Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Danke.
 
Da li postoji jedna igra gde je komunikacija nekako realna i 'tecna', da ne provalis kad se nekako na prekidac aktivira necija voice acting linija koju je izgovorio.. To me jako odbija od igranja kampanja vec predugo vremena, niko ne komunicira tako kao u igrama.. Mozda Last of Us sto sam malo video deluje dosta uverljivo sto se toga tice, donekle i GTA..

Ne kazem da je u ovom gameplayu to dosta lose ali je nekako i dalje to taj isti fazon, pridjes nekom, ovaj nesto kaze totalno vestacka neka recenica, usne se pomeraju nesihronizovano sa zvukom, ti prihvatis opciju na "x", pratis ga.. :)
 
Poslednja izmena:
Konverzacija mora biti na "trigger" sistem. Ali witcher ili RDR2 imaju najbolju konverzaciju. RDR2 je i meni #1.
 
Evo early poredjenje izmedju PC i PS4 Pro verzije:

 
67f8806cafc5f4f093592439a214cbda.jpg
 
Da li postoji jedna igra gde je komunikacija nekako realna i 'tecna', da ne provalis kad se nekako na prekidac aktivira necija voice acting linija koju je izgovorio.. To me jako odbija od igranja kampanja vec predugo vremena, niko ne komunicira tako kao u igrama.. Mozda Last of Us sto sam malo video deluje dosta uverljivo sto se toga tice, donekle i GTA..

Ne kazem da je u ovom gameplayu to dosta lose ali je nekako i dalje to taj isti fazon, pridjes nekom, ovaj nesto kaze totalno vestacka neka recenica, usne se pomeraju nesihronizovano sa zvukom, ti prihvatis opciju na "x", pratis ga.. :)


Bloodlines treba da probaš ako dosad nisi.
 
Nisi ti njega skontao. Upravo kao Bloodlines je princip koji njemu smeta. NPC gleda u tebe i dijalog se aktivira kada "kliknes/odaberes X". On hoce fluidno, da se tranzicija i skripta ne primjeti. Ako mu ne odgovara ovakav razgovor u RDR2, nece nista:

 
Ali RDR2 nije igra sa izborima u konverzacijama pa može tako, "filmski" tečno. Ne može drugačije u igrama gde je interakcija u dijalozima jedna od osnova mehanike. Barem ne na dosadašnjem nivou razvoja. Kako bi se drugačije moglo izvesti?

Reagovao sam primarno na ovaj nesto kaze totalno vestacka neka recenica, usne se pomeraju nesihronizovano sa zvukom. Facijalna animacija i lip sync je sigurno među najboljima u Bl.
 
Meni je to i bolje...i u pravom zivotu moras da izaberes da pricas sa nekim :)
U RDR2 mi najvise i smeta sto je svaki pedalj svake misije skriptovan i nema vrdanja od toga, pa se samim time i sve ostalo "automatski" okida, ide fluidno.
A opet moras da dodjes i da pricas sa nekim, da izaberes sve, pa kako bi drugacije igrao igre sa izborima, moras da okines i izaberes o cemu ce i na koji nacin da se razgovara...meni to ne moze biti realnije.

To sto se njemu svidja moze samo u jako linearnim i skriptovanim igrama, gde si vise ucesnik u prici, nego pisac iste.
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi sta se trazi. Neke igre moraju biti skriptovane da radnja izgleda fluidnije. Neke su izrezane da imas vise slobode. Mozes igrati telltale igre, ili QTE overall. Meni je RDR2 dobar balans. Ne bi rekao da se nema slobode. Eto na tom snimku ja lootam dok onaj vrsi "posjetu", ili u toku okrsaja. Misija poslije kada idemo izbaviti Irca. Onaj vodja misije kaze da se prisunjamo s ledja dok on odvrati paznju. A ja izvucem luk i stijelu i oborim jednog te zapocnem okršaj. Ocekivao sam da ce prekinuti misiju kao u vecini igara, ali nije.
 
Nemam ja nista protiv skriptovanih i linearnih igara, samo nmne treba to brkati.

A kod rdr2 mi bas to i smeta, sto ti prodaju "slobodu", ali da sve radis kako su oni zamislili :)
Ako probas da budes malo kreativniji, eto mission failed :)
Sta sve nisam radio u Valentine da dodjem do sobe sa pistoljem...nema sanse, moras samo na skriptovan nacin kako su oni to zamislili.
Smeta mi to ogranicavanje bez ikakve poente, sto opet nikako ne znaci da mi je rdr2 losa igra.
Tu Rockstar generalno mora da poradi na OW dizajnu igara i questova, da omoguci vise slobode.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mala zanimljivost. Ali 11 Call of Duty-a :D

4sikglhkgd161.png
 
Rodio se, doživeo petoro unučadi i duboku starost ali ne i Star Citizen...
 
Sta mislite hocu moci ja ovo da igram na nekim "Xbox One X" podesavanjima..
 
Upravo odradio preorder za Xbox pa nek ide zivot hehehhe.
 
Ovo treba na ultra max da siba lagano, ionako izgleda kao od plastelina da su je pravili.
 
1060 na high da daje 60 FPS ? Taj film necete gledati. 3570K i rx 470 nece baciti stabilnih 60FPS ni kroz editovanje confinga. Al' eto, zivi bili pa docekali.

Nadam se da sam u krivu.
 
Kako se blizi izlazak sve gore i gore mi izgleda. Bas je plastelinski feel :p
 
3570K i rx 470 nece baciti stabilnih 60FPS ni kroz editovanje confinga. Al' eto, zivi bili pa docekali.

Nadam se da sam u krivu.

Tako je, nece. Ali definitivno nisu nesposobni da ne mogu da izguraju vise od 30fps na low. ;)

Istina za sys req je daleko bliza 45~60+fps rasponu nego 30fps. Siguran sam.
 
Poslednja izmena:
Sys req je uvijek bio 30 ili 60. Referenca su konzole. Cak i da pada na 30FPS 30% vremena, bolje je da se locka na 30FPS i ukljuci motion blur da se dobije konzolasko iskustvo. Pa odigras sa gamepadom. Zato imas u statistici, koliko procenata je igra radila na min FPS-u. To sto skoci par puta na 60 kada gledas u nebo je irelevantno.

1060 nije do sada mogla parirati PS4 PRO konzoli pa nece ni sada. A na PRO je igra zakljucana na 30FPS. Pogledaj koliko je spusten resolution scale:

image.png


Za 1080p HIGH 60FPS lock ce trebati jaca masina. Ipak guraju ovo kao next gen i ako istina, plasticno izgleda zbog losih animacija i skriptovane kamere.
 
LOL, naravno da ne racunam to gledanje u nebo i 60fps.

Znas ono, igras igru na nekim osrednjim podesavanjima, kombinovano medium-high, i fps ti se vrti uglavnom na 40-50fps... Vecinski scenario za osrednje masine bazirane na RX polovnjacima.
Ili laganih 50-60+fps na low-medium (konzolnim) podesavanjima.



Cyberpunk 2077 se gura kao next gen zbog superiorne PC verzije sa ray tracingom.
Bar dok ga sledece godine ne dobiju i PS5 i Series X/S.

Mada ce cela ova generacija doneti samo RT kao standard, ostalo nista novo niti specijalno u odnosu na prethodnih par godina. Valjda je to svima jasno.
Da, i masovni prelazak na 4K monitore/televizore kada im cena postane mainstream-prihvatljiva.
 
Poslednja izmena:
Znate li koji cete life path da odaberete?
Ja cu verovatno nomada. Malo zezanja u smirenijem delu mape s gradom na horizontu i onda kada osnovne stvari ulegnu, kada se priviknem na igru, idem do grada. To mi je nekako bolje nego da zapocnem odmah u ludilu.
Jedini je problem zbog podesavanja grafike sto inace radim na samom pocetku. Pustinja nece biti adekvatan benchmark.
 
Nazad
Vrh Dno