Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Bas su mi zabavni ti tvoji tripovi, kad izaberes nekog random lika sa foruma i optuzis da je neki stari, banovani clan, please continue, veoma je zabavno :D

Nadji dete neku devojku da te malo smiri, umesto sto ceo dan hejtujes na forumu ;)

Frsaj se i tvrdi pazar poput kakve curice, jednostavno imas karakteristican stil pisanja i sam se izdas i spustis cega na kraju...
Plus tvoj wannabe recenzet pokusaj na forumu, sa postovima i opisima igara/filmova/serija... (doduse u klabing temu nisi toliko zalazio od kad smo te namirisali i tamo prosle godine)

Ne kapiramo samo zasto se i posle toliko banova i vredjanja drugih clanova iznova registrujes na forum, kao da mislis da ce ishod biti drugaciji.
 
Dobro cemo se nacekati na full RT i ako Epic hajpa UE5 da ce biti bas to. Mozda i hoce ali definitivno ne za gaming.

A zašto smatraš da ovo što je Epic napravio u okviru UE5ce neće biti za gejming upotrebljivo? Poenta izrade engina jeste da pomoću njega praviš igre pre svega, pa onda ako je to izvodljivo i sve ostalo... Dakle primat su igre. Uostalom demonstracija engina je urađena sa Sony PS5-ce, što čini se sasvim jasno govori da je sve to što si video u toj prezentaciji itekako upotrebljivo u igrama! Lumen na PS5 trenutno radi u nešto više od 30FPS-a, ali do momenta izlaska na market trebalo bi da bude optimizovan za 60FPS-a. Tako je to barem najavljeno...

Pravo pitanje je kako će biti organizovane nove deonice unutar UE5-ce, odnosno kolko će biti prijemčive za rad. Ako tu ne bude bilo nekih problema, ne vidim ni jedan jedini razlog zbog čega se sve te novotarije ne bi odmah koristile u igrama.

Ali s obzirom da je iskorak ogroman, sasvim mi je prihvaljivo da su ljudi nepoverljivi kada takvu prezentaciju vide. Međutim Epic je veoma ozbiljan igrač, o čemu svedoči reklo bi se i trenutna situacija pošto su podigli tužbe protiv Apple-a i Google-a zajedno, te stoga ne verujem da će dozvoliti sebi u ovom momentu da tu bude nekog kiksa!

Upravo na tu mislim i znam sta je. Ali nije to Raytracing... Nema veze sa RT-om... U pitanju js Global Illumination, ali opet, bez pomoci RT

Upravo tako... nema nikakve veze sa ovim što gura NVidia. Prosto rečeno Epic je napravio svoju stvar koja, ako je suditi po tom videu, bi trebalo da fercera malo bolje! Upravo zato stičem utisak da NVidia po svaku cenu gura agresivno reklamu za RTX jer će vrlo brzo čini se dobiti konkurenciju na tom planu. RT još nije adekvatno upotrebljen ni u jednoj igri. Ovo što je Valve napravio sa ovom zadnjom HL Alyx igrom kada je svetlo u pitanju mi izgleda bolje od bilo čega ostalog što sam video do sada u ovim RT igrama, ali ko zna... možda će Cyberpunk dodatno pomeriti stvari! U svakom slučaju kada je RT u pitanju imaćemo više različitih opcija u dogledno vreme, što je svakako plus!

Što se tiče UE5-ce, meni je tu napredna geometrija svakako najuzbudljiviji momenat... ;)
 
Dosta offtopic-a i prepucavanja, da ne padne brisanje :)
 
 



0TJD5zR.png


CflRPIf.png
 
Poslednja izmena:
Pa sta je ovo, radice i na frizideru? WTF...
 
Vazno je da radi na sedmici :D
A sto se mene tice nikada nije vizuelni aspekt bio narocito mind-blowing, bice da su rekli bolje da ne preteramo pa opet downgrade :p
 
Pa ja bio u tripu da mi treba komp od 2k evra da teram ovo.. :D Ma daj...

Zasta sam onda preorder PS5... :D
 
Pa trebace za Ray Tracing 4K 60fps.

edit: Osim ako do sada nisu napravili neko nevidjeno tech/engine cudo.
 
Poslednja izmena:
Pa standardno, trebalo bi da je za 1080p.

(<=60fps)
 
Verujem da su je onda optimizovali maximalno. CDPR je ipak firmetina. :D
 
Ladno ne prolazim minimum. Sa jedne strane nisu neki zahtevi za recommended a sa druge gpu za munimum mi je veliki. RX 480 je za rdr2 recommended..
 
Sve sto moze GTX780 3GB da pokrene, moze i tvoja R9 380 4GB, tako da ne brini... Samo je pitanje na kojim podesavanjima ce ti biti prihvatljivo.
 
Recommended je obicno na medium podesavanjima za zahtevne stvari, a high za nezahtevne.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Gledacu da se ponovim do izlaska igre, ako neuspem, videcu kako ce da se izbori 380. Sto se tice novih videa, sareno i veselo deluje okruzenje, vidi se da ima svacega u igri, jedino sto mi na momente glasovna gluma zvucala ko da se neki youtuber glupirao na mikrofonu od slusalica.
 
Ah i Rockstar je postavio GTX1060 kao "recommended" za RDR2. I jeste. Meduium podešavanja na FHD za 30+ FPS-a. Tek kad sam sa 1060 prešao na 5700XT video sam kakva je igra ustvari.
 
Recommended specifikacije bi trebale da budu dovoljne za neki PS4/XBone graficki prikaz, kao i u slucaju RDR2 uostalom
 
Izvinjavam se za dupli post, ali na ukrajinskom Epic Store-u sa ovim novim kuponom, CP2077 košta 18e :zgran:
 
jedini je problem sto ovo nije Ukrajina, vec Srbija
 
Ali ne vazi kupon za pre ordere, probaj.
 
Zezas da ne vazi ?
I ja sam na istu foru preko Ukrajinaca hteo da preorderujem..
 
Da da ne važi za pre-order I za ispod 14.99. A ima finih preordera
 
Htedoh danas uzeti preko vpna i ukrajinske regije i blokiralo mi kod upisivanja kartice. Jedva odblokirah nalog nakon 15 mejlova sa *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ima. Koja je ispravna procedura za ovakvu kupovinu bez da blokiraju nalog?Screenshot_2020-09-24-19-20-23-282_com.google.android.gm.jpg

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Htedoh danas uzeti preko vpna i ukrajinske regije i blokiralo mi kod upisivanja kartice. Jedva odblokirah nalog nakon 15 mejlova sa *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ima. Koja je ispravna procedura za ovakvu kupovinu bez da blokiraju nalog?Pogledajte prilog 290306

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Jel si vec kupovao nesto preko tog naloga koji imas? Npr., da si kupio vec neku igru na nalogu a da nisi koristio VPN, i da si kupovao iz Srbije?
 
Nazad
Vrh Dno