Šta je novo?

Thermaltake V3 Black edition ili V4 Black edition

cobain

Cenjen
Učlanjen(a)
26.05.2012
Poruke
8
Poena
151
Koje je kuciste po vama bolje od ova dva ?

Volio bih da mi neko kaze misljenje ako koristi ili je koristio neko od ovih kucista.
 
Imam Thermaltake V3 Black sa prozorcetom na jednoj stranici, bez onog dock-a za HDD-ove, znaci obicno V3. Zadovoljan sam , lepo kuciste, prostrano, staje svaka 12-ica za procesor (160mm visine) ima mesta za 5 kulera, 2x14 sa gornje strane, 1x12 zadnja kao sve to kao izduv, prednja strana 1x12, donja strana 1x12 i bocna 1x12. Sve u svemu odlicno kuciste za te pare. Ima prorez za montiranje hladnjaka procesora za zadnjom plocicom, bez skidanja ploce.
 
Imam Thermaltake V3 Black sa prozorcetom na jednoj stranici, bez onog dock-a za HDD-ove, znaci obicno V3. Zadovoljan sam , lepo kuciste, prostrano, staje svaka 12-ica za procesor (160mm visine) ima mesta za 5 kulera, 2x14 sa gornje strane, 1x12 zadnja kao sve to kao izduv, prednja strana 1x12, donja strana 1x12 i bocna 1x12. Sve u svemu odlicno kuciste za te pare. Ima prorez za montiranje hladnjaka procesora za zadnjom plocicom, bez skidanja ploce.

jesi li uzeo sa napajanjem koje dodje uz njega ili posebno ?
 
Mislim da ne dolazi napajanje uz njega, barem meni na dva komada nije doslo. :D
 
Ne, uzeo sam ga bez napajanja, uz njega je dosao samo 1 ventilator 12-tica sa plavim diodama na 1000rmp. Emi je sad poceo da daje TT litepower od 500w uz njega, bolje idi na varijantu bez napajanja.
 
Ja imam Thermaltake V3 BlacX Edition. Prvi put sam sklapao konfiguraciju i utisci su sledeći:

1) Prednja maska ima 4 metalna ... zvaću ih žabice (ako grešim ispravite) i 2 plastične žabice koje drže masku na kućištu. Meni je malo teže išlo, pa sam toliko jako povukao masku da sam uspeo da polomim gornje 2 plastične. Ipak, ove 4 su dovoljne da drže masku. Nekad kada vraćam masku, uspem da iskrivim i te metalne, ali to se da ispraviti.

2) Iza prednje maske, tamo gde se ubacuju 5.25'' uređaji, lim ... koji treba da se polomi da bi se rezač stavio unutra... pojma nemam čemu služi sem što zauzima prostor ... znači ne mislim na onaj prednji deo maske koji se skida, nego baš lim ostavili unutra ... A da, plastični poklopci, oni koji se skidaju sa maske da bi se ubacio rezač, i to sam uspeo da polomim. Ono nije imalo šanse da se izvadi a da žabice ne puknu, mnogo krta plastika. Ako uzimaš rezač, u crnoj boji naravno, savet da ga staviš odma iznad prednjih USB portova, mnogo lepše izgleda.

3) Mesta za kablove sa bočne strane, dakle iza matične nema gotovo ni malo.

I to bi bilo otprilike to, čuo si moje zamerke pri sklapanju. Boja mi se jako sviđa, dizajn takođe, tražio sam što povoljnije kućište sa USB3 i SATA dock-om i to sam i dobio. Inače, nisam 100% siguran, ali mislim da je jedina razlika između verzije sa dockom i bez upravo njegovo postojanje. Kada se sve uzme u obzir, nekome ko bi ga često otvarao bi preporučio neko kvalitetnije, za ostale vrši posao.
 
Koje je po vama bolje kuciste V4 black edition ili tt commander ms-I?
Planiram za par dana da pazarim jedno od ta dva...
E da,da li smem ja,kad mi stigne kuciste,sam da prepakujem ili da odnesem negde u servis?Znam nesto malo stvaro oko rasklapanja i prepakivanja al nisam bas strucan...
 
Imam V3 Black, V4 i Commander su vrlo slicna, Commander ima neki pokusaj cable management-a, ista debljina lima, isti raspored ventilatora, vrlo slicne dimenzije tako da je sve stvar ukusa.

E sad ako nisi siguran oko prepakovanja, (naravno da smes sam da prepakujes, ne gubis garanciju osima ako nije brand masina ili je kupljena u celosti kao konfiguracija u nekoj radnji) bolje da pozoves nekog ili odnesi u servis.
 
Hvala druze na odgovorima!

Najverovatnije cu uzeti v4,nekako mi se vise svidja izgled...
Nemam garanciju na kofiguraciju,posto sam ja dodavao i menjao dosta stvari,al ipak ne bih majistorisao posto nisam upucen bas u to kako treba.Jedino da slikam telefonom kako je sad i po tome da idem...
Nego da ne znas mozda koliko bi kostalo otprilike prepakivanje u nekom od servisa?
 
Za cenu stvarno ne bih znao, mozda ti odrade i za flasu koka kole ako ih poznajes :D

Mozda ti je najbolje da pozoves nekog druga (ko se razume) da ti uz koju flasu piva to odradi ;)
 
haha hvala ti i izvini ako dosadjujem! :)

Ma nacicu nekoga,za flasu piva ima i nov sistem da odrade :)
 
Ja bih zaobiso ta TT kucista, za iste pare imas BitFenix Merc Alpha ili Cooler Master Force 500, koja su dosta bolja i kvalitetnija kucista.
 
DA.
imam to kuciste i Cooler Master Hyper 212 EVO, imas moju konfiguraciju u potpisu i ostaje nekih 5mm lufta (jos ako imas verziju bez prozorceta/pleksiglasa onda ostaje dodatnih 3mm vise), znaci ima mesta za jos malo vislji kuler. Kupuj i ne beri brigu, ali prvo pogledaj RAIJINTEK THEMIS imas test na goo.gl/V39QQp ili jos neki od RAIJINTEK asortimana.
 
Nazad
Vrh Dno