»RSS Benchmark sajt

Strana 81 od 88 PrvaPrva ... 3171777879808182838485 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1.201 do 1.215 od ukupno 1311

Tema: Cyberpunk 2077

Member Avatar korisnika njikolaj
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        2.272
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i9 9900k + Noctua NH-D15S
        • MoBo: MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC
        • RAM: 2*8GB DDR4 Kingston Savage 2400MHz cl12
        • VGA: Zotac Gaming RTX 2080
        • MON: DELL S2417DG
        • HDD: Samsung 850 EVO 1TB SSD, WD AAKS 640 GB, Samsung F3 1TB
        • OPT: LG pisači
        • Case: Seasonic Focus 750W, Fractal Arc Midi
        • SND: integruša
        • LAP: MacBook Pro 13inch 2019
        • TV: Sony KD-55XE9305
        • INET: Kablovska
      3. Bogte toliko postova, ja mislio da pricate o CP :p

Member Avatar korisnika Glenn
        Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        3.740
      5. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 3600
        • MoBo: MORTAR MAX
        • RAM: PATRIOT 16GB Viper 4 DDR4 3200MHz CL16
        • VGA: 1650 Super
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: 320GB + 1TB + 120 GB HyperX Fury
        • OPT: LG
        • LAP: Lenovo G500
        • Ostalo: Net:120/10 Mbit/s
      6. Ko im je kriv sto su odlagali

Mene jedino brine, nosioc W3 je bila prica. Ali za to imaju knjige. Ko je pisao 2077. Gameplay im nije jaca strana a do sada sve sto su prikazali je samo gameplay, modeli i Kijanu.

Da li je ikada izasla informacija koji je FPS target za one zahtjeve ? 30 ili 60..

Citat Citiram korisnika: Glenn Pogledaj poruku
        Mene jedino brine, nosioc W3 je bila prica. Ali za to imaju knjige. Ko je pisao 2077. Gameplay im nije jaca strana a do sada sve sto su prikazali je samo gameplay, modeli i Kijanu.

Da li je ikada izasla informacija koji je FPS target za one zahtjeve ? 30 ili 60..
        U Cyberpunku je takođe core element priča, postoji ogroman lore te su većinu stvari pokupili odatle, tj gotovo sve
        Ko ti je rekao da gameplay nije jača strana? U Cyberu će biti toliko raznolikih stvarčica, od perkova, skilova, načina igranja itd, ovo je "RPG" a ne "FPS" i ako to smeta IGN koga boli ckura? Headshot ćeš u Cyberpunku moći da prospeš nekom kada fino izleveluješ lika i pokupiš određene skilove i perkove. Ovo nije cod ili bf. Važno je samo da se sve ovo dobro implementira i da bude funkcionalno. Baš zbog ovog višestrukog načina igranja + razne odluke, ovoj igri daje neverovatan replay value.

Za one zahteve se podrazumeva oko 60 fps-a. To u igri, pogotovo open world, ne možeš da očekuješ konstantno, biće možda padova na 50 i manje, ali uglavnom bi trebalo biti 60.
        Menjao Dovahkiin : 21.11.2020. u 18:36

Member Avatar korisnika zechs
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.522
      9. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 3600 / Lucifer V2
        • MoBo: ASUS Prime X570-P
        • RAM: Kingston 2x16 GB DDR4@3200MHz
        • VGA: XFX Radeon 5700 XT
        • MON: Acer XV253QP
        • HDD: ADATA SX8200PNP 500GB
        • Case: NZXT H510 / be quiet! 600W
        • SND: Realtek ALC S1200A
        • TV: Samsung UE43RU7172UXXH
        • Ostalo: Canon LBP-2900 / CanoScan LIDE 25 / Asus RT-AX86U
      10. Citat Citiram korisnika: Glenn Pogledaj poruku
        Ko im je kriv sto su odlagali

Jel se zna koliko su platili Kijanu za sve ovo oko igre
        GA-880GMA-UD2H | AMD Athlon II X3 435 | 8GB DDR3 | XFX R7 360 2GB DDR5 | Patriot 120 GB SSD + 160GB HDD | Chieftec BH-01B / 500W | Realtek ALC892 | Win 10 Pro

Newcomers Avatar korisnika kure1982
        Na forumu od
        Nov 2010
        Poruka
        186
      12. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 3600
        • MoBo: Asus TUF gaming b550-plus
        • RAM: 1x Kingston DDR4 16GB 3200MHz HyperX Fury CL16
        • VGA: GeForce® GTX 1660 SUPER™ GAMING OC 6G
        • MON: BenQ 2420
        • HDD: Kingston SSD M.2 500GB NVMe PCIe/500G i Toshiba P300 3TB
        • OPT: Pioneer DVD RW DVR
        • Case: Fractal Design Black Window
      13. Citat Citiram korisnika: Glenn Pogledaj poruku
        Ko im je kriv sto su odlagali

Brate samo da se glavna radnja napravi po jednoj od brojnih knjiga Filipa K. Dika ili Vilijama Gibsona, i radnja će biti bolja od 99% igara... A cyberpunk je u americi i japanu kult za sebe.... A već su sa W3 dokazali da sjajno umeju da implementiraj lore iz knjiga, pa ne znam zašto bih sumnjao...

Member Avatar korisnika Xepoj87
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        1.389
      15. Moja mašina
        • CPU: 3700x @4.2Ghz
        • MoBo: Asus X570 TUF Gaming
        • RAM: 16GB 3000Mhz Kingston HyperX Predator
        • VGA: MSI RTX 2080 SUPER Gaming X Trio
        • MON: LG 55B8PLA
        • HDD: 250GB 960 EVO m.2 + 256GB 850 PRO + 500GB 860 EVO m.2 + WD Gold 2TB + WD Black 750GB
        • Case: Cooler Master COSMOS 1000
        • SND: Creative SB Z / Logitech Z-5500 / B&O H9
        • TV: LG 55B8PLA
        • Ostalo: Mis: Logitech G900 Podloga: Razer Vespula Tastatura: Logitech K800
      16. Ma nema sanse da je ono za 60fps, na 2080s overclockovanoj mi skoro uopste igre ne rade na 4k 60 ultra od kada sam kupio kartu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Citat Citiram korisnika: zechs Pogledaj poruku
        Plus si rekao da su konzole te koje postavljaju standard, sto je apsolutno netacno jer ne bi postojao RT i slicne stvari na PC-ju. Bukvalno je suprotno, PC je taj koji postavlja standarde, a konzola ih samo koristi gde moze. Ali da ne zalazim dalje, zanima me samo odgovor na ovo gornje pitanje.
        Brate... Čitao sam ove tvoje postove... Nisi u pravu. Ili si jednostavno neupućen.
        Ne bih da off-topičarim, ali evo uzeću baš slučaj CDPR-a.
        Sećaš li se prvih trejlera i gameplaya, tj grafike za Witcher 3? U odnosu na ono što smo dobili na kraju nebo i zemlja. Odgovori mi zašto? Zašto ti visoki standardi na PC-u nisu ispoštovani a na konzolama da bude gde može? Zašto je na PC-u grafika ista kao na konzolama, tj poboljšane su teksture, senke i sl, ali je u osnovi totalno ista igra grafički?

Vidi ovako. Ako uzmemo slučaj, kao što je ovaj, pa da pravimo multiplatform naslov koji izdajemo dakle paralelno za (PC/PS/XB), ne možemo iz pune flaše vode (PC) presipati u čaše (konzole), može samo obrnuto.
        Da dodam još sledeće. Koliko godina imamo već SSD na PC-u? Zašto osim bržeg loadinga na PC-u nije omogućen data streaming daleko većeg broja tekstura i aseta u igri u jednom momentu? Zna se, konzole, tj stare, ove nove ga imaju.
        Zašto se ljudi žale kako im se ne koristi više jezgara na PC procesorima, već svaki moderni quad može da izbaci 60 fps-a, a 8-core u konzolama jedva 30 i to nije čak ni 1080p kako treba. Zna se, konzole.
        Pa Intel starudije skoro 10 godina i5 2500K i i7 2600K guraju današnje igre sasvim normalno a gle ludačkih procesora danas...

Što se tiče RT-a, da dobili smo ga na PC-u, famozan je. Ali opet i bez njega grafika u igrama izgleda fenomenalno. Od ove tehnologije se očekuje mnogo više u budućnosti, evo i nove konzole će ga imati ali sigurno u nekoj blažoj varijanti, a oni koji budu hteli da ga prate na PC-u neka se spreme da odreše kesu na svakih par godina za grafičku kartu od 500+ evra, koliko je i sama konzola, a sve u slučaju da ova idiokratija sa cenama grafičkih karti ne bude oborena, a po mom mišljenju teško da će.

Nabrojao sam ti dosta primera jer sam bio dokon, to će ti i svaki developer reći, uvek uzimamo najmanji zajednički sadržalac pa pumpamo "gde možemo"- tvoje reči, na ove bolje.
        Menjao Dovahkiin : 21.11.2020. u 19:00

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.522
      19. Moja mašina
      20. Citat Citiram korisnika: Dovahkiin Pogledaj poruku
        Brate... Čitao sam ove tvoje postove... Nisi u pravu. Ili si jednostavno neupućen.
        Ne bih da off-topičarim, ali evo uzeću baš slučaj CDPR-a.
        Sećaš li se prvih trejlera i gameplaya, tj grafike za Witcher 3? U odnosu na ono što smo dobili na kraju nebo i zemlja. Odgovori mi zašto? Zašto ti visoki standardi na PC-u nisu ispoštovani a na konzolama da bude gde može? Zašto je na PC-u grafika ista kao na konzolama, tj poboljšane su teksture, senke i sl, ali je u osnovi totalno ista igra grafički?

Vidi ovako. Ako uzmemo slučaj, kao što je ovaj, pa da pravimo multiplatform naslov koji izdajemo dakle paralelno za (PC/PS/XB), ne možemo iz pune flaše vode (PC) presipati u čaše (konzole), može samo obrnuto.
        Da dodam još sledeće. Koliko godina imamo već SSD na PC-u? Zašto osim bržeg loadinga na PC-u nije omogućen data streaming daleko većeg broja tekstura i aseta u igri u jednom momentu? Zna se, konzole, tj stare, ove nove ga imaju.
        Zašto se ljudi žale kako im se ne koristi više jezgara na PC procesorima, već svaki moderni quad može da izbaci 60 fps-a, a 8-core u konzolama jedva 30 i to nije čak ni 1080p kako treba. Zna se, konzole.
        Pa Intel starudije skoro 10 godina i5 2500K i i7 2600K guraju današnje igre sasvim normalno a gle ludačkih procesora danas...

Što se tiče RT-a, da dobili smo ga na PC-u, famozan je. Ali opet i bez njega grafika u igrama izgleda fenomenalno. Od ove tehnologije se očekuje mnogo više u budućnosti, evo i nove konzole će ga imati ali sigurno u nekoj blažoj varijanti, a oni koji budu hteli da ga prate na PC-u neka se spreme da odreše kesu na svakih par godina za grafičku kartu od 500+ evra, koliko je i sama konzola, a sve u slučaju da ova idiokratija sa cenama grafičkih karti ne bude oborena, a po mom mišljenju teško da će.

Nabrojao sam ti dosta primera jer sam bio dokon, to će ti i svaki developer reći, uvek uzimamo najmanji zajednički sadržalac pa pumpamo "gde možemo"- tvoje reči, na ove bolje.
        Verovatno nisam upucen, ti si game developer sa druge strane, pa si upuceniji?

Ja ne znam sta bi ti. Da postoji neka "druga" grafika na PC-ju. Ako si ikada programirao (ja davno) nista se nije promenilo po pitanju vektora, piksela i sl. Ne postoji ne znam kakva grafika. Matematicki je ista svuda, samo je pitanje kolicine poligona, velicne tekstura, mapa. Sto vise poligona, to je bolji 3D model, manje krzav. Na konzolama si ogranicen. Ogranicen si tehnologijom, ogranicen si vremenom, jer konzole izlaze na 5 god. Probaj ti da kupis danas RTX 3070 i igraj sve na njoj sledecih 5 godina. Da vidis kako ce ti se menjati dozivljaj i kvalitet igranja. Mada i ovo je preterivanje, jer grafika u konzoli nije ni prici po jacini jedne 3070ice. Ne znam koji mu je ekvivalent.

A zasto igre ne koriste vise jezgara. Pa ogranicene su DirectX verzijom koja se koristi za njihovu izradu. To valjda kao game dev znas.

Nove konzole ce RT imati na papiru i mozda 1-2 igre, toliko o tome. Covece konzole su zabava za siroke narodne mase, ne znam sta pricas. Nisu univerzalne. Koji je primarni zanr na njima i zasto?
        GA-880GMA-UD2H | AMD Athlon II X3 435 | 8GB DDR3 | XFX R7 360 2GB DDR5 | Patriot 120 GB SSD + 160GB HDD | Chieftec BH-01B / 500W | Realtek ALC892 | Win 10 Pro

@zechs
        Nisam developer oficijalno, međutim imam prilično solidno znanje vezano za temu, programiranje, 3D modeling, level design, mapiranje, teksturiranje...

Eeeee vidiš kako sad pričaš? "Ograničen si konzolama/tehnologijom", upravo to. Witcher 3 nije smeo da izgleda na PC-u "drastično" drugačije jer je to deo ugovora sa Sonyem i Microsoftom kad se rade igre za multiplatform. a da je mogao, mogao je i to lagano.

Ako kupiš danas RTX 3070 sigurno si miran neko vreme, međutim, za nekoliko godina će izaći igre na istim (ovim novim) konzolama i izvodiće se i izgledati bolje nego na RTX 3070 iz razloga jer niko neće hteti da optimizuje igru za tada već stariju grafičku, mislim radiće sigurno ali nove se moraju prodati zar ne? Tako je GTX 660 Ti/AMD 7850 ekvivalent na PS4/XBO, a hajde upali neku današnju igru na njima a da bar imaš grafiku konzola i 30 fps-a. Ni na low ne bi radilo kako treba. Te grafičke su izašle 2013-te ako se dobro sećam i bile solidne, a već 2015-te su pale u entire segment. Slična sudbina čeka i ove danas. Imaće igre i na konzolama neki blagi RT, ije to upitno. Pitanje je samo kako i na koji način.

Što se tiče toga šta su konzole, koji je primarni žanr na njima, po čemu su ovakve ili onakve, u to ne ulazim, svako svoje.

Znam samo da su PC igrači srećni jer će igre zbog novih konzola napredovati na PC-u. Ono što nije moguće na starom hardveru, na novom će biti. Ove godine imamo cross-gen naslove, a za next-gen ćemo pričekati još malo. Zamisli samo kakve igre će biti Elder Scrolls 6, GTA 6 i Witcher 4, samo ako se developeri potrude, ovi treći znam da hoće, pa i ovi drugi.
        Menjao Dovahkiin : 21.11.2020. u 20:24

Member Avatar korisnika Vlada>>>
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.234
      23. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600
        • MoBo: Gigabyte B450 AORUS M
        • RAM: Kingston HyperX 2x8GB DDR4
        • VGA: AMD Radeon RX5600 XT OC
        • MON: HP Pavilion 23xi IPS Monitor
        • HDD: Samsung 850 EVO 512GB + WD RED 2TB
        • Case: Fractal Design Define R5 + CM Silent PRO 600W
        • SND: ALC892 + U.S.Blaster Surround Stereo Speakers
        • TV: LG 42LV3400
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Wired Keyboard, A4Tech D-320 mouse, Wacom Intous Pro
      24. Citat Citiram korisnika: Dovahkiin Pogledaj poruku
        @zechs
        Witcher 3 nije smeo da izgleda na PC-u "drastično" drugačije jer je to deo ugovora sa Sonyem i Microsoftom kad se rade igre za multiplatform. a da je mogao, mogao je i to lagano.
        Deo ugovora sa Sonyem i MS-om, da igra ne sme da izgleda drastično drugačije?

Iskren da budem sumnjam da tako nešto postoji. Ovakvi koraci se rade iz potpuno pragmatičnih razloga. Rad na jednoj video igri je u principu konstatno balansiranje i to na više frontova. Ne vrti se sve oko grafike. Ima i drugih stvari. Dakle niko se neće zezati dodatno ako ne mora, a developeri imaju obavezu da izbace na market što je moguće zategnutiji proizvod. Svako dodatno menjanje grafike iziskuje dodatne resurse a to bogami itekako košta. Rockstar ti je konkretan primer sa igrom RDR2. PC verzija je izašla godinu dana kasnije ali je unapređena. Eto taman toliko je vremena potrebno da dodatno promeniš recimo samo teksture i ubaciš po koji ekstra efekat i to ako si sve ovo brižljivo ispalnirao unapred... Ogroman je to posao lafe!
        DeviantART

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.522
      26. Moja mašina
      27. Citat Citiram korisnika: Dovahkiin Pogledaj poruku
        @zechs
        Znam samo da su PC igrači srećni jer će igre zbog novih konzola napredovati na PC-u. Ono što nije moguće na starom hardveru, na novom će biti. Ove godine imamo cross-gen naslove, a za next-gen ćemo pričekati još malo. Zamisli samo kakve igre će biti Elder Scrolls 6, GTA 6 i Witcher 4, samo ako se developeri potrude, ovi treći znam da hoće, pa i ovi drugi.
        Da ali tu leži koren, ja bih rekao, neshvatanja vas sa konzolama. Vi mislite da se svaka igra prvo razvija za konzolu, a onda portuje na PC. Koliko je takvih igara % danas?
        Ako me ne bude mrzelo baš ću probati da potražim brojke.

A da će PC gaming napredovati zbog nove generacije konzola apsolutno se ne slažem.

Citat Citiram korisnika: Vlada>>> Pogledaj poruku
        Deo ugovora sa Sonyem i MS-om, da igra ne sme da izgleda drastično drugačije?

Rockstar ti je konkretan primer sa igrom RDR2. PC verzija je izašla godinu dana kasnije ali je unapređena.

Ogroman je to posao lafe!
        Tako je. Opet govorim ali me ne slušate, ili ne želite da me čujete.
        Kolika je kontroverzna situacija bila oko downgrade-a Witchera za PC zbog konzola? Jel se vi sećate toga uopšte? Onih silnih trejlera i gameplaya od 35 minuta koji nisu ni nalik ovom što imamo na relisu?
        Zašto nam igra nije došla sa drastično boljom grafikom kakva je bila na PC-u, nego je morala da se sroza na nivo konzola?

RDR2 je bolji na PC-u u odnosu na konzole koliko je i Witcher 3. Dakle, veća distanca, bolje teksture i senke, bolji efekti ali to je to!

Da se vratim na Witcher, pa sam CDPR je izjavio u smislu: "napravili igru na PC, radi perfektno hajde sad na konzole da portujemo (ono što sam pomenuo sipanje vode iz flaše u času), e njesra jer ne može... Šta ćemo sad? Ništa, menjaj, teši sve, napravi novi lakši rendering sistem, isperi boje, makni particle efekte... Da ove njesra konzole mogu to da teraju u 30 fps-a barem"...
        Ovako ti je sve to bilo "lafe".

Rockstar izbacuje igru prvu godinu za konzole a onda za PC zbog daleko veće prodaje, a ne zbog nekog drugog razloga iliti ne daj Bože što im treba vremena za PC verziju. Samo ću reći "ha ha".

Citat Citiram korisnika: zechs Pogledaj poruku
        Da ali tu leži koren, ja bih rekao, neshvatanja vas sa konzolama. Vi mislite da se svaka igra prvo razvija za konzolu, a onda portuje na PC. Koliko je takvih igara % danas?
        Ako me ne bude mrzelo baš ću probati da potražim brojke.

A da će PC gaming napredovati zbog nove generacije konzola apsolutno se ne slažem.
        Kojih nas? Ja konzolu u životu nisam imao. Lažem, segu, ako je to konzola ali nisam lud da ne vidim šta se radi u gejming industriji i kako se prave igre, eto rekoh gore kolegi šta se desilo sa Witcherom zbog konzola.

Multiplatform igre se rade uglavnom paralelno ali developer nikako neće ići od najjače stvari (PC) jer tako je mnogo teže, nego su išli od najslabije od ove tri tj XBO, a ti mi nađi te igre što se rade prvo za PC pa onda na konzole. To je ne moguće.

Kako neće napredovati? Pa na novim konzolama će dolaziti bolje igre nego što su na starim (tako bi trebalo jer je prirodno očekivati) a onda te igre dođu i za PC, da li isti dan kao većina ili nekoliko meseci nakon, svejedno je.
        Mislim da me ne razumeš ili si toliko PC fanboy-ističan.

Newcomers Avatar korisnika Fygaroo
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        415
      30. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 3600 LC CC 120 RGB
        • MoBo: Msi Tomahawk b450 max
        • RAM: HyperX FURY RGB 16GB Kit (2 x 8GB) DDR4 3466MHz CL16
        • VGA: Gigabyte RTX 3070 OC
        • MON: asus tuf VG249Q
        • HDD: Kingston A2000 500gb
        • TV: TCL 40ES560
        • INET: Bez interneta
      31. Citat Citiram korisnika: Dovahkiin Pogledaj poruku
        RDR2 je bolji na PC-u u odnosu na konzole koliko je i Witcher 3. Dakle, veća distanca, bolje teksture i senke, bolji efekti ali to je to!
        RDR2 pc verzija bi na ps4 pro radila sa 3fps i razlika u grafici nije mala.
        Mislim da vas lik trola jer u svakoj temi pise slicno, sve zna i u sve se razume kao onaj sto se ne skida sa TV-a.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Member Avatar korisnika Leon4
        Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        1.456
      33. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i9-10900K @NH-D15 chromax.black
        • MoBo: ASUS ROG Strix Z490-F GAMING
        • RAM: HyperX Fury RGB DDR4 3200MHz 32GB
        • VGA: ASUS ROG STRIX RTX 2080 Ti 11GB OC
        • MON: ASUS PB287Q 28" 3840x2160
        • HDD: Samsung 850 EVO SSD - HyperX Fury 2.5" SSD - Kingston A2000 M.2 1TB
        • Case: Corsair Crystal 570X RGB, Corsair TX750W
        • SND: Logitech Z523 Dark
        • Ostalo: Secretlab TITAN 2020 Series Dark Knight
      34. Nije mi jasno zasto dolaze konzolasi u PC teme i truju ovakvim postovima. Ovo da neko od nas uradi u PS ili Xbox temi pokupili bi ban na par dana, nevjerovatno.

Member Avatar korisnika Markic
        Na forumu od
        Feb 2013
        Poruka
        2.452
      36. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5
        • RAM: 8GB DDR3
        • VGA: NVIDIA GeForce GTX 775M
        • MON: 27 inch iMac
        • HDD: 1TB(7200-rpm)
        • SND: GENIUS SW-5.1 1020
        • LAP: HP Pavilion 17(Windows 10)
        • TV: Samsung UE32H5500AKXXH Smart TV 32"
        • Ostalo: Nokia 7 Plus ,Ticwatch E ,Tesla L7 Quad ,Xbox One S
      37. Mislim da je jednostavno stvar u tome što ne postoje duple teme, fali za konzolnu verziju igre, što je iskreno i pametno, bolje da sve bude u jednoj temi.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Strana 81 od 88 PrvaPrva ... 3171777879808182838485 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •