Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Xepoj87 Meni zbog posla jaci PC svakako treba tako da mi "gaming platforma" kao PC dodje free. A PS5 uzimam zbog multplayera dok ce sve ostalo biti na PC-u. Tako i 2077.

Samo, skup je sport PC gaming ako je samo za gaming tako da nije svakome izvodljivo: "Kao da ne mozemo imati ps5 i pc u isto vreme..".
 
Nove konzole će biti sasvim druga priča. PC u rangu XBSX ili PS5 ima otprilike 5% korisnika. No da ne idemo u off topic...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Naravno da je skup sport kada prosecna plata po Srbiji i dalje jedva dobacuje do 300 evra.
 
@DeRadicci: otkud ti da će RT efekti biti na novim konzolama, možda nisam ispratio ?

Dalje, otkud ti ovo za RT implementaciju ? Ono što se za sada zna jeste da će nove konzole imati snagu otprilike kao RTX 2070 Super. Potvrđeno na Digital Foundry prilikom testiranja Gears of War 5 na XBoX Series X da radi skoro na nivou RTX 2080. Takođe spomenuto da je Unreal Engine 5 Nanite demo koji je predstavljen na PS5 radi dobro na RTX 2070 Super.

Što se tiče RT implementacije na novim konzolama svakog ko očekuje da će to ići besprekorno sve na max čeka razočarenje. Selektivno će se koristiti RT efekti i to u nižim rezolucijama sa upscaling trikovima. DG analizirao RT refleksije u GT 7 - u pitanju su refleksije samo na automobilima, 4x niže rezolucije sa chekerboard-om.
Ne kažem da je ovo loše, ako radi dobro i izgleda dobro, kakve veze ima šta je u pozadini.

Inače, na RTX 2xxx seriji RT radi super ali sa DLSS-om. Trenutno na RTX 2070 Super igram Control na 4K LG CX tv-u, rezolucija 4K, DLSS performance (interni render 1080P), sve na max i svi RT efekti na max, imam oko 50 frejmova i veoma je igrivo. Nisam mnogo dogurao, verovatno bi fps pao kasnije kad je veća akcija ali kažem za sada igrivo. Odziv kao i kvalitet prikaza su odlični.

Da će RT na novim konzolama biti na nivou sa novim 3xxx kartama je čista maštarija, to mogu da garantujem.
 
Poslednja izmena:
Bas ne pratis... A postoje i teme o novim konzolama u drugom podforumu: https://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?80-Igre-za-konzole

Opstepoznata cinjenica je da AMD u drugoj polovini ove godine izbacuje nove desktop kartice (Navi 2X). U pitanju je nova arhitektura (RDNA2) koja ce hardverski podrzavati ray tracing...

Opstepoznata cinjenica je da ce PS5 i Xbox Series X imati gpu-ove bazirane na toj istoj (RDNA2) arhitekturi...

Realna pretpostavka je da ray tracing performanse RDNA2 budu negde izmedju RTX 2xxx i RTX 3xxx. Nikako slabije od RTX 2xxx...
 
Poslednja izmena:
To rtx2xxx je jako neprecizno, jer ne peglaju isto rt rtx 2060 i 2080ti, s obzirom da druga ima vise nego duplo vise rt-ops.

Drzite se bolje onoga sto se vec zna, sto je vec testirano, nego glasina da ce biti spejs satlovi unutra.

Do sada su kompovi u performansama konzola(da izgleda kao na ps4pro recimo) bili solidno jeftini, a sada ce tek sa dlss 2.0 koji je unapredjeno resenje poput checkerboarda , gde ce fejk 4k solidnog izgleda za vecinu moci da se igra i sa kartama od 250e, to biti jako povoljno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@DeRadicci: pratim ja, nego se držim činjenica, to tvoje je samo pretpostavka. Čak ni poređenje neće biti tako lako kao što misliš upravo zbog raznih tehnika koje će se koristiti u sprezi sa RT-om.

A drugo ne videh nigde gde je to najavljeno da će Cyberpunk imati RT efekte na novim konzolama.
 
To rtx2xxx je jako neprecizno, jer ne peglaju isto rt rtx 2060 i 2080ti, s obzirom da druga ima vise nego duplo vise rt-ops.

Drzite se bolje onoga sto se vec zna, sto je vec testirano, nego glasina da ce biti spejs satlovi unutra.

Do sada su kompovi u performansama konzola(da izgleda kao na ps4pro recimo) bili solidno jeftini, a sada ce tek sa dlss 2.0 koji je unapredjeno resenje poput checkerboarda , gde ce fejk 4k solidnog izgleda za vecinu moci da se igra i sa kartama od 250e, to biti jako povoljno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

To sam tako pisao da bismo se lakse sporazumeli, RTX 2xxx umesto Turing i RTX 3xxx umesto Ampere. A za RDNA2 nije poznato da li ce se karte nazivati RX 6xxx ili nekako skroz drugacije...

