Šta je novo?

Cyberpunk 2077

^ Izgleda i zvuči predobro. Na PC može biti samo bolje od ovoga.
 
Mozda tripujem, ali mi nekako animacija usta pri govoru malo cudno izgleda... Kao da su im polu stegnuta usta dok pricaju.... Mislim, nije da bi mi to nesto preterano smetalo, samo bi mi bilo cudno da tako nesto omase...
 
Igra na konzolama izgleda onako kako sam i pretpostavio da će da izgleda. Ne može tu biti neke prevelike razlike, jednostavno ugovor je takav. Na PC-u će biti sve nekako svežije i oštrije sa malo većom količinom detalja + RT ali to je to. Ima nekoliko godina kako sam prestao biti graphics whore :D te da meni grafika bude i ovakva nemam problema.
Generalno meni je ovo super, svega ima, mnogo detalja na ljudima i enterijerima, ali ne deluje kao neki preveliki grafički skok u odnosu na vešca, drugi je tip igre stoji ali i Witcher je imao jako dobre teksture i osvetljenje, o detaljima na karakterima da ne govorim. Ovde su možda i preterali sa screen space refleksijama na teksturama, a neonke blješte li blješte pa treba uzeti i ,)
Ako budu mogli da izvuku 30 fps-a na konzolama konstantno biće fenomenalno ali ne verujem jer već sad mogu da vidim pad tu i tamo. Mišići na PC-u su davno pregazili konzole te tu neće biti nekih problema.
Hebote kad vidim kakve smo igre dobili na ovom "trulom" hardveru, kakve ćemo tek dobiti na ovom novom koji je nekoliko puta bolji.

P.S. Keanu izgleda top. Isti on :D
 
Poslednja izmena:
Prvo što primećujem je da ima detalj koji me i u GTA nervira skoro 20 godina - drugi automobili se kreću znatno sporije od onog kojim upravlja igrač. :D
 
Pa i u Beogradu se vecina krece dosta sporije od mene...mmto samo pokazuje isto sto i u igri, ljudi voze normalno za razliku od mene.
Kakva bi to igra bila, gde svi voze kao lik koji okolo puca, kolje, baca bombe i rusi semafore i bandere :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vrv treba da bude svaki drugi 'bu*ala', kao i BG-u sto je, onda bi bio domacinski osecaj. :)
 
barem 1 u 50 bi trebalo da nenormalno vozi da ima neki realan osecaj, ne bitno da li je bg ili sta [emoji16]
 
Nije ocajno vec XBONE ide na 20FPS pa su usporili pokrete. Usporili su kretanje maksimalno radi niskog FPS-a. Video je u 30FPS a ne u 60 pa su i zbog toga skiptovali kameru. Moze se na gamepadu fino igrati samo ce ovo biti grozno na PS4 i XBOX ONE. Ostaje pitanje kakav ce biti FPS na PS5/SX. Series S ce 100% ici na 30FPS kao novi AC.
 
Ne smem ni da zamislim ovo na obicnim ps4/xone koja ce grozota i mucenje da bude igrati
 
Pa i u Beogradu se vecina krece dosta sporije od mene...mmto samo pokazuje isto sto i u igri, ljudi voze normalno za razliku od mene.
Kakva bi to igra bila, gde svi voze kao lik koji okolo puca, kolje, baca bombe i rusi semafore i bandere :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Pa nisam to rekao, nego da apsolutno svi voze neuporedivo sporije. :)
 
Još da vidim to famozno oštećenje karoserije, za koje mislim da neće biti nešto posebno jer ebiga, ograničenja neka moraju da postoje.
Igra baš lepo izgleda na konzolama, kao što sam već rekao, ali brate, vuče se k'o neka mrcina. Jednostavno ovaj hardver je preslab.
 
Glava me boli od loseg frejmrejta na konzolama, ovo je ispod 30
 
Frapiralo me što je NORMALNO na PS5 u Spiderman: Miles Morales na 4K da je FPS 30 kad se uključi raytracing. Mogu misliti na šta će da liče ostali naslovi.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Oduvek sam bezao od igara gde moram da upucam neprijatelja sa 20 metkova da bih ga oborio...to mi bas stvara osecaj da drzim pistolj na metkice i ubija dozivljaj. Grad mi i dalje bar sto se videa tice ne deluje ubedljivo...nesto mu fali.
 
Oduvek sam bezao od igara gde moram da upucam neprijatelja sa 20 metkova da bih ga oborio...to mi bas stvara osecaj da drzim pistolj na metkice i ubija dozivljaj. Grad mi i dalje bar sto se videa tice ne deluje ubedljivo...nesto mu fali.

Fali mu ona GTA "zivost".. .to nijedna igra kako vidim Watch Dogs, Sleeping Dogs, Mafia... i sve ostalo, ni priblizno ne docara kao GTA gde svaki npc reaguje za sebe i drugacije od drugog.. tu im skidam kapu za to, fenomenalno odradjeno. Dok ovde i ovaj saobracaj, i ponasanje tih nekolicine ljudi na ulici, deluje tako stereotipno i bezveze.
 
htedoh da napisem bas da kretanje likova izgleda bezveze ali reko da ne mracim
 
Slazem se. A i neki mogu da stave 200 detalja u kadar a da to izgleda kako kazete sterilno a neko moze sa 3 detalja da napravi primamljiv kadar.
 
Fali mu ona GTA "zivost".. .to nijedna igra kako vidim Watch Dogs, Sleeping Dogs, Mafia... i sve ostalo, ni priblizno ne docara kao GTA gde svaki npc reaguje za sebe i drugacije od drugog.. tu im skidam kapu za to, fenomenalno odradjeno. Dok ovde i ovaj saobracaj, i ponasanje tih nekolicine ljudi na ulici, deluje tako stereotipno i bezveze.

Da nas R-star nije razmazio GTA cetvorkom.

Posle 12 godina Euphoria mi je i dalje najrevolucionarnija tehnologija sa daleko vecim immersion efektom od RT-a ili bilo cega sto se pojavilo od tada. Ubedljivo najbolja (mozda i jedina?) "joint level" simulacija biomehanike/motorike. Mozda lupetam, ali imam utisak da olakasava posao developerima (smanjuje potrebu za rucnim animiranjem i mo-capom, sa većim fokusom na tweakovanje niza parametara)? Nijedna R-star igra ne bi bila to sto jeste da ne koristi Euphoria physics. 2008. sam bio ubedjen da ce do 2012. svaka open world igra imati nesto na nivou GTA IV ili bolje...a evo nas u 2020. i 3 generacije konzola kasnije.
 
Skroz si u pravu, zaista je fantastican taj Euforia endzin. Mislim da su prethodni GTA delovi (pre cetvorke) i bez te fizike delovali bas organski i prepuni detalja, raznih animacija desavanja i reakcija npc-ova. Nisu imali konkurenciju u tom zanru vise od decenije, evo sad nesto pokusavaju proteklih 5-6 godina da Ubisoft parira ali to nije to, svi ti svetovi deluju sterilno i nemaju tu zivost kao GTA. Jedino sto je Withcer 3 najblize prisao tome, ali za CP nisam siguran kako ce to sve da deluje.
 
Da nas R-star nije razmazio GTA cetvorkom.

Posle 12 godina Euphoria mi je i dalje najrevolucionarnija tehnologija sa daleko vecim immersion efektom od RT-a ili bilo cega sto se pojavilo od tada. Ubedljivo najbolja (mozda i jedina?) "joint level" simulacija biomehanike/motorike. Mozda lupetam, ali imam utisak da olakasava posao developerima (smanjuje potrebu za rucnim animiranjem i mo-capom, sa većim fokusom na tweakovanje niza parametara)? Nijedna R-star igra ne bi bila to sto jeste da ne koristi Euphoria physics. 2008. sam bio ubedjen da ce do 2012. svaka open world igra imati nesto na nivou GTA IV ili bolje...a evo nas u 2020. i 3 generacije konzola kasnije.

+1
 
Odgledah sad malo ovaj video, pa da to je to, bas ono cega sam se bojao a to je taj osecaj voznje. Deluje jeftino i ni primaci GTA 4/5. Isto kao kod Watch Dogsa automobili deluju kao da klizaju po podlozi, bas bezveze. Zagrizli su poljaci vise nego sto mogu da progutaju koliko vidim.

edit: Covece, ovaj pistolj zvuci kao bacac granata, a nesto su ga redizajnirali nekako deluje preglomazno u odnosu na onaj prvi gameplay snimak.

Krenuo sam da cepidlacim izgleda. :)
 
Poslednja izmena:
Previše mračite,kad izadje,u martu ima da bude taman,na mesec da izbace dobar fiks i u leto će biti top igra

I ne ne trolujem ,već tako mislim

I W3 je bio pomalo čudan prvi mesec,drveća su ludela na vetru,konj se parkirao di mu bilo najlepše,neki questovi su bili polomljeni ...itd itd
 
Nije da mracimo nego ovo vidjeno je meni daleko od sjajnog. Nit je voznja dobra,nit je napucavanje dobro, klasicno Division/Borderlands rpg pucanje..smesno mi cak ono kad reseta lika u glavu a iskacu 20 headshot natpisa. Grad mi deluje prazno.. preorderovao sam igru , ali kao da i bolje ne moze od ovoga, kako zbog ogranicenja sadasnjih konzola a mozda i CDPR se vec potrosio sa igrom koliko je dugo rade vec
 
Kako zamišljate napucavanje u rpg-u?

Ovo je rpg, naravno da će da zavisi od bacanja random kockica u saglasnosti sa statistikom lika i opreme. Takav je žanr...
 
Poslednja izmena:
preorder i godisnji :)
 
Nazad
Vrh Dno