Šta je novo?

Benchmark Android app LIVE - oficijalna tema

Peca

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
27.06.2000
Poruke
2,112
Poena
725
qr_code_bench.png
Postovani posetioci,

nakon dugog iscekivanja i prevazilazenja problema, zelimo da vas obavestimo da je Benchmark Android postavljena na Google Play i da je mozete koristiti

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kepsoftware.benchmark

Ovo je prva verzija koja ce u buducnosti biti doradjivana, unapredjivana. Ono sto nam je sada najbitnije jeste feedback koji ce nam pomoci da eventualne greske prevazidjemo. Kada to postignemo, razmatracemo dalja unapredjenja. Nadamo se da cete nam u sportskom duhu sugerisati kako se aplikacija ponasa na razlicitim uredjajima, a kada ovaj period testiranja prodje da se krene dalje sa unapredjenjima

Zelimo vam da uzivate, nadamo se da ce vam se nas rad dopasti. Posebnu zahvalnost izrazio bi firmi KEP softver koja je radila na ovom projektu: drago mi je sto iza svega ovoga stoji bas covek sa naseg foruma, nas sagovornik u brojnim diskusijama

U svega 24 sata Benchmark je kompletirao ponudu svojih Android aplikacija i za sam sajt i za forum i na taj podataka smo veoma ponosni. U prilogu se nalazi i QR kod kako bi do aplikacije mogli stici sto pre i jednostavnije
 
Na prvo korišćenje mi se baš svidja. Bravo za vas
 
Odlicno izgleda. Svidja mi se sto na starije vesti kad kliknes na njihove naslove malo se otvori da vidis sliku i pocetak teksta.

Primecujem da jedino kad idem da dam komentar za neki clanak ukoliko kliknem u polje da unosim tekst tastatura mi se ne podize sama i ako je ja sam podignem i kad kucam ne prihvata. Tek kad odem u fullscreen pa onda kliknem u deo naznacen za kucanje komentara onda se obelezi i iskoci mi tastatura da mogu da kucam. Kao da ne mogu da obelezim deo za kucanje komentara ako nisam u FS-u, a kad sam ga obelezio mogu da izadjem iz FS-a i moci cu i posle da ga obelezavam.
A cim izadjem iz clanka i ako hocu opet u njega da udjem ponovo moram prvo u FS da bih mogao da obelezim deo za ostavljanje komentara.

Ja koristim Huawei Ascend G300, proverite ovo i kod drugih modela pa recite da li je i vama isto.

Inace je aplikacija odlicna.

Pozdrav.
 
Problem komentara vezan je za DISQUS servis koji koriste i mnogi druggi sajtovi. Recimo, to isto ce se desiti ako pokusas da uneses komentar na Engadget Android app
 
Da li može da se dobije .apk? Zbog manjeg DPIja nego što je stock ne mogu da instaliram aplikaciju.
 
Daj mail na PM i poslacu ti
 
Odlična aplikacija, jako je dobro što font može da se povećava. Za sada bez problema radi na Atrix-u.

Još jednom bravo i hvala svima koji su učestvovali na njenom stvaranju.
 
Poslednja izmena:
Vec sam na GP-u komentarisao, ali ajde i ovde, sve pohvale za aplikaciju...
 
Za razliku od forum app-a, ova mi se jako svidja! Lepo je odradjeno sve, i takodje pohvaljujem mogucnost menjanja velicine fonta. Skrol je skoro pa potpuno fluidan i nema puno zastajkivanja na Galaxy Mini-ju.
 
Poslednja izmena:
Dve stvari:
- zasto kad pritisnem back da izadjem iz aplikacije ona se i automacki odjavi ? Telefon i tablet su privatne stvari koje u 99% slucajeva koristi jedna osoba pa zasto se onda aplikacija automacki odjavljuje kad zelim da izadjem ?
- dali je moguce da home ekran kad udjem u aplikaciju budu forumi a ne newest ?
 
Ovo je tema za sajt aplikaciju.
 
@web app Odlična! Zaista sam impresioniran jednostavnim i funkcionalnim dizajnom. Svaka čast!

@forum app Promenite glossy ikonicu aplikacije i ikonicu za novu/odgovor na temu:)
 
Poslednja izmena:
Aplikacija je odlicna. Svaka cast. Svidja mi se mogucnost odabira velicine fonta. Imam nekoliko predloga:
1. dark color tema
2. Header sa menijm bi trebalo da bude druge boje da se jasno razlikuje od liste sa vestima.
3. Share vesti

Malo mi je cudno da vesti imaju stranice. Znam da je tako na web sajtu, ali na mobile uredjaju ocekujem da sve bude spakovano na jednoj strani koja se scrolluje. Predpostavljam da sajt API ne dozvoljava.
 
Mnogo mi je lepo videti vase zadovoljstvo ali sto se sajta tice, pravi spektakl stize na jesen
 
Konačno

Jednostavno, brzo, pregledno sa dodatnim mogućnostima. Jednom rečju, odlično! Do sada sve što sam probao i što mi je potrebno radi. Odavno čekam na ove aplikacije. :)
 
Poslednja izmena:
+1 za dark temu zbog nasih Samoleda :p
 
Za razliku od forum app-a, ova mi se jako svidja! Lepo je odradjeno sve, i takodje pohvaljujem mogucnost menjanja velicine fonta.

+1

Jedino sto ne mogu da prezalim je Benchmark logo u boji... Ovaj crno-belo-sivi je kao da je Benchmark ne daj Boze pokojni :-\
 
Svidja mi se vise nego forum app..Ne kazem da forum app nije dobra,vec je to verovatno do mene,npr ni na miui.us,koja je na istom principu,nisam mogao da se naviknem..Pokusacu ali ne obecavam:p
Sto se uopste islo na ovakav dizajn ako nije tajna?Sto nije u stilu xda forum app?
Takodje,da li vama ostalima rade svi linkovi.unutar samih tekstova u aplikaciji za sajt?Meni neki,jao npr link do forum app na marketu,nije radio..:/ I da li je do app ili mene da ne mogu da selektujem tekst i kopiram ga npr?

U svakom slucaju,pravi potez!
 
Aplikacija je odlicna. Svaka cast. Svidja mi se mogucnost odabira velicine fonta. Imam nekoliko predloga:
1. dark color tema
2. Header sa menijm bi trebalo da bude druge boje da se jasno razlikuje od liste sa vestima.
3. Share vesti

Malo mi je cudno da vesti imaju stranice. Znam da je tako na web sajtu, ali na mobile uredjaju ocekujem da sve bude spakovano na jednoj strani koja se scrolluje. Predpostavljam da sajt API ne dozvoljava.

U planu je dark tema, cak imam i ideju da za gekove :) ostavim mogucnost da sami prave color scheme's, pa cak i da mogu da se dele.

"Tema" je u supstini set heksa-decimalnih konstanti koje su color code, tako da se boje veoma lako menjaju.

Ne znam sta mislite vi o ovome? Mislim da bi bench app bio prvi koji je dao svojim korisnicima takvu mogucnost, ipak smo mi geek sajt :)

Ima share vesti? Na vest, gore desno ikonica, iako je trenutno premala na vecini telefona zbog jedne greskice, ali vec danas ce biti ispravljeno.



Sto se tice stranica, one imaju samo na clancima, i mislim da je to bilo neophodno. Posto se taj pagination sistem radi tako sto se u ucitavaju 3 strane uvek, ona na kojoj si, ona iza i ona ispred, dok se ustale ne ucitavaju.

Inace meni je prilicno cool taj swipe. :)
 
Aha.. sad je vidim.. "podeli stranicu". Mogli ste to u menu da ubacite :)

Jel moze jos jedan predog... ubacite da se Discuss poziva na dugme, a da swipe na poslednjoj strani vesti predje na sledecu vest. Ovako moram klik na back pa onda da trazim do koje sam vestio stigao pa da tapnem na sledecu.
 
a iphone app? :(
 
Bench sajt sam slabo posecivao,priznajem,ni priblizno koliko forum,ali sam primetio-uhvatio sebe u tome da mi je sad zanimljivije da procitam vesti i zanimljivosti na sajtu preko app dok se izlezavam-milina :) ...Danas prosao prvi update sa Marketa...iako sam na 3G- sve radi kao podmazano :)
 
da li mogu ja na mail da dobijem aplikacije za forum i sajt pošto mi google play ne dozvoljava da skinem aplikacije zbog navodne nekompatibilnosti, probao sam sa dpi changerom ali ne ide, pozdrav mail: [email protected]

Sent from my HTC HD2
 
radi

Radi lepo za sada, jos testiram na HTC sensation'u.pozzzz..
 
Bravo za app odlicno radi :)
 
Nazad
Vrh Dno