Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

E ta refleksija mene najvise nervira.
 
Hvala na brzim odgovorima, cekam i ostatak testa :)

Pozdrav
 
Dok traje razrada panela najstroze je zabranjeno koriscenje igara i web aplikacija u prvih 100 do 300 sati rada.

Flash podrsku ima gt50 model koji ce biti skuplji za 400 eura od st modela.Postavlja se pitenje da li to vredi tih para,jos pri tome dobijes glass dizajn panela koji uvecava refliksiju.Na st50 ima refleksije mogu pricati sta hoce ali je ima i u odnosu na recimo panasonik 37pv80 iz 2008 godine ima samo za jednu malu nijansu bolji ar filter.Inace izmerio sam na vagi tezinu 37pv80 modela i 50st50 modela i imaju takoreci istu tezinu od oko 24 kilograma +- 1 kg gore dole.50 st 50 prilikom montaze na postolje deluje kao da ce se svakog trenutka iskriviti ekran koliko je tanak,dok montaza postolja na 37pv80 izgledao kao montiranje nadgrobne ploce.Ovo je samo malo poredjenje 2008 /2012 napretka u tehnologiji.Po meni za sada dok jos nije razradjen panel ne vidim razliku u kvalitetu slike pv80 vs 50st50 sto ce rci da je slika jako dobra.Kada se zavrsi razrada tek onda mogu da kalibrisem st50 i da saznam njegovu pravu moc.
Daljinac iz 2008 u potpunosti odgovara za st50 a razlika je samo u par dugmica i sada konacno ima osvetljnje u mraku sto samo pokazuju koliko dugo je panasonik drzao iste daljince.ST50 nema ventilatore vec ima hladnjeke sto je za svaku pohvalu.Zujanja ima ali samo ako se uvo prisloni pozadi ekrana dok sa bilo koje druge udaljenosti zujanje se ne cuje.Nravno nije isto da li je ekran na zidu ili u slobodnom prostoru jer zid zna da pojaca zujanje.
Pozadi ekrana se nalazi jedan mali zvucnik mada jos nisam video da li ih ima jos pozadi.Zvuk je sa obziron na debljinu ekrana po meni najbolje sto se moze imati pod takvim okolnostima i ne terame da palim av sistem bas svaki put.
Meniji su jednostavni i logicni bez lutanja.Postolje je od metala spoljni deo dok je unutrasnji plastika ali je metal cela povrsina i stvarno deluje jako efektno i mocno.Ivice ekrana su plastika sa rubom od providnog pleksiglasa i sve je jako jako elegantno.
Posedovanje samo tri hdmi ulaza smatram malim minusom kao i koriscene adaptera za sve ostale av ulaze izlaze kao i to da su hdmi ulazi na samom boku ekrana pa kablovi mogu da vire sa strane sto je jako ruzno pa morate kupiti kablove pod uglom.
Dobro je sto su sve fizicke komande iza samog ekrana .
Bluetooth i wi-fi su jako dobri bonusi ove godine od panasonika.3d za sada nisam probao jer nemam naocare i sada cekam naocare od samsunga iz 2011 godine da probam da vidim sta ce se desiti jer bi trebale da rade ,samo je pitanje pravilne sinhronizacije.

Obavezno isprobaj half-sbs mkv i mp4 prilikom testiranja 3d-a (naravno u internom player-u), da li pravilno radi sa titlovima i da li automatski pali joining mode.
Samsungova velika mana je sto nema automatski joining mode u internom player-u, vec svaki put moras manuelno da setujes 3d treci mod koji join-uje half-sbs sto je jasno i pokazano na slicici u samomom meniju, sto znaci da nema automatiku.

Ljudima ovo drasticno kvari uzitak.

Takodje Smasung nema pre-setove za 3d i non-3d, sustina je da uredjaj ima preset za 3d mod kako ne bi stalno morao da stelujes brightness contast i backlight za 3d mod i da vracas sve nazad za normal mod.
Ako cemo iskreno ne postoji TV aparat danasnjice koji ima zadovaljavajucu jacinu contrast-a i brightess-a u 3d modu.
 
Refleksija je izleciva boljka jer ako gledas recimo nocu onda pogasis sva svetla i to je to problem resen.Danju je i ovako to mnogo manje izrazeno osim ako ti bas svetlo bije direktno u ekran ili tako nesto.U realnom gledanju reflieksija nije problem,jer je mozes na razne nacine izbeci ili dosta umanjiti.
 
Refleksija je izleciva boljka jer ako gledas recimo nocu onda pogasis sva svetla i to je to problem resen.Danju je i ovako to mnogo manje izrazeno osim ako ti bas svetlo bije direktno u ekran ili tako nesto.U realnom gledanju reflieksija nije problem,jer je mozes na razne nacine izbeci ili dosta umanjiti.

Vec sam pomenuo da mi je prozor pod uglom od 90 stepeni u odnosu na moj Sony tv, da mi se vidi monitor od kompa a ja tv gledam kako nocu tako i danju i stvarno nemogu svaki put da spustam roletne kad upalim tv . Nemam manevarskog prostora da menjam polozaj namestaja u sobi. Inace sam ponovo merio Tv bi gledao na rastojanju od oko 2m ako je na polici.
 
Zubo ,ako hoces navrati do mene i pogledaj kako to izgleda nema ti druge.
 
Ja bih želeo da kupim ovaj 50'' model odmah, sada odmah!!! :D
1100+- evra za plazma HDTV sa ovim karakteristikama je sitnica. Meni zbog igara treba model sa malim input lagom. Samo, šta je ovo da se ne koriste igre i web aplikacije prvih 100-300 sati? Zbog image burn-ina, ili kako se već kaže...?
Još jedno pitanje. Gde mogu da ga nađem u Beogradu?
 
Prosto je neverovanto da na oglasima ima novih Panasonic plazmi iz Madjarske a u domacim prodavnicama nijedna!
 
Haha. xD Išao sam po Tehnomanijama, CBTima, BigBang-ovima, Tehnomarketima... Zvao jednog od "zvaničnih distributera"... Niko nema pojma o novim modelima. Zato se sada obraćam ovom forumu, jer se pokazalo da su ljudi ovde dobro informisani.
Ako budem bio primoran preko oglasa da ih tražim, gde je najbolje da pogledam?
 
Baš njih (roaming) sam zvao u petak, i nisu imali pojma. Navodno, nisu "ispoštovani", ali mi je rečeno da zovem sada u ponedeljak (juče) jer će možda znati nešto. Zvao juče ceo dan, niko se nije javljao na taj isti telefon. Danas zovem, non-stop zauzeto... Tako da toliko o argumentu "zaboravi Mađarsku", kada ni zvanični zastupnici nemaju pojma o tome šta se dešava.
 
Poslednja izmena:
Pogresne si zastupnike zvao.
 
Onda napisi sta je ispravno umesto sto se pravis pametan i samo "pogresno"!
Slao sam mail direktno Panasonicu i dobio preporuku da su oni predstavnici, te su mi se sami javili iz Roaminga u vezi tv. Ako se nesto u skoro promenilo....
 
Pa zar ne znas?
Glavni distributer za Srbiju je firma SkyUK D.O.O.
:D
 
Ah! Kako sam mogao da budem tako sleeep!!! :lupko:
Ako SkyUK ili bilo ko drugi ima neke predloge, tu je moj PM inbox. :)
... I dajte se požuriti, moliću lijepo. (^_^#)
 
Administratori su takoreci sve moje poruke okarakterisali kao reklamu bez da sam ostavio i najmanje slovce koje sugerise na bilo kakvu reklamu.Jos sam zaradio i nekakve negativne poene od njih ,tako da ne zelim da reklamiram bilo koga a da pri tome zaradim jos i banovanje,to zahvalite administratorima.
 
Panasonic televizora za 2012 godinu nece biti bar do jula .Zvao sam ranije Roaming i razgovarao sa covekom zaduzenim za plazma televizore. Koliko sam upoznat sa drugih foruma mislim cak da se gasi predstavnistvo za Srbiju.
 
Aman ljudi televizori su stigli kod pravog uvoznika,i prodaja je krenula ,kolicine su jako jako male.

Kamo srece da sam ja taj uvoznik da napravim nekoliko miliona eura prometa godisnje.
 
Poslednja izmena:
Baš njih (roaming) sam zvao u petak, i nisu imali pojma. Navodno, nisu "ispoštovani"...

Odavno nisam u tokovima nabavke opreme, ali ovo sto je iznad napisano je nekada bilo vrlo cesto.
Sad ja to tumacim ovako: recimo, uvoznik naruci tv aparate sa dvb-t2 tuner-om, a posiljalac mu odgovori da to nije predvidjeno za nase trziste.
Onda uvoznik pokusava na misice da uveze "pravi" model za nase trziste, ali se onda seti da ce atestiranje prilikom uvoza da ga kosta previse na malu kolicinu robe koju uvozi.
 
Atest nije tako strašan problem. Sva krštena tehnička roba ima od proizvođača već neki test report i emc declaration koji naše dve ustanove (kvalitet Niš i jugoinspekt Beograd) mogu da prihvate. Na osnovu toga dobija se potvrda o usaglašenosti i to je sve što je potrebno od dozvola za uvoz, konkretno plazma tv-a. Cena je daleko manja nego da se uređaj šalje u Niš na atestiranje i nije veća od 10-20% cene jednog primerka.
BTW, modeli 42gt50, 50gt50, 42st50 i 50st50 su kod nas dobili potvrdu o usaglašenosti još pre 2 i po meseca. ;)
 
Zabranjeno davanje informacija na forumu ko je pravi uvoznik, distributer i sl? For crying out loud... ako znas reci ako ne, ne zezaj narod!
 
Atest nije neki veliki trosak maksimum 150 do 200 eura.

Kod vecine prozivodjaca je ovakav princip rada sa digitalnim tjunerima:

- zemlja uvoznik dostavlja sve podatke preuzete sa recimo sajta emisione tehnike vezano za sve tehnicke parametre i oni se prvo provere kod proizvodjaca i uradi se probni primerak tjunera koji se potom posalje u doticnu zemlju gde se urade potrebna testiranja i kada sve prodje onda se tom televizoru dodaje posebna oznaka na kraju koja sugerise za koju je zemlju odnosno da prozivodjac garantuje 100 posto da je tjuner kompatibilan za prijem u doticnoj zemlji.

-Moze se desiti da proizvodjac vec ima neki model sa dvb-t2 tjunerom i da je probano da takav isti radi 100 posto kod nas i onda ce uzvoznik bez problema dobiti takav model televizora pod uslovom da sve ostalo sto se tice napona tog televizora i jos necega nije razlicito.

-Kod nas je trenutno na snazi probno emitovanje i jacina signala je drasticno manja nego kada bude krenuo program u punoj fazi tako da za sada ne treba zuriti jos sa kupovinom.
 
Vec sam dobio opomenu za tako nesto.

Distributer nema svoju maloprodaju.

Zabranjeno davanje informacija na forumu ko je pravi uvoznik, distributer i sl? For crying out loud... ako znas reci ako ne, ne zezaj narod!
 
Atest nije tako strašan problem. Sva krštena tehnička roba ima od proizvođača već neki test report i emc declaration koji naše dve ustanove (kvalitet Niš i jugoinspekt Beograd) mogu da prihvate. Na osnovu toga dobija se potvrda o usaglašenosti i to je sve što je potrebno od dozvola za uvoz, konkretno plazma tv-a. Cena je daleko manja nego da se uređaj šalje u Niš na atestiranje i nije veća od 10-20% cene jednog primerka.
BTW, modeli 42gt50, 50gt50, 42st50 i 50st50 su kod nas dobili potvrdu o usaglašenosti još pre 2 i po meseca. ;)

To je tacno ,kod nas je atest odradjen otprilike u tom periodu i imao sam prilike da ih malo probam.
 
pitanje je da li neki tamo proizvodjač sa dalekog istoka može da dobije atest iz niša, koji se visokom elektronikom bavi već pedeset godina.

u tome je stvar, a sigurno ne u interesima nekih prodavaca, koji samo služe narodu .
 
Atest, tj potvrdu o usaglasenosti, ne dobija proizvodjac, no uvoznik. Dobija se tako sto se priloze dokumenti koje je giovanni naveo. U esktremnim slucajevima mogu traziti uzorak na ispitivanje, ali to se desava skoro nikada.
 
Uzorci se gotovo uvek moraju odneti,ali sta se tamo tacno gleda i da li se gleda to je druga stvar.
 
Nije uopste zabranjeno pomenuti generalnog uvoznika