Šta je novo?

Cyberpunk 2077

^ Ne treba ništa da odrade, to sa implementacijom RT u igru je već odrađeno...
Možda je bilo "isključeno" kao opcija za starije konzole (kažem možda jer ne znam, @arheolog1981 neka potvrdi ili dematuje, jer je on igrao igru na konzoli), ali opcija na PC postoji i radi, pa verujem da to sve imaju već spremno i za next gen konzole, ali će verovatno sve dodatno da ušminkaju i zategnu, da ne bi ponovo proklizali...
 
Na starim konzolama nema RT i neće ga biti. Na PS5 trenutno postoje opcije u grafičkim podešavanjima Performance i Resolution. Pretpostavljam da ko bude hteo RT biraće resolution opciju i igraće se u 30fps.
 
Kod arheologa verovatno ide u 120+ fps, sa RT-om na njegov cudesni one of a kind PS4 Pro.
 
^ @arheolog1981 je prenosio svoje utiske o igri i kako igra radi od njenog izlaska pa nakon svakog peča, prvo na PS4, pa kasnije kada je prešao na PS5...
Ja uopšte nisam stekao utisak da je čovek nerealan u svojim opisima...
Jedina razlika što nije na prvu zajaukao na sudbinu kletu, kao pola foruma...a vala nešto nisam čuo (ili se niste hvalili) da je iko tražio refund...
 
Ja prešao na PS4 Pro. 62 sata dobre zabave.Performanse katastofa ali igrivo. Taman na jesen ove godine kad izadje igra kako treba da se proba i na PC.
 
Ja prešao na PS4 Pro. 62 sata dobre zabave.Performanse katastofa ali igrivo. Taman na jesen ove godine kad izadje igra kako treba da se proba i na PC.

Pa tako je otprilike pisao i @arheolog... Ne sećam se da je pričao da na konzoli išta leti i da je situacija sjajna...

Elem, da ne bude totalni off, ja mislim da ću ja pre novog prelaska čekati neku GOTY verziju sa DLC, modovanu i nasviranu...
 
Pa tako je otprilike pisao i @arheolog... Ne sećam se da je pričao da na konzoli išta leti i da je situacija sjajna...

Elem, da ne bude totalni off, ja mislim da ću ja pre novog prelaska čekati neku GOTY verziju sa DLC, modovanu i nasviranu...

Malo sam napravio pauzu jer igram 10 igara paralelno :) Al to je otprilike to, pređem jednom i onda čekam next gen peč za konzole....



Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Taman cu kad izadje patch i da uzmem PS5, taman ce tad da bude gomila u radnjama.. :D A onda da se obrne Corpo i Street Kid i probaju nove ljubavne veze... :D
 
A vala nešto nisam čuo (ili se niste hvalili) da je iko tražio refund...
Ja nisam smeo i da sam hteo. Poklon od devojke. :D
Šalu na stranu, više puta sam rekao da je meni bilo ok. Bez preteranih bagova i nekih game breaking momenata, tako da refund nije bila opcija. Svakako čekam DLC pakete, dodatno peglanje a i da vidim kakav će biti multiplayer, iako mi je singleplayer mnogo bitniji.
 
Je l imate utisak da je igra prelaka na normalnoj tezini? Evo sad bas uleteh u "jako dobro cuvani kompleks" i sunjao se sunjao, posle jedno 6 silent takedonw-ova, uhvati me kamera, upali se arlama i onda se iznerviram i krenem da ih cistim. Mislim da je 4min mnogo, pocistio sam celu bazu i to kao Doom da igram..
 
Je l imate utisak da je igra prelaka na normalnoj tezini? Evo sad bas uleteh u "jako dobro cuvani kompleks" i sunjao se sunjao, posle jedno 6 silent takedonw-ova, uhvati me kamera, upali se arlama i onda se iznerviram i krenem da ih cistim. Mislim da je 4min mnogo, pocistio sam celu bazu i to kao Doom da igram..

i na very high je prelaka cim dodjes do odredjenog levela. Generalno su sve grane OP kada se ulozi u njih. samo na pocetku moras da pazis kuda ides da ne naletis na prejake protivnike. Onog momenta kada nabudzis neku granu, svi padaju ko muve.
Slobodno povecaj na high, a malo kasnije i na very high. Dobices vise nagrada na taj nacin, a jedva da ces osetiti.

Inace, ja evo zavrsio igru. Jedva docekah kraj. Free play mi je na kraju bio bolji od cele main igre. Bas me nista i niko nisu uvukli i zainteresovali dovoljno da zelim da je zavrsim. Zacas cu ovo sve zaboraviti kao i svaku drugu igru. Da ne hejtujem, sjajna je igra na svoj nacin, ali se ne izdvaja uopste kao nesto specijalno.
 
Evo ga na gogu 1.1gb. Znaci ipak ima januarskog patcha..
 
^ Ma dobro, svakako smo već prešli igru svi koji smo je započeli...

Iskreno, neću ni pratiti pečeve dok sve lepo ne nasviraju, izbace DLC, moderi odrade svoj posao, enemy upskaling pod obavezno, i dodaju taj multiplejer koji mi deluje da bi mogao biti baš madafaka...
 
Patch 1.1 je smešan. Fixed an issue, Fixed an issue, Fixed an issue.....
 
Patch 1.1 je smešan. Fixed an issue, Fixed an issue, Fixed an issue.....

Ha, ha, ha...

I mogao bih da se zakunem da je ovo F"ixed an issue where Takemura wouldn't call in Down on the Street" popravljeno u nekom od prethodnih pečeva...

Iskreno ja nijedan game breaking bug nisam imao, ali malo se vrte u krug, posebno pucaju sebi u nogu kad im CEO izađe i kaže da igra nije trebala izaći pre 2022. godine, ali su ga pritisli investitori... *mjau**mjau**mjau* druže, ako je tako, sav kontent koji si spremao za 2022. godinu (i full igru po vašim standardima) igračima daj džabe, jer su kupili, kako sam kaže nedovršenu igru.
 
^ Ma dobro, svakako smo već prešli igru svi koji smo je započeli...

Iskreno, neću ni pratiti pečeve dok sve lepo ne nasviraju, izbace DLC, moderi odrade svoj posao, enemy upskaling pod obavezno, i dodaju taj multiplejer koji mi deluje da bi mogao biti baš madafaka...

Nope.
93 sata i 28% progression, nisam usao u igru od 1. januara :)
 
Nope.
93 sata i 28% progression, nisam usao u igru od 1. januara :)

^ WTF?!? Napiši u spoil gde si stao sa glavnom misijom, nemaš ti više od par sati igranja, bez obzira na procenat koji piše kod progression... Osim ako se 50 sati nisi vozio i slušao radio. :)

EDIT: Znam da je ovo jedna od najčitanijih tema, pa da napravim mali off jer mi pretraga nije izbacila odgovarajuću temu... Jel' The Outer Worlds čemu?
 
Poslednja izmena:
@Kure

Vala bas nicemu... Ne znam samo kako pokupi onako dobre recenzije, ono je kao los mod za New Vegas

EDIT: Malo detaljnije - prica i likovi su katastrofa, idu na neku parodiju ali je tako lose realizovano da kao da su deca pisala, gameplay i razvoj lika previse genericni i neuticajni, dosta mali "svet" igre, itemizacija u poredjenju sa kojom i Cyberpunkova izgleda odlicno... Zaobici u sirokom luku, po meni najgora Obsidianova igra. Mislim da je topao docek kod publike dobila iskljucivo jer je Bethesda onoliko zasrala zadnjih par naslova da su ljudi samo zeleli da im neko otme parce torte
 
Poslednja izmena:
Glavne misije su mi sada Gimme Danger: Meet Takemura i Map Tann Pelen: Go to the chappel
Ali u igri mi total play time pise 68 sati, a u Gogu mi je Game time 93:47.
Reputation 60%, Metamorphosis 15% i Clock's Ticking na 20%.
d6d1e346aba8f6825094c9c39518828d.jpg
687a2dc60bf97df735903f2907b0638e.jpg



A nisam skoro uopste vozio vozila, mozda ukupno sat vremena, to me bas ne zanim :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ Ma dobro, svakako smo već prešli igru svi koji smo je započeli...

Iskreno, neću ni pratiti pečeve dok sve lepo ne nasviraju, izbace DLC, moderi odrade svoj posao, enemy upskaling pod obavezno, i dodaju taj multiplejer koji mi deluje da bi mogao biti baš madafaka...
Nope, imam 60tak sati a progression nisam siguran ali možda 20tak procenata, očistio sam samo Watson i badlands... Imam da igram još dosta :)
 
EDIT: Znam da je ovo jedna od najčitanijih tema, pa da napravim mali off jer mi pretraga nije izbacila odgovarajuću temu... Jel' The Outer Worlds čemu?

Da ne sirim off topic na forumu, kratko cu: ja ti savjetujem da odigras The Outer Worlds, meni je bolje legao od Fallout 4. Nasuprot prethodnom odgvorou, po meni su najbolji elementi urpavo dijalozi, prica i humor. Ipak su na tome radili legendarni Leonard Bojarski i Tim Kein osnivaci Troika Gamesa. Ako volis dobar retro sf onda obavezno probaj, ali ne ocekuj neku revoluciju kao sto su to najvaljivali tvorci za Cyberpunk, vec laganu igru za opustanje i generalno pozitivan vajb.

Inace ovaj patch 1.1 za CP2077 kida. :d

Kad vec pominjemo TOW, mozemo i neke stvari da poredimo. Na primjer jedna stvar u kojoj TOW ima ogromnu prednost je ta sto mozes da imas vise saboraca sa sobom i sa svakim od njih imas neku konverzaciju. Svaki od njih ima neki kvest, svakom od njih mozes da dajes neke naredbe... Eto samo taj segment igre je na mnogo vecem nivou nego CP. Pa zamislite samo da mozete Dzekiju da kazete "stay" ili "follow me"... pa to bi bilo vrh, cak je i HL kec to mogao. Na taj nacin bi mogli da izbegnemo da gledamo ona retardirana iskakanja Dzekija ispred protivnika dok se sunjamo i pokusavamo neki stealth pristup. Plus sto je interakicja, tj. ti kratki dijalozi sa random NPCovima takodje bolja nego u CP.
 
Poslednja izmena:
^Hvala momci na savetima za The Outer Worlds... Pogledaću još malo recenzija po netu, jer baš i nemam vremena da igram nešto što mi ne leži (žali bože 25 sati za ono Death Stranding g ovno)...

@Heroj, imaš dobar str rejting, ali mali level za tolike sate, kažeš da nisi vozio, onda si šetkao i skakao okolo, drugog objašnjenja nema, jer main questove radio nisi, a imaš i buljuk side questova za odigrati, a da si pičio gigove i ostale zezalice bio bi viši level...:)

Naravno i to je ok, ali mislim da ćeš se u jednom momentu iznenada toliko zasititi da nećeš odigrati ni main quest...
 
Nemam 100gb dodatnog prostora na ssd-u da instaliram sve pačeve :D Da li da instaliram na hdd čitavu igru sa pačevima pa posle samo da prebacim na ssd?
 
To sto ti uzima 100GB na SSD-u prebaci na hard. Igru sa patchevima instaliraj na SSD, pa posle toga vrati i ono na SSD. Krace ce trajati. ;)
 
^Hvala momci na savetima za The Outer Worlds... Pogledaću još malo recenzija po netu, jer baš i nemam vremena da igram nešto što mi ne leži (žali bože 25 sati za ono Death Stranding g ovno)...

@Heroj, imaš dobar str rejting, ali mali level za tolike sate, kažeš da nisi vozio, onda si šetkao i skakao okolo, drugog objašnjenja nema, jer main questove radio nisi, a imaš i buljuk side questova za odigrati, a da si pičio gigove i ostale zezalice bio bi viši level...:)

Naravno i to je ok, ali mislim da ćeš se u jednom momentu iznenada toliko zasititi da nećeš odigrati ni main quest...

Street cred sam nabudzio na max 50 pre fazon 10 lvl-a, bas sam ga brzo stekao, jer sam najvise random isao i klao sve redom.
Radio sam solidno side misija, ukupno svega(side i gigs) imam preko 100 reseno do sada, ali uvek dolaze nove, kada prolazis pored nekog dela, samo te zvrckaju telefonom i daju ti nove side misije...ko pretezno ide autom i samo na misije, mislim da ne pokupi ni trecinu side misija.
Svakako jesam dosta skakao i pentrao se, sigurno 10ak sati, vec rekoh da uzivam u vertikalnosti ove mape, a dosta vremena odlazi i na to sto peske idem skoro svuda, samo ako je preko 2km, koristim teleport ili vozilo.
Athletics mi je na lvl 6, blades na lvl 14 i to bi bilo na 16 sigurno, nego sam bio capovan reflexes levelom, a nisam ni skontao da je to povezano dugo vremena.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno