Šta je novo?

Cyberpunk 2077

E smor, bas sam se nadao da ce moci da se setka malo vise kroz solitere....
 
Pogledao sam free roam sa ps5 konzole. Grad izlgeda bruka, stice se osecaj masivnosti zgradetina kao da ce da te pojedu svakog casa. Da tako kazem, arhitektura ima neku svoju car i budi zelju da se zadje u svaki cosak grada.
Medjutim NPCovi su druga krajnost. Kao da ne pripadaju tu gde su, kao da su duhovi. Kada im pridjes, pritiskom kocke na gamepadu, bez ikakvog tona sa igraceve strane, npc bukvalno izemituje neki audio odgovor/komentar bez promena u animaciji koju je do tada radio kao npr uzimanje gutljaja kafe u sred price ili gledanja u neku petu stranu.
U prolazenju kroz ulicice izmedju zgrada, neki npc se baca po podu pod uticajem braindancea ili cega vec, bez ikakvog zvucnog efekta koji mozete da cujete.
Na kosarkaskom terenu u urbanom delu grada, igrac je zapoceo pucnjavu sa nekom bandom, posto ih je izrokao nastavio je da se setka, npcovi u okolini su se ponasali kao da se nista nije dogodilo, nigde murije, nista.

Ne sumnjam da ce ova igra biti odlicna, ali morace ozbiljno da se zazmuri na neke standarde postavljene u ostalim open world igrama. Imirzn ce biti malo poljuljan ali dobro. Ostaje jos taj day 1 patch od 40 giga, ali sumnjama da ce on da menja nesto na ovom segmentu.
 
GTA 5 je i dalje benchmark urbane open world igre pa ne mozes skoro nigdje uci. Svaki barber shop isti. to kada budu igre teske po 500-700GB i kada se bude vise ulagalo. Puno je tu posla. Meni je i dalje impresivno koliko objekata ima Warzone.
 
GTA 5 je i dalje benchmark urbane open world igre pa ne mozes skoro nigdje uci. Svaki barber shop isti. to kada budu igre teske po 500-700GB i kada se bude vise ulagalo. Puno je tu posla. Meni je i dalje impresivno koliko objekata ima Warzone.
i jos da mozes da razneses svaku gradjevinu bazukom i to bi bilo top, dok ne sravnim ceo grad ne bih stao
 
Destrukcija u igrama kao da vise nije zanimljiva. BC2 prije 10 godina postavio standardne a danas tek u nekim indie ala Minecraft igrama imas desktrukciju i to je to.

https://www.youtube.com/watch?v=2-IIZQZEemw
 
Ja oduvek mislio da je za nedostatak interijera odgovoran hardver koji trenutno to ne bi mogao da podrzi. Cudi me da CPRD nije imao vremena da se posveti interijeru.
 
Ne vredi ovo su trenutni dometi današnje industrije što od strane deveopera što od hardvera. A CP2077 je oko 9 godina u razvoju sa odličnim budžetom.
 
VPN preko Rusije, cijena 25$. Sad sam sje kupio preko PayPal, nije bilo problema.
 
Ja oduvek mislio da je za nedostatak interijera odgovoran hardver koji trenutno to ne bi mogao da podrzi. Cudi me da CPRD nije imao vremena da se posveti interijeru.
Bivši kolega koji je sad u studiju u Budimpešti radi na Cyberpunku preko godinu dana. Uzeli su ih da rade isključivo zgrade u Night City. Znači da CDPR ne da nema resurse da sve odradi nego autsorsuju.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Bivši kolega koji je sad u studiju u Budimpešti radi na Cyberpunku preko godinu dana. Uzeli su ih da rade isključivo zgrade u Night City. Znači da CDPR ne da nema resurse da sve odradi nego autsorsuju.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Kao neko ko radi u industriji to je sasvim normalno. U Beogradu imas firmu koja je pravila modele za mnoge AAA naslove. Niko ne pita u igri da li je taj model kostao 30 evra ili 3000 evra, samo neka dobro izgleda
 
I ja radim u industriji pa zato i kažem - nije poenta u tome što je autsorsovano nego što su to uradili relativno kasno u procesu.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ne vredi ovo su trenutni dometi današnje industrije što od strane deveopera što od hardvera. A CP2077 je oko 9 godina u razvoju sa odličnim budžetom.

Tako je, sto se tice "AAA" open world, rpg igara to je to otprilike. Mozda ce zvucati smesno ali ja mislim da ce ipak neki veci skok u tom nekom open world zanru postici Star Citizen. Mada, cini mi se da CP2077 nije radjen 9 godina, mozda su oni tada imali neki mali prototip ali full produkcija je krenula tek posle Witchera 3, i po meni je to malo vremena za tako ambicioznu igru. Da sam bio na mesto njihovo, tek bih prosle godine objavio onaj gameplay od 45min, ove bih izveo Kijano Rivsa na stejdz i krajem sledece godine izbacio igru.
 
CP2077 je radjen za prethodnu generaciju konzola, previse ocekujete.
U tim konzolama su krs procesori, nije realno to o cemu pricate.

Neka to ostane za nastavak.
 
I ja radim u industriji pa zato i kažem - nije poenta u tome što je autsorsovano nego što su to uradili relativno kasno u procesu.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

A izvini nisam te razumeo...

Da naravno to je stalno tako. Uvek dodu i na kraju se sete sta zele a kriju ideje kao zmija noge. Ja licno radim za jednu AAA kompaniju i da oni isto tako u sred noci imaju zelje da pomeramo planine
 
Da u pravu si, ovo je ipak maksimum koji se izvlaci iz last gena. Bice zanimljivo u narednih 5 godina, kada krenu da izlaze naslovi koji su upravo krenuli da se rade. ;)

Inace, imam osecaj da su napravili neki kvest kao omaz ovoj kultnoj sceni iz Akire.
 
Poslednja izmena:
A izvini nisam te razumeo...

Da naravno to je stalno tako. Uvek dodu i na kraju se sete sta zele a kriju ideje kao zmija noge. Ja licno radim za jednu AAA kompaniju i da oni isto tako u sred noci imaju zelje da pomeramo planine
Ko god radi iole duze kao programer, qa i slicno, imao je iskustva sa tim...
 
Jos cetiri dana :)
 
sutra u podne krece preload na GOG
 
Upravo odgledao neki ps5 gameplay sa naslovom insane realism . Nadam se da na pc necemo dobiti ovo , znaci 3 coveka sreo dok je setao i nekih 5 automobila dok je vozio .
Ovo je toliko prazno da je deprimirajuce i nadam se da je ovako lose samo na konzolama.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Opustite se, znamo da ce biti ekstra :)
 
Upravo odgledao neki ps5 gameplay sa naslovom insane realism . Nadam se da na pc necemo dobiti ovo , znaci 3 coveka sreo dok je setao i nekih 5 automobila dok je vozio .
Ovo je toliko prazno da je deprimirajuce i nadam se da je ovako lose samo na konzolama.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Pravi PS5 gameplay nisi mogao videti, jer PS5 upgrade za Cyberpunk dolazi tokom naredne godine.

To može biti samo PS4 verzija poterana kroz bc na PS5 :)
 
Poslednja izmena:
Upravo odgledao neki ps5 gameplay sa naslovom insane realism . Nadam se da na pc necemo dobiti ovo , znaci 3 coveka sreo dok je setao i nekih 5 automobila dok je vozio .
Ovo je toliko prazno da je deprimirajuce i nadam se da je ovako lose samo na konzolama.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Ja videh neki gameplay sa ps5 gde prolazis kroz neke prolaze izmedju zgrada i jedva se probijas kroz masu. Izgleda da varira gustina populacije od doba dana i lokacije. Medjutim nisam nigde video guzvu u saobracaju a ni guzvu na trotoaru pored ulice.
 
Ja videh neki gameplay sa ps5 gde prolazis kroz neke prolaze izmedju zgrada i jedva se probijas kroz masu. Izgleda da varira gustina populacije od doba dana i lokacije. Medjutim nisam nigde video guzvu u saobracaju a ni guzvu na trotoaru pored ulice.
Ovo je bio snimak trotoara , mozda je zbog toga manje ljudi ali opet nije to to.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Nije sve ni u guzvi. Gomila NPCova koja ide tamo vamo u krug bez ikakve poente je takodje imrzn killer. RDR2 sa par NPCova napravi autenticnu atmosferu.
https://streamable.com/3jprvx

Nemoj i ti preterivati, ovo meni deluje prilično autentično... Neki idu brže, neki sporije, neki zveraju okolo, neki žure pa gledaju pravo i šipče... Uopšte nije loše...

EDIT: Ima i viših, nižih, starijih, mlađih, oni koji ti se sklanjaju i one koji se ne sklanjaju pa ih moraš skloniti... Po meni prilično veran prikaz... A biće tu i pečeva, modova i 100 čuda... Ja ozbiiljno razmišljam da ni ne krećem da igram dok još dodatno ne ispeglaju, osim ako me vi ne nahajpujete...
 
Poslednja izmena:
Nisam ispratio ranije za steam ako neko zna mi kaze.
1)Da li za rusiju treba VPN samo pri kupovini ili posle i za svako igranje?
2)Da li moze na postojeci nalog koji je uvek bio u Srbiji ili mora novi ?
 
Nisam ispratio ranije za steam ako neko zna mi kaze.
1)Da li za rusiju treba VPN samo pri kupovini ili posle i za svako igranje?
2)Da li moze na postojeci nalog koji je uvek bio u Srbiji ili mora novi ?

1) Treba pri otvaranju novog naloga, tj pri prvoj kupovini. VPN, novi nalog na Rusiju, kupovina jedne igre u rubljama. Posle normalno kupujes bez VPN, ima i PP. Jednostavno imas ruski nalog, bez obzira gdje je tvoj IP.
2) Moze i na postojeci ali na sledeci nacin: Ukljuciti VPN na rusiju, promjenis zemlju, odnosno odaberes Rusiju, kupis jednu igru po cijenama u Srbiji. Iskljucis VPN. Zemlja ce od tada biti Rusija. Svaka sledeca kupovina ce biti u rubljama. ZNaci mozes se i srbijanski nalog prebaciti na ruski, ali se mora obaviti jedna kupovina u eurima, po cijenama koje su na srbijanskom nalogu. Nakon toga ce promjeniti na Rusiju i cjene idu u rubljama. Politika Steam-a od avgusta mjeseca.
Ovo je iz mog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno