Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

Mislim da ga nema niti jedna radnja i pitanje je da li ce ga iko imati u skorije u vreme.
 
Da li je moguce da nema uopste 50ST50 modela?? Najtrazeniji, najpopularniji a niko ga nema?!?
 
Pa nema posto moraju da prodaju televizore od pre godinu dve , evo ima st20, 30 cak i vt20,30 koliko hocete, a cena je naravno u skladu tako da je ista kao i kada su izasli pre godinu dve....bice st50 ali za dve godine i cena ce mu biti ista kao i danas....valja je to normalno za ovu zemlju.
 
Poslednja izmena:
Svi uvoznici a ima ih minimum troje skoro mesec dana unazad nisu u stanju da obezbede niti jedan jedini model 50st50 serije.Ja iskreno nemam odgovor mada se moze objasniti time da smo mi za panasonik mrtvo trziste.Nekoliko puta smo slabiji od bosne i hrvatske a za druge zemlje da i ne govorim.
 
@Sky UK:
Jel' mozes da navedes tacan model Samsung naocara koje si testirao sa Panasonic TV-om? Sa kojim TV-om si testirao naocare (ako ima neke razlike)? I poslednje pitanje, gde si ih kupio?

Hvala unapred

Model je samsung ssg-4100gb za komadno pakovanje ili ssg-41002 za dva komada u jednom pakovanju.Testirano na serijama st,gt i vt i radi kao sat.
Imas ih na ebaju u neogranicenim kolicinama.Mozes kupiti iz evrope ili koreje sve jedno ako odaberes prodavca koji ima srbiju kao opciju za slanje.Ja sam mojih dva komada platio tacno 24 funte a transport nisam platio jer sam ih porucio u engleskoj i tamo su stigle pa su mi doneli.Drugu turu naocara sam kupio opet u engleskoj za iste pare samo sam platio transport do Srbije 8 funti,i sve to je opet jeftinije nego da kupis na kupujem i prodajem gde je jedan komad 35 eura ako nadjes a o radnji da i ne govorimo tamo ih nema niti iko zna da to uopste postoji.Mogu se pronaci i iz koreje sa besplatnim prevozom do Srbije samo moras juriti opciju da se izbegne slanje na paypal verifikovanu adresu vec da salju na adresu koju odaberes u ebaju.
 
Svi uvoznici a ima ih minimum troje skoro mesec dana unazad nisu u stanju da obezbede niti jedan jedini model 50st50 serije.Ja iskreno nemam odgovor mada se moze objasniti time da smo mi za panasonik mrtvo trziste.Nekoliko puta smo slabiji od bosne i hrvatske a za druge zemlje da i ne govorim.

Pa mrtvo smo trziste jer se nasi uvoznici tako i ponasaju. Mislim uredu je da se TV od pre dve godine prodaje po ceni koja je tada vazila to je valjda normalno....
 
Nazalost nisu uvoznici problem ,problem je sto smo mi svidelo se to nama ili ne siromasni u rangu albanije i nalazimo se tacno posle njih kao najsiromasniji deo evrope.
A to sto drze stare modele je zato sto ih drze otpakovane jako dugo na polici i onda kada dodje nova godina ne zele da ih prodaju po nekoj super ceni vec ih cuvaju godinama misleci da je to vino.
 
Nazalost nisu uvoznici problem ,problem je sto smo mi svidelo se to nama ili ne siromasni u rangu albanije i nalazimo se tacno posle njih kao najsiromasniji deo evrope.
A to sto drze stare modele je zato sto ih drze otpakovane jako dugo na polici i onda kada dodje nova godina ne zele da ih prodaju po nekoj super ceni vec ih cuvaju godinama misleci da je to vino.

Pa ne bih se ja bas slozio da je BIH bogatija od nas ali to je tema za neki drugi forum. Jedino se pitam kako to onda da recimo neki drugi proizvodjaci imaju sve sto treba (npr. LG, Samsung pa i Philips, a ima ih jos). Jedini logicni odgovor je taj da ovde onaj ko uvozi Panasonic ne radi dobro svoj posao ili mozda bolje receno nije radio dobro svoj posao pa sada stvarno uopste i ne interesujemo Panasonic.

Pozdrav,
 
Na tom sajtu ima milion naocara koje nam ne cine posao,bar ja nisam pronasao samsung 4100 seriju koja nama treba.
 
Pa ne bih se ja bas slozio da je BIH bogatija od nas ali to je tema za neki drugi forum. Jedino se pitam kako to onda da recimo neki drugi proizvodjaci imaju sve sto treba (npr. LG, Samsung pa i Philips, a ima ih jos). Jedini logicni odgovor je taj da ovde onaj ko uvozi Panasonic ne radi dobro svoj posao ili mozda bolje receno nije radio dobro svoj posao pa sada stvarno uopste i ne interesujemo Panasonic.

Pozdrav,

panasonik i sony su prosle godine ostvarili najveci gubitak u svojoj istoriji i shodno tome ukinili mnoga radna mesta i kancelarije po svetu i evropi.kada oni otpisu neko trziste kao recimo nase onda tu nema podrske i aktivnosti za prodaju tog brenda i onda niko od prodavaca nece da ih drzi u radnji i da on sam gura brend bez icije pomoci,jednostavno zasto bi to radili ako ih samsung i ostali stimulisu u prodaji i daju neke bonuse ili privilegije ili daju velike kolicine novca u marketing i reklame bez da te pare trose trgovinski lanci na reklamiranje. Znaci ko odvoji pare na reklamu i marketing taj i prodaje robu,ko ode u propast taj nema pare za reklamu i marketing bar na nasem trzistu.
 
panasonik i sony su prosle godine ostvarili najveci gubitak u svojoj istoriji i shodno tome ukinili mnoga radna mesta i kancelarije po svetu i evropi.kada oni otpisu neko trziste kao recimo nase onda tu nema podrske i aktivnosti za prodaju tog brenda i onda niko od prodavaca nece da ih drzi u radnji i da on sam gura brend bez icije pomoci,jednostavno zasto bi to radili ako ih samsung i ostali stimulisu u prodaji i daju neke bonuse ili privilegije ili daju velike kolicine novca u marketing i reklame bez da te pare trose trgovinski lanci na reklamiranje. Znaci ko odvoji pare na reklamu i marketing taj i prodaje robu,ko ode u propast taj nema pare za reklamu i marketing bar na nasem trzistu.

Manje vise sam i ja to rekao na zalost mislim da Panasonica ovde nece biti u velikim kolicinama bar u nekom periodu od 2-3 god :(.
 
Poslednja izmena:
Manje vise sam i ja to rekao na zalost mislim da Panasonica ovde nece biti u velikim kolicinama bar u nekom periodu od 2-3 god :(.

Uz malo truda mozemo dobiti panasonike po neverovatnim cenama i to vec sledece nedelje,nije sve tako crno kao sto izgleda.
 
Kako izgleda da taj "uvoz" nece imati A-test, da li iko zna hoce li negde biti ovog tv kod nas?
 
Ako ga cekas u radnji onda
spremi 140 hiljada i kusur dinara za 50 inca i za 42 je oko 90 hiljada i nigde ih nema .U skorije vreme ih nece biti najmanje mesec dana.
 
@gvlada
Ne znam na kakav uvoz misliš ali ono što se običnom proverom na sajtu Kvalitete Niš dobija je da su svi modeli iz serije ST50 prošli proceduru.
Isto važi i za seriju VT50. Za GT50 su proceduru prošli modeli 42" i 50" (ne znam da li Panasonic ima druge veličine u toj seriji).
 
Mislim da ne govorimo o istome ,atest se radi samo jednom i traje sve dok ti modeli postoje i sve dok se uvoze,odnosno sa jednim jedinim atestom tj jednim a4 papirom mozes uvesti milion televizora ali mi ovde procamo da ih niko ne uvozi vec neko vreme i da nema izgleda da ih uveze i to nema nikakve veze sa atestom.Trenutno resenje je samo sa panasonikom od preko uz ostvarivanje garancije u nekom od 3 ovlascena servisna centra kod nas.
 
Poslednja izmena:
Uz malo truda mozemo dobiti panasonike po neverovatnim cenama i to vec sledece nedelje,nije sve tako crno kao sto izgleda.

Posto je ovo Srbija moram da pitam jel ce cene biti neverovatno visoke ili neverovatno niske :)...

Isto tako hoce li biti mozda model gt50 42" na sajmu u septembru i ako ce biti da li se mozda zna okvirna cena?

Hvala,
 
Pa nema posto moraju da prodaju televizore od pre godinu dve , evo ima st20, 30 cak i vt20,30 koliko hocete, a cena je naravno u skladu tako da je ista kao i kada su izasli pre godinu dve....bice st50 ali za dve godine i cena ce mu biti ista kao i danas....valja je to normalno za ovu zemlju.

Evo ,covek je u par recenica objasnio svu nasu muku sa uvoznicima ,i njihovim nebuloznim cenama.
 
U Neptunu 50ST50 za 127k din. Moze se proveriti u radnji, fiskalni racun i garancija.... http://www.neptun.rs/televizori/plasma-tv/panasonic-tx-p50st50.html
Išao sam sinoć da vidim i da kupim al su me razočarali titlovi. Toliko mali i loši da sam otišo kući da razmislim šta ću. Ne kupuje mi se dodatni plejer. KAKO NEMA PODEŠAVANJA VELIČINE I POZICIJE TITLOVA. Ovo imam i plus boju na dvd plejetu od pre 5-6 godina koji neje brebd kao Pan..., isto i na lcd-u u spavaćoj lg 32lh3000 od pre 3 godine. BRUKA. Možda i ima u servisnim podešavanjima. Slika je dobra ali jedan od uslova je da i pristojan mrežni plejer.
 
Ja danas gledao 42-ku i nisam na testnom snimku gde je bila zelena boja video "cuvene vertikalne linije".
 
Definitivno su ga zeznuli sa titlovima. Ja sam kupio P42ST50 prošlog vikenda i za ovo kratko vreme sam uspeo da provalim sledeće.

Ako je u pitanju XVID titlovi su mali. Ako je X264 titlovi su normalni. U oba slučaja je SRT, ne vidim nikakve specijalne tagove u fajlovima, a ionako ih TV neće razumeti (ignoriše tagove za italic i bold).

Ako je za utehu, sve što sam puštao radilo je iz cuga. WIFI, DLNA, Internet, sve radi odmah. Instalirao sam Serviio DLNA server na komp, tako da pušta sve živo sa kompa bez transkodovanja sa sve titlovima. Čak sa ženinog Sony Xperia U telefona pušta sve (slike, muzika, video) bez ikakvog podešavanja preko WIFI.

1080p materijal je priča za sebe. Kome god sam pustio ovih par animiranih filmova koje imam, rekao je da je očekivao super sliku, al ovo prevazilazi maštu. Slika je baš da ti padne vilica.
 
Samo dlna prihvata? Ne moze klasican file share preko lan?
 
Ako može, ja ne umem.
 
Ne moze. Samo DLNA...

I jos nesto: eksterne titlove preko DLNA podrzava samo za DivX. Za mkv moraju titlovi da se ubace u mkv fajl.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ljudi sa kog ga rastojanja gledate? Ja bi gledao sa sa odprilike 1.8 do 2.3m ( okvirno).
 
Zavisi od dijagonale ekrana i rezolucije materijala. 1080p Transformerse 45GB BluRay na 50" sa 2m gledao sam bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno