Šta je novo?

Podesiti Samsung MFP za faks

mister Mrva

Čuven
Učlanjen(a)
21.08.2003
Poruke
778
Poena
620
Nikad radio ali kapiram da nije nikakva nauka. Modeli CLX-3185 i 3175

Povezati liniju, OK. E sad u manualu kaze uneti u podesavanjima broj linije na kojoj je stampac ali mi nije jasno u kom formatu unosim broj 011, +38111, samo broj??? I da li je uopste neophodno? Ne vidim zasto bi bilo. I postoji li jos nesto sto je bitno za podesiti.
 
Nije neophodno ali je obicno praksa da se postavi kako bi strana koja prima faks mogla da odgovori na njega i slicno.
Obicno se broj unosi u formatu +381 11 1234567. Pored toga se unosi i naziv firme, mada nista od ovog nije obavezno, ali mislim da je neozbiljno slati fakseve bez ikakve identifikacije.
Generalno nemas nesto puno podesavanja koja moras da izvrsis, potrebno je da podesis tonsko/pulsno biranje, datum i vreme, da li se faks automatski ukljucuje odmah, posle odredjenog broja zvona ili se ukljucuje rucno, da li se izvestaj o slanju/prijemu faksa stampa svaki put ili posle odredjenog broja poslatih fakseva i to je u sustini to.
 
Zahvaljujem, namestio sam danas a kablovi su me zezali pa sam mislio da negde gresim. Nego nisam uspeo da podesim Windows Fax and Scan za upotrebu. Trazi putanju do Fax servera. Moze li ova aplikacija da direktno komunicira sa stampacem, tj faksom?
 
Ne, potrebno je da drajver ima podrsku za slanje FAX-a. Kod HP MF uredjaja se prilikom instaliranja drajvera instaliraju 2 stamapaca, jedan koji se koristi za stampu a drugi za slanje faksa, pa je postupak slanja fax-a zapravo stampa dokumenta na taj stampac gde se pojavljuje novi meni u kome se unosi broj telefona ili se isti poziva iz imenika i na koji se faks salje.
 
Moze pomoc za slicnu stvar...

Ako sam dobro shvatio uputstvo, telefonski kabl iz zida se poveze sa MFP a iz njega se drugi kabl odvede u telefon.
Ako se podesi auto answering mode onda bi MFP sam trebalo da provali kada mu dolazi faks i da ga primi, ili ako je u pitanju obican poziv da ga prosledi dalje na telefon?
 
kabal iz zida ide u ,,line", ako se podesi na auto uvek ce se ukljucivati faks, MFP sam znati sta je faks, a sta obican poziv. Obicno se podesi da auto bude posle 5-6 zvonjenja, pa ako se niko ne javi da se ukljuci faks, a ako radi samo kao faks na prvo zvonjenje. Jako je dobro i prakticno podesiti telefonski broj ime firme.
 
Da ne bih otvarao novu temu a slicnu stvar imam, sta bi trebalo da podesim u pitanju je Lexmark cx410 stampac, treba da na njemu podesimi fax,
da napomenem da mi kabl ide iz starog zasebnog faxa koji imamo u stapmac
 
pa neće da može :)
prvi fax će ti uvek uzimati liniju (ako su isto podešeni) i primati fax ne mogu 2 faksa na 1 liniju a nije mi jasno ni zasto ti treba 2 fax uređaja na jednoj liniji?
 
Nazad
Vrh Dno