Šta je novo?

Huawei G300

Može li nekako fast dial da se podesi na ovom fonu?
 
ja sam prso, i kupio mat zaštitnu foliju za ipad pa ću odatle da isečem za g300 i skate. za laptop nikako ne mogu da nađem, a ni za te telefone...
 
Koliko košta ovaj telefon nov da je sa telenor mreže ?
 
Uzeo sam telefon u VIPu.
Radi odlicno i nema nijedan od pominjanih problema.
Milsim da su u ovoj novoj isporuci svi problemi ispeglani.
Verovatno ce i zena da uzme isti pa cu javiti da li je i taj skroz ok.

S'obzirom da mi je ovo prvi andriod telefon prilicno sam zadovoljan.
Sve radi kako treba, ekran je odlican, sad mi je jasno zasto su toliko na glasu IPS paneli, moram najuriti i desktop monitor sa IPS panelom :)
Jedino mi se ne svidja sto se po suncu jedva vidi. Mada, osvetljaj sam postavio skoro na min pa to moze biti razlog.
WiFi radi pristojno, mada voleo bih da bolje hvata, GPS sam samo probao pa ne znam kako radi u kolima ali i to cu uskoro da proverim, fotke nisam prebacivao na komp pa ne znam kakve su ali verujem da su upotrebljive.
 
Za telefoncic od malo jace od 100e je skroz ok kvalitet. Jeste prevazidjen hardware ali upotrebljiv bice i dalje...
 
Telefon je odlican! Jedino, kao sto kaze zoki.d, bi bilo dobro da je wifi malo jaci. Jos ne znam da li ima mane... :)
 
Jedino mi se ne svidja sto se po suncu jedva vidi. Mada, osvetljaj sam postavio skoro na min pa to moze biti razlog.
WiFi radi pristojno, mada voleo bih da bolje hvata, GPS sam samo probao pa ne znam kako radi u kolima ali i to cu uskoro da proverim, fotke nisam prebacivao na komp pa ne znam kakve su ali verujem da su upotrebljive.

Probaj da staviš osvetlenje ekrana na AUTO, meni savršeno odgovara kako to radi. GPS je fenomenalan, instalirao sam IGO, ni jednog momenta nije gubio signal, realno pokazuje brzinu kretanja, čak i na 150-160km/h - testirano po Grčkoj, Solun bez po muke, najzad.
 
Poslednja izmena:
Ovaj fon je kupila drugarica (nagovorih je pored Desire C koji je htela) i zezo sam se sa njim par sati i ODUSEVLJEN sam bio istim !
Ekran je malo osetljiviji nego sto bih voleo i treba malo iznad od "dugmica" da se pritiska, ali rad je bio totalno fluidan. Instalirao sam krs programcica i igrica i sve je radilo. Ekran podrzava samo 2 dodira istovremeno, ali na necemu su morali stedeti i tu ne vidim NIKAKVU zamerku ! Nikad sa vise od 2 prsta nisam radio na SGS2 a on podrzava 10.

E sad PROBLEM !
Kamera je OCAJNA !!! (ja ne videh bolje kamere na fonu od N82, doduse nisam probao SGS3 i N8 !)
Srecom je i njena drugarica kupila pa ce u ponedeljak da usporedi, taman joj tad uvece istice 72 sata do kojih menjanju za NOVI fon, posle na servis !
Problem je sto ih nigde vise nema u BG !

Veci problem je SIGNAL !
Na Konjarniku je, i kad pricamo, zvuk se potisava i postaje nerazgovetan pa se vraca u normalu i tako stalno... (to kad je u zgradi - kad izadje sve je OK)
Sa MTS-om nije imala problema !

I tako, da VIP ima bolji signal i da je kamera bolja (moguce da je felerican primerak) - ma i sa tim, ovo je i dalje SUPER kupovina za 1 din i 1115din mesecno za 1100 SMART-ova (ako samo pricas, ispadne 1din po minuti)

Javljam kad usporedi kamere da li je do primerka !
 
kamera jeste lošija, ali zadovoljava moj kriterijum. verovatno nije felerična, jer da je felerična ne bi uopšte radila :D

ja sam danas namestio mat foliju na ekran, em lepše klizi prst po ekranu, em je anti glare... preporučio bih svima da urade to...
 
Где си је купио? Јел купујем-продајем?
 
jok, kupindus... ali nije originalna za g300. kupio sam za ipad za 500 dinara, pa sam od nje isekao za g300 i za zte skate za devojku. i ostalo je jos jednom da se iseče za oba...
 
Vrlo racionalno, samo treba precizno iseci odgovarajuci deo..
 
aham... za skate sam uklopio u pola milimetra i isto tako zalepio, kao da je nema... međutim za g300 mi je već ponestalo strpljenja, lepo sam je isekao, ali kad sam krenuo da je lepim otišla je malo krivo, pa me iznervirala, isekao sam taj deo uz ivicu... bitno je da je ekran savršeno prekriven, ova ivica mi i nije toliko bitna...

inače savet za sečenje folije, kako sam ja to uradio... uzeo običan papir, stavio preko telefona i vukao grafitnom olovkom po ivici ekrana, tu na svakom telefonu postoji malo udubljenje između maske i ekrana. tako sam dobio savršen otisak. posle to preneo na foliju, isekao skalpelom prave, a makazama krive linije, i kao fabrička ispadne...
 
Evo i ja da se upisem, od petka ponosni vlasnik. Na one senzorske tastere sam se brzo navikao, jedino sto nekad znaju da neodreaguju, fon zavibrira, ali se nista ne desava. Do duse ne smeta mi toliko, za te pare je extra.
Nego uzeh ga preko Vipa, pa me zanima da li on fabricki ima na sebi (preko ekrana) neku obicnu foliju, ja ne mogu da provalim??? :s:
 
Evo i ja da se upisem, od petka ponosni vlasnik. Na one senzorske tastere sam se brzo navikao, jedino sto nekad znaju da neodreaguju, fon zavibrira, ali se nista ne desava. Do duse ne smeta mi toliko, za te pare je extra.
Nego uzeh ga preko Vipa, pa me zanima da li on fabricki ima na sebi (preko ekrana) neku obicnu foliju, ja ne mogu da provalim??? :s:

Nema, jedini telefon za koji ja znam da dolazi sa fabrickom folijom je arc S, i vecina ljudi ni ne provali da ima foliju na sebi koliko je dobro odradjena
 
meni se nikad nije desilo da pritisnem soft taster i da on zavibrira, a ne desi se ništa. verovatno si stisnuo home taster kad si već bio na home ekranu, tad se ne desi ništa...

nego, jel imao neko prilike da proba paralelno g300 i galaxy s? ja sam uzeo galaxy s u ruke i njegov haptic feedback toliko drma da kad sam posle dohvatio moj, pomislio sam da uopšte ne vibrira kad pritisnem soft taster koliko je slabija vibracija nego kod galaxy s. jel može nekako da se podešava jačina haptic vibracije? jel kod svih vas tako slaba?
 
@Masinist

Ako je kod VIP-a, onda nije fon u pitanju.
 
Kada mene zovu ima vreme poziva, a kada ja zovem nema. Bar da je suprotno :p
 
Pozdrav ! Uzela zena danas ovaj telefon , sve sam joj skockao ali joj ne odgovara tastatura :mad: . Da li moze tastatura da se namesti da emulira izgled hardverske tastature ? Da ima brojeve i na njima abc def itd. tj. da se poruke kucaju na 'starinski' nacin . Hvala unapred ako neko zna !
 
Možeš tu default tastaturu da namestiš tako, samo prevuci po tastaturi levo ili desno. Mislim da može samo ako ti je namešteno na engleski jezik.
 
Pozdrav ! Uzela zena danas ovaj telefon , sve sam joj skockao ali joj ne odgovara tastatura :mad: . Da li moze tastatura da se namesti da emulira izgled hardverske tastature ? Da ima brojeve i na njima abc def itd. tj. da se poruke kucaju na 'starinski' nacin . Hvala unapred ako neko zna !

Instaliraj joj smart keyboard, tu imas obicnu tastaturu
 
Nece . Prebacuje me iz qwerty u brojeve.... Ima li neki program na netu mozda ? Sad videh odgovor . shatroghistro , probacu pa javljam .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno