Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Ok, da ne bi vise ponavljao kao papagaj, lepo izlozi sta je to "sajber" u Mad Max univerzumu, bez onog pank jer to nije bitno, dakle ono sajber koje nastoji da citira tehnoloski deo, pa da vise zavrsimo sa ovim.
 
Ok, da ne bi vise ponavljao kao papagaj, lepo izlozi sta je to "sajber" u Mad Max univerzumu, bez onog pank jer to nije bitno, dakle ono sajber koje nastoji da citira tehnoloski deo, pa da vise zavrsimo sa ovim.

"According to Lawrence Person: "The classic cyberpunk characters are outcasts, apart, lonely, living on the margins of society, generally despotic future where daily life is impacted by rapid technological change, an ambiguous atmosphere of computerized information and modification invasive of the human body."

sve osim kompjutera je cyber punk u mad max-u...dakle ima sve elemente cyber punka osim "computerized information"...to sto nema kompjutera u klasicnom smislu ne znaci da nema elemente tog zanra...takodje postoje daleko bolji reprezenti koji se vise poklapaju sa ovim zanrom nego mad max ali reci da mad max nema cyber punk-a u sebi je opet ona ista greska - shvatanje da zanr podrazumeva tacan broj jasno definisananih atributa i ako jedan fali onda to nije to...naviknite se, film moze imati vise zanrova u sebi a kojim ces ga reperezentovati je prilicno skakljivo...uostalom stari dobri google ima milione linkova na tu temu...

I ne znam sto je tesko prihavtiti da mad max ima vecinu elelmentata cyberpunka :trust: i da opusteno mogu da ga smestim tamo ako zelim to da uradim i da ga na taj nacin ubacim u kontekst neke druge price, u ovom slucaju price o igri...
 
Brate... cyberpunk je stvorio William Gibson svojim knjigama osamdesetih godina prošlog veka, gde piše o virtuelnoj realnosti, kibernetskim implantima, veštačkim inteligencijama i uopšteno Matrix fazonu pre Matrix-a.
Mad Max nema apsolutno nikakve veze sa time.
 
sve osim kompjutera je cyber punk u mad max-u...dakle ima sve elemente cyber punka osim "computerized information"...

Proguglaj sta znaci cyber ili bolje procitaj ovaj Dandyjev post i skapiraces. Mad Max se ne odigrava ni u kakvom hajtek IT okruzenju i tehnoloskom razvoju i s`toga nema nikakve veze sa sajberom, a tom logikom kojom se ti vodis Max moze da bude i steampunk, gothic punk, hardcore punk i sve ostalo jer je bitno da ima punk na kraju.
 
Poslednja izmena:
za mene ima dosta cyber punka u sebi, dovoljno da bih mogao da ga pomenem u tom kontekstu...ende! :smash::mad::wall::crash:
 
ok, a ti si tacno ko? :)
mislim mozes ti da kazes sto sta, ne znaci da je to tacno...
 
"According to Lawrence Person: "The classic cyberpunk characters are outcasts, apart, lonely, living on the margins of society, generally despotic future where daily life is impacted by rapid technological change, an ambiguous atmosphere of computerized information and modification invasive of the human body."

sve osim kompjutera je cyber punk u mad max-u...dakle ima sve elemente cyber punka osim "computerized information"...to sto nema kompjutera u klasicnom smislu ne znaci da nema elemente tog zanra...

"...Daily life is impacted by rapid technological change" - gde ti ovo vidis u Mad Max-u?
"...and modification invasive of the human body." - i ovo?
A za kompjutere si vec rekao da ih nema. Od cele definicije CP-a nedvosmisleno je prisutno samo "The classic cyberpunk characters are outcasts, apart, lonely, living on the margins of society, generally despotic future". A i ovo je izvuceno iz konteksta, da bi bilo u kontekstu a samim tim cinilo CP mora da ima i ostale elemente u suprotnom sve bi bilo bilo sta.

