Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Uh kako ce slatko milenijalska klincadija da napljuje igru i CDPR takodje, samo zato sto su sami nasvirali hajp na 11/10...
Mogli su jos lepo letos da odloze za Q1 2021 i da zavrse sa time lagano, ovako su sami sebi omcu oko vrata i 00 u procep stavili. :D

Nista ne dobijaju crunch-om i na kraju mogu da zavrse kao Bioware i Naughty Dog koji ide sada tom stazom... Izbacice 5-6 vanserijskih naslova i onda ce puci kao zvecke kada ih najbolji ljudi napuste...
 
Poslednja izmena:
Koji god sajt da otvorim,kada god,samo o ciberpunku se piše,meni lično ništa posebno.

Deus Ex nisam niti jedan igrao,mada sam imao onaj manking divided,dobio ga na laptopu

Mene taj vajp uopšte ne privlači,taj moderan (puške,Pištolji) rpg

Daj mi da vitlam mačem i ubijam zmajeve,ja zadovoljan.......Conan Exiles rulz :p


Edited bi me;ovde klinčadija reže vene,prete smrću.....oni tamo će sutra zatvorit studio(neki xy studio),jer im prodaja neide dobro,jer svi kupuju CP
 
Poslednja izmena:
Takodje, taj setting mi je prilicno dosadan ali dacu mu sansu. Na scifi mogu da se lozim zbog svemira i interstelarnog putovanja, ne zbog augmentovanih kolena i cipa u glavi
 
@bahamud

I sta sad, svako treba da padobranski upadne u temu o nekoj igri i da napise da ga ta igra odnosno vajb, setting, gameplay ili sta god ne privlaci ili ne zanima... :)

Zamisli da upadamo u temu Truck Simulator ili Flight Simulator sa 'mene ovakve "igre" ne zanimaju' postovima.
 
Poslednja izmena:
^
Pridruzujem se vasoj grupi!Ja vise volim kao @bahamud vitlanje macem,sekirama i buzdovanima!Mada ako je nesto dobro uradjeno nije ni bitno kakav je settings!Ono gde sam se odmah razocarao je gameplay iz prvog lica,ali ajde kako je tako je!Kao sto je vec neko napisao sa ovolikim marketingom ovo ce morati biti najbolji RPG ikada napravljen ili su ugasili!
 
Poslednja izmena:
Pa prvo CP nije bas ono ultra klasican RPG (bar ga ja tako ne dozivljavam), a sa druge strane je mnogo vise od toga, pa po mom misljenju ne mora da bude najbolji RPG ikad...

@bahamud
I sta sad, svako treba da padobranski upadne u temu o nekoj igri i da napise da ga ta igra odnosno vajb, setting, gameplay ili sta god ne privlaci ili ne zanima... :)

Zamisli da upadamo u temu Truck Simulator ili Flight Simulator sa 'mene ovakve "igre" ne zanimaju' postovima.

+1
 
@bahamud

I sta sad, svako treba da padobranski upadne u temu o nekoj igri i da napise da ga ta igra odnosno vajb, setting, gameplay ili sta god ne privlaci ili ne zanima... :)

Zamisli da upadamo u temu Truck Simulator ili Flight Simulator sa 'mene ovakve "igre" ne zanimaju' postovima.

Više sam se na dodao na post koji sam postavio par sati ranije,preložene dve igre radi CP i pretnje smrću

Al stvarno izvinite gospodine dežurni policajče ako sam vam povredio osećaje :p (zabole me patka za tebe )
 
Pa naravno da ce neko da dodje na temu i popljuje igru ako ima rezona za to ili mu se ne svidja. Ne mislim na off ili troll vec zbog toga i toga....jok, treba teme da budu juhuuu bas su super ovi teletabisi jeeee:smash:
Takodje subjektivno misljenje je vazno. Zato i jeste forum a ne fan klub...Na kraju krajeva koliko ima za i potiv govori o nekoj igri zar ne?
Postujem CDR necu da sahranjujem igru pre vremena jedio mi smeta taj cyberpunk settings ali ako rpg mehanika bude dobra igracu sa zadovoljstvom.Milsim da je setting dosta oduzeo na unikatnosti...nabrijani likovi borderlands like nije nesto sto pruza nesto posebno...sta vise...gaming je prepun takvog okruzenja ipak je to mogao biti neki fantazy ili cisto scifi da se ja pitam ali nista zato...verujem da ce i u tome CDR napraviti minimum igrivu igru...mada ovog treceg witchera sam jedva spojio trecinu igre i morao sam da batalim jer je postala repetativna...nadam se da nece biti glupih questova i da nece puniti igru ponavljajucim sadrzajem samo zato sto se balavci pale na open world...kao kod tW3...idi tamo i donesi bla bla...raznolikost, rpg mehanika, snazna prica, znacajna uloga NPC-ova i zasto da ne puzzle...to bih ja voleo da vidim...i naravno nece proci bez neke golotinje i gay fore....tu politicku korektnost bi mogli da preskoce...
 
Poslednja izmena:
^
Nije ti prvi put da banes random i pljujes jer se tebi nesto ne svidja, posebno sto ti je rezonovanje kao i argumenti pravi cringe fest. Mene zabavljaju doduse, jer delujes kao zadrti matorac koji hoce nama nesto objasni "kako je u moje vreme bilo" i "da vam ja kazem sta valja a sta ne"... :)

Cyberpunk setting ne moze nikako, ali nikako da "smeta" niti bude negativan aspekt igre, posebno ako se ubode sa atmosferom i izvedu ga kako treba. Prevelika je susa dobrih naslova na tom polju, posebno visokobudzetnih "tripl A" naslova. Moze samo da se ispostavi kao pun pogodak a onda ide copy-paste poplava naslova na trziste...
Nemaju Pondsmitha bez razloga kao konsultanta, niti mislim da bi on tek tako aminovao da nisu odradili kako treba,ne verujem da mu je do zezanja sa njegovim IP-em.
Za razliku od Sapkovskog kog je bolelo cose dok nije skapirao koliki je novac u igri, pa cak ni tada ga ne interesuje nista osim love, a realno igre su ispale bolje od njegovih prosecnih ostvarenja i donele mu popularnost.

Za kvestove i pricu ne sumnjam da ce biti odlicni, jer tu CPDR zna svoj posao.
Veliki problem je sto im je ovo prva igra u tom settingu i imaju FPS mehanike, koje su za njih novitet i gde najvise deluje da mogu da podbace (posebno taj feel sa oruzjem) i sto vole da zagrizu vise nego sto mogu da sazvacu (sa novim endzinom) pa to potraje dok ne savladaju.
Ako bude nastavaka, bice vec uhodani i ispolirace probleme. E sada tu se poteze onaj problem sa crunch politikom od koje neminovno idu posledice koje mozemo videti kod Bioware-a i ND-a. Verovatno i Rockstara sa sledecim naslovima.

Za ljubitelje zanra ce svakako biti poslastica, problem je za druge grupe koje imaju nerealna ocekivanja sta ce ta igra biti, jer su sa agresivnim marketingom i uspehom Witcher serijala privukli previse mainstream auditorijum (i razmazene milenijalce) kojima ova igra nece leci... A onda sledi pljuvacina.

Ili kao ova dvoj'ca, troj'ca gore, ne interesuje ih zanr/igra, mozda ce da probaju (i batale posle 2h) jer ipak svi pricaju o njoj ali ce ipak svakako da zapljuncu... Jer imaju pravo na to... :d

@fingon

A augmentovani spolni organ? Kud si pros'o, stas' video kao matori gejmer ako barem to nisi iskusio... Pa onda pravac u penziju... :D
 
Poslednja izmena:
Pa ne, najjace da sada ulazimo u teme da pricamo kako me ta tema zapravo ne zanima...moze li biti gore tracenje svacijeg vremena od toga?
Sada ja udjem u neku voznju i pricam sta mi se sve ne svidja, a ne zanima me zanr uopste, osnova posta je "ja ne volim voznje"
Ok je da neko komentarise sta mu se ne svidja unutar igre, sta su lose odradili, sta misli da treba drugacije i slicno...a da udje u temu igre koja se zove Cyberpunk i kaze kako mu smeta taj cyberpunk settings, da bi voleo da juri zmajeve macem...pa druze, sta je sa vama?
Udjem u Battlefield i krenem da pricam kako bi bilo bolje da su napravili trku tenkovima i da zato sto to nije trka, igra je nikakva...
Pa ne mora svaka igra da se odigra, ima dosta igara koje te mozda zanimaju...
 
Poslednja izmena:
Milsim da je setting dosta oduzeo na unikatnosti...nabrijani likovi borderlands like nije nesto sto pruza nesto posebno...sta vise...gaming je prepun takvog okruzenja ipak je to mogao biti neki fantazy ili cisto scifi da se ja pitam ali nista zato...

Dočim gejming uopšte nije pun fentezi okruženja. :)
 
Ne, super je cyberpunik setting, posebno ako se ubode atmosfera...odlicno, nema sta bas rezonski. Mozda da je igra smestena u seting vojvodjanskog salasa ili recimo 23 veka, ako se ubode atmsfera, bice to super ne moze da omane...samo da ubodu...

Glupo je da banalizujete ovu pricu na nacin da ne treba ulaziti na teme koje vam se ne svidjaju. Kao sto pominjete voznje ili simlacije....pa nismo deca, jer ja volim RPG i upadam u RPG temu da kazem da mi se ne svidja seting...niko ne upada u teme gde su igre koje se ne igraju, to je naravno glupost.

Deluje da nemate stav, citate gaming portale, znate ko su vodje timova, sta je in a sta je out i kolika je prodaja...deujete kao forum roboti.
Najveci deo vasih komentara nema veze sa samom igrom...ili je hardver ili je neki devoper ili su frejmovi ili je prodaja...o samoj igri, to vas i ne interesuje toliko jer svejedno cete pokupiti sa nekog vaznog portala da li igra dobra i da li treba da vam se dopada ili ne.
Meni je to sasvim u redu da upadate u teme i pisete ono sto ste nedavno procitali na nekom cool forumu i sto je izjavio neki lik koji je bitan u gamingu...eto jos jedan aspekt sto da se i to ne vidi...,meni licno to cak i pomaze da preskocim igre koje preorucujete....da ne gubim vreme na probanje...
 
Poslednja izmena:
Pa ne, najjace da sada ulazimo u teme da pricamo kako me ta tema zapravo ne zanima...moze li biti gore tracenje svacijeg vremena od toga?
Sada ja udjem u neku voznju i pricam sta mi se sve ne svidja, a ne zanima me zanr uopste, osnova posta je "ja ne volim voznje"
Ok je da neko komentarise sta mu se ne svidja unutar igre, sta su lose odradili, sta misli da treba drugacije i slicno...a da udje u temu igre koja se zove Cyberpunk i kaze kako mu smeta taj cyberpunk settings, da bi voleo da juri zmajeve macem...pa druze, sta je sa vama?
Udjem u Battlefield i krenem da pricam kako bi bilo bolje da su napravili trku tenkovima i da zato sto to nije trka, igra je nikakva...
Pa ne mora svaka igra da se odigra, ima dosta igara koje te mozda zanimaju...

Upravo to. :) Evo citiram da jos jednom procitaju sta si napisao, izgleda da im je promakla sustina.


Glupo je da banalizujete ovu pricu na nacin da ne treba ulaziti na teme koje vam se ne svidjaju. Kao sto pominjete voznje ili simlacije....pa nismo deca, jer ja volim RPG i upadam u RPG temu da kazem da mi se ne svidja seting...niko ne upada u teme gde su igre koje se ne igraju, to je naravno glupost.

Inace kao da vec 7 godina ne znamo koji je setting u pitanju... Kao da je igra predstavljena bukvalno juce...
 
Poslednja izmena:
^

@fingon

A augmentovani spolni organ? Kud si pros'o, stas' video kao matori gejmer ako barem to nisi iskusio... Pa onda pravac u penziju... :D

To je fazon vas mladjih generacija, mi stariji smo iz neke druge price :D zato su igre takve kakve jesu,zato sto volite takve stvari :D


Nije problem setting kao takav, mada nije ni prednost...ako bude dobra igra nema veze. Ako to inspirise kreatore da naprave najbolje sto mogu, sto da ne. Mada to forsiranje gejshi da se umile ovim novima mi je gadno, ali mladi i ono sto oni vole diktira trendove :D
 
Poslednja izmena:
To je fazon vas mladjih generacija, mi stariji smo iz neke druge price :D zato su igre takve kakve jesu,zato sto volite takve stvari :D


Nije problem setting kao takav, mada nije ni prednost...ako bude dobra igra nema veze. Ako to inspirise kreatore da naprave najbolje sto mogu, sto da ne. Mada to forsiranje gejshi da se umile ovim novima mi je gadno, ali mladi i ono sto oni vole diktira trendove :D

bas to, ako bude dobra rpg mehanika, progutacu cyberpunk bez problema, samo mislim da ovi mladi bar da imaju nesto sto vole da bi se od toga napravio trend to bih postovao sta god da je, ali bojim se da oni cekaju trend da bi ga voleli.
 
Poslednja izmena:
Ok, ajd natrag na temu. Ne nastavljajte sa offtopicom.
 
Leakeri najavljuju novo odlaganje.. valjda neće..
 
Vec su rekli jednom da je poslednje pomeranje, pa porekli... Ne verujem dok ne izadje...
 
Ako igra ispuni ocekivanja brzo ce se zaboraviti ova odlaganja. Ubisoft brze bolje izbacio Valhallu pa je gra puna bagova i neoptimizovana. Jeste neprofesionalo ovoliko puta odlagati igru ali mozda i bolje
 
Ubisoft kad god da je izbacio Valhallu, ona bi bila neoptimizivana i puna bagova. :) Postoji nepisano pravilo da se Ubijeve igre igraju tek posle 6 meseci od datuma izlaska kada izpečuju šta sve mogu.
 
Ja ozbiljno počinjem da verujem u conspiracy da se Cyber malo sklonio iz razloga launcha Valhale, pa i novih konzola.
Prvo. Zamislite da igra stvarno izlazi ovih dana, pa CDPR bi nas zadavio marketingom i sve bi oči bile uprte u to, a sve ostalo bi bilo nekako stavljeno po strani.
Drugo, ovako se Valhali dalo malo prostora da se "proda", a i dolazak konzola je svakako fino propraćen, kupovaće se one godinama tako da prodaja nije pod znakom pitanja.
Treće, plašim se da opet ne odgode igru :) sve i da izađe 2077-me trebaće zakrpa i zakrpa. Inače, ne znam jel rečeno već, Cyber ulazi u trku za igru godine 2021-ve ne 2020-te.
Ako Bethesda izbaci Starfield, te dođe još par dobrih igara biće dobra konkurencija za GOTY. Uh što bi dobro bilo da Todd popije još jedan šamar od Poljske kao 2015-te :)
 
Dosta vremena si ulozio u razmisljanje.
 
Ne nađoh da je neko pomenuo, ali - Cropp lanac prodavnica "urbane" odjeće ima licencu za zvaničnu "robu" i imaju neke kul stvari s brendingom za prilično malo para. Gledao sam u NS i ima svega. Nadam se da nije protiv pravila, teško da je neka reklama.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nije reklama spomenuti, reklama je direktan link/oglas.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno