Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Čujemo te ali si se ti previše zavozio sa ovim svojim teorijama...

1) To je ono što sam ti bio napisao. Godinu dana ekstra rada za tih par efektića. Bojim se da to nikada neće postati praksa...

2) Previše se filmuješ lafe, nisi ti ničemu svedočio iz prve ruke da bi mogao da tvrdiš ovako nešto. Witcher 3 je odmah u startu bio zamišljen da ide simultarno na svim platformama. Dakle prvo skoči pa reci hop. Nije mudro pisati o stvarima o kojima ništa ne znaš!

Svakako da je tu određeni kompromis napravljen, ali pitanje je da li su razlozi zbog čega se to desilo bili isključivo povezani sa konzolama? ,)

3) Za PC verziju im je svakako trebalo dodatno vreme i resursi jer da nije toga dobili bi smo samo čist PS port i ništa više. Međutim to je Rockstar kompanija, za koju možemo reći da prilično brižljivo planira unapred. Zašto se ovo desilo sa PC verzijom ovaj put dobro je pitanje, kao uostalom i to da li će ovo postati praksa za Rockstar ili je će to ipak biti tek samo jedan iskorak u stranu. A to ostaje da se vidi... ;)
Hahahahah :D neverovatno... Nisu to teorije nego fakti "lafe"!

1) Godinu dana rade za tih par "efektića"... 'Ajde života ti da ne kažem šta ;)
Nisu oni neka amaterska kompanija nego jedna od najvećih i najboljih u svetu, pa da im to predstavlja problem. Oni, i sve druge multiplatform gaming kompanije mogu lagano da razvijaju igru za sve tri odjednom.
Kod njih je to poznato, i čitava internet zajednica se slaže da PC dolazi naknadno zbog "$$$" i ničeg drugog. Čak su iz Rockstara govorili da se GTA 5 i RDR2 nikada neće pojaviti na PC-u (da bi naivni i nestrpljivi kupili igru za konzole), a onda nakon nekog vremena objave da dolazi. Moj komentar na to: "sprdnja".

2) Lažeš lafe! Trejlere sjajne grafike i efekata smo dobilo još 2013-te, bilo ih je i 14-te, godina u kojoj su konzole tek došle a Witcher je već bio u punoj fazi developmenta i ogroman deo već gotov za PC, čekale su se konzole i trebalo je portovali igru. To nikako nije moglo ići "simultarno".
Nisam ja svedočio, Marcin Iwinski (jedan od glavešina CDPR-a) je.
Cyberpunk od početka ide na sve tri odjednom i zato su stvari lakše, to je "simultarno"..., mudrače...

Šta je sa grafikom Watch Dogsa iz 2012-te? Šta je sa prvim Division iz 2013-te? Na kraju slika, dajem joj naziv - "užas"!
Sve su te igre (uz Witcher 3) napucane grafički jer su devloperi mislili da će nove konzole kad se pojave (tada PS4/XBO) da ih svare. Videli smo kako je to završilo.
Grafika u pomenutim igrama dok nije stesana (a prošlo je 7 godina) izgleda bolje nego 99% današnjih igara. Razlog? Zna se, konzole.

3) Hahahahah ;)

P.S. Mislim da idemo u off ovim postovima ali si me izazvao, i vređao inteligenciju pa sam ti odgovorio. I neću više. Sve odviše bi bilo previše :)
 
Poslednja izmena:
Ne pratim raspravu ali:

"Sve su te igre (uz Witcher 3) napucane grafički jer su devloperi mislili da će nove konzole kad se pojave (tada PS4/XBO) da ih svare."

Imaju oni dev kit prije izlaska konzola na godinu plus dana ranije. I nije da oni misle, to je reklama, PR. Svaki je gameplay pre-rendered a ne live demo. Kada pogledas zadnji gameplay za 2077, skontat ces da je pre-rendered po kameri. Da je skiptovano jer ono nije ni gamepad gameplay. Osudjivati naravno ne treba zbog toga, zato se svaki gameplay radi sa gamepadom ili custom kamerom a ne mišem, jer bolje izgledaju pokreti za reklame, trailera a ne neki šraud koji igra kao da aimbot ima. Alli nikada ne suditi po PR-u. To je definitivno bez obzira koji studio bio. Svi oni lazu i malo varaju na prezentacijama.

Sto se ubisofta tice, znamo da su imali ugovor da Ubi igre ne smiju izgledati bolje na PC-u (mislim da ih je tada Sony pritisnuo) ali je mislim prvi WD nesto sasvim drugo bio. Totalno ofulana prezentacija.

Ovo za procesore, jezgre ne kontam. Da, developeri mogu odrediti da je jedna ili dvije jezgre za audio kompletan. Tako je cini mi se na PUBG. Dvije jezgre su samo za audio koji je poprilicno kompleksan za mainstream igre.
 
Koliki je hype oko ove igre, to je neverovatno... Za moju 41 godinu ne sećam se nikad da je tako bilo. Bude i oko GTA naslova haos, ali ovi ako omanu linčovaće ih ljudi.

Ja sam noćas sanjao CP, a izgubio sam prilično interesovanje u zadnje vreme, i još očekujem prinovu ovih dana :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliki je hype oko ove igre, to je neverovatno... Za moju 41 godinu ne sećam se nikad da je tako bilo. Bude i oko GTA naslova haos, ali ovi ako omanu linčovaće ih ljudi.

