Šta je novo?

CM Hyper 212 EVO, pomoc...

belacxx

Cenjen
Učlanjen(a)
29.04.2011
Poruke
36
Poena
159
Interesuje me ako neko zna da li CM Hyper 212 Evo ili plus (iste dimenzije) moze da stane na Asus P5KC?

Prvo je grafa pocela da mi se pregreva, pojave mi se one ludacke boje dok igram WoT i bsod greska 116 (posle probao FurMark i za min cepi na 103c). Pa sam planirao da skinem kuler sa nje da ocistim, pa kontam onda mi treba i nova pasta, pa reko ajd da kupim i kuler za CPU i uz njega cu dobiti i pastu koju mogu da iskoristim :D
Planiram posle i da kloknem proc malko. Konf je u moja masina...

Evo slika kucista, izvinjavam se malko je prljavo (slikano ranije ali danas je dobio ful ciscenje kompresorom):

pwCp0.jpg


TYXml.jpg


zZYzv.jpg
 
Istih su dimenzija i moze da stane na Asus P5KC a moze i TX 3 EVO da zavrsi posao!Sredi malo taj racunar od prasine :)
 
Ako je kućište Elite 334 ne može 212 samo TX3.Zbog širine kućišta.
 
Hvala na komentarima...

^^^Sredio sam danas, kompresorom, sad se sija sve :D

Meni je samo frka bila zbog ovog northbridge heatsink-a on je visine oko 2,5cm, kuciste je Elite 332 i citao sam da je ljudima uspeo da stane 212+...
A sta mislite jel bi TX3 uspeo da drzi ovaj moj proc na 3.2GHz bez problema, da dignem samo fsb sa 333 na 400Mhz i stavim cpu:ram=1:1?

Moze i neka preporuka za kuler ove cene (znaci do 3500din) koji bi stao...
 
Poslednja izmena:
Pazi samo da ne daš pare bez veze.Tvoje kućište ima širinu od 185mm,moje CM590 ima 210mm i imam samo 1cm lufta do bočne stranice sa 212Evo.Sumnjam da to može da stane.Može lako da se desi da nećeš moći da staviš bočnu stranicu.TX3Evo će raditi posao, lepo bez problema.

P.s. Izmeri pre kupovine, 212Evo je 160mm visok.
 
Poslednja izmena:
Onda ce ipak izbor pasti na TX3 Evo, ne bih bas da dodjem u situaciju da ne moze da stane, vrv bi ispizdeo zesce :smash:
Nadam se da ce terati E8200 na 3.2ghz...
 
Meni je stariji model TX3 držao E8200 ultra hladnim... Mislim da je to najbolji izbor za tvoju mašinu.
 
kad je stao box cooler stace i neki tx3 to nemoj da te brine samo ti treba kacenja za socket 775 koje dobijes uz tx3 ili 212+(sta god budes uzimao).
 
Kupio TX3, zadovoljan. btw 212 ne bi stao zbog NB heatsinka
45-47temp (zavisi od senzora) dok radi Orthos. Ima mesta za mali oc.

tFwDd.jpg
 
Gde mogu da kupim dodatni ventilatoer da ga stavim i sa druge strane?
 
Gde mogu da kupim dodatni ventilatoer da ga stavim i sa druge strane?

Takvog dodatnog venta nemaš nigde kod nas. Verovatno imaš EU verziju EVO koja se okreće na 1600 obrtaja - možeš uzeti Blade Master 120 ili ako baš imaš para, Noctua. Pitanje je koliko ćeš dobiti time - maksimalno 1 - 3 stepena dole.
 
Kad smo vec kod Hyper 212 Evo, da li na njega pasu oni tanki ventilatori sa 412S i jel imaju negde posebno da se kupe?
 
Nazad
Vrh Dno