Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Meni ovde nadu podgreva samo sto je u pitanju CD Red, oni bar znaju kako se pravi rpg.
Ostalo, u cyber punk-u nema puno sta da se nadje, primereniji adolescentima i isparazan kao pokret jer ne nudi nista vise od bunta putem kojeg se obznanjuje da su hormonske promene nastupile, bubuljice poiskakale i da te niko ne razume ... zato i prestaje da bude konzumiran posle 16 godine..., u medijima czber punk valjao samo u Mad Max-u po mom iskustvu ali to nije igra :d.
Borderlans je pokazao koliko je povrsan takav seting od kojeg mozete ocekivati masu cool likova, cool fraza i ostalih cool-ova...:vomit:

Mozda od tog cyber punk-a ispadne i nesto slojevitije i dublje sto bi se oslanjalo na mracniju atmosferu i gde bi likovi imali neke karatktere koji sezu dalje od jos jednog pirsinga... u svakom slucaju zainteresovan sam maksimalno ali samo zbog CD Red-a.

...

pa onda bilo sta (fantasy, sf...) je po ovome primereno samo adolescentima i poiskakalim bubuljicama...
 
...

pa onda bilo sta (fantasy, sf...) je po ovome primereno samo adolescentima i poiskakalim bubuljicama...

pa ne bih rekao, punk nema puno sta da ponudi osim bunta, fanatazy ima daleko veci raspon i vise nudi a sf je svet za sebe u kome se mogu naci svi zanrovi a da opet ima neku formu koja zadovoljava...
 
pa ne bih rekao, punk nema puno sta da ponudi osim bunta, fanatazy ima daleko veci raspon i vise nudi a sf je svet za sebe u kome se mogu naci svi zanrovi a da opet ima neku formu koja zadovoljava...

da li sada pricas o panku kao muzici ili o sajberpanku kao sf podzanru?
 
Kako uopste objasnjavas da ljudi pisu knjige u cyberpunk zanru ako je toliko isprazan koliko ti tvrdis? I uopste da ima toliko fanova.
 
pa vidis da ni ne zna ni gde udara :) bubuljice, sex pistols...
 
ajoj. exste, jel si poso ili doso :D
Mad max nema nikakve veze sa cyberpunkom. Ja se ne secam nijednog jedinog cyber detalja iz filmova, a punk u cyberpunk nije isto sto muzici. Jes da je Mel Gibson nosio koznu jaknu, ali...
Ako si igru zamislio kao futuristicki konert sex pistolsa onda si se grdno prevario. U igri nece biti kosijanera u svetlecim iscepanim pantalonama i letecim starkama.

Inace cyberpunk je (kao vizija buducnosti) deo sf zanra.
 
IMHO, punk kao ideologija ili nacin zivota, drustvo u kojem se vecina ne pridrzava nikakvih pravila i ogranicenja, anarhija... a ovi prefiksi oznacavaju neko vremensko razdoblje(stvarno ili zamisljeno), njegovu kulturu i umetnost, civilizacijska dostignuca tog vremena.... steampunk, dieselpunk, atompunk, cyberpunk...
 
Poslednja izmena:
Kako je pravljen trejler :)

[video]http://www.behance.net/gallery/Cyberpunk-2077/6573211[/video]
 
Lepo rekoh, koji punk je u pitanju - nije toliko vazno jer i same granice zanrova nisu bas najjasnije...po meni je mad max najbolji primer cyber punk-a, ili izvinite post punk-a ili cega vec...mislim koja je poenta da li pripada bas tom i tom pod zanru u punku i ko je uopste utvrdio gde je tu granica? Po meni je struja na svinjska govna cisto cyber punk.
Cyber punk mora da ima neki gadžet jel u tome fora?
Pustite me te price, mator sam ja za to da se raspravljam o tome sta je punk a sta cyber punk i uopste odvlacenje u tom pravcu je nerazumevanje poente.
Poenta je vrlo jasna - prave igru smestenu u punk okruzenje sto mi se ne svidja u najavi.
Srecniji bih bio da je bilo sta drugo...kao sto rekoh u punk-u nema sta puno da se nadje.

#DusaN

Pisem o punku u ciji okvir bi da smeste igru. Punk je pokret, stil zivota da ne kazem filozofija jer bi to bilo prejaka rec za nesto sto punk jeste... i obuhvata i muziku izmedju ostalog. Da, pominjem i muziku i film i gaming i punk i sve to po malo da bi poentirao o punku u kontekstu najave ove igre.
Ako te metafore zbunjuju predlazem Andrića i uopste predlažem Andrića za razumevanje i sposobnost izražavanja.

#Ve®sus
To sto ima "puno" obozavalaca ne vidim sta bi trebalo da znaci? Da vredi? Da je lako dostupan? Znaci li to da Britni Spirs sama vredi vise kao celi (cyber)punk pokret?
Nije to neki argument, dokaz ili bilo sta da je punk dobar ili los. Nema odgovora na pitanje da li je dobar ili los. Nekome je super nekome je prazan, kao meni sada mada moram priznati da sa 16 sam ga voleo a i danas ima nekoliko grupa koje odisu punkom i koje volim i dalje da slusam sto se tice muzike...Uruk gore lepo napisa punk je punk a prefiksi su samo varijacije - sustina ostaje ista.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne dokazuje, ali jos vise je retardirano reci da nema apsolutno nista u sebi i ignorisuci sve ostalo. Isto tako si mogao reci da je Justin Bieber/PSY ili bilo ko drugi od tih popularnih katastrofa, ali kad ima milijardu pregleda na youtube-u onda ne mozes reci da nemaju nista. Ali posto vidim da konstantno zapinjes oko toga da govoris da je Mad Max cyberpunk i uzimas primer izmeta kao argument za isti, nema svrhe za raspravu. Upoznaj se sa temom prvo.
 
@exste
pa ali ako tako pricas, onda su sve igre manje vise neki pank, bilo koji seting da je... na neki nacin
:)
svuda imas tu neku filozofiju bunta, borbe za neku slobodu, protiv velikog brata, totalitarnih rezima, velikih korporacija... bar u nekoj osnovi... sad sto je to u rl postalo nesto drugo, tj ono protiv cega je pocelo, to je za neku drugu pricu :)

ali kako god, meni se cini u poslednje vreme na forumuda kada god krenu neke price u igrama, uvek se pojave neki, recimo, elitisti, sa nekim pricama ovo je ovako, ovo je onako, sve sto ja ne igram/ne svidja mi se je za bubuljicave klince, likove koji ne citaju andrica i koga sve ne :)... ok, mozda nisi tako sve ovo mislio, ali tamo mi zvuci

:)
 
E sta sve nece iznaci. To je isto kao da kazem za Scary movie da je horor...
 
Mad Max - cyberpunk

Svasta cu procitati ovde
 
Sto se tice svinja i struje na metan, tu nema punka... sve je po pravilima, nema slobode i anarhije u ideji.... Svinje na struju ili kockaste svinje iz Space Truckersa su cyberpunk, imo.
[
skockanesvinje.jpg
:D
st01.JPG
 
Poslednja izmena:
Nije svaka igra punk igra ako ima bunt u sebi, ali jeste ako pored bunta protiv establismenta to prati i punk stajling, punk muzika, punk way of life, pirsing, pivo, gluvarenje, nacionalizam, anarhija bez razloga...itd. i necu vise da postujem u vezi punka samo me lozite da ne kapirate u cemu je fora. Nazovite Mad Maxa kako hocete, za mene je to (cyber) punk, ako je to poenta ove price o nadolazecoj igri onda nemam dalji komentar :smash:
Vise ste elitisti time sto potencirate da li cyber punk ili apokaliptic ili bench punk :zgran: cime trazite dlaku u jajetu umest da se skoncentrisete na tezu da jedan nadolazeci RPG koji radi CD Red ima biti smesten u punk okruzenje pored svih mogucih drugih setinga...verovatno cu morati da gledam cyber punk likove, viziji buducnosti koja najmanje ima science u sebi...vise bi voleo da je prica u svetu zelenih loptica koje se bore za opstanak nego sto je u cyber punk okruzenju. Opet Posto je CD Red verovatno ce ispasti dobro :p
A zasto tako mislim o ovoj igri pokusah da objasnim, medjutim umesto toga uhvatili ste se za to da li je mad max u pravom zanru smesten...masate poentu vratite se na temu Mad Max je samo u pozitivnom kontekstu pomenut ali realno nema veze sa ovom pricom . Sto se mene tice, u vezi punka, no comment any more!:S:
 
njbolji primer sajberpanka opisanog u gibsonovim romanima je ghost in the shell . blade runner , jonny mnemonic , film tetsuo the iron man ... itd itb ...
jednom rečju -ovo

[youtube]NWOLYJ_ZrLY[/youtube]

mad max je postapokaliptik sado-road muvi . sajberpank je nešto malo više od albuma bili ajdola.

...izvinjavam se na digresiji
 
bili ajdol je pop zaodenut u punk stajling
 
bili ima album tog naziva . a i živeo je u istom stanu sa pistolsima i siouxie end d banšiz , tako da pank i sajberpank imaju neke daleke veze .

ali suštinski nemaju nikakve . što se mene tiče , možeš ti da smatraš mad maxa i za steampunk, kao što bi i ja mogao da smatram da je taraba ona stvar ,
svejedno bi to malo šta promenilo, a neko bi ga i istupio bez potrebe .
 
cek exste, a sta tacno ne valja u setingu u kome ce ova igra biti?
bar po onome sto se vidi iz trejlera i najava, sf rpg, kiborzi, veliki grad sa mnogo nivoa, verovatno ce biti delova gde je nemastina, oseca se neko beznadje, korupcija... apsolutno sve sto treba za dobro pricu, detaljne likove, svet koji zivi oko igraca.... je tu, sad kako ce ovi iz likovi to sve da naprave i uklope ostaje da se vidi
 
obzirom da je CD R u pitanju verovatno ce da ispadne dobro a ne valjaju (mi) punkeri, sto nije tako dramaticno ako sve ostalo bude kako treba, ocekujem da vizuleno a daleko vise karakterno ima da me iritira ako bude punk fora i zato se bojim da od imerzivnosti, za mene, nista...steta ako me to odbije obzirom da sve ostalo ima da bude ok..kao sto se i naslucuje iz trejlera...zato sam i pomenuo punk a nisam reako da ce igra da bude losa...cak suprotno...ocekujem dobar naslov koji mozda nece biti po mom ukusu...o punkerima sve najgore to je jedina zamerka u vezi sa najavom ove igre!
 
evo bas sam sad opet pogledao trejler, nigde nema tog panka o kom tim pricas :)
ni muzika nije pank, nema pirsinga, tetovaza, cudnih frizura...
 
Exste, barem budi srećan što su izašli iz vampirpunk žanra :d:wall:
 
@ kokan - yap GITS ima najpolju predstavu cyberpunka

 
A koje ono behu boje cyberpunka:D
Srsly, vratite temu na kolosek, pa da ne brisem(o) postove jer su ipak informativni i zanimljivi, thx:)
 
njbolji primer sajberpanka opisanog u gibsonovim romanima je ghost in the shell . blade runner , jonny mnemonic , film tetsuo the iron man ... itd itb ...
jednom rečju -ovo

[youtube]NWOLYJ_ZrLY[/youtube]

mad max je postapokaliptik sado-road muvi . sajberpank je nešto malo više od albuma bili ajdola.

...izvinjavam se na digresiji

^Verovatno najbolji opis cyberpunk-a u celoj ovoj raspravi.
 
http://project.cyberpunk.ru/idb/scifi.html

za usijane glave...da i Mad Max je cyber punk...vazno je shvatiti da granice žanrova nisu oštre...ponvaljam kao papagaj...čak i filmovi Jima Kerija su i drame i akcija osim što su komedije...tako je mad max cyber punk jednim delom...insistiranje na "ispravnoj" klasifikaciji pokazuje da ne razumete na koji način nastaju klasifikacije po žanrovima i šta je uopšte žanr u smislu kritike. I za kraj cist cyber punk (ne i jedini):
madmax2list.jpg
 
Poslednja izmena:
mad max je (mnogo) vise postapocalyptic ... koliko se ja secam , trilogija veze nema sa cyber-om :p
 
i exste ponovo napada :(

evo recenica iz clanka koji si sam okacio, a nisi procitao
Cyberpunk literature, in general, deals with marginalized people in technologically-enhanced cultural 'systems'
A ako cika sa slike nije kiborg onda si opet omasio.
 
Nazad
Vrh Dno