@DeRadicci: pratim ja, nego se držim činjenica, to tvoje je samo pretpostavka. Čak ni poređenje neće biti tako lako kao što misliš upravo zbog raznih tehnika koje će se koristiti u sprezi sa RT-om.

A drugo ne videh nigde gde je to najavljeno da će Cyberpunk imati RT efekte na novim konzolama.

Nije direktno receno (jos uvek), ali to je to u principu: https://twitter.com/CyberpunkGame/status/1273963818113216513
 
Poslednja izmena:
Opet, izmedju 2060 i 3060 ili ocekujes da rt na konzolaskim gpu-ovima bude bolji od 2080ti, dakle iznad 78 rtx-ops?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Komponente konzola i PC-a nemojte nikada porediti. Osim bolje optimizacije, konzole na izlasku nikada nemaju next gen naslov koji iskoristava max out potenmcijal jer ne mogu onda sedam godina izbacivati jedno te isto. Igre koje ce izaci prve godine nece ni blizu biti next gen. Mogli ste vidjeti na Sony prezentaciji. Sve genericki naslovi koji izgledaju kao da su izasli 2018-te. Mozda jedan naslov obecavajuci. Znaci govorimo sa tehničke strane, ne da li igre valjaju.

Uporedite igre koje su izasle sa PS4 i sada na zalasku. Razlika je nebo i zemlja.

Uporedi recimo ove igre koje su izasle sa PS4:

https://www.youtube.com/watch?v=AlSDUhNkrQY

https://www.youtube.com/watch?v=tBwMzQVXgCE


..sa recimo BF5 ili Death Stranding.

https://www.youtube.com/watch?v=_3bxjVzyDnU

https://www.youtube.com/watch?v=tCI396HyhbQ

Možda dobijemo neki UE5 naslov koji izuva, nesto kao Epic reklamu ali u vecini, te brojke na papiru oko performansi su samo brojke na papiru. Koliko god dobro igre izgledale, krajem generacije ce taj potencijal komponenata tek doci.

Ono sto mene sada brine, jeste PRO verzija. Najave su bile dvije PS konzole, obicna i PRO. Ali smo dobili samo disk i diskless verzije. Vjerovatno ce PRO biti za dvije godine, kako je bilo sa PS4 PRO ali mi je to puno cekati.
 
Opet, izmedju 2060 i 3060 ili ocekujes da rt na konzolaskim gpu-ovima bude bolji od 2080ti, dakle iznad 78 rtx-ops?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Nebitno je koliko, razlicite su arhitekture u pitanju. Ne moze se direktno porediti. Isto kao sto se ne mogu porediti klokovi, bitovi...
Kao sto sam napisao vec, jasniju sliku cemo imati tek kada se za PC pojave Navi2X graficke (ista gpu arhitektura kao kod novih konzola). Onda cemo tacno znati sta na primer moze 10 i 12 TFLOPs RDNA2 gpu (PS5 i Xbox Series X) sa ray tracing efektima.

A licno ocekujem da performanse generalno budu negde izmedju 2070 Super i 2080 Super.
(rt performanse cak i malo bolje, jer mi nema smisla da AMD sa dve godine zakasnjenja ne izbaci makar samo za nijansu bolje rt performanse (dok ce ih naravno RTX 3xxx serija sve oduvati - scenario tipa 3070 primetno bolja od 2080/Ti sa rt efektima u igri))

Zasto to ocekujem?

- zato sto bi RDNA2 u stvari trebalo da bude malo poboljsani RDNA1 uz primetno bolju efikasnost (perf/watt) i sa hardverskim ray tracingom
- zato sto je RX 5700XT (10 TFLOPs RDNA1) malo slabija od 2070 Super (9 TFLOPs), sto znaci da ce 10 TFLOPs RDNA2 biti slicno kao 2070 Super, a 12 TFLOPs RDNA2 primetno bolje od 2070 Super
 
Poslednja izmena:
Tflops mere em nisu precizan odraz performansi, em nemaju veze sa ray tracingom, posto za kako si rekao, hardverski rt, moraju imati odvojena jezgra.
Tako da tflops nikako ne odrazava rt performanse.

Rt je meriv u rt-ops ili ti ray tracing operations per second. Nvidia je to nazvala rtx-ops, naravno.
Posto nam spec rt korova nisu poznate, mozemo samo verovati, a i izmeriti koliko je nesto jace od neceg drugog i RT.
Kod konzola to nece moci, naravno, nego cemo cekati detaljniju analizu prikaza i da se vidi sta je zapravo pravi odraz na PCu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da, jasno sam naznacio performanse generalno. Sto donekle moze preko TFLOPs-a da se poredi. Pogotovo kada vec imamo slican scenario (RDNA1 vs RTX 2xxx) na raspolaganju.

A za rt cemo videti, napisah u zagradi sta mislim.
 
Poslednja izmena:
Komponente konzola i PC-a nemojte nikada porediti. Osim bolje optimizacije, konzole na izlasku nikada nemaju next gen naslov koji iskoristava max out potenmcijal jer ne mogu onda sedam godina izbacivati jedno te isto. Igre koje ce izaci prve godine nece ni blizu biti next gen. Mogli ste vidjeti na Sony prezentaciji. Sve genericki naslovi koji izgledaju kao da su izasli 2018-te. Mozda jedan naslov obecavajuci. Znaci govorimo sa tehničke strane, ne da li igre valjaju.

Uporedite igre koje su izasle sa PS4 i sada na zalasku. Razlika je nebo i zemlja.

Uporedi recimo ove igre koje su izasle sa PS4:

https://www.youtube.com/watch?v=AlSDUhNkrQY

https://www.youtube.com/watch?v=tBwMzQVXgCE


..sa recimo BF5 ili Death Stranding.

https://www.youtube.com/watch?v=_3bxjVzyDnU

https://www.youtube.com/watch?v=tCI396HyhbQ

Možda dobijemo neki UE5 naslov koji izuva, nesto kao Epic reklamu ali u vecini, te brojke na papiru oko performansi su samo brojke na papiru. Koliko god dobro igre izgledale, krajem generacije ce taj potencijal komponenata tek doci.

Ono sto mene sada brine, jeste PRO verzija. Najave su bile dvije PS konzole, obicna i PRO. Ali smo dobili samo disk i diskless verzije. Vjerovatno ce PRO biti za dvije godine, kako je bilo sa PS4 PRO ali mi je to puno cekati.

Jeste igre sa početka ciklusa nisu lepe kao na sredini ili pri kraju.Ali si izabaro loše primere ove prve dve igre su bile i na PS3
 
Manje-više gotovo sve igre koje izlaze prve godine kada je predstavljen next gen, izlazi i za last gen ako nisu u pitanju neke ekskluzive kao recimo Killzone Shadow Fall. Isto kao i GTA 5, NBA 2K14, NFS Rivals, BF4.. koje su bile na PS3 i PS4. The Last of Us je izasao 2014te pa je bila na PS3. Far Cry 4 je izasao krajem 2014-te pa je opet bio za PS3. Recimo FIFA 14, koja je izašla 2013 kada i PS4, je bila na PS2, PS3 i PS4.

Isto sto ce 2077 biti za PS4 i PS5.
 
Ekskluzive pri prelasku na nove konzole su rijetkje. Ne izdavati na dvije generacije konzola je ogromno gubljenje para. Mislim, pogledaj sta sve portuju na Switch. Da mogu, na mobitele bi izdavali.

Mislim, zašto bi samo radili za PS5 ako im Sony ne ukapa par miliona za ekskluzivu. Sada sve sto izadje na PS5, XBOXSX i PC, bice za PS4 i XBONE.
 
Koliko vidis PS4 only igara na ovoj listi?

image.png



Killzone i Knack 2013
Infamous Second Son 2014 Mart
Driveclub 2014 Oktobar

Sa cime da poredim?? Nepotrebno prozivas. PS4 only igara prve godine koliko vidis ima da se na jednu ruku izbroji.
 
Hocemo nazad na temu?

...Helios rising...
 
5wX8NPl.jpg
 
Sto vise vidim od ove igre, vise mi se svidja, vidim da su oruzje popravili i osecaj pucanja, meci i projektili se lepo vide kako putuju kroz vazduh ka meti, zatim konacno komadanje neprijatelja, a ne ko da su ko gumene lutke, vec reaguju kako treba i na metak i na mac.
Svidja mi se oruzje, jedino cu smart oruzja izbegavati, jer mi se ne svidja da aim bot-ujem.
Sto se tice zivotnog puta, Nomad mi je definitivno najzanimljijiviji.
 
Corpo sto se mene tice definitivno :)
 
Znaci najavljuju jos jedno pomeranje [emoji1]
Taman jos mesec dana da se idealno namesti pred Bozic... Sto se mene tice nema problema, jos lakse mogu da se uklope slobodni dani sa svim tim novogodisnjim praznicima
 
Nazad
Vrh Dno