Ja sam noćas sanjao CP, a izgubio sam prilično interesovanje u zadnje vreme, i još očekujem prinovu ovih dana :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne sećaš se hajpa za half-life 2? Rekao bih da je identično sada, samo je drugačiji utisak jer tada nisu mogli da spamuju po raznim društvenim mrežama
 
Hajp za Warcraft 3, Diablo 2, Neverwinter Nights, Max Payne, Doom 3, Unreal 2, Crysis, Oblivion... bilo ih je koliko oces. :D
 
@Glenn
Ma razumem ja sve to. Prirodno je da se igra menja tokom developmenta. Ono što ja hoću da kažem jeste da PC može više, uvek je i mogao i to drastično, ali igre moraju da izgledaju kao na konzolama. Sad će me prozvati par pametnjakovića konzolašem a ja je nemam :D Elem, takav ugovor je za sve ne samo Ubisoft, jer da nije situacija bi bila drugačija, a jel ima takve? Ne. Ako i ima kažite mi.
Opet se pozivam na Marcina Iwinskog koji je odgovorio da je zbog dolaska igre na konzolama njihov budžet enormno povećan, igra mnogo više prodana te se nije moglo drugačije. Marcin naravno pokušava da sakrije činjenicu, kao zmija noge, da su i oni pritisnuti tim ugovorom. Na kraju je ipak priznao da se sa PC grafičke strane definitivno moglo više.

Imali su nekoliko rendering sistema za igru, (tačnije 3 čini mi se) ali ovaj jedan je izabran jer je bio "lakiši" za sve tri platforme, a ova dva su zahtevala mnogo dinamičnijeg osvetljenja u real-time te to na konzolama jednostavno nije bilo moguće, pogotovo ne dok bi Geralt brzo galopirao a data streaming svih tekstura i objekata/efekata na njima nije mogao biti očitan na vreme.

Pogledaj sve današnje multiplatform igre. Dok ih gledaš ono nonšalantno sve je to isto, razliku ako i vidiš minimalna je, tek kad priđeš PC-u vidiš oštrije teksture, bolje senčenje, veću distancu, ali opet to je to. Ne sme biti drugačije zbog ugovora. Zato se ja kao PC igrač itekako radujem novim konzolama jer igre napreduju zbog njih, one su sada mnogo jače nego pre.
Ako smo dobili igre kao što su RDR2 i Cyberpunk 2077 na ovoj "truloj" generaciji konzola, kakve ćemo tek dobiti na novoj? Tome se trebamo itekako veseliti.
 
Poslednja izmena:
Odnosilo se na ono iznad RT i AMD kartama, previše se gubi na performansama ^^
 
Ne sećaš se hajpa za half-life 2? Rekao bih da je identično sada, samo je drugačiji utisak jer tada nisu mogli da spamuju po raznim društvenim mrežama
Half life 2 sam zaboravio ali mislim da bilo nije ovako iščekivanje..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Koliki je hype oko ove igre, to je neverovatno... Za moju 41 godinu ne sećam se nikad da je tako bilo. Bude i oko GTA naslova haos, ali ovi ako omanu linčovaće ih ljudi.

Ja sam noćas sanjao CP, a izgubio sam prilično interesovanje u zadnje vreme, i još očekujem prinovu ovih dana :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
pršti hajp na sve strane, internet na novom nivou.. svaki sledeći izlazak će biti kao dolazak samog gospoda... eno i PS5 kao da pristiže svemirski brod iz daleke galaksije a ne konzola
 
SLabo vas sluzi pamcenje. Od svih nabrojanih, za Battlefield 3 je bio najveci hajp. Dan pred izlazak, na forumu je bilo preko 200 stranica komentara:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?143653-Battlefield-3/page200&highlight=Battlefield

I tako je bilo na svim forumima. Da je hajp i da su reklame bile na drustvenim mrezama tada, prije 9 godina, kao danas, lagano bi bilo preko 300 stranica komentara. A igra je izasla godinu i pol nakon BC2. Zamisli da su o njoj pricali 8 godina kao 2077. CP 2077 mala maca za njega :D
 
^Jes, BF3 je bas bio opasno nahajpovan, oni delovi gameplaya koji su izlazili na svakih ne znam koliko. A vala i MW2 moze da se pohvali sa kolicinom hajpa.

Kakve su sanse da CP bude na popustu za crni petak?
 
^Jes, BF3 je bas bio opasno nahajpovan, oni delovi gameplaya koji su izlazili na svakih ne znam koliko. A vala i MW2 moze da se pohvali sa kolicinom hajpa.

Kakve su sanse da CP bude na popustu za crni petak?

Jednako dobre kao i da kupiš PS5 u radnji u Srbiji rekao bih :) Igra nije ni izašla, kako i zašto da bude na popustu :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Igra nije ni izasla a prodaje se, kako to :D Salim se malo. Ne znam, pitam mozda neko ima iskustva sa popustima igara u preorder fazi. Preorder mi je imao smisla u vreme fizickih kopija igara, sada u vreme digitalnih kopija dosta manje.
 
Preorder u vreme digitalnih igara po meni ima smisla jedino ako nudi neki dobar dodatak (buduci DLC, neki zakljucan nivo ili nesto slicno)
 
Jos nisu prikazali kako igra radi i izgleda na "base" konzolama, mogu mislit kakav ce to sh!tfest samo da bude :d
 
Verovatno nešto slično GTA V na PS3/X360, igrivo ali vizualno daleko od spektakularnog.
 
To je sa PS4 PRO i XBONE X. Ne base konzola.
 
Imam osecaj da ce Pro vs. PS5 da bude razlika samo u 30/60 fpsa, inace graficki bice to ista igra. Takodje kako gledam sve ove novije klipove, nema gde nema neki bug, sto mi se ni malo ne svidja. Podseca me na ShitSoft.
 
Imaš loš osećaj.
 
arheolog1981 My bad ;)

Labello Baci gameplay na PP ako nije problem, i ako nije neka deepweb stranica :D Ja potrazio i sve fake snimci.
 
Nazad
Vrh Dno