Šta je novo?

Slusalice sa garancijom

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,686
Poena
485
Dosadilo mi je vise da na svaka par meseca menjam slusalice. Taman se naviknem na zvuk kad ono kabl se s****.
Zna li neko gde mogu da kupim slusalice sa garancijom koju ce mi uveziti ako kontakt kod 3,5mm konektora popusti?
Trebaju mi velike slusalice, da mi uokvire usnu skoljku, tj da ne leze na njoj nego da su vece od nje, zna li neko neki takav model a da nije preskup. Kvalitet zvuka nije prioritet.
 
Oko 2000, nije mi vazan kvalitet slusalica, samo da mi traju 2 godine, a to je nemoguce bez da ih barem 6 puta saljem na garanciju.
 
Verovatno da garancija ne pokriva kabl ali ipak proveri kada nadjes ono sto bi kupio.
 
Naravno da ne pokriva kabl. Bilo koje jeftine sluske da uzmes kabl nece izdrzati duze od 3 meseca.
Ja sam ranije tako stalno, kupovao jeftine, sve po 1000-1500din i na kraju kad sam sabrao koliko para sam dao na sranja koja zuljaju i crkavaju svaki cas... Odem lepo ko covek i kupim Sennheiser-e i vise ne razmisljam.
Tako da Solesoslave ako mene pitas ja mogu samo da ti preporucim da ides na skuplje sluske.
 
Garancija ne pokriva kabl, tako da je jedino efikasno resenje kupovati kvalitetnije slusalice koje ujedno imaju i kvalitetnije kablove. Do 2000 din tesko da ces naci nesto sa boljim kablom. Naravno, Senn, AKG, Grado, Koss i drugi bolji brendovi imaju i bolje kablove, pa bolje dodaj jos malo para i uzmi nesto kvalitetnije. Valjda je i zvuk tu bitan, ne samo kabl :D
 
Prestigio PHS4. Ne sećam se koliko sam ih platio, čini mi se da nisu skuplje od 2500din. Odličan zvuk, kabal je pleten, pa ne može da se umrsi ili polomi. Za igrice odličan, pogotovo za FPS, dosta čist i glasan zvuk za muziku.
Povezuju se preko USB-a kao plug-and-play.
Za te pare nema dalje :)

Xperia Neo ICS - Tapatalk 2
 
To sa pucanjem kabla se rešava na sledeći način. Jes' da nije vizuelno najlepše, ali funkcioniše.

Uzmeš izolirku i lepo napraviš više krugova oko osetljivih mesta (krajevi kabla). Naravno, dok obavijaš, lepo zategneš i ima da traju ihaha. Ujedno, možeš da uzmeš malo deblji i krući papir i napraviš neki vid langete na kraju kabla pre obmotavanja sa izolirkom. Pričam iz iskustva jer imam brata koji razbija te slušalice k'o nenormalan, i ovo mu je produžilo vek trajanja sluški sa pet-šest meseci na godinu i po, do dve.
 
Poslednja izmena:
+1
Ja sam to odradio na punjaču za laptop, zlu ne trebalo.

Xperia Neo ICS - Tapatalk 2
 
Speed-link imaju rebrast kabl. Nema uvrtanja.
 
Sto se tice senn meni je otisao kabl do jedne slusalice na njima tako da ni to nije garancija, a bile su 40 evra
 
To sa pucanjem kabla se rešava na sledeći način. Jes' da nije vizuelno najlepše, ali funkcioniše.

Uzmeš izolirku i lepo napraviš više krugova oko osetljivih mesta (krajevi kabla). Naravno, dok obavijaš, lepo zategneš i ima da traju ihaha. Ujedno, možeš da uzmeš malo deblji i krući papir i napraviš neki vid langete na kraju kabla pre obmotavanja sa izolirkom. Pričam iz iskustva jer imam brata koji razbija te slušalice k'o nenormalan, i ovo mu je produžilo vek trajanja sluški sa pet-šest meseci na godinu i po, do dve.

Ma meni kad pukne kabl je najlakse da uzmem izolirku i da ga lepo obmotam, meni je problem sto ode jedna sluska bez da vidljivo pukne kabl vec samo na kontaktu jednostavno izgubi.

Jel ima neke sluske sa zenskim 3,5mm kontaktom ili sa zenskim cincevima pa da menjam samo kablove na par meseci a ne cele sluske?
 
Ma meni kad pukne kabl je najlakse da uzmem izolirku i da ga lepo obmotam, meni je problem sto ode jedna sluska bez da vidljivo pukne kabl vec samo na kontaktu jednostavno izgubi.

Jel ima neke sluske sa zenskim 3,5mm kontaktom ili sa zenskim cincevima pa da menjam samo kablove na par meseci a ne cele sluske?

Ima AKG. Ima i drugih.

Ono sto ti je neko predlozio je da obmotas izolir trakom odmah (na oba ili tri mesta) dok su nove a ne kad pukne. Ne puca to tako vidljivo vec unutar kabla ili se izvuce sa kontakta.
 
Nije poenta samo u platenom kablu i sl vec i u debljini zica. Na jeftinim sluskama su to obicno 3 lince, bukvalno! Zato i crkavaju tako brzo, tu izolirka ne pomaze. Na Sennheiseru sam bar 40x stao nogom ili tockom stolice kad sam probao da ustanem. Pre ce mi vrat puci nego sto cu onaj kabl da prekinem igde, vrede svaku paru ;)
 
Ma meni kad pukne kabl je najlakse da uzmem izolirku i da ga lepo obmotam, meni je problem sto ode jedna sluska bez da vidljivo pukne kabl vec samo na kontaktu jednostavno izgubi.

Jel ima neke sluske sa zenskim 3,5mm kontaktom ili sa zenskim cincevima pa da menjam samo kablove na par meseci a ne cele sluske?

To se radi pre pucanja, tj. dok su sluške gotovo nove.

Pomaže itekako, iz ličnog iskustva pričam. E sad, ako se igraš fudbala sa sluškama (ili iz gaziš, kao što pročitah), onda ne pomaže. :p
 
Poslednja izmena:
Ne gazim ih ja, to rade drugi, svaka im cast. Ja ih nosim sa sobom poprilicno cesto. Ipod metnem u torbicu koja mi visi oko vrata, a sluske stalno nosim ili na vratu ili na usima, a extra kabl obmotam jednom oko tela i od takvog koriscenja slusalice se pokvare.
 
Dosadilo mi je vise da na svaka par meseca menjam slusalice. Taman se naviknem na zvuk kad ono kabl se s****.
Zna li neko gde mogu da kupim slusalice sa garancijom koju ce mi uveziti ako kontakt kod 3,5mm konektora popusti?
Trebaju mi velike slusalice, da mi uokvire usnu skoljku, tj da ne leze na njoj nego da su vece od nje, zna li neko neki takav model a da nije preskup. Kvalitet zvuka nije prioritet.

Pogledaj moju temu, http://forum.benchmark.rs/showthread.php?280986-Genius-HS-G500V
 
Ne znam vucko sta da ti kazem, tanak je to kabl u odnosu na slusalice kakve sam ja ubijao. Jos ce da mi ostali prikljucki(usb, mic) ubrzaju sjebavanje kabla(znam iz iskustva), a sam mikrofon ce da mi se otkine u roku od 2 nedelje.
Po cemu smatras da bi te slusalice izdrzale. Meni ne trebaju slusalice za po kuci, vec mi trebaju da ih nosim sa sobom svugde i kad kazem sa sobom, mislim na vratu.
 
Ne znam sta da ti kazem i sta bih mogao da ti preporucim a da nisu bubice. Opet ne valja ni da bude kabl 3.5m jer moras da se umotas kao mumija u njega.
 
Ma motanje mi ne smeta, to lepo preko desnog ramena i levog kuka pa super bude, a bubice mi najkrace traju.
 
Jesi kupio nekada krstene bubice?
Kako uspes tako brzo da ih ubijes?! Ja ti opet preporucujem neke malo skuplje slusalice, stvarno mi ponestaje ideja.
 
Kupio sam bio jedne od 3500 dinara. Fazon je bio taj da su bile integrisane u ogrlicu i onda iz ogrlice su izlazile slusalice koje su isle u uvo. To se s**** koriscenjem, cesto menjam pesme, a i kada se krecem posto iPod nije fixiran vec u torbici koja visi oko vrata, to zna da se nadje u raznoraznim polozajima sto haba materijal.
 
Ja ne znam sta sve radite sa slusalicama, ali ja uz mp3 plejer koristim neke canyon vec 2-3 godine (http://bit.ly/Jl2pPM). Rade ok. Da nisam izgubio par silikonskih 'ulozaka' za uvo sve bi bilo za 5. Posto sam dobio ove silikone u vise velicina, stavio sam drugi par i teram dalje.

Ako kidate kablove, savijate ih, da zica unutra pukne,... nema vam pomoci.
 
I ja mislim da je to više izuzetak nego pravilo. Svake krštene slušalice imaju dovoljno debele i izdržljive kablove da ne mogu tek tako pucati od normalne upotrebe. Kući koristim k77 gazio sam kabl točkovima od fotelje, a nosim ih i sa sobom kad putujem busom.
Pre sam godinama po gradu dušu vadio sonijevim g52 slušalicama što idu iza glave. Imam dva para, prve koje su produvale sam otvarao te znam da je kabl iako tri puta tanji od ovih kućnih velikih, jako izdržljiv, nije bakarni krš što puca nego ono srebrnkasto ne znam šta je, mekano, savitljivo i jako žilavo. Dešavalo se da mi se zakače za stolicu u gsp-u i da kad ustajem toliko ih zategnem da me vrati dole, i nikad problema s kablovima nije bilo na oba para.
 
Malo izvinjenje za petogodisnji necrobump, ali dojadilo mi je vise da kupujem nove in-ear earbud slusalice. Redovno ih maltene svaki dan koristim na mobilnom slusajuci podcastove i audiobook-ove [kvalitet reprodukcije mi zbog toga uopste nije puno bitan], i maltene kod svih cheapo modela koje preferiram posle ~2 meseca crkne deo kabela odmah posle audio jack-a. Kombinacija telefona u dzepu i konstantnog kretanja [i sedenja] je bas losa za zivotni vek slusalica.

Da li neko moze da mi preporuci neki izdrzljiviji model koji bi mogao izdrzati duzi beating, ili neki savet kako da im produzim zivot? Za sada najbolji model koji je izdrzao cak 6 meseci upotrebe [sto je rekord za mene] je Xiaomi Pistons 3 [kojih vise nema u prodaji, steta rado bih uzeo jos jedan-dva komada], sto su ujedno i najskuplje slusalice koje sam ikada uzeo.

Da li se negde moze kod naci i naruciti AudiOHM RNF [ili mozda neki slicni durable model]? One se reklamiraju kao da su veoma izdrzljive, al nazalost svi strani retaileri na koje sam naisao ne salju pakete u Srbiju.
 
Malo izvinjenje za petogodisnji necrobump, ali dojadilo mi je vise da kupujem nove in-ear earbud slusalice. Redovno ih maltene svaki dan koristim na mobilnom slusajuci podcastove i audiobook-ove [kvalitet reprodukcije mi zbog toga uopste nije puno bitan], i maltene kod svih cheapo modela koje preferiram posle ~2 meseca crkne deo kabela odmah posle audio jack-a. Kombinacija telefona u dzepu i konstantnog kretanja [i sedenja] je bas losa za zivotni vek slusalica.

Da li neko moze da mi preporuci neki izdrzljiviji model koji bi mogao izdrzati duzi beating, ili neki savet kako da im produzim zivot? Za sada najbolji model koji je izdrzao cak 6 meseci upotrebe [sto je rekord za mene] je Xiaomi Pistons 3 [kojih vise nema u prodaji, steta rado bih uzeo jos jedan-dva komada], sto su ujedno i najskuplje slusalice koje sam ikada uzeo.

Da li se negde moze kod naci i naruciti AudiOHM RNF [ili mozda neki slicni durable model]? One se reklamiraju kao da su veoma izdrzljive, al nazalost svi strani retaileri na koje sam naisao ne salju pakete u Srbiju.

Mozda neke bluetooth sluske, da resis problem kabla?
 
Ili BT (npr. Meizu EP51) ili da kupi neke in ear sa izmenjivim kablovima (imas dosta takvih na ali-u za 30-50$). S obzirom da ti je bitan komfor, da ti kablovi ocigledno smetaju onda kupi neke BT, sa ovim Meizu nema greske, cak je i kvalitet zvuka dobar za te pare.
 
Mislim da cu uzeti ove Meizu EP51, opisi po netu su veoma pozitivni a cak je i Verge dao thumbs up [koristili su ovaj model da kritikuju Apple].

Cena me najvise privlaci, jer cak i ako ne ispuni sve moje uslove, ulaganje od samo $29 mi nece slomiti budzet.
 
Zato sam i preporucio, vaze za dobru kupovinu u toj cenovnoj klasi, tesko da mogu da se nadju neke bolje :)

Imas ovde i mini-review koji je napisao Proday - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?55553-Bubice&p=4820373&viewfull=1#post4820373

U svakom slucaju bilo koje kvalitetnije BT ti se vise isplate jer ove sa izmenjivim kablovima jesu bolje resenje od ''obicnih'' ali su cene zamenskih cesto blizu cene novih slusalica + mora da se narucuje i ceka.
 
Poslednja izmena:
Sto se kablovskih slusalica tice, mozda je najbolje uzeti neki paket od ovih ~10cm kratkih audio ekstendera [sa 4 segmenta na jack-u] i onda njih lagano unistavati. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno