Šta je novo?

Cyberpunk 2077

nVidia objavila kasnije da je demo išao na rtx2080ti sa ray tracing uključenim.
 
Ali je igrano sa joypad-om? ...meni je to privuklo paznju, grafika manje vise, verujem da ce biti dobra
 
Cyberpunk 2077 will only feature first-person cut-scenes

Majko bozja....

3M2b6M2_700w_0.jpg
 
Koga zabole, samo da izađe više :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jaka stvar... Odavno sam zaboravio da je uopste bilo price o igri iz treceg lica...
 
Nema logike, toliko je bilo price oko customization-a karaktera u fizickom smislu tipa TW3, cemu uopste taj fokus ako necemo skoro ni vidjeti svog lika osim "ponekad" i u inventory screen-u, bez veze..
 
A to je samo jedan problem sa ovim. Nista iz prvog lica ne moze da pridje filmskom osecaju treceg lica. Zamisli scenu poput Vesemirove smrti iz W3 u prvom licu. Bljak :vomit:
Izgleda da ih je pritistlo vreme a i para nema bas za bacanje pa resili da idu jeftinijim putem... steta.
 
Ne mračite bezveze kad još niste probali igru.
 
A to je samo jedan problem sa ovim. Nista iz prvog lica ne moze da pridje filmskom osecaju treceg lica. Zamisli scenu poput Vesemirove smrti iz W3 u prvom licu. Bljak :vomit:
Izgleda da ih je pritistlo vreme a i para nema bas za bacanje pa resili da idu jeftinijim putem... steta.

Ovo je nagoveštavano više od godinu dana unazad:

– dijalozi navodno nisu statično prebacivanje kamere s lika na lika
– razgovori se odvijaju u stvarnom vremenu i možemo šetati uokolo dok pričamo s likovima
– kada želimo vidjeti dijaloške opcije, možemo se okrenuti prema liku i fokusirati se na njega
– obično su 3 do 4 dijaloške opcije bile na ekranu odjednom, ne više od toga
– u raznim napetim scenama dijalozi možemo smiriti napadače i odvesti scenu u drugom smjeru

https://www.hcl.hr/vijest/cyberpunk-2077-e3-2018-svi-detalji-122991/

Ako bude ovako, to je meni odlično, ništa gore u gejming industriji od pasivnih filmića koji cepaju gejmplej na svakih par minuta. Igrač treba da bude sastavni deo priče, a ne puki posmatrač. :)
 
Hajde da ne sudimo pre nego što probamo :)
 
Pričajte u svoje ime, ja mrzim treće lice i želim da sve bude iz prvog, tako da je ovo za mene pun pogodak.
 
Dakle u stilu HL, po mom mišljenju odlična odluka. Ovo i ne treba da bude film, nego igra.
 
Ako bude ovako, to je meni odlično, ništa gore u gejming industriji od pasivnih filmića koji cepaju gejmplej na svakih par minuta. Igrač treba da bude sastavni deo priče, a ne puki posmatrač. :)

Tvoje licno isljenje koje, hvala bogu, igracka industrija uopste ne deli.

A sto se nagovestaja tice, cdpr bi tu trebalo malo da se sabere jer im je komunikacija nikakva. Em ce biti kao witcher, em nece, em ce biti 3rd person i 1st, em nece, em ima biranja polova u cc'u, em nema, em ce cutscene biti u 3rd person, em nece... Verujem
da ni oni nisu znali sta ce i kako ce velikim delom perioda razvoja, ali 7 meseci pre izlaska je. Dosta vise sa nejasnim, dvosmilslenim izjavama i nagovestajima.
 
Nema nista gore od tupih cut scena. Imam vec dugo AC Black Flag ali nikako da ga odigram. Nadjem 12h part 1 gameplay i gdje god da sam kliknuo na timelineu, bila je cut scena. Toliko smaraju da je zadnji need for speed imao cut scene tokom trke. Koliko W3 ono ima cut scena ? 13 sati? To je više nego koliko traju cijele dvije sezone jedne serije poput Peaky Blinders.

Evo igram Breath of the Wild i tacno covjek bolje diše. Cak i one male tranzicijske cut scene od 5-10 sekundi kada se spuštaš u shrine, možeš preskociti. Ljudi vole video igre jer su interaktivne. Cut scene su paradox gaminga.

Sto se tice informacija i koliko su kontradiktorni sami sebi, opet kazem, igra je u razvoju. Sve odluke nisu jos donesene. Izlazi iduce godine. Chill out. Ovo do sada prikazano izgleda poprilicno obecavajuce. Ne sumnjam da ce CDP odraditi dobar posao.
 
Eh paradox...

Nekima odgovara story driven igra, prica, filmsko iskustvo.

Drugima rokanje, kokanje, tabanje.

Trecima 200fps, 4K, ultra mega giga grafika.

...

..

.
 
Nema veceg imemrsiona od prvog lica.
Ne smeta bikome prica, ali je ovde full sto si zaista ti u njoj a ne neka lutka koju oblacis i kontrolises :)
Kapiram da ako jednog dana izadje VR, bice ludilo :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
neće to nikad da izađe
 
Sad igram Shadow of Tomb Raider i zverski se smorim svaki put kad ide cutscene, a ide svaki čas, a priča dosadna do zla boga.
 
To iskreno nisam ocekivao... Kao sto neko rece u komentarima, bio bi kul neki co-op.
 
...
317bf7cc69c045869a5046cc146ca683.gif


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Isto kao i za Witcher, a i ne zuri im se nigde, dobro im doslo ovo sa serijom, Witcher igra i dalje 100k ljudi na steam-u samo, a i bolje da upeglaju igru kako treba.
 
Bilo je za ocekivati....

A smem da se kladim u zelenu da ce pomeriti jos jednom, taman da se poklopi sa izlaskom odredjene konzole (*caugh ps5 caugh*) i da to taman sve bude za kraj godine odnosno najvece katolicke praznike... :)
 
Odlicna odluka, i da bude igra bolja, a i zato sto im je ovaj datum bio poprilicno los izbor
 
Sad moram da kupim PS5 day one (CP77 bundle) da bih igrao kako dolikuje... :trust: :p
 
Pritom izlazi Tlou2, FFVII remake (takodje pomeren, verovatno ce ga opet pomeriti) do kraja proleca, verovatno i Ghost of Tsushima krajem leta ako ne bude iznenadjenja, to ce poprilicno da isprazni dzepove. Druga polovina im je totalno otvorena, bez konkurentnog "AAA" naslova, pa mogu da "izdominiraju" sa prodajom.

Jos jedna stvar koja je bila za ocekivati je da posle onakve reakcije sa Kianu Rivsom (mozda i malo neocekivane, kao i njegovog entuzijazma) dorade pricu i njemu daju vecu rolu u igri. Potencijalno ga ubace i u DLC koji je 99,99% vec u planu... :)

Tako da zaista ne razumem sto se ljudi cude ako redovno prate vesti u gaming industriji...
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde ce vecu ulogu da mu daju, vec ima najvise linija dijaloga posle V.
 
Nazad
Vrh Dno