Šta je novo?

Unreal Engine 4

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Prve informacije i slike...
http://www.vg247.com/2012/05/17/unreal-engine-4-makes-public-debut-in-wired-piece/

unreal-4.jpg


The tech demo, which was shown using a Nvidia Kepler GTX 680 graphics card, was in production of three months using a team of 14 engineers inside Epic.
...
Epic design director Cliff Bleszinski said the next-gen graphics need to be on par with Avatar. :)
 
Avatar u real time. :D Neko stvarno mora da im pokaze o kakvom renderingu i cemu se radi u tom filmu...
 
Konacno, hvala bogu vise, samo da ne gledam odvratni Unreal 3 engine vise, smorio je
 
Samo tesko da ces videti neku UE4 igru pre kraja sledece godine. :)

Znam, sa novom generacijom konzola ce se pojaviti.
@smith bre
Osim Batman-a i Gears Of War 3 nisam se nesto oduseljavao ovim engine-om
 
Jos da je taj potencijal u vise slucajeva bolje iskoriscen. Ovako dzabe i UE4 kad ce prica ostati ista, sve igre ce da lice jedna na drugu...
 
meni ovo ne deluje nista narocito... vidjao sam (daleko) bolje demoe za dx11 od ovog engine-a koji je po meni samo logicna evolucija u odnosu na prosli engine.
 
Endžin je svakako odličan i može ludilo da se napravi s njim, samo kad se hoće i ima dovoljno love. Inače se ne bi toliko prodavao, a tek to što je optimizovan do bola...

Pa nije endžin kriv što su developeri ili nesposobni ili im je minijaturan budžet, zbog toga većina igara liči jedna na drugu, a ne zbog samog endžina. I mene smara to što dosta igara liči jedna na drugu, ali kod takvih igara, gde je sve pa i grafika odrađena preko one stvari, uglavnom pada uninstall posle pola sata-sat, ako i uopšte dođe do instalacije.

Kad igra ima dobar budžet i talentovan tim, može ludilo da se napravi s ovim endžinom. S četvorkom će verovatno biti slična priča, s tim što će i te niskobudžetnije igre daleko lepše izgledati i mislim da neće biti tolika drastična razlika u odnosu na AAA naslove (ako ne računamo animaciju u celini, motion capture itd, gde je budžet bitan), bar se nadam.

Evo vam sniper ghost warrior 2, koji koristi cryengine 3. Relativno niskobudžetna igra, ali će i pored toga imati dobru grafiku koje se ne bi postideli ni mnogi jači naslovi.

Verovatno niko ne bi sad kukao kad bi većina igara ličile na krizu jer bi koristile cryengine 3.

E, nadam se da će slična priča biti i sa UT4 i da će sve igre biti slične... lepe na oko i glatke na frejmrejt... Svakako može samo bolje od ovoga što imamo sada...

Slažem se i sa poslednjim Jovyjevim postom... Videćemo šta će biti...
 
Poslednja izmena:
Mora video, dzabe screenshotovi, proslo je vreme kad je moglo i tako nesto da se zakljuci...
 
^da mora video

Malo igre u UE3 lice jedna na drugu. Ne znam da li koriste slicne teksture ili zasto vec nastaje ta slicnost.

UE3 je definitivno malo zastareo (ne pamtim kad se pojavio, pre koliko godina), i zato sa nestrpljenjem cekam UE4 jer ce on pogurati celu industriju napred.
 
Ovo gura pravljenje para napred, tesko sta drugo.
Do pravog raytracing engina, UE3 i slicno je jedino moguce, mozda malo vise poligona, shadera, no realno sve ce to da lici jedno na drugo...
 
Sve zajedno sa texturama iz prosle decenije icon13.png
 
Ma ovaj tech demo je napravia sacica PROGRAMERA, treba sacekati da se neko ko zna sta radi dograbi ovog engine-a. Verujem da ce i ovaj techdemo izgledati kickass kada se pojave video snimci.
 
•Epic talked with hardware manufacturers like Intel,AMD,Nvidia and qualcomm to workout a tech road map.
•the demo GI saw was running on a single Nvidia GeForce GTX 680
•New image based Lens Flare tech,occurs dynamically.
•UE4 capable of producing one million particles at once with no hit to game peformance.
•planning to release UE4 dev kit soon
•Epic wants "to empower game designers,to take charge of as much of the game production process as possible"
•"Next gen will be about alot of things besides just next-gen graphics performance"
•UE4 being designed for a decade that starts with the advent of next gen consoles

•entire creation process streamlined,Designers can edit and recompile source code without leaving the editor,take control of the game anytime they want.

•"new interface empowers designers to tweak basic programming without having to call over a programmer,Tech artists will be able to create complex assets and programmers can expose certain values for designers as needed to give them access to simple tweaks"

ibgcMAbm3dSITW.gif
 
I naravno :) došao je i taj dan :)

Elemental Showcase


Developer Walkthrough
 
Nazad
Vrh Dno