Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

Jes', ali ja niti volim da mi racunar radi dok gledam TV, niti imam desktop racunar.

Onda instaliras nas box ili tv box i bog da te vidi...:), mada to jeste dodatni trosak. ALi kao sto rekoh kapitalizam je surova stvar :)...Za pare koliko kosta ST 50 nema boljeg....ako se doda i taj box opet za te pare nema boljeg...recimo koliko ja znam Toshiba yl853 42 kosta kao ST50 + box i ona ne moze skoro uopste da pusta spoljne titlove....iako je sto se tice slike odlicna...
 
Poslednja izmena:
K'o sto rekoh gore, NAS imam i vecinu AV materijala pustam sa njega, sto na TV, sto na AV receiver ili neki od prenosnih uredjaja.

Pozdrav
 
Pa poenta je da se smanji broj uređaja. Da uređaj koji mi realno ne treba (pc) pri gledanju filmova i serija ne bude upaljen.
Treba mi samo neki medij za skladištenje (imam ext.hdd) i način da povežem to sa uređajima (wifi ruter). Ali poželjno je da ti uređaji ono što umeju da rade, rade kako treba. Bolje da nisu ni stavljali taj plejer u softver TVa kad na pola materijala ne ume da prikaže titlove bar pristojno.

Zato su još malo pa pukli (mislim na panasonic tv deo). I Pioneer je "pred smrt" imao Curo tehnologiju koju niko nikad nije mogao da dostigne pa su na kraju batalili tu igranku i prodali sve što su mogli baš Panasonic-u. Eto, ovi napravili seriju 3d televizora koja ubija koliko dobru sliku daje a u klasi je cene za "široke narodne mase" (st50). Ali prodaju je na kašičicu a LG i posebno Samsung "uvaljuju" brdo uređaja.
 
Ne verujem bas da su "pred smrt" ali mislim da su mogli da se potrude oko tog titla. I ja sam za to da filmove gledam preko externog HDD-a ili USB-a. Sto se tice slike mislim da im LCD jos ne moze prici.
 
Iskreno, sve više sumnjam u svoju odluku da na kraju pazarim 42st50 (još nisam, uzdam se u predpraznične popuste u HU) u poređenju sa nekim drugim jeftinijim varijantama.
Probao sam danas i 40ES5500 samsungov kao i LG LM57 seriju (imali su samo 37" model na štandu, 42" model je 67400rsd) i to baš lepo izleda. Napominjem da sam imao 1080p klip (5minutni isečak Avatara), jedan 720p i nekoliko divx SD (neki su obične serije od 300inak MB, standardno za serije - mada u poslednje vreme i HDTV pakuju sa x264). 1080p i 720p izgledaju odlično na sva tri modela. Preveliku razliku ja stvarno nisam uspeo da vidim. Možda zbog ogromne količine svetla i verovatne napucanosti setovanja ekrana. A možda mi je i krštenica previše žuta. :d Ono što me iznenadilo je da je taj samsung od 71k dinara prikazao najbuđaviji divx bolje nego Panasonic.
 
Meni je alternativa Samsung ES6100 ili eventualno 6710.
 
Da li neko ima kuci 50ST50? Moze li da izmeri dimenzije postolja? Thx...
 
Drugar ima problem sa ucitavanjem prevoda na modelu panasonic TX-P42UT50E preko usb-a.Kada pusta sa usb-a filmove sa externog hard diska u mkv formatu ne pojavljuje mu se prevod na filmu.Inace film i prevod su preimenovani u isti naziv ali titlovi se ne pojavljuju.Ima li nesto oko podesavanja u samom tv-u da se ukljuci neka opcija da bi se pojavio titl ili nema?Ako moze neka pomoc.Ima dva usb porta i probano na oba i nece da pusti prevod.Inace mkv filmove cita bez problema.
 
Panasonic ne ucitava titl sam, vec uvek moras da ga ukljucis. Pusti film pa onda: Options -> Title.

Pozdrav
 
45.5 cm sa 33.5 cm je postolje.
A što se tiče ovoga što ljudi pominju sa titlovima, meni je sasvim logično da sadržaj koji nije pravljen u 3D ne izgleda dobro. Televizor mora da konvertuje sliku, gde će još i titlove? Zato 3D funkciju mislim da treba sačuvati samo za materijal poput 3D Blu Ray filmova i 3D igara.
 
Hvala.... postolje je za 0.5cm duze i sire u odnosu na moju sadasnju plazmu. Mozeli li izmeriti koliko je cm od dna postolja do donje ivice, pocetka ekrana?
 
45.5 cm sa 33.5 cm je postolje.
A što se tiče ovoga što ljudi pominju sa titlovima, meni je sasvim logično da sadržaj koji nije pravljen u 3D ne izgleda dobro. Televizor mora da konvertuje sliku, gde će još i titlove? Zato 3D funkciju mislim da treba sačuvati samo za materijal poput 3D Blu Ray filmova i 3D igara.

Mislim da je u pitanju nesporazum: titlovi su puštani na 2d filmovima. 3d nisam ni probao (ne zanima me 3d).
 
Hvala.... postolje je za 0.5cm duze i sire u odnosu na moju sadasnju plazmu. Mozeli li izmeriti koliko je cm od dna postolja do donje ivice, pocetka ekrana?
Odnosno razdaljina od stola na kome je postavljen TV do njegove donje ivice? Oko 5 cm. Možda tačno. A što se tiče prethodnih dimenzija, postoje na ivicama blaga zakrivljenja koja sam takođe uračunao u meru. Da nisam, ispalo bi za po 3 mm manje od 45 i 33 cm.
Mislim da je u pitanju nesporazum: titlovi su puštani na 2d filmovima. 3d nisam ni probao (ne zanima me 3d).
Ups, izvinjavam se. Ja sam samo zahvalan na činjenici da mogu uopšte titlove da puštam na ovom TVu. Pa sam pomislio da mogu strašno da izgledaju samo u 3Du, koji još nisam isprobao. xD
 
Od stola do donje ivice ekrana, vidljive povrsine slike, uracunat onaj plasticni okvir oko ekrana.
 
Vidim da iz Madjarske sada ide i za 700 evrića. Inače što se mene tiče TV je extra. Ako skinem neki film on je mkv. i uglavnom 720p jer me mrzi da skidam 1080p zbog veličine tako da sa mkv merge ubacim titl i meni sasvim ok. Imam DM500HD, motor i CS, DDamirov subtitle player kod kojeg možeš menjati veličinu slova koliko god hoćeš. DIVX nisam ni probao. Najvažnije je da je slika extra i da kod mene nema nikakvih anomalija.Pozdrav!
 
Da li je moguće nekako podesiti da na HDMI ulazu televizor ne radi 16:9 overscan, a na tuneru da radi... čini mi se da stara Panasonic U30ica imala odvojena podešavanja za overscan, a sad ne umem to da namestim.
 
Odradio drugar ovo sto si naveo.Neki film hoce da ucita titl a neki nece uopste.Ne znam sta moze da bude problem.Pitao sam na hd portalu na forumu i tamo su mi rekli da se dosta ljudi zale na taj problem sa ucitavanjem prevoda i da to moze da resi ubacivanjme novog softvera.Ne znam koliko je komplikovano ubaciti u ovaj model panasonika novo softver?Pa ako moze neko objasnjenje.
Panasonic ne ucitava titl sam, vec uvek moras da ga ukljucis. Pusti film pa onda: Options -> Title.

Pozdrav
 
Pa imaš u naprednim podešavanjima slike 16:9 overscan off.
Pozdrav!
 
Znam da se overscan podešava u naprednim podešavanjima slike, ali, ja bih želeo da mi bude ON za DVB-C ulaz, a OFF za HDMI ulaz.
 
Pa za svaki ulaz pojedinačno podešavaš opcije slike.
 
Opšte opcije (Cinema..., kontrast itd.) mogu da podešavam posebno za svaki ulaz, ali kad uđem u advanced na bilo kom ulazu (DVB-C, HDMI) i uključim/isključim 16:9 overscan, on se uključi/isključi na svim ulazima, tj. ne mogu da ga podesim samo za DVB-C.. ranije na U30 plazmi to je moglo.
Jesi li ti probao kod tebe, da li overscan može da se podešava nezavisno za različite ulaze?
 
Ja imam signal na HDMI1 i na AV1 i mogu da namestim na oba različito, nemam ništa vezano na DVB-C.
Pozdrav!
 
Ljudi kako vam izgledaju MKV-ovi na ST50? Ja sam se razocarao kad sam pustio sa USB-a u radnji.... mozda je do internog playera i sporog USB-a.... kako vam sve to izgleda u poredjenju sa slikom na pc monitoru?
 
Ja imam signal na HDMI1 i na AV1 i mogu da namestim na oba različito, nemam ništa vezano na DVB-C.
Pozdrav!

Sad sam probao i overscan mogu da namestim nezavisno za analognu televiziju i HDMI/DVB-C... ali HDMI i DVB-C izgleda da su "uvezani", tj. overscan ON/OFF se preslikava na oba ulaza.
 
Ljudi kako vam izgledaju MKV-ovi na ST50? Ja sam se razocarao kad sam pustio sa USB-a u radnji.... mozda je do internog playera i sporog USB-a.... kako vam sve to izgleda u poredjenju sa slikom na pc monitoru?

Ja sam probao tokom sajma sa usb flasha. 1080p je bio avatar i izgledao je fenomenalno. Imao sam i neki 720p clash of the titans isto zadivljujuće je izgledalo. Bila su tui dva divxa. Jedan isečak filma od 1.4GB (brrip i pristojan bitrate) i buđava serija (HDTV klasičnih 300MB za 45min epizodu). Film je izgledao jako dobro (rekao bih možda i bolje nego na crt tv) dok je serija izgledala tragično.
 
Da li se sa Plasma VT50 moze komotno koristiti HTPC tipa ( xtreamer ultra2 deluxe ) sa windowsom ? Mislim, posto je onda plasma prakticno kao desktop , da li postoji opasnonst od burn in-a ?
 
Hattala budi jako da ne kazem ekstremno oprezan sa panasonikom ove godine sa burn-inom,prvih 1000 sati izbegavaj sve zivo staticno,ali za -ir- plasim se da nema resenja,mislim da je zarad crne boje panasonik napravio panel koji ima dozivotan jako los Ir.Cak i posle 1000 sati Ir je jako izrazen,predhodne staticne scene ce nestati ali ne odmah nekada je potrebno i 5 minuta a nekad 10 i vise sto zna da smeta.
Za ovakav ir panasonik inzenjeri preporucuju izmedju 1000 i 2000 sati opreza to sam skoro saznao i provericu u praksi.
 
Poslednja izmena:
Sky Uk ., mozes li da mi ostavis link gde panasonic inzenjeri pisu o tome ili iko drugi vodi ozbiljnu diskusiju o tome ?

thanks
 
Nazad
Vrh Dno