Šta je novo?

Huawei G300

Vidim masovno se pise da instaliranjem GO Launcher ili Launcher Pro se gube ti problemi sa touchom? Moze li neko da potvrdi? Ja cu definitivno probati oba Launchera za par dana kad pokupim uredjaj.
 
Ja sam se u Vip-u par sec. igrao sa G300, touch je radio kako treba (mada je telefon delovao sporo, to je valjda do launcher-a) a tasteri ispod su radili ok ako se pritisnu malo iznad ili vecom povrsinom prsta; kako god, nije bas delovalo tako lako kao na tom^^ snimku
 
Sad sam i ja bio u VIP-u, i gledao ovaj fon. Kvalitet izrade je stvarno dobar, i displej je dobar, sto me je prilicno iznenadilo. Jedina zamerka koju sam mu nasao je katastrofalno reagovanje za ta 3 donja tastera. Morao sam po 3x da pritisnem jedan da bi odreagovao. Mislim da je softverski problem, jer zasvetli kao da je pritisnut iako se nista ne desava. Mora da ima neko resenje, ako se nadje, meni ovaj tel ulazi u najuzi izbor.
Ima li negde kod nas beli da se uzme?
 
Uzeo telefon u VIPu pre neki dan i mnogo mi je drago sto sam dobro izabrao! Telefon je odlican! Necu da spominjem cenovni rang, telefon je odlican generalno. Imam osecaj kao da u ruci drzim uredjaj od 300-400e, bez zezanja, pogotovo mislim na kvalitet izdrade.
Posto mi je ovo prvi Android telefon, ne mogu sakriti odusevljenje kako OS radi, koliko je fleksibilan i stabilan. Odmah prvo vece sam instalirao Launcher Pro, dosta je brzi interfejs sa smooth animacijama. Jedino sto me kod Androida jaaako nervira sto jako mali broj aplikacija ima QUIT opciju, tako da pocinje jako da me smara stalna upotreba razmih task managera, jer RAM memorija se cas posla napuni. Posle resetovanja aparata, sistem zauzme vec u startu preko 300mb, sto mi je apsolutno nedopustivo. Advanced Task Manager ubija povremeno procese u pozadini i drzi tu oko 200mb rama slobodno. Mislio sam da ce 512mb RAMa biti i vise nego dovoljno, a ispostavilo se da je skoro pa knap, otvori se nekoliko aplikacija (browser, facebook, gmail i recimo google play) i zauzece rama ode na 90-95%, uzas. Svestan sam da mogu instalirati neki modovan ROM mod koji dosta manje procesa dize, ali plasim se da ne izgubim garanciju, jos uvek nemam herca za to.

Druga stvar koja mi jako smeta je USB punjac. Prvo vece sam se ispalio i prikljucio fon da prebacim neke aplikacije i kad videh da je poceo recharge smorih se ziv je sam mislio da cu ssmanjiti kapacitet baterije, jer mi je devojka iz poslovnice rekla da ga prvi put pustim da se ugasi pa punim oko 2-3 sata.
Da li postoji opcija da mu se privremeno iskljuci USB recharge? Iskljucim ga kada ga kacim na komp, aktiviram kada hocu da napunim fon, simple as that?
Mislim stravicno mi je glupo da ubodem usb na 3 minuta da prebacim par fajlova i da se baterija napuni za par procenata, glupost ordinarna.

To je to za sada. :)
 
Poslednja izmena:
Poenta kod androida je da uopste ne moras da ovids racuna koliko imas slobodnog rama, on to sam sredjuje. A to sto se tice baterije i punjenja mislim da je glupost, sumnjam da ces upropastiti bateriju.
 
Uradi backup tog roma sa clockworkmod-om ili necim slicnim,i stavljaj koji god hoces,sta god da se desi samo vrati.
Android ne radi kao windows,tj njemu i treba da je RAM skoro uvek pun.A CPU je taj koji stvori problem pa telefon pocne da zakucava,ne RAM.A task killeri na GB-u i svim novijim androidima samo donosi stetu i sistemu i bateriji.Jer GB raspolaze memorijom onoliko koliko mu treba,i sam ce ubiti ono sto mu ne treba.Task killerom samo ubijes aplikaciju i ona se opet aktivira,sto ce dodatno da optereti procesor.

I to prvo punjenje radi "formiranja" baterije takodje zaboravi,to je vazilo za stare Nimh baterije,ne za Li-Ion,to vise nigde u uputstvima ne pise.Nista joj se nece desiti bilo da je punjena kratko ili dugo.
 
Ok, videcu da skinem sa sistema oba task killera, ako vec tako stoje stvari. :)
 
I nikad ne slusaj te iz poslovnica, ni u vezi pravnih pitanja (ugovora i sl.) a ne tehnickih...

Btw. burazerov ortak uzeo G300 pre neki dan - prvi bug-ovao touch, zamenjen; drugi - bug-ovali ti touch tasteri, zamenjen; treci (stigla "nova tura", kako su mu rekli) - radi savrseno i touch i tasteri
 
Poslednja izmena:
Ljudi, kupujte ovo dok je jeftino. U8815 je G300 koliko sam shvatio, tako da je ICS izvestan.

600329_393414707371545_503551850_n.jpg

Poznavajući Huawei, pošto je ICS najavljen za Q3, realno će biti objavljen negde oko Nove godine, ali je to bar znak da će biti dobrih custom ROM-ova ;)
 
Ono što mene brine oko ics je ovo demo. Kad će izaći full i da li će?
 
Sa Huawei-em ti stoje stvari ovako.

Za moj Ideos X5 su najavili prošlog proleća da će biti Gingerbread na leto, objavili su prvu betu za Novu godinu, posle tri verzije su ostali na beta varijanti u februaru i kraj. To je njesra.

E sad pozitivna strana priče. Kako je Huawei okačio izvorni kod i drajvere, tako su se pojavili custom ROM-ovi koji prevazilaze zvanični ROM po svakom pitanju. Ja koristim Aurora ICS još od februara i prezadovoljan sam.

Očekujem isti progres kod G300. Ne očekujte ništa pametno od Huaweia, ali od zajednice će doći lepe stvari ;)
 
Ma dobro ja kod zte koristim cm9 al poenta je sto baguje pomalo posto fale drajveri (ne radi hw acc za video). Nadam se da ce okaciti izvorni kod za demo i drajvere onda ce sve biti kul :)

P.S. e da pitanje, kako se otkljucava?
 
razmišljam se između ovog i zte skate. ovaj za sada pobeđuje, samo se plašim pošto planiram da ga kupim preko oglasa da mi ne zapadne neki feleričan primerak... jer ko ga uzme direkt u vipu može da ga vraća 100 puta dok ne dobije ispravan, ja neću moći...
 
A kao ne mozes da proveris kakav je pre/tokom kupovine?!
 
ako ti neko salje kurirom ne mozes.

ako se problem pojavi nakon dva dana koriscenja isto ne mozes....

nije to isto...

i da, ovaj telefon kosta isto kao zte skate uz paket, nije mi jasno zasto onda ljudi traze po 130-150 evra za njega i to kodiranog na vip. aj da je bar telenor, kupio bih kodiranog za 100, sim free oko 120, to mu dodje onako realno... valjda ce se pojaviti i u telenoru za dinar, pa da se situacija na oglasima malo iskristalise....
 
Vidim masovno se pise da instaliranjem GO Launcher ili Launcher Pro se gube ti problemi sa touchom? Moze li neko da potvrdi? Ja cu definitivno probati oba Launchera za par dana kad pokupim uredjaj.

Instalirao sam GOLauncher GO Bravu i jos GO Notifications, GO widgete i ikone. sve sam modifikovao sto je moguce, tako da kao da je drugi telefon u pitanju. Super izgleda, definitivno bolje radi nego sa fabrickim. Ali ni ono nije bilo strasno. Imao sam pre ovoga 15700 Samsung Spicu i mogu ti reci da je prelaz na ovaj samo +. Poz
 
ako ti neko salje kurirom ne mozes.

ako se problem pojavi nakon dva dana koriscenja isto ne mozes....

nije to isto...

i da, ovaj telefon kosta isto kao zte skate uz paket, nije mi jasno zasto onda ljudi traze po 130-150 evra za njega i to kodiranog na vip. aj da je bar telenor, kupio bih kodiranog za 100, sim free oko 120, to mu dodje onako realno... valjda ce se pojaviti i u telenoru za dinar, pa da se situacija na oglasima malo iskristalise....
Nesto ne verujem da u BG-u nema da se nadje G300...
A ovi problemi sa touch-om/touch tasterima su ili tu ili ne - nema naknadnog pojavljivanja. Za ostale stvari tu je valjda garancija...

Sto se cene tice - ocigledno ima kupaca, inace bi spustili. A to sto je kodiran nije problem, mislim da i na ovoj temi ima ljudi koji su otkljucavali...
 
Uzeo telefon u VIPu pre neki dan i mnogo mi je drago sto sam dobro izabrao! Telefon je odlican! Necu da spominjem cenovni rang, telefon je odlican generalno. Imam osecaj kao da u ruci drzim uredjaj od 300-400e, bez zezanja, pogotovo mislim na kvalitet izdrade.
Posto mi je ovo prvi Android telefon, ne mogu sakriti odusevljenje kako OS radi, koliko je fleksibilan i stabilan. Odmah prvo vece sam instalirao Launcher Pro, dosta je brzi interfejs sa smooth animacijama. Jedino sto me kod Androida jaaako nervira sto jako mali broj aplikacija ima QUIT opciju, tako da pocinje jako da me smara stalna upotreba razmih task managera, jer RAM memorija se cas posla napuni. Posle resetovanja aparata, sistem zauzme vec u startu preko 300mb, sto mi je apsolutno nedopustivo. Advanced Task Manager ubija povremeno procese u pozadini i drzi tu oko 200mb rama slobodno. Mislio sam da ce 512mb RAMa biti i vise nego dovoljno, a ispostavilo se da je skoro pa knap, otvori se nekoliko aplikacija (browser, facebook, gmail i recimo google play) i zauzece rama ode na 90-95%, uzas. Svestan sam da mogu instalirati neki modovan ROM mod koji dosta manje procesa dize, ali plasim se da ne izgubim garanciju, jos uvek nemam herca za to.

Druga stvar koja mi jako smeta je USB punjac. Prvo vece sam se ispalio i prikljucio fon da prebacim neke aplikacije i kad videh da je poceo recharge smorih se ziv je sam mislio da cu ssmanjiti kapacitet baterije, jer mi je devojka iz poslovnice rekla da ga prvi put pustim da se ugasi pa punim oko 2-3 sata.
Da li postoji opcija da mu se privremeno iskljuci USB recharge? Iskljucim ga kada ga kacim na komp, aktiviram kada hocu da napunim fon, simple as that?
Mislim stravicno mi je glupo da ubodem usb na 3 minuta da prebacim par fajlova i da se baterija napuni za par procenata, glupost ordinarna.

To je to za sada. :)


Probao sam dosta launchera. Najbrži mi je ADW launcher kog ti preporučujem da detaljno isprobaš(ako ti se ne svidi lako ga deinstaliraš). Ja ga koristim na svim Android telefonima. Što se tiče punjenja nemoj da se obazireš na to što ti pričaju devojčice po poslovnicama. One su to čule od njihovih kolega pa se prave važne. Jednom za svagda i svima da poručim Litijum jonske baterije se NEEEEEEEEEEEE formiraju to su izmislili glupsoni trgovci da zamajavaju još veće glupsone kupce (koji se ne razumeju u to). Slobodno prikačinji i otkačinji telefon na USB ili punjak koliko puta hoćeš, ništa loše neće da se desi bateriji. Da je to toliko važno, pisalo bi u User Manualu CRVENIM slovima.
 
baš mi se prisviđao ovaj havajac.... plaši me to što svi pišete da mu je ekran odvratan i da ne reaguje na dodir.... :/
 
Sutra mi vipov agent donosi dva komada pa ću da ih preznojim malo. Drndao sam fon inače u vipu u Knezu skoro sat vremena pre neki dan i sve lepo radi. Ovi dole tasteri samo treba da se stisnu malo iznad ikonice, posle par minuta navikavanja, nije mi se desilo da mi ne prihvati komandu, a ekran je radio u recimo 95-98 posto slučajeva veoma korektno, web brzo učitava, zumira, lepo šalta između desktopa itd... sve je radilo korektno tokom gnjavaže od čuku vremena u radnji, a dan ranije sam gnjavio i drugi primerak u drugoj radnji nekih 15-tak minuta i identično se ponašao. Nervirao sam se ko' mladi majmun prvih 5 minuta dok nisam provalio da moraju ovi dole tasteri da se stiskaju samo malo iznad ikonica, a ponavljam, posle navikavanja je sve išlo glatko i problem je nestao kao rukom odnešen...

E sad, naravno da to nije na nivou GSII i sličlih fonova, ali mi pričamo ovde o totalno različitim klasama. Ko dolazi sa fona od 600 jura, verovatno će biti malo razočaran, a ko dolazi s rezistivnih ekrana itd, verovatno će se oduševiti. Sve u svemu, u tom cenovnom rangu, ovom fonu mislim da ne može nijedan drugi da prismrdi, zte skate je jeftina igračka u odnosu na ovo na svakom polju, a košta isto.

Jedino što me za sada malo nervira je što na ekranu imaju oni redovi sa tačkicama i koji se vide na beloj pozadini kad menjaš uglove gledanja pomalo... ko ima telefon, zna o čemu pričam. Mada i to nije toliko strašno za pare za koje ovaj fon može da se uzme i posle tih sat vremena drndanja sam i na to počeo polako da se navikavam i nadam se da mi neće smetati to posle nekog vremena.

Osim toga, stvarno deluje kao da u ruci držite dosta skuplju spravu. Žena je kukala da joj je malo veliki i htela je da uzme lg hub, ali sam je nekako ubedio da uzme i ona g300.

Jedva čekam da mi stignu pa da se igram malo s aplikacijama i ovim launcherima, da vidim koliko to još može da se utegne. Dobiće podršku za ICS, koji koristi i grafički čip za šaltanje po fonu itd itd, tako da bi s njim možda fon dobio još malo na fluidnosti. Veoma je popularan u dev. zajednici, pa se nadam nekim dobrim romovima. Koliko sam upućen, može da se rutuje-unrutuje bez problema i da se sve vrati na fabričko stanje, tako da bi mogla da se sačuva i garancija.

Sve u svemu, isprava sam hteo htc one v, koji je više nego i triput skuplji u mojoj tarifi, ali pošto ih nije bilo i ko zna da li će i kada stizati, nekako sam prelomio za ovaj fon i nadam se da će se to pokazati kao pravi potez. Za sada deluje kao pravi best baj i mislim da nema boljeg fona za ovu lovu po kojoj može da se uzme. Javljam se s detaljnijim utiscima kad ih malo izgnjavim...
 
Poslednja izmena:
@ ed hunter
Ekran mu nije los, nije savrsen ali daleko bolji od kineza koji su bili aktuelni do sad. I dobro reaguje na dodir. Sto se ne moze reci za ona 3 tastera ispod ekrana.
 
iskren da budem ja sam se na kraju odlučio za skate... jer vip je postavio šapu na ovaj model, te se može uzeti samo preko njih, a u oglasima nema ispod 140 evra, plus 20 za dekodiranje to mu dođe kao polovan nexus s, što je stvarno izvini molim te.... ovako skate uzmem za duplo manje para i ne boli me briga... jes malo lošiji, a ima i prednosti, veći ekran...
 
iskren da budem ja sam se na kraju odlučio za skate... jer vip je postavio šapu na ovaj model, te se može uzeti samo preko njih, a u oglasima nema ispod 140 evra, plus 20 za dekodiranje to mu dođe kao polovan nexus s, što je stvarno izvini molim te.... ovako skate uzmem za duplo manje para i ne boli me briga... jes malo lošiji, a ima i prednosti, veći ekran...

Sacekaj malo, i pretrazi oglase bolje. Ja sam nalazio za 110-120e...
 
Jel moze neko ko ima tel da upload-uje onaj wallpaper sa kapljicama? :)
 
Da li zna neko imna li kod nas da se kupi neka futrola koja bi odgovbarala G300? isto i folija za ekran, hbteo bih to odmah da stavim pošto kapiram da nije gorila glass :D

Ja sam na G300 prešao sa Wave 8500 što bi trebalo da znači s konja na magarca :) ali Bada mi je preko glave više dok mi se android baš dopada u ovih par dana korišćenja. Naravno ekran, kamera pa i materijali su nebo i zemlja ali pošto sam ovaj dobio džabe super mi je :) Zapravo pošto VIP trenutno ima neki popust na pretplate povodom 5 godina rada ispalo mi je da sam uzeo telefon i još ću manje da plaćam pretplatu :D
 
meni gorilla glass nije prednost jer mu svakako lepim mat foliju, pošto ne varim glossy look, ali kome to znači jeste kul, pogotovu za tu cenu.
 
Prednosti? Kvalitetnija izrada, Gorilla Glass i brzi CPU, malo li je? :)
Ja sam PREZADOVOLJAN sa telefonom, ali prezadovoljan. Ajd na stranu sto je Android genijalan OS, za te pare G300 je prosao sve moje testove. Recimo danas sam bas bio na sre ulice i nakacio se u Maps na GPS za cirka 5-6 sekundi, i tu me isto odusevio. Jedina mana (ako je to uopste mana) je uzasno los zvuk u snimljenim klipovima, verovatno jer koristi mikrofon za razgovor. Mozda sam se navikao na bivsu Noku 5800 XpressMusic koja me je jako prijatno iznanadila sa kvalitetom zvuka na snimljenim klipovima, cak i na zurkama/koncertima bas ubija i nema distorzije, jako dobro.

Ah da, juce sam se isto malo razocarao sto slusalice koje dobijate uz G300 dolaze u jednom delu, nije kao kod 5800 da se mogu prikaciti bilo koje sluske na onu malu konzolicu gde su kontrole za player/prihvatanje poziva.
 
Nazad
Vrh Dno