Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

Ode tema u off zbog mojih glupih atesata :)





Pa brate, necu da placam DVB-T (1). Ispada da ovi u Panasonic-u nisu dobro odradili posao cim mi prodaju DVB-xyz i jos toga sto ne radi kod nas.




Kad ugase analogni signal onda je vec kasno.

Jean moj drugar ima G20, a drugi ima neki Toshiba led tv. Onda oni mene pitaju sta ja mislim koji tv ima bolju sliku, i posto necu da izbedacim ovoga sto ima LED ja pocnem da tupim o tuner-ima.

Poenta je da Panasonic ima mnogo bolju sliku od Toshiba-e, a je ne mogu da se odvojim od para zato sto cu uz tv dobiti jos gluposti koje "ne rade", a nema ono sto ce mi uskoro trebati. krastavac :d
Jel gledas kablovsku tv? Ako je gledas ne treba ti DVB-T2 .On je potreban kod ljudi koji ce hvatati digitalni signal preko krovne antene, a nisu iz nekog razloga u mogucnosti da prate televiziju preko kablovskog operatera. E ono u cemu se slazem da bez obzira na sve treba tv da poseduje DVB-T2 tjuner.Jer nikad se ne zna kako ce se hvatati digitalni signal.
 
Danas sam postavio upit da li panasonik uopste misli da pokrene bilo kakvu kampanju povodom evropskog prvenstva u fudbalu kao i olimpiskih igara u londonu.

Dotle su vec postali dostupni modeli iz serije vt i gt.
 
Za sada nema informacije ali kako mi deluje cisto sumljam da ce nesto biti,daj boze da se nesto pametno desi.Takodje sam postavio upit za najnovije 3d naocare i za sada nisu raspolozive i cena se jos ne zna.
 
Ti jedini imas uvid u nove Panasonic prozivode u Srbiji? Nigde drugde ih nema u ponudi.
 
zato i pisem ono sto su me ljudi pitali na pm cisto da saznamo svi sta se desava povodim evenutalnih akcija i ovih naocara.

Samsung daje adidas fudbalske lopte,lg daje mislim neku garanciju samo da vidimo hoce li panasonik nesto dati.

Pitali su me i za dvbt2 dali ima st serija ali ja nemam signal akod mene pa ne mogu da probam ako je neko probao neka javi iskustva.

Nema ih nigde jer je finansiska sitacija ocajna a panasonik nema niti sarene kutije niti agresivne reklame niti bilo kakve kampanje pa vekliki trgovci ne zele da razvijaju pana brend sami od sebe.
 
Poslednja izmena:
Jel gledas kablovsku tv? Ako je gledas ne treba ti DVB-T2 .On je potreban kod ljudi koji ce hvatati digitalni signal preko krovne antene, a nisu iz nekog razloga u mogucnosti da prate televiziju preko kablovskog operatera. E ono u cemu se slazem da bez obzira na sve treba tv da poseduje DVB-T2 tjuner.Jer nikad se ne zna kako ce se hvatati digitalni signal.

A šta je sa onima koji hoće da gledaju EP i OI na RTS HD? :)
 
Trenutno najeftiniji a dobavljiv do evropskog prvenstva u fudbalu i olimpijade dvb-t2 box je 60 eura.Garancija ovlascenog servisa od 2 godine se podrazumeva kao i srpski meni.Jedan se nalazi kod mene i dobio sam ga od uvoznika na test.Cim nadjem signal javljam utiske.Nazlost cena je trebala biti nesto malo manja ali je dolar jako skocio a o funti da i ne govorim.
 
Poslednja izmena:
Trenutno najeftiniji a dobavljiv do evropskog prvenstva u fudbalu i olimpijade dvb-t2 box je 60 eura.Garancija ovlascenog servisa od 2 godine se podrazumeva kao i srpski meni.Jedan se nalazi kod mene i dobio sam ga od uvoznika na test.Cim nadjem signal javljam utiske.Nazlost cena je trebala biti nesto malo manja ali je dolar jako skocio a o funti da i ne govorim.

Koji model je tacno u pitanju i koji je uvoznik.
60 eura je malo jaka cena ako barem podrzava PVR i ako ima DD+ audio, kao i manuelno setovanje vremena i time zone, naravno i manuelno setovanje kanala a ne samo automatsko, itd.
 
Jos uvek ne mogu saopstiti tacan model i uvoznika jer ce se ime modela napravaiti po zahtevu uvoznika kao i sama ambalaza koja ce biti prilagodjena srpskom trzistu.Kada to bude finalizovano sve ce biti na vreme objavljeno.
Cena ne moze biti manja jer od 60 eura odbite porez+carinu+spediciju+transport+garanaciju 2 godine a sam proizvodjac daje samo godinu dana + podrsku i to je ta cena.
Nezvanicna specifikacija je ova mada cu pokusati da je potvrdim jer nisam dobio na uzorku nikakvu deklaraciju i moguce je da je ovo samo test model i da ce finalna verzija biti drugacija. Poseduje usb+hdmi+skart.

Specifications

1. Solution:Mstar 7816

2. HD MPEG4 H.264 compliant

3. PVR: with USB HDD

4. Video Resolution: 1920X1080 (1080P)



1. MLStandard DVB-T2/ High Definition MPEG4 AVC/H.264

2. Automatic PAL/NTSC conversion

3. 2000 channels TV and Radio programmable

4. The maximum speed of the traffic flow of at least 50 Mbit

5. 8 different favorite groups selection

6. English German French Portuguese Spanish Italian U_Dutch Danish W_Swedish N_Finnish RUSSIAN Turkish

7. Fully support to 7 days Electronic Program Guide(EPG)

8. JPEG BMP GIF support,Flesh tone extension,Black/White

9. 4/8/16-bit OSD with anti-flickering

10. Channel search in automatic, manual and network search

11. Various channel editing,function(favorite,move,lock,skip,delete,rename,find,sort)

12. Parental control for channels

13. Plug and Play installation, with an ease to use Menu

14. Software upgrades through USB/Cardreader

15. Time set by GMT offset automatic and manual,Summer Time support

16. 5 event timers,off/Once/Daily/Weekly/Monthly Mode

17. Subtitle support

18. VBI insertion for Teletext,CC and WSS

19. Automatic save for last channel

20. Support Logic Channel Number(LCN)

21. Active Antenna Power supply control
 
Ok jasno je u pitanju je rebrendirani ibox (http://www.iboxreceiver.com/) koji je produkt mislim da je to isti kao onaj sto su ga provlacili po oglasima u najavi kao falcon valjda pokusaj stvaranja brand-a. A da je u pitanju IBTHD-017B koga u stvari pravi Shenzhen Wisdigi Digital Products Co., Ltd.

Verovatno se ceka prepravka ukrajinskih modela koji su najblizi nasim zbog cirilice (u teletext-u mozda), ali videcemo.
Slab uredjaj koliko sam vidjao u nekim obrisima testova na ruskim forumima. Samo dosta su nejasni bili.

Videcemo.

Bitno je kako radi skaliranje, kakvo mu je hladjenje, blokiranje, i bagovanje, da li moze da snima i sa epg-em i bez njega sa manuelnim setovanjem datuma i rasporedom snimanja.

Ali posto si spominjao PVR a cini mi se da taj mini model nema pvr, postoji mogucnost da je ili IBT2-003 ili IBT2-002.

Ajde videcemo sta ce biti i kako ce biti.
 
Da bas tako kao sto si napisao i ja mislim.
Jako malo ima tih kineza generalno sa dvb-t2 modelima za najmanje para.Ono sto ima u engleskoj recimo humax i ostalo je jako skupo ima samo polovno sto se prodaje ali mi ovde mislimo na novo_Od kineza najeftinije sto postoji to je to.Probelem je sada izvuci neki pametan zakljucakkada znamo da je test signal jako slab.Treba videti ,stabilnost,grejanje,snimanje,teletekst,epg a sam tjuner je tesko odrediti osim ako nije jako blizu repetitora.
Sledeci po ceni koliko vidim je strong za 80 eura bar toliko sam ja uspeo da vidim i tu ce biti interesantno videti da li je tih 20 eura skuplje i bolje ako se pokaze da je recimo po svim pitanjima mnogo kvalitetniji uredjaj u pitanju.

Ako si generalno blizu mene negde i imas signal mogu navratiti do tebe da ga probamo i da mu dusu izvadimo ako si raspolozen.Ja kod mene nemam signal.
Sad vidim da si iz Mirijeva jedino ako si na visini jer prokleto stojcino brdo ne radi vec moras da hvatas avalu preko brda.
 
Poslednja izmena:
Panasonik 3d naocare za 2012 modele su postale dostupne.Za koji dan ih dobijam pa cu ih malo testirati.Takodje se nadam da ce mi stici i samsung modeli za sve 3d plazme iz 2012 godine pa cu uporediti panasonik i samsung naocare na najnovijim panasonik plazmama.
 
Ok, koga ti predstavljas pa dobijas uredjaje i naocare na testiranje? Gde je to postalo dostupno? Ako si firma ok da znam da se narucuje preko tebe, ako nisi o cemu se radi?
Planiram 50ST50 i potrebno mi je da znam vise detalja.
 
Jedan od clan foruma je inicirao grupnu kupovinu panasonic televizora,ja sam zarad toga obezbedio popust za nase clanove koji je otprilike 10 procenata.
 
Integrisani tjuneri: PAL -B/G/H, -I, -D/K: SECAM -B/G, -D/K, L/L', DVB-T, DVB-T (MPEG4-AVC [H.264]), DVB-C (MPEG4-AVC [H.264])

Ako ovo nije greska na koju foru su uvezli ne-T2 televizore.
 
Poslednja izmena:
Poslednje slovo u nazivu na neki način označava koji tuner ima u sebi. E, koja se prodaje u Tehnomaniji nema T2 tuner a one sa oznakom Y ili B na kraju bi trebale da imaju. Ne držite me sto posto za reč, samo prenosim nešto što sam pročitao na drugom forumu.
 
Mada imam utisak da mi T2 tuner nece trebati opet me nervira ili nepostovanje zakona uvoznika i model je bez odgovarajuceg prijemnika ili nesposobnost politickog vrha da dig tv izvede iz test faze pa da mora da se postuju uredbe. Mozda ovi mogu da se vade da je sve to test faza pa nema zakonske regulative o konkretnim tunerima.
 
Dvbt-2 tjuner za sada nije interesantan za kupovinu iz razloga sto su kanali koje zeleite gledati skupljeni na jedno mesto analognim putem sa svim onim nedostacima koje ima analogni signal pa tako degradiran signal se konvertuje u dvb-t2 sto je nevidjeni apsurd .
Jedino opravdanje imate u cinjeci da ako hocete da gledate nesto od hd materijala na rts hd kanalu nista vise od toga.
 
Poslednja izmena:
Ok, koga ti predstavljas pa dobijas uredjaje i naocare na testiranje? Gde je to postalo dostupno? Ako si firma ok da znam da se narucuje preko tebe, ako nisi o cemu se radi?
Planiram 50ST50 i potrebno mi je da znam vise detalja.

Za potrebe snimanja it emisije saradjujem sa velikim brojem uvoznika i dobavljaca pa sam u prilici da sa njima postignem posebnu vrstu dogovora.
 
Poslednja izmena:
Valjda po navodima administratora ETV-a kanali su zbrojeni na Avali u digitalnom obliku, na ostalim repetitorima su zbrojeni analogno, mada ko zna mozda laze.
 
Poslednja izmena:
Dvbt-2 tjuner za sada nije interesantan za kupovinu iz razloga sto su kanali koje zeleite gledati skupljeni na jedno mesto analognim putem sa svim onim nedostacima koje ima analogni signal pa tako degradiran signal se konvertuje u dvb-t2 sto je nevidjeni apsurd .
Jedino opravdanje imate u cinjeci da ako hocete da gledate nesto od hd materijala na rts hd kanalu nista vise od toga.

To ne vazi za sve kanale i za sve predajnike.
Dobio sam odgovor od ETV-a da na predajniku Priboj-Bic kanale primaju digitalnom radio-relejnom vezom.
Uskoro cu to moci i da proverim pa se javljam ponovo.
Ono sto je tacno je da nase televizije uopste ne vode racuna o opremi u studiju koja je mahom zastarela i o pravom digitalnom signalu nema reci jer vazi pravilo shit in - shit out.
 
Nije svuda ista sutuacija,to je tacno niti svaka tv stanica ima kvalitetnu opremu niti je svaki link kvalitetan.Sve je to jos daleko od nekog ocekivanog kvaliteta slike izuzimajuci rts hd.Dosta sam se nagledao munja i gromava na takozvanim dvb-t2 kanalima mada posto je jos uvek test faza to ne smatram jos uvek za problem.
Nemojte verovati bas sve etv-u jer po njima repetitor stojcino brdo radi ali on ne radi tako da manite se njihovih saopstenja i ne uzimajte sve zdravo za gotovo.
 
Dvbt-2 tjuner za sada nije interesantan za kupovinu iz razloga sto su kanali koje zeleite gledati skupljeni na jedno mesto analognim putem sa svim onim nedostacima koje ima analogni signal pa tako degradiran signal se konvertuje u dvb-t2 sto je nevidjeni apsurd .
Jedino opravdanje imate u cinjeci da ako hocete da gledate nesto od hd materijala na rts hd kanalu nista vise od toga.

Niko u Srbiji ne kupuje tv na 2god pa ako kupuje sada zeli tv koji ce vredeti narednih 5 do 10god sigurno, makar kasnije kao sekundarni. Naredne god krece DVB-t2 signal a oni i dalje prodaju bez podrske za isti...
 
Dvb-t2 je potreban samo onome ko nema kablovsku,ip tv,satelitsku i sta ja znam vise vec moze primiti signal iskucivo i samo zemaljskim putem preko bilo sobne antene ili antene na krovu.

Cena samostalnih dvb-t2 uredjaja ce biti jako jako prihvatljiva kada se zavrsi probno emitovanje i bice uz subvenciju ne vise od 3000 dinara,pa je uslov da dvb-t2 bude integrisan u tv besmislena iz ugla cene,vec gledajte da kupite sto kvalitetniji tv i da slika buda kvalitetna ostalo je manje bitno ili uopste nebitno.

Za vecinu prizvodjaca koji nude dvb-t2 tjunere za neke zemlje kao sto su finska,ukrajina ili britanija to nije jedina razlika vec ima jos nekih sitnih razlika koji ne dozvoljavaju da se takav tv pojavi i kod nas.Posto smo mi najslabije trziste u evropi cak slabije od Albanije ako neki prozivodjac nema vec gotovo resenje od neke druge zemlje gde radi dvbt2 pa da takav tv posalje ovde znajte sigurno da za nas nece i ne isplatimu se da razvija verziju tjunera samo sa nas ili model samo za nas.

Da li mislite da ovde neki nas lokalni zakon moze da natera nekog proizvodjaca sta ce on ovde da prodaje.
 
Naravno da može. Ne vidim šta bi bio problem da država zabrani prodaju televizora koji nisu za naše tržište na našem tržištu.

Nagledali smo se sličnih stvari u poslednjih x godina tako da ne treba da nas čudi što nam se i ovo dešava, Srbija.

A Vlado, kao što i sam reče, neće ti to ni trebati relano a sa druge strane ako ti se baš gleda TV tu je uvek satelitska. Jedan dreambox i zaboravićeš na T2 i RTS HD zauvek ;)
 
Mene uopste ne interesuje T2 a jos manje RTS HD nego mi nisu jasni kako nesto sto je (bice) standard ne ispostuju. Zamisli da se odluci da kroz nekoliko god predjemo na 110V struju. Logicno bi bilo da se novi uredjaji koji se nude u prodaji rade na 110V a ne 220V zar ne? Bilo bi i.d.i.o.t.s.k.i uvoziti i dalje prethodnu generaciju uz napomenu da se kupi i mrezni trasnformator koji ce 110V napon pretvarati u 220V.
Koliko ljudi se nervira zbog dodatnog SBB D3 risivera ili IPTV box i jos jednog daljinskog a ovako bi bili osudjeni na dodatni.
DVB-T2 tuner u seriji tv kostao bi samo fabriku mozda pola evra po tv na kolicinu a ukupnu cenu ne bi diglo za vise od 5e. Ovako se ostavlja samo luft da ljudi koji iz nekog razloga ne zele/ne mogu da imaju/placaju iptv ili kablovsku tv moraju dati dodatni novac za risiver. Da je narod pametan ignorisao bi kompletnu seriju tv i ne bi kupio nijedan pa bi se u vrlo brzo prodavci opametili sta nude i potrudili se da zadovolje sve potrebe trzista!
 
Poslednja izmena:
Jedan dreambox i zaboravićeš na T2 i RTS HD zauvek ;)

Amin za to :) . Dreambox 800hd, kvalitetan cardsharing koji otvara bukvalno sve i stabilan je, Diseqc pozicioner i hvatanje satelita od 42e do 30w, to je više HD kanala nego što mogu da pogledam, a sa druge strane je jedan bedni RTS HD kanal i naši bedni kanali u standardnoj rezoluciji. Naravno, treba imati opremu za ovako nešto, ali jednom kada nabaviš miran si i uživaš u ogromnom procentu kanala koje svet nudi :)
 
Al odoste u off.....
 
Nazad
Vrh Dno