"sve osim kompjutera je cyber punk u mad max-u...", ok, sta je to sve?


Mis'im to bi bilo ko da ja uzmem bajs i kazem da je to auto jer ima tockove.
 
Poslednja izmena:
odustajem, smaramo ljude na temi!
 
Poslednja izmena:
odustajem, smaramo ljude na temi!
:trust: Pa da igra se pojavila pa mi sada secemo diskusiju o samoj igri diskusijom o definiciji CP i mnogi clanovi su se zalili na offtopic... Akhm...
U stvari kada sam malo bolje razmislio nemas ni ovo:
"The classic cyberpunk characters are outcasts, apart, lonely, living on the margins of society, generally despotic future", posto je u MM-u samo drustvo na ivici drustva...
 
Istupili ste temu maksimalno.
 
svako ko je malo pazljivije gledao Mad Max 2 zna da je Mighty Wez bio kiborg... kada je odvalio onog lika glavom ulubio mu je lobanju, a to znaci da verovatno ima neki metalni inplant i vestacku inteligenciju.
 
Toliko ste fistingovali temu da se pojavljuje u google-u kad ukucate mad max cyberpunk:D

ma nisam ja supermene oni su :d tvrdoglavi i na google navuceni ozbiljno, bez sve sale, tina turner je pop ikona koja se oprobala i u cyberpunk zanru...i to uspesno :d
 
Oduvek sam znao da su bosanci cyberpunk nacija, sad mi je sve jasno :D
 
Ovoj temi samo Igoritza fali, da celoj stvari doda naucnu podlogu.
 
Kolicina gluposti koja moze da se procita na poslednje dve strane ove teme je zaista overwhelming. :)
 
Kako ste us*ali temu, svaka vam čast. Jel može neki urednik da izbaci 90% offtopic b.s.-a odavle? :)
 
Kolicina gluposti koja moze da se procita na poslednje dve strane ove teme je zaista overwhelming. :)

o da... svašta sam naučio :)))) (((:) :)))) i to na više strana

nego, je l ima išta novo o ovoj igri, bez obzira šta vi mislite da je cyberpunk?
 
I naravno dva dana pošto se situacija utemi primirila vi napisali čitavu novu stranicu kako je tema usrana :D
 
Sve mora da ima uvod, razradu i zaključak :d.

Ovo je možda prelude da će igra biti dojajna. :)
 
svako ko je malo pazljivije gledao Mad Max 2 zna da je Mighty Wez bio kiborg... kada je odvalio onog lika glavom ulubio mu je lobanju, a to znaci da verovatno ima neki metalni inplant i vestacku inteligenciju.

:d

ja jesam veliki fan mad max-a, ali zaista ono je postapokalipticni sf, ne kontam kakav cyberpunk, kada su se vratili u period koriscenja bumeranga, srednjovekovnih maceva, buzdovana, samostrela, kuke i motike, po koja puca za koju nema municije, tehnologija je skoro nepostojeca, zaboga nema goriva kakvi bre bedni racunari

onaj ko sumnja sta je cyberpunk nek procita neuromansera

ne zam sto se ljudi bune, ovo je super tema za ovakav minimalan offtopik, sta je cyverpunka sta ne, i sta u igri mozemo ocekivati od istog
 
ne zam sto se ljudi bune, ovo je super tema za ovakav minimalan offtopik, sta je cyverpunka sta ne, i sta u igri mozemo ocekivati od istog

Apsolutno se slažem, po meni i ovakav offtopic je deset puta bolji od onoga koji nastane kada izađe igra, pa kad krene priča o frejmovima, rezolucijama, bagovima, benchovima, krekovima, screenshotovima, a čak i ako se nešto priča o igri to se zadrži na tehničkoj analizi igre, a o samoj igri uglavnom nušta...
 
^ Nije problem u offtopicu, vec u lupetanju. Ljudi smestise Billy Idola i Mad Maxa u cyberpunk... :d
 
Nazad
Vrh Dno