Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

Amin za to . Dreambox 800hd, kvalitetan cardsharing koji otvara bukvalno sve i stabilan je, Diseqc pozicioner i hvatanje satelita od 42e do 30w, to je više HD kanala nego što mogu da pogledam, a sa druge strane je jedan bedni RTS HD kanal i naši bedni kanali u standardnoj rezoluciji. Naravno, treba imati opremu za ovako nešto, ali jednom kada nabaviš miran si i uživaš u ogromnom procentu kanala koje svet nudi

Sve je ovo OK ali me interesuje kako gledati kanale preko Dreambox 800hd-a ako Panasonic ST50 o kome je ovde rec nema u sebi ugradjen DVB-S tjuner. Voleo bi da mi neko ovo razjasni.Jel mi nije jasno kako jedan vrhunski tv ovo ne poseduje. Razmisljam o ovom tv ali mene ovakve "sitnice' nekad udaljavaju od kupovine tv-a.
 
Amin za to :) . Dreambox 800hd, kvalitetan cardsharing koji otvara bukvalno sve i stabilan je, Diseqc pozicioner i hvatanje satelita od 42e do 30w, to je više HD kanala nego što mogu da pogledam, a sa druge strane je jedan bedni RTS HD kanal i naši bedni kanali u standardnoj rezoluciji. Naravno, treba imati opremu za ovako nešto, ali jednom kada nabaviš miran si i uživaš u ogromnom procentu kanala koje svet nudi :)
Sve je ovo OK ali me interesuje kako gledati kanale preko Dreambox 800hd-a ako Panasonic ST50 o kome je ovde rec nema u sebi ugradjen DVB-S tjuner. Voleo bi da mi neko ovo razjasni.Jel mi nije jasno kako jedan vrhunski tv ovo ne poseduje. Razmisljam o ovom tv ali mene ovakve "sitnice' nekad udaljavaju od kupovine tv-a.
Izvinjavam se na duplom postu.
 
Poslednja izmena:
Dvbt-2 tjuner za sada nije interesantan za kupovinu ...

bez obzira na razlog ne mogu da se složim da T2 nije interesantan za kupovinu pošto se zna da će se program emitovati u T2. samo zbog toga svi televizori koji se uvoze u zemlju bi morali imati T2 tunere po zakonu od momenta kad je započelo T2 probno emitovanje. Ja prvi to neću gledati jer su kanali sa mono zvukom u 4:3, RTSHD promo je pun upscale-a a tu i tamo puste nešto u HD. kažem samo da ako su već odlučili da će biti tako onda to treba i zakonski da podrže. u Srbiji je cilj što više zaglupiti narod i uzeti im duplo za sve što kupuju. ovo je off i ne odnosi se na ove plazme koje su sjajne btw :D
 
Vazhno da svuda uguraju 2-3 digitalna tunera (koji nisu za nashe trzhishte) i o tome vichu na sav glas....
 
Mene uopste ne interesuje T2 a jos manje RTS HD nego mi nisu jasni kako nesto sto je (bice) standard ne ispostuju. Zamisli da se odluci da kroz nekoliko god predjemo na 110V struju. Logicno bi bilo da se novi uredjaji koji se nude u prodaji rade na 110V a ne 220V zar ne? Bilo bi i.d.i.o.t.s.k.i uvoziti i dalje prethodnu generaciju uz napomenu da se kupi i mrezni trasnformator koji ce 110V napon pretvarati u 220V.
Koliko ljudi se nervira zbog dodatnog SBB D3 risivera ili IPTV box i jos jednog daljinskog a ovako bi bili osudjeni na dodatni.
DVB-T2 tuner u seriji tv kostao bi samo fabriku mozda pola evra po tv na kolicinu a ukupnu cenu ne bi diglo za vise od 5e. Ovako se ostavlja samo luft da ljudi koji iz nekog razloga ne zele/ne mogu da imaju/placaju iptv ili kablovsku tv moraju dati dodatni novac za risiver. Da je narod pametan ignorisao bi kompletnu seriju tv i ne bi kupio nijedan pa bi se u vrlo brzo prodavci opametili sta nude i potrudili se da zadovolje sve potrebe trzista!

Ne mozes porediti struju koja svima treba i dvb-t2 koji nije potreban svima.Aman ljudi to su individualna seoska domacinstva udaljena od civilizacije mislim u vecini slucajeva,svaki grad ili palanka ili naselje koje ima kablovsku ili iptv onda taj dvb-t2 nije potreban ili nije nuzan ili nije neophadan.Lepo ga je imati na tv-u kad se kupuje ali nije svima potreban.Recimo da je potreban onome ko vec ima kablovsku i zeli da je odjavi jer nema para pa da onda odluci da besplatno gleda taj minimum kanala onda je to potpuno ocekivano,ali taj nece kupovati tv jer para nema vec ce najverovatnije od drzave dobiti besplatno dvbt2 ili uz subvenciju .Rts ce najverovatnije redovnim platisama nesto od ova dva omoguciti.
 
Poslednja izmena:
Vazhno da svuda uguraju 2-3 digitalna tunera (koji nisu za nashe trzhishte) i o tome vichu na sav glas....

Satelitske tjunere mozes koristiti za gledanje besplatnih kanala ,sta je tu problem.Ako ti je izbor tih kanala mali onda lepo potrazi sajtove sa fidovima pa mozes gledati eksluzivan sport potpuno besplatno samo se treba malo snaci.
 
bez obzira na razlog ne mogu da se složim da T2 nije interesantan za kupovinu pošto se zna da će se program emitovati u T2. samo zbog toga svi televizori koji se uvoze u zemlju bi morali imati T2 tunere po zakonu od momenta kad je započelo T2 probno emitovanje. Ja prvi to neću gledati jer su kanali sa mono zvukom u 4:3, RTSHD promo je pun upscale-a a tu i tamo puste nešto u HD. kažem samo da ako su već odlučili da će biti tako onda to treba i zakonski da podrže. u Srbiji je cilj što više zaglupiti narod i uzeti im duplo za sve što kupuju. ovo je off i ne odnosi se na ove plazme koje su sjajne btw :D

Napisao sam za sada jer je jacina signala jako slaba i nema prijema svuda i jos se nisu pojavili subvencionisani uredjaji i jos se ne zna da li ce rts besplatno deliti boksove svojim redovnim platisama mislim da je ovo dosta razloga da se malo priceka.
 
Josh cje ispasti da je to prednost shto nema DVB-t2 kako predstavljash :) Pazi ja samo iz tog razloga nisam uzeo....,da imam kablovsku imam D3 HD...ali necju da uzmem iz "inata".
To je kao da mi prodajesh auto sa desnim volanom i kazhesh vidi ciga shto vozi konja nema ni volan....i shta mu fali......I shta ti treba levi volan to ti bolje samo kad obilazish i na naplatnim rampama shta cje ti to..............
 
Sve je ovo OK ali me interesuje kako gledati kanale preko Dreambox 800hd-a ako Panasonic ST50 o kome je ovde rec nema u sebi ugradjen DVB-S tjuner. Voleo bi da mi neko ovo razjasni.Jel mi nije jasno kako jedan vrhunski tv ovo ne poseduje. Razmisljam o ovom tv ali mene ovakve "sitnice' nekad udaljavaju od kupovine tv-a.
Izvinjavam se na duplom postu.

Na tv-u sa ugradjenim satelitskim tjunerom mozes gledati samo besplatne kanale ili uz pomoc cam modula i neke legalne karte mozes gledati i placene kanale ali samo legalnim putem nikao drugacije..

Ako imas recimo drimbox800 ili bilo koji drugi satelitski risiver njega povezejus na bilo koji tv pa i st 50 preko hdmi kabla i to je to.Drimboks ima svoj satelitski tjuner i svoju vezu ka lnb-u tako da tu nema sta da brines.
 
Josh cje ispasti da je to prednost shto nema DVB-t2 kako predstavljash :) Pazi ja samo iz tog razloga nisam uzeo....,da imam kablovsku imam D3 HD...ali necju da uzmem iz "inata".
To je kao da mi prodajesh auto sa desnim volanom i kazhesh vidi ciga shto vozi konja nema ni volan....i shta mu fali......I shta ti treba levi volan to ti bolje samo kad obilazish i na naplatnim rampama shta cje ti to..............

Kada bi znao sta stvarno zelis mozda bi ti nekako pomogao.Ne znam da li zelis da gledas u dvb-t2 smetnje ili pruge ili duhove kojih ima koliko volis i slika je na vecini kanala ocajna bar za sada.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem zasto imas tako negativan stav prema dvb-t2?
Ja zivim u gradu i imam mogucnosti za kablovsku kod Radijus Vektora ali ne zelim da je uzmem iz principa jer je analogna.
Nisu jos uveli digitanlu osim u Bogradu koliko znam.
Prijem analogne zemaljske mi je nezadovoljavajuci i hocu da imam bolju sliku.
Nekad sam imao Total ali sam ga otkazao otkad su sporecili CS.
Sad imam Digi ali on ima ogranicen broj domacih kanala a i slika na postojecim je koma.
Prema tome, za mene je kombinacija dvb-t2 risivera za domace kanale i dreamboxa sa CS-om idealna.
 
Zhelim da 5+ godina ne mislim dal cje tv da mi "radi" ako dam 1200e za njega :)
 
Zhelim da 5+ godina ne mislim dal cje tv da mi "radi" ako dam 1200e za njega :)

Slazem se i ja tako razmisljam ,ali mi je ipak na prvom mestu kvalitet slike pa onda sve drugo.Imas koliko znam toshibu lcd televizore sa dvb-t2 tjunerom.
 
Ne razumem zasto imas tako negativan stav prema dvb-t2?
Ja zivim u gradu i imam mogucnosti za kablovsku kod Radijus Vektora ali ne zelim da je uzmem iz principa jer je analogna.
Nisu jos uveli digitanlu osim u Bogradu koliko znam.
Prijem analogne zemaljske mi je nezadovoljavajuci i hocu da imam bolju sliku.
Nekad sam imao Total ali sam ga otkazao otkad su sporecili CS.
Sad imam Digi ali on ima ogranicen broj domacih kanala a i slika na postojecim je koma.
Prema tome, za mene je kombinacija dvb-t2 risivera za domace kanale i dreamboxa sa CS-om idealna.

Verovatno nisi pogledao kako dvb-t2 izgleda u stvarnosti u ovoj probnoj fazi.
Radijus vektor u Beogradu ima i hd kanale u ponudi i jedini su koji ne uparuju karticu sa risiverom pa mozes za digitalne i hd kanale karticu da ubacis u cam modul pa u tv i ne treba ti onda dvb-t2 jer kada bude zvancino krenuo svi kablovski operateri ce u ponudu ubaciti dvb-t2 digitalne kanale ako imaju uslugu digitalnog prenosa slike, pa ti nece trebati nikakav dvb-t2 osim ako ne zelis da placas pretplatu za kablovsku.Ovo ti je moj uopsteni odgovor.

E sada vidim da ti koristis cs ,pa si mi opet zagonetan.Evo odgovori mi na ovo pitanje molim te.Sta si navalio na dvb-t2 ako imas cs i u cs-u recimo polaris pored milion drugih kanala koje mozes u tom cs-u da gledas.Imas arene i to sve 4 ,vrhunsku sliku prve i rts-a i b92 i sve ostalo na boljem kvalitetetu i u daleko boljoj ponudi nego ovaj probni dvb-t2.
 
Verovatno nisi pogledao kako dvb-t2 izgleda u stvarnosti u ovoj probnoj fazi.
Radijus vektor u Beogradu ima i hd kanale u ponudi i jedini su koji ne uparuju karticu sa risiverom pa mozes za digitalne i hd kanale karticu da ubacis u cam modul pa u tv i ne treba ti onda dvb-t2 jer kada bude zvancino krenuo svi kablovski operateri ce u ponudu ubaciti dvb-t2 digitalne kanale ako imaju uslugu digitalnog prenosa slike, pa ti nece trebati nikakav dvb-t2 osim ako ne zelis da placas pretplatu za kablovsku.Ovo ti je moj uopsteni odgovor.

E sada vidim da ti koristis cs ,pa si mi opet zagonetan.Evo odgovori mi na ovo pitanje molim te.Sta si navalio na dvb-t2 ako imas cs i u cs-u recimo polaris pored milion drugih kanala koje mozes u tom cs-u da gledas.Imas arene i to sve 4 ,vrhunsku sliku prve i rts-a i b92 i sve ostalo na boljem kvalitetetu i u daleko boljoj ponudi nego ovaj probni dvb-t2.

Neka izgledaju kako god opet ce biti bolja slika nego trenutno preko analogije.
Radijus Vektor samo u Beogradu nudi digitalnu kablovsku dok u ostalim gradovima, ukljucujuci i moj, samo analognu.
Kad sam ih na jesen pitao kad ce uvesti digitalnu, rekli na prolece, pitam ih skoro i odgovor na jesen.
Toliko o njihovoj ozbiljnosti.

U CS-u nemam Polaris jer njega imaju samo pay serveri a ja razmenjujem svoju karticu samostalno.
U slobodnoj razmeni nema Polarisa jer pay severima to ne odgovara tako da samo razmenjuju medjusobno.
 
Tema je 'malo' otisla u off, ali je zato pokazala da je kvalitet slike na novoj Panasoanic plazmi neosporan (bar na prvih 6 strana) :)
 
Da se vratimo na temu, mislim da je moja plazma X10 sa poslednjim slovom Y na kraju. Ako nije, onda sam 100% siguran da su kod nas mogle da se kupe plazme sa Y oznakom na kraju tako da možda treba samo malo sačekati i pojaviće se negde ST50Y umesto ove E u Tehnomaniji.
 
Pa da, pre nekoliko godina secam se PV serija je bila za Srbiju ali je bilo i PX modela u prodaji.
 
Neka izgledaju kako god opet ce biti bolja slika nego trenutno preko analogije.
Radijus Vektor samo u Beogradu nudi digitalnu kablovsku dok u ostalim gradovima, ukljucujuci i moj, samo analognu.
Kad sam ih na jesen pitao kad ce uvesti digitalnu, rekli na prolece, pitam ih skoro i odgovor na jesen.
Toliko o njihovoj ozbiljnosti.

U CS-u nemam Polaris jer njega imaju samo pay serveri a ja razmenjujem svoju karticu samostalno.
U slobodnoj razmeni nema Polarisa jer pay severima to ne odgovara tako da samo razmenjuju medjusobno.[
/QUOTE] ili ovaj nacin zavisi samo kako se posmatra.

Pojam slobodne razmene ne postoji kao ni pojam pay servera jer su ta dva jedno te isto a evo i zasto:
_onaj ko nije kupio niti jednu kartu za takozvanu slobodnu razmenu onda placa tu kartu kroz takozvanu pay uslugu.
_onaj ko je u takozvanoj slobodnoj razmeni i ne placa pay uslugu on je to u stvari platio kroz kupovinu svoje licne karte.
-ne postoji opcija da je sve slobodno i da ce ti neko nesto dati a da nemas nista sve je pay ili si kupio karticu ili je placas kroz pay opciju.
_oba su piratske opcije i kako god okrenes sve je to pay na ovaj ili onaj nacin zavisi kako gledas na to.
 
Poslednja izmena:
Haha, kakva oda pay serverima!
Oni itekako postoje ma koliko se ti trudio da dokazes suprotno.
Onaj ko placa pay serverima ne placa nikakvu kartu jer ti dileri zaradjuju prodajuci tudje kartice koje su primili.
Dakle, radi se o profiterima koji zaradjuju na hobistima koji su razmenili linije u dobroj veri da nece biti zloupotrebljene za licnu dobit.
Ne postoji pay server koji ima lokalnu karticu svakog provajdera.
Da, ja placam legalno pretplatu i imam pristup paketima koji kostaju mnogo vise na mesecnom nivou nego sto ja placam.
 
Naravno da postoje ja samo kazem da nema nista za dzabe ili ti placas njima ili placas kartu oba su protiv zakonita to je poneta price.Da postoji server sa svakom kartom lokalnom naravno i sa svim kartama naravno.Mozes otici u bilo koju bolju kladionicu malo da pogledas albance hd,viasat hd ili recimo power vu,ili recimo max tv ili primafile ovo ostalo se podrazumeva.
 
Ja radije placam provajderu nego tim profiterima.
A to da imaju sve kartice lokalno, to ne moze biti jer ima veliki broj DTH provajdera u Evropi.
 
kad budes saznao koliko to kosta bice ti sve jasno da imaju sve do poslednje karte do poslednjeg operatera.
 
Haha, kakva oda pay serverima!
Oni itekako postoje ma koliko se ti trudio da dokazes suprotno.
Onaj ko placa pay serverima ne placa nikakvu kartu jer ti dileri zaradjuju prodajuci tudje kartice koje su primili.
Dakle, radi se o profiterima koji zaradjuju na hobistima koji su razmenili linije u dobroj veri da nece biti zloupotrebljene za licnu dobit.
Ne postoji pay server koji ima lokalnu karticu svakog provajdera.
Da, ja placam legalno pretplatu i imam pristup paketima koji kostaju mnogo vise na mesecnom nivou nego sto ja placam.

O čemu ti pričaš, naravno da postoji pay server koji ima kartice svakog provajdera, znam jer ga koristim. Ja svoju CS pretplatu plaćam osobi za koju znam da ima isključivo sve svoje kartice i generalno sarađuje samo sa kladionicama, uz veoma mali broj kućnih korisnika. Jeste da je pretplata skuplja kod njega, ali mi je zagarantovano skoro sve što danas može da se otvori i veoma stabilan server.

Naravno da postoje one jeftine varijante od 500 do 1000 dinara kod kojih se dele tuđe kartice i secka zbog opterećenja, ali ne mora da znači da su svi pay serveri takvi. Ti plaćaš legalno pretplatu za samo jedan delić onoga što postoji od kanala. Ono što hoću da kažem je da postoji pay server sa svojim karticama, nije jeftino, ali za one koji mogu sebi da priušte da odvoje taj iznos, zašto da se zadovoljavaju kablovskom...
 
Poslednja izmena:
Cuo sam za taj server i da ga radi strsh.
Ali on je izuzetak, a nikako pravilo.
99.9% pay servera funkcionise ovako kako sam opisao.
Mada, da ste ikada samostalno razmenjivali videli bi ste da je jako lako tudju N liniju prikazati kao svoju lokalnu karticu.
 
Haha, kako se ono zove tema? :)
Ma to je najverovatnije neki pay cluster ali je strsh verovatno mastermind.
 
Panasonik 3d naocare su napokon stigle ali je cena ipak visoka ne pomazu ni popusti ni akcije,ostaje mi da sacekam i da testiram samsung naocare za 2012 godinu koje su visestruko povoljnije i prodaju se u pakovanju od 2 komada.Koliko sam primetio sasvim lepo rade sa panasonik 2012 plasma 3d modelima bar tako mi pisu prijatelji sa drugih foruma preko.
 
Ti si bas neki A-tester za Srbiju a? Stigne u zemlju i prvo tebi salju, zanimljivo... kazi koja je cena tih naocara?
 
Nazad
Vrh Dno