Šta je novo?

Grafička kartica MSI NX 8600 GT- pasivno hlađenje

ProjektDizajn

Cenjen
Učlanjen(a)
12.04.2012
Poruke
10
Poena
154
Treba mi vaše mišljenje ko ima takvu grafičku karticu ili sličnu!
ImgW.ashx

Da li se kod ove grafičke vrši zamena paste kao i kod klasičnih konvencionalnih sa ventilatorom?
Čitao sam na internetu da im opseg temperatura može ići i do 89 Celuzijusa, što je po mom mišljenju puno.
Kakva iskustva imate sa ovom grafičkom karticom (MSI NX 8600 GT)?
 
Poslednja izmena:
Isto sve funkcionise kao i kod klasicnih kartica, u smislu da menjas pastu najnormalnije sto je i pozeljno s obzirom da je tesko da takva karta bude mladja od 2-3 godine :)
Pasivne karte se i inace dosta greju i to je normalno, a 8600GT ima GPU izradjen u starom proizvodnom procesu (80nm), ali uz kvalitetnu pastu tipa AC MX-4 ces dobiti koji stepena manje...
 
Isto sve funkcionise kao i kod klasicnih kartica, u smislu da menjas pastu najnormalnije sto je i pozeljno s obzirom da je tesko da takva karta bude mladja od 2-3 godine
Pasivne karte se i inace dosta greju i to je normalno, a 8600GT ima GPU izradjen u starom proizvodnom procesu (80nm), ali uz kvalitetnu pastu tipa AC MX-4 ces dobiti koji stepena manje...

@MSI Guy, puno Vam hvala na brzom odgovoru. Predpostvaljao sam da može nekako da se menja. Samo što mi deluje komplikovanije i rizičnije od klasičnih kartica, jer postoji rizik od deformisanja onih bakarnih cevi, i ostećenja aluminijumskih listića koje imaju ulogu hladnjaka.
Pogledaću da nađem na netu takvu pastu i da vidim da li ima da je neko napisao postupak skidanja i stavljanja paste
 
Poslednja izmena:
Batali, posto hladnjak ide na pozadi, postoje velike sanse da neces moci odsrafiti ili ako odsrafis da neces moci zasrafiti hladnjak nazad na jezgro. Premeri kolika je povrsina hladnjaka i na njega namontiraj jedan ventilator adekvatne velicine(znaci 80mm, 92mm ili 120mm, mada cisto sumnjam da je toliko veliko).
 
Zaista ne bi želeo da imam posla sa kulerima. Jer često mi se dešavalo da kuler stane sam od sebe , jako su bučni, i stalno sam ih morao podmazivati. Zato sam želeo da probam ovu novu tehnologiju bez kulera. Kako god uzmeš u ruke sve ima svoje + i -, samo se postavlja pitanje šta je manje zlo
 
Si resio problem?
Ako ne, imam ja resenje za tebe, samo na PM se javi, ako jos uvek to nisi sredio
pozzzzzzzzz
 
Nazad
Vrh Dno