Šta je novo?

[VIP] Bežični internet uz Vip Cube

xSeptimus

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
07.05.2002
Poruke
10,732
Poena
1,045
Bežični internet uz Vip Cube
Prenosivi ruter Vip Cube koji kreira privatnu WiFi mrežu za istovremenu internet konekciju i surfovanje čak pet korisnika, u okviru istog tarifnog paketa. Korisnici na ovaj način mogu da podele svoj mobilni internet sa članovima porodice i prijateljima ili istovremeno priključe svoj telefon, laptop i tablet uređaj. Vip Cube stiže u Vip ponudu u ponedeljak, 7. maja.

Vip Cube biće dostupan uz nove Internet tarife i Vip Night dodatak i nudi mnogo više surfovanja, jer se u periodu između ponoći i 6 ujutru ne obračunava prenos podataka, dok je, zahvaljujući novim Vip internet tarifama, i u najjeftinijim paketima znatno povećana maksimalna dostupna brzina prenosa podataka.

Primera radi, ukoliko se korisnik odluči za tarifu Neograničen Internet 5 i tarifni dodatak Vip Night, Vip Cube je 1 RSD, a ukupna mesečna pretplata iznosi 1.390 RSD.
L I N K

Kazu da bice vise informacija od ponedeljka.
 
Ovo Vam je odlično da i kod Vas Vip uvodi noćnu opciju koju na hr vip-u koristim od 1.8. prošle godine samo što kod nas ide svaki dan od ponoći do 8 ujutro (dodatno se plaća 50kn na paket, nije obavezno po želji tko hoće i treba dodatni promet, samo kod vip-a ostali nemaju tu opciju u ponudi), on line brojač na vipovoj stranici tada stoji, dakle flat u pravom smislu za skinuti neki film ili igru, updateati system, drivere itd odlična stvar, najbolje bi bilo da je flat 24 sata ali eto i to je veliki pomak na bolje, preporučam svima koji trebaju malo više prometa :)
 
Poslednja izmena:
Nema više svađe!

Vip Cube, da svako dobije svoj deo interneta

Konačno možete svoj mobilni internet da podelite sa drugima! Novi bežični ruter Vip Cube, uz nove Vip Internet tarife, omogućava bežično povezivanje na internet čak pet korisnika istovremeno, u okviru jednog tarifnog paketa! Lako je prenosiv i jednostavan za upotrebu - idealan kada želite da svako ima sopstveni internet pristup.

Ukoliko se odlučite za Vip Cube, uz jednu od novih Vip Internet tarifa i Vip Night tarifni dodatak, dobijate:

  • Vip Cube bežični ruter od 1 dinar
  • Istovremenu konekciju i surfovanje za čak 5 korisnika, uz samo jedan tarifni paket
  • Surfovanje noću, uz Vip Night, bez merenja protoka!

Vip Cube će se zahvaljujući jedinstvenom i sofisticiranom dizajnu lako uklopiti u svaki prostor.
cube-vignete.jpg

 
Poslednja izmena:
Mozes i na 12 i na 24 meseca da uzmes, samo sto su drugacije cene...
 
Jel probao neko kako radi VIP Cube?

Nelogicno mi je da ako je WiFi klasican u pitanju ogranicavaju na 5 korisnika, tj. konektovanih uredjaja?

Drugo pitanje je da li je uredjaj zakljucan na Vip mrezu (ovde verovatno vec i znam odgovor :) )?
 
Da li sam ja dobro shvatio iz reklame ovo je prenosni ruter sa internom baterijom koji moze da se koristi gde god ima 3G signala.
Evo ovde malo vise. Ako neko bude imao dodira sa ovom spravicom mogao bi da napise koji red teksta...
 
Nažalost paket koji bi meni odgovarao Neograničen internet 5, tarifni dodatak Vip Night i Vip WiFi internet Cube uređaj koji košta 1 RSD uz ugovor na 2 godine sa mesečnom pretplatom od 1390 RSD meni ne odgovara jer je ugovorena obaveza predugačka. Kada bi bila takva cene i mesečna pretplata uz ugovor na 1 godinu, odmah bi ga uzeo ali u tom slučaju cena uređaja je 8990 RSD što je previše za takav uređaj jer nešto slično može da se kupi i za 3000 do 4000 RSD u slobodnoj prodaji (link).

Dve godine su dug vremenski period, cene ADSL-a padaju, a dolaze i nove tehnologije - FTTH. To su sve brži i stabilniji načini pristupa internetu, a i neograničeni su na protok podataka.
Vip Cube internet radi navodno samo u 3G mreži tako da ako je na lokaciji slab 3G signal nema ništa od sporijeg 2G interneta...

A i jedan vrlo bitan detalj, kada se potroši zakupljena količina podataka uz maksimalnu brzinu, smanjena brzina kod Vip-a je po novom 64 kbit/s i ne 200 kbit/s kao što je bilo do sada, a i Vip Night može samo da se koristi dok se ne potroši zakupljena količina podataka uz maksimalnu brzinu.
 
Poslednja izmena:
masterokrata, dobro si razumeo reklamu. Ali da Vip Cube uređaj ima internu bateriju neverujem...
 
Ne mogu da verujem da su smanjili na 64 kb/s... Bas sam drugu pricao za ovo, ali nista od toga, dobro je sto sam procitao da vise nije 200 kb/s
 
Poslednja izmena:
Nažalost...

A i jedan vrlo bitan detalj, kada se potroši zakupljena količina podataka uz maksimalnu brzinu, smanjena brzina kod Vip-a je po novom 64 kbit/s i ne 200 kbit/s kao što je bilo do sada, a i Vip Night može samo da se koristi dok se ne potroši zakupljena količina podataka uz maksimalnu brzinu.

Da li si siguran u ovo? Kod mene na vipnetu iako padnem na 64kbps (na vipnetu je od početka 64kbps) ako padnem nakon paketa noćna je i dalje na punoj brzini u ponoć se mora samo prebaciti, jer se noćna posebno plaća i kao takva ne spada pod pad na 64kbps. Da li si to vidio u praksi ili misliš da je to tako?

A do 5 uređaja se spaja i inače na takve Mi-Fi uređaje jer to zavisi i od lokacije i same brzine ako su do 7.2Mb/s već to kada se podjeli na 5 uređaja pa se može vidjeti koliko bi svatko od tih 5 dobio, teško je da normalno rade i tih 5 a kamoli još više, ukupna brzina nije dovoljna za više uređaja odjednom.... :)
 
Poslednja izmena:
Vip Night tarifni dodatak za noćni surf omogućava prenos podataka do maksimalne brzine od ponoći do 6 časova ujutru, bez obračunavanja potrošnje GB, i dok se ne potroše svi GB uračunati u mesečnu pretplatu.

Nakon potrošenih gigabajta uključenih u mesečnu pretplatu, surfovanje do kraja obračunskog ciklusa je moguće smanjenom brzinom do 64 kbit/s.

Čitaj sitna slova na Vip-ovoj stranici (link).
 
Poslednja izmena:
Hmmm da onda to nisu baš potpuno isto napravili.... a i dva sata je kraće... dakle ovdje je iako po danu i padneš na 64 kilobita po noći si ako imaš uključenu noćnu i dalje na punoj brzini....

Ali dobro, ne mora se nužno prijeći paket uvijek se nešto malo ostavi tako da se cijeli mjesec može po noći biti na punoj brzini, ja sam znao napraviti po noći i 100-150GB, da trebam i više..... Tako da većinom i ne prijeđem svojih 15GB dnevnog paketa.... Mada jedino ja jesam noćna ptica pa mi odgovara ta opcija, ne mora svakome nisu svi budni po noći. :)
 
Juce sam uzeo VIP cube pa evo da podelim iskustvo sa vama. U pitanju je ruter koji ima slot za SIM karticu. Znaci, racunari se na mrezu kace kao na svaku drugu WiFi mrezu bez ikakve potrebe za instaliranjem softvera - drugim recima niste ograniceni na windows OS.

Uredjaj se ukljucuje u struju - nema bateriju. Moze se skinuti gornja strana i ustekati direktno u uticnicu (bez kabla i glomaznog kucista - kocke).

Brzina je odlicna - download je oko 1.5MB/s

Moze se podesiti kako se kaci na net. 1) Rucno - otvorite browser i kliknete na connect 2) Automatski - Sam se kaci kad god ima 3G signal 3) Na zahtev - Diskonektuje se kada nema mrezne aktivnost duze vreme i ponovo se kaci kada pokusate da koristite internet

Informacija o ceni na sajtu je malo zastarela. Sada se moze uzeti za 1din i uz paket od 1GB (uz obavezu na 24 meseca i dodatni Night paket). Ukupno, ispod 800 dinara mesecno (Trenutno traje akcija - 25% popusta na pretplatu tokom ugovorne obaveze).

Toliko, ako nekoga jos nesto zanima - pitajte :D

PS. Kocka svetli kao neonska reklama i ta opcija se ne moze iskljuciti :)
 
Poslednja izmena:
Može li neko da mi odgovori kolika je brzina Vip Cuba mislim na PING.
Razmišljam da ga uparim sa satelitskim risiverom Dreambox 800HD i da li bi to radilo?

Pozdrav...
 
Kako se namesta VIP Cube bez kompjutera? Tj kako da odredim sifru da se neko drugi ne bi zakacio ako imam tu potrebu...
 
Da sad nebi otvarao novu temu za ovaj uredjaj mene zanima zbog cega uredjaj kasni sa konektovanjem I dodelom ip adrese. Uredjaj sam probao na razlicitim lokacijama u gradu I uvek ista prica radi , a nemoguce se povezati jer po par minuta se ceka preuzimanje proksija
 
Poslednja izmena:
Da osvežim temu.... uzeo sam ovu spravicu danas za male pare.... ubacio vip karticu iz 3g modema i radi odlično.
Ali nisam dobio nikakvo uputstvo kako da podesim/promenim ime mreže/password...... može pomoć?
 
Da li neko zna kako da otkljućam VIP Cube za druge mreže (MTS).
Hvala unapred
 
ako je to huawei b260 pusti imei u pm poslacu ti 2 koda neki od ta 2 bi trebalo da ga otkljuca
 
Ja sam imao nek huawei unlocker ali ne znam dal ga ima ovaj model u listi.....
 
ako je to b260 posalji imei zavrsicu ti za 10min cim vidim odma saljem kod
pozdrav
 
Drugari potrebna mi je mala pomoć..... gde se unose kodovi na vip cube, kad se ulogujem ne znam gde treba.... a ona opcija za sim je posivela ne mogu da uđem tu.....
aeece15f5c6151e336b813158e4d5b1d.jpg
 
Poslednja izmena:
Negde sam pročitao ubaci se sim kartica druge mreže i poveže na vip Kube zatim ode na pretraživač i tu automatski izbaci iskačući prozor za unos unlock koda međutim kod mene toga nema...... kako vi otključaste ovo kube?
 
I dalje ne mogu da otključam ovo čudo.... pomoć prijatelja? :)
 
Nazad
Vrh Dno