moje pisanije na pravi nacin i imao neke koristi od ove interesantne rasprave :)
 
Poslednja izmena:
^ Nije problem u offtopicu, vec u lupetanju. Ljudi smestise Billy Idola i Mad Maxa u cyberpunk... :d

polako momci.

po meni je mnogo veći problem što ste cyberpunku odsekli sve njegove grane i sveli ga na dosadnog gibsona. pre gibsona je tu bio veliki filip k dik, džejms balard, harlan elison, sjajni michael swanwick, i još mnogi drugi. svi oni su, zajedno sa pomenutim gibsonom, svaki na svoj način, definisali i proširili okvire žanra, i u isti, hteli vi to ili ne, spada i mad max (najočiglednija paralela sa dr bloodmoney od dika, ili dog said bow-wow od svonvika).

kao što čovek reče:
Hvala, ali cyberpunk je za mene pitanje stila a ne tehnicko pitanje ima li implant ili ne...glupo je da me izvodite na put kad vrlo dobro razum vase rezone, problrm je sto vi ne razumete moje i mislite da je zanr konacan skup odredjenih atrubuta koji ga definisu...

ja tu nemam šta više da dodam :)


Vidi 'vako.Mad Max 2 je cist vestern. I to onaj spageti. Imas kaubojce, imas indijance, imas celicne konje, imas vatrenu vodicu, imas strele i revolvere i imas siroka pronstranstva prerije. Imas grad belaca koje crvenokosci opsedaju. Znaci cistokrvni vestern. Eto, vidis, samo treba da gledas sire :d

e sad, pošto je mad max 2 film a ne knjiga, nije da nisi u pravu, ali da je pisan kao knjiga, "prljavim" cyber punk stilom kojim bi sigurno bio napisan, opet nikako ne bi bio western.


LM, da bi proširili vidike, dohvatite se malo dika i svonvika i batalite gibsona, ionako posle grofa nule (a ni pre njega) nije napisao dobru knjigu.
 
sta ti je prljavi cyber punk stil :)

moramo onda napraviti razliku izmedju scifi i syberpunka, kada se oko toga dogovorimo onda lako ide sve ostalo ;)

meni recimo filip dik nije toliko blizak cyberpunku, ako isti posmatramo kao podzanr scifi...
 
sta ti je prljavi cyber punk stil :)

u tome i jeste poenta...sta je cyberpunk?
sta je cyberpunk prljavi stil?Sta je postapocaliptic?
nema ostre granice a pogotovo jer je sve sci fi, mozes korisiti kontekst vrlo siroko...
Ako uzmes cinjenicu da se prefiks cyber moze upotrebiti i upotrebljava se kao sinonim za "buduci" onda si jos fleksibilniji u upotrebi cyberpunk stila u kontekstu iza koji je jasno sta treba da ima u sebi i sta ga cini cyberpunk-om...ali za koji ne vazi da ako nema jednog od atributa to nije to...
 
A sta smo mi zapravo kao ljudi i koja je nasa svrha u zivotu?
Da li je stvarno ono sto vidim i cujem ili postoji jos nesto?

Mnogo se filozofira u ovoj temi. Kuda je sve krenulo, sve mi vise lici na ono pismo "sam svoj deda" i da cemo na kraju svi mi biti pomalo cyberpunk ili Mel GIbson ili vec sta.
 
u tome i jeste poenta...sta je cyberpunk?
sta je cyberpunk prljavi stil?Sta je postapocaliptic?
nema ostre granice a pogotovo jer je sve sci fi, mozes korisiti kontekst vrlo siroko...
Ako uzmes cinjenicu da se prefiks cyber moze upotrebiti i upotrebljava se kao sinonim za "buduci" onda si jos fleksibilniji u upotrebi cyberpunk stila u kontekstu iza koji je jasno sta treba da ima u sebi i sta ga cini cyberpunk-om...ali za koji ne vazi da ako nema jednog od atributa to nije to...


pa generalno se za sajberpank uzima da je to neka ne toliko daleka buducnost, mega korporacije, uglavnom neki totalitarni rezimi, neki od likova su hakeri, implanti i slicne stvari su normalne, droga... dosta toga nema u maksu
muzika i kose/pirsinzi su najmanje bitni :) kojih inace u trejleru ni nema... pomenuo si ih u nekom postu na pocetku kada si rekao da ti se ne svida seting

a i tako uopsteno pricajuci, sve moze da bude neki pank, koji god mu prefiks stavis... :)
 
CDP Red's Mateusz Kanik has been interviewed by Rock, Paper, Shotgun on Cyberpunk 2077.

http://www.rockpapershotgun.com/2013/02/02/cdp-on-cyberpunks-trailer-social-commentary-in-games/

Here is something on the video:

RPS: Let’s start with the trailer. Why did you decide to emphasize that particular moment? Will any of the characters we saw be playable?

Mateusz Kanik: We wanted to catch the atmosphere of Cyberpunk. The moment is important, but what we wanted emphasize is the setting: How the city looks, how it feels, how augmentations can change your mind. So you can see that we are very faithful to the original, despite moving it 50 years forward. You have megacorporations, the psycho squad and the problem of people losing it after too many improvements. We surely do want the characters from the trailer to appear in the game, but it’s too early and a little bit spoilerish to talk about the details.

RPS: Why that woman? A number of people were fairly taken aback by the fact that she was a scantily clad and in a compromising position, which is understandable. However, the camera panned out to reveal that her arms were grotesque scythes, which struck me as making it less about sex appeal and more about creating a striking image of destroyed beauty by way of rampant technological augmentation. Is that what you were going for?

Mateusz Kanik: Why not that woman? As for your interpretation: It is really cool that our short clip created some food for thought like that. We enjoy that people dive deeper and they do not see an “epic, omg” flick on youtube, but something they think about when it’s finished. That’s how we want to make our games – you saw that in The Witcher series, moral choices and the problems the player faced were not trivial. Many people thought about decisions they made after they stopped playing. That’s what we want to do with Cyberpunk 2077. The worst thing I could do as someone behind the trailer is to tell you how you should interpret it. So, no, I won’t tell you what we were going for. It would spoil the fun.
 
^odbijam da citam bilo kakve motive i ciljeve dok se igra ne pojavi. Mnogo mi obecavaju danas nesto razvojni timovi pa kad se igra pojavi , sve sami izgovori , patchevi i dlc-ovi. :d

Sto se tice ostalih , sto licno shvataju cyberpunk kako oni hoce , tako je nastao i radikalni islam - zato sto su nekoliko propovednika tumacili kuran kako su oni hteli i a ne onako kako zapravo treba. :p

To sto se vi pravdate vasim licnim shvatanjem je priznanje da ste se za`ebali. Dakle:
cyperpunk - ghost in the shell , deus ex , bladerunner...
postapocalyptic - mad max , fallout (ceo serijal) , metro 2033...

Tacka , kraj ... nikoga ne zanima vas radikalni islam (osim mozda terorista) :p
 
Poslednja izmena:
u tome i jeste poenta...sta je cyberpunk?
sta je cyberpunk prljavi stil?Sta je postapocaliptic?
nema ostre granice a pogotovo jer je sve sci fi, mozes korisiti kontekst vrlo siroko...
Ako uzmes cinjenicu da se prefiks cyber moze upotrebiti i upotrebljava se kao sinonim za "buduci" onda si jos fleksibilniji u upotrebi cyberpunk stila u kontekstu iza koji je jasno sta treba da ima u sebi i sta ga cini cyberpunk-om...ali za koji ne vazi da ako nema jednog od atributa to nije to...

Cyberpunk je neko futurističko društvo ogrezlo tehnologiji, gde se granica između virtuelnog i običnog života polako gubi i stapa zajedno. Društvo je haraju jedino korupcija i želja za parama. Dok postapocaliptic prestavlja društvo posle kraha savremene civiliziacije i sve što prati to. Razlika je ogromna.
 
sta ti je prljavi cyber punk stil :)
moramo onda napraviti razliku izmedju scifi i syberpunka, kada se oko toga dogovorimo onda lako ide sve ostalo ;)
meni recimo filip dik nije toliko blizak cyberpunku, ako isti posmatramo kao podzanr scifi...
ne možemo da napravimo razliku između sf-a i cyberpunka pošto je sf žanr kome cyberpunk pripada kao podžanr. isto tako ne možemo ni dika da isključimo iz tog podžanra pošto je on jedan od njegovih ključnih predstavnika. fakat je da svaka njegova knjiga nije cyberpunk, ali sve ovo nekako počinje da liči na povlačenje linija tamo gde ih zaprave nema. knjiga je knjiga, i pisana je nevezano od žanra. u tom smislu knjiga može da ima elemente ovoga i onoga, ali pure cyberpunk kao kategorija i ne postoji.
meni je pure cyberpunk recimo (a to je i odgovor na tvoje prvo pitanje) griffin's egg od swanwick-a, tebi i još nekima koliko vidim gibson...


pa generalno se za sajberpank uzima da je to neka ne toliko daleka buducnost, mega korporacije, uglavnom neki totalitarni rezimi, neki od likova su hakeri, implanti i slicne stvari su normalne, droga...
tja... ovo je opis gibsonovog pristupa cyberpunku. možda da se posavetujete sa sirijusom broj 142, cyberpunku specijalno posvećenom broju magazina na kome su neki od nas odrasli.

tamo u reči urednika doslovno piše:
"Taj novi, svojevrsni hard core SF, pomalo tehnicizirani, pomalo otkačeni, pomalo okrutni, pomalo realistički, pomalo crni, kompjuterski, postholokaustni segment žanra..."

postapokaliptik? ma idi...
 
Poslednja izmena:
nisi shvatio ironiju.
za početak, objasni meni.
 
Nazad
Vrh Dno