Šta je novo?

Unreal Engine 4

^tek cemo da vidimo od kog engine-a cemo se vise naigrati ;)
 
U nekim delovima izgleda bas zapanujuce kao cinematics, a negde se vidi da su malo krsh texture.
 
Oni su sklepali ovo samo za reveal, vidi se da je ovo pravljeno ono samo da se pokaže i to je to, a nisu zaposlili 2000+ ljudi da radi na tome kao što je SE uradio...
 
Mogao je i u UE4 da se uradi filozofski demo ali kao sto se i dalo ocekivati akcenat je na licenciranju i samim tim sto boljem SDK.
Po meni ta dva nisu za poredjenje nego treba gledati UE4 i CE3 kao konkurenciju jedan drugom.
 
Kakav ce tek biti Cry Engine 4?!?!:eyebrows:
 
Pa zar nije CE3 generacijski najblizi Unreal 4-ci ?
 
Mogao je i u UE4 da se uradi filozofski demo ali kao sto se i dalo ocekivati akcenat je na licenciranju i samim tim sto boljem SDK.
Po meni ta dva nisu za poredjenje nego treba gledati UE4 i CE3 kao konkurenciju jedan drugom.

Mogao je, mogao sam, mogao bi, mogli smo....subjektivan si....Znaš ti onu winners never quit, quitters never win? Mnogo su mi opušteni i uživaju u svom trenutno ušuškanom UE statusu i mestu. I kakav ''filozofski demo'', ovo je showcase, pokaži šta imaš. I sad Square Enix, koji i neće prodavati engine uradi demo da se usereš a ovi, ono, čisto da kažeš ok je. Od sva 3 showcase po meni je ue4 na poslednjem,čak i da opušteno ostavim nekoliko praznih mesta između...
A bilo koji hardware da je u pitanju, ipak je postojeći hardware korišćen kod Luminous engine, a šta su mogli da ubodu max dve 690tke, mada je i to pod znakom pitanja. Po meni je to i i dalje izuzetno impresivno. Realno, nivo detalja je abnormalan u svakom datom trenutku čak i za današnji hardware...
 
Poslednja izmena:
I najzad Unreal je otisao u realtime osvetljenje+realtime editor. Meni je ovde najimpresivnija fizika i maltene je showcase physx-a sa destrukcijom, partiklima i emiterima. Po meni tu je UE4 otisao dalje od konkurencije, u svemu ostalom se pridruzio koliko vidim.
 
Poslednja izmena:
Probao, lepo ali nista toliko veliko :D
 
Sve je to lepo. Dok neko ne napravi igru u tome koja nece koristi ni 30% mogucnosti zbog visoke zahtevnosti... pogotovo ako igra ide za konzolu.
 
da, nazalost...mada meni lete svi ovi tech demoi sto sam ih skinuo...

poskidao 6 tech demoa za UT4,fenomenalno izgledaju ,jedino sto imaju veliki screen tearing... a vecina njih su interaktivni, tipa setas kroz okruzenje, a ima cak i jedna pucacina da se odigra...
mada najvise me je odusevio RealisticRendering demo, imas priliku da prosetas kroz fotorealistno uradjenu sobu, sve sa fenomenalnim pogledom kroz terasu...

 
Nedavno se vrteo neka nova generacija engine-a. Mislio sam da je to unreal engine ali ne mogu da nadjem pod tim upitom. Mislim da je na ovogodisnjem E3 prezentovan, animacija je prikazivala kao neki park, gde su bile kamene klupe, kamera se vrtela u krug, bilo je spektakularnog secenja, svetlost itd. Pa ako neko zna o cemu pricam zamolio bi ga za link.
 
G@W, jesi to meni odgovorio? Nije to sto sam trazio, nisam siguran da li je u opste Unreal engine, gledao sam i CryEngine nije ni on izgleda.
 
Nisam, samo sam okacio vest.
 
 
Od danas postoji samo jedan izbor, jer je Unreal Engine 4 postao slobodan za preuzimanje! (placa se jedino 5% royalty na zaradu preko 3000 dolara)

IF YOU LOVE SOMETHING, SET IT FREE
 
Sada ce i drugi, samo je trebalo da prvi krene u tom pravcu.:)
 
Kad je vec bumpovana tema ajde da okacim i ovo. Ko je pratio UDK temu, tamo sam kacio slike jedne scene koju sam radio. Kasnije sam prebacio u UE4 i evo kako je ispalo na kraju.

sub1cp8sv2.jpg

sub2c19sje.jpg
video

Za youtube video najbolje koristiti Chrome zbog 60fps, sa 30fps videom ima neki jitter.

[YOUTUBE]1FM8_RLgPME[/YOUTUBE]
 
Nazad
Vrh Dno