Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Ma jok, samo Witcher 3 nije mediocre igra ni po kojem kriterijumu, cak ni borbi. Da bi bila mediocre borba, treba da ima barem 30% igara istog zanra sa boljom borbom, a prosto nema, a pogotovo ne sveukupnog kvaliteta igre.
Ok, svako ima neku omiljenu igru, ali to ne znaci da je sve sto nije kao sto si ti zamislio i sto tebi 100% leglo, mediocre i lose.

Sustina i jeste da je Witcher izasao u vreme brda nekih povrsnih igara pravljenih za decu *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*e.
Ima tu jos dobrih naslova, ali je u rpg svetu, na samom vrhu, jer je kao celokupno ostvarenje, zaista impresivna igra. I meni se borba vise svidjala u Witcheru 2.
Opet, daleko od toga da nema jos fenomenalnih igara, pa prvi sam spomenuo Divinity, Gothic...ali po danasnjim standardima, Gothic je smesna igra, i ako takodje impresivna za svoje vreme.
Takvu igru ne bi danas ljudi platili 60e, i ako su Gothic i Gothic 2 verovatno igre koje su otisle najvise ispred svog vremena. Ono cime se danasnji rpgovi dice, velika je verovatnoca da je G2 imao pre 15 godina.l, a mnogi i dalje nemaju.
Ali evo, Elex je poslednja igra Gothic tima i daleko je od AAA naslova, i aoo sam ja uzivao i u njoj.
Dragons Dogma mi je primer one trick igre, zbog cega je bas mediocre, a imala je potencijal da bude super igra.

Kod Witchera mi se ne svidja sto je podlegao pritisku console gaminga u nekoj meri i sto je dosta toga pravljeno za teletabise, ali sve to pada u vodu pored zaista kvalitetne igre.
 
Poslednja izmena:
setio sam se:

seadogs je bio, za svoje vreme, sjajan next gen rpg. problem je samo sto je ta skripta zaglavljivala, a nije mi se dopadalo ni to sto je pracenje radnje striktno story driven, sa snaznim osecajem pseudo nelinearnosti (ti kao nesto biras, ali prica ide po postavljenim šinama).

ipak, igra je unela toliko toga novog po pitanju borbe na moru, kombinovala je novi način izvođenja sa novim opcijama i rešenjima, i realno, pomerila 3d igre dalje od pukog dekorativnog dodavanja treće dimenzije u dotadašnje 2d okruženje.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
je li?

možeš li mi, pošto sam te konačno otkrio, objasniti u čemu je tačno bio izazov u borbi u witcheru 3? da li je teže bilo pritisnuti X ili pustiti ga da bi ga ponovo pritisnuo?

smešno je, sebe degradiraš takvom izjavom.

Ja sam malo već,skora pa pola do 100

Pa su mi refleksi ko u mrtvo konjče,pljus,vid slabi....da ti još nabrajam :p

do 4-5 lv jačeg monstruma nije bio problem,posle toga niti lupanje po x nije pomagalo

Al ja neigram igru da bi joj tražio mane,uživim se i uživam u igri samoj,šta je kod vas dva slučaj.....hejtanje i traženje mana(a mana nema)
 
ma jok nije hejt igra mi je stvarno dosadna, vec vidjena i preopolirana...smorila me do besvesti...zato mi nije jasan hajp a i ne cuh sta to ovu igru cini dobrom....opet koga je igra zabavila onda je njemu uspela ono sto meni nije...
 
odustajem :) ali željno iščekujem cyberpunk

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Da ne bude da je tema TW3 ja takodje ocekujem c2077 da vidim sta ce biti od tolikog hajpa...sto se mene tice samo da ne bude besmislenih questova i vec ce napraviti ogroman napredak.
 
A TW3 je upravo bila igra bez besmislenih filer kvestova, osim možda onih uvodnih sat vremena igre koji te uče mehanici. Upravo na tom polju su i izdominirali konkurenciju, gomila sporednih kvestova je bilo zanimljivije i bolje napisano i od glavne priče. :)
 
Poslednja izmena:
pa dobro onda skupljaj 10 travki ili idi tamo nestalo mi tele...onda odes pa sledi fajt sa babarogama i tako u krug...bas kretivno mada priznajem jedva da sma stigao do pola igre mozda je u drugoj polovini bljesnula...ko zna nemam nameru da pocinjem ponovo.
 
Ee sve sam procitao, ali da pljujete witcher 3 zbog questova :D zivo me zanima sta je po vama dobra igra u poslednjih 5 godina...
 
Ne, nego ti ne mozes da skontas da postoje razlicite igre izgleda.
Tebi je ok da besciljno ides i bijes se, da bi postao najjaci ma brdu, ali je ocigledno da vecini to nije cilj igranja roleplaying igara, sto i samo ime kaze.

Ja se i dan danas, posle 15 godina secam imena iz Gothica 2, koji sam samo jednom odigrao, poput Adanosa, Beliara, Xardasa, Diega i slicnih...to je kada te igra uvuce u svoj svet i istripuje te da si tamo i bole te uvo sto je borba krs.

Baš to mmike ne razume šta role playing znači. Po njemu je i PES,Madden... rpg jer možeš 'da se uživiš u ulogu'. Ne shvata izgleda i pored godina za koje tvrdi da ima, da je rpg nastao kao stona igra, u kojem proživljavaš avanturu u izmišljenom svetu.

Ono što on i još neki žele je survival(horor) tip igre i hack&slash tip igre. A to samo po sebi nema veze sa rpg.
 
Uh... Iskreno meni nije jasno kako neko moze da kaze za Witcher 3 da je bezveze kad znam ljude koji ne igraju igre i nalozili su se na nju.

Ja licno mislim da je igra CIST POGODAK u svakom smislu. Mene licno combat smara i to mi je bilo na easy-ju ili kako se vec zove onaj mod gde je tuca banalizovana; ali zato sam uzivao da prodjem skroz svaki "?" i mislim da sam celu igru presaltao pesaka i da ima ekspanzija jos neka - OPET BIH!

Ono sto retko ko pominje jeste deo gde mi kao generacija odrastamo i samim tim nam se menja perspektiva na RPG-ove kao i na igre uopste.

Neko pomenu Gothic 2... Po meni to je igra koja je bila ispred svega do tad, toliko sam se uziveo u igru da bih rado voleo taj "rad' opet ali se to skoro nije desilo i sumnjam da ce. Da li je to zato sto sam tad bio srednjoskolac i nalozen na igre ili zato sto je G2 odlican ili oba - ne znam.

Takodje Risen (onaj deo sa vulkanom) je kidanje koje mi je najvise licilo na G2 samo u novom ruhu.



Nisam siguran koliko ce ova igra da "deliver"-uje posto sam generalno razocaran u stvari koje se hajpuju. Ako misle da izvedu ovo kako treba treba im smek Deus Ex-a sa primesom Morrowind i nekom poteznom tucom poput FRP-a.
 
Baš to mmike ne razume šta role playing znači. Po njemu je i PES,Madden... rpg jer možeš 'da se uživiš u ulogu'. Ne shvata izgleda i pored godina za koje tvrdi da ima, da je rpg nastao kao stona igra, u kojem proživljavaš avanturu u izmišljenom svetu.
Ono što on i još neki žele je survival(horor) tip igre i hack&slash tip igre. A to samo po sebi nema veze sa rpg.
svaka igra koju sam spomenuo je ili klasičan rpg ili akcioni rpg. to što je za tebe rpg samo witcher je samo tvoj problem.
sa hororima nemam ništa, survival igre generalno ne cenim dalje od rust-a, a i on nema nikakve veze sa onime što recimo ti smatraš survivalom.
hack and slash igre generalno prezirem, osim ako ta borba nije zaista dobra kao u nekim od naslova koje spomenuh (da se ne ponavljam non stop).
opet, činjenica je da je rpg kao žanr evoluirao iz poteznog izometrijskog izvođenja u 3d hack and slash izvođenje, nalik na obožavani witcher serijal.

vrlo dobro znam odakle su koreni rpg-a, ali upravo se o tome ovde i radi - ne možeš 50 godina da prodaješ jedno te isto iskustvo. imamo računare, računari danas mogu svašta da vrte, moćniji su nego ikada, ali igre su uniformnije i gluplje nego pre recimo tridesetak godina. umesto da se rade neke nove stvari, vi svi hoćete još jedan skajrim, na jednak način kako su pre dvadesetak godina ljudi bili skeptični prema 3d igrama i tražili još jedan baldurs gate ili fallout.

forumska ekipa koja će smarati ljude za petnaestak godina od sada će takve kao ti smatrati glupanima koji ne razumeju šta rpg znači. zvuči poznato?
 
Dobro de, nekome sve svidja The Witcher, nekome ne... kome god ne odgovara igra jer ima nekih RPG elemenata, ali nema bas onih elemenata koju su po njima najbitniji i neophodni, pa nek onda lepo preskoce taj naslov. Rekao bih da to uopste nije toliko tesko, samo je potrebno malo volje :d
 
apsolutno. i nije rpg neznalica onaj kome se witcher ne sviđa, samo ima drugačiji ukus i očekivanja, i ne treba ga zbog toga gaziti :)
 
Haos oko Witchera je bio uglavnom zbog želje da ne izbace polu završenu igru. Izlomili su se ali se isplatilo na kraju. Cyberpunk se radi natenane, ritmom koji odgovara svima i neće nikako izleteti pre vremena kao cash grab jer studio nije u frci sa novcem i neće biti sledećih 5 godina makar ništa ne radili.

Od marta sam deo seniorskog dela animacije.

Sent from my Shljamsung S8 using Tapatalk

Pa problem oko Witchera 3 je valjda bilo oko samog menadžmenta i glavnog direktora igre gde se mnogo gubilo vremena i resursa na razne stvari. Yong Yeah beše opsežno izveštavao o tome. No, ti tad nisi bio tu pa i ne očekujem od tebe da to komentarišeš. A i da si bio tek ne bi komentarisao. ;)
Elem, svaka čast nadam se da ti je lepo tamo i da neće biti tog ozloglašenog crunch time-a.
 
Tada nisu imali love kao sada :)


@Bya-Bya-Sama
To je zato sto im se desilo ono za sta nas kojima se svidja Witcher, optuzuju. Popasli su medijski hajp i dozvolili da ih to danasnje ogavno cedjenje svake moguce kapi iz svega dobrog od strane Youtubera i smaranje o tome godinama zbog pohlepe i zarad pregleda, natera da hejtuju igru, da lupaju kontru :)
I mene smara ceo taj hajp, pa i to da je cdpr jedini brutalan tim...ne, nije, ima brdo vrhunskih timova.

A donekle ih i za igru razumem, jer cim je nesto masovno i svima dobro, ima tu necega sto ce zahtevnijim igracima biti glupavo, ali opet, ne postoji savrsena igra, bitno je da dobrih stvari bude visestruko vise od losih.
 
Mike dobio opomenu za off, ako nastavi, prijavite pa resavam.
Drzite se teme i no problemo
 
da nije možda first person rpg? ili izometrijski rpg? nije.
je l mlatiš mačem (štapom, repom, punđom...)? je l padaju protivnici kao pokošeni? blok, dodž, bla, bla, bla... to su hack and slash-evi.

Kako ovo napisa ispade da da h&s ne može da bude izometrijski ili FPP, kao i da je h&s bilo koja igra u kojoj mlatiš sa oružjem a protivnici padaju.

W3 nisam igrao dok sam 1 i 2 prešao. Davno je bilo ali sam zapamtio da mi je borba u kreću bila bolja. Zato i ne mogu komentarisati ništa u vezi W3.

Dark Souls 1 I 2 sam već igrao I to sa m&k iako se ne preporučuje. Dvojku sam obrnuo dok me kec smorio na nivou posle onog nivoa u lavi. Borba u DS je stvarno izazovna međutim sama igra "nameštena", da vas ubije. Ne kažem da je to loše samo po sebi ali za moj ukus tih momenata ima previše.

Svakoga "radi", nešto drugo pa bi vrhunska igra trebalo da kombinuje sve te elemente ali da su oni po potrebi proizvoljni. Izazovna borba kao u DS-u koja može da se trivijalizuje slajderom u opcijama kao i dobra i razgranata priča iz Fallout 2 (ili kao u W3 ali njega nisam igrao pa ga ne mogu koristiti kao primer) koja takođe može da se "skrati", i bude prisutna kao u DS (ili Diablo serijalu). Tada ljudi mogu da biraju ili 1 ili 2 ili 1i2.
 
Pa nece, predvidja se neka 2020...nije ni bitno, igracemo igre i za 5 godina :)
Zapravo, sto igra kasnije izadje, ostaje vise prostora da bude bolja i opsirnija :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nadam se ne i preopsirna, jer zaista ne treba mi milion sporednih misija koje su prakticno sve "copy paste".
 
Pa sporedni questovi nisu obavezni, niko ti ne brani da samo linearno pratis glavni quest :)
Ja se nadam da ce ih biti dosta i da ce kvalitet istih biti jos bolji od sporednih u Witcheru.
Ali generalno, na opsirnost sam mislio vise na svet, detalje i razlicite stvari koje imaju da se rade.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ako ćemo iskreno, ovi visokobudžetni rpg-evi su danas jako mršavi i uprošćeni. Uglavnom se svode na neke kvazi izbore kroz dijaloge sa ikonicama raspoloženja, budženje lika i opreme i linearnu priču i gemplej. Grafika je danas najbitnija. Nema više frakcija, c&c kvestova, reputacije i tog nelinearnijeg igranja.
 
Samo neka bude šta više questova kao Red baron (neki izdavači bi ovo stavili za 15 emra kao dlc)

I open woeld,meni drugo ne treba,uz priču naravno
 
Ima istine.
Takodje one mape sa tacnim putem kojim treba da ides i slicno...to me je bas nerviralo u Witcheru.
A kada mi neko kaze da igram bez toga, a igra je konstruisana da se igra sa time...tek dobijem ospice :D
Fale mi malo one igre gde zapravo treba da procitas opis questa, gde ti kaze jugo-istocno od tog i tog grada ili zamka, kod takvog i takvog drveta, itd...da ne bude samo sistematsko resavanje questova.
U najmanju ruku, detaljno nacrtana mapa, bez indikatora, pa da se orijentises po okolisu malo...jer dzaba i grafika i sve lepsi i lepsi svetovi, kada ne sluze nicemu, buljis u minimap ili kompas, postane dosta toga jako genericki.

Zato trenutno uzivam u Kingdom Come, ali cak i tu ima prokletog radara :D

Takodje mi je Senuas Sacrifice takvo osvezenje bila, bez huda, samo igra.

Kada bi malo sabrali dobre stvari iz igara, pa sve ubacili, bilo bi full, ali u isto vreme, malo je i nerealno to ocekivati :)

Ahh, kako bih rado igrao neki novi Gothic [emoji17]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ako ćemo iskreno, ovi visokobudžetni rpg-evi su danas jako mršavi i uprošćeni. Uglavnom se svode na neke kvazi izbore kroz dijaloge sa ikonicama raspoloženja, budženje lika i opreme i linearnu priču i gemplej. Grafika je danas najbitnija. Nema više frakcija, c&c kvestova, reputacije i tog nelinearnijeg igranja.

U pravu si ali toga ne bi bilo da nema potraznje. Nije to sad da mi moramo igrati sta god napravili vec je nas izbor da ili ne, tj dati pare ili ne.
 
Znamo šta nas čeka a opet volimo da zavirimo.. to nam je valjda u prirodi. Kao onaj majmun sa zmijom ispod kamena :d :p
 
Ima istine.
Takodje one mape sa tacnim putem kojim treba da ides i slicno...to me je bas nerviralo u Witcheru.
A kada mi neko kaze da igram bez toga, a igra je konstruisana da se igra sa time...tek dobijem ospice :D
Fale mi malo one igre gde zapravo treba da procitas opis questa, gde ti kaze jugo-istocno od tog i tog grada ili zamka, kod takvog i takvog drveta, itd...da ne bude samo sistematsko resavanje questova.
U najmanju ruku, detaljno nacrtana mapa, bez indikatora, pa da se orijentises po okolisu malo...jer dzaba i grafika i sve lepsi i lepsi svetovi, kada ne sluze nicemu, buljis u minimap ili kompas, postane dosta toga jako genericki.

To je ono što i meni smeta kada govorimo generalno o open world igrama ili igrama tog tipa. Više bih voleo da vidim tu kompleksnije kvestove bez markera na mapi i tome sl. pa neka ih je i manje, ali da budu propisno osmišljeni. Cenim da bi igranje u toj varijanti jednako vremena uzelo, ali bi bilo zanimljivije i izazovnije. E sad kad već govorimo o ovome, ima indicija da će se to možda i promeniti u dogledno vreme. Evo recimo jednog primera koji upravo funkcioniše na način kako si to ovde opisao.

U stvari, reklo bi se da ide i korak dalje jer nema nikakvog dodatnog UI-a na ekranu tokom igranja:

https://www.youtube.com/watch?v=U3gtAWVRQ-s&t=
 
Poslednja izmena:
Hard mode Kingdom Come igre nema ni N na kompasu da se odredi pravac :D

Inače kao što već pomenuste tu je stari dobri Gothic bio vrh.
 
Nazad
Vrh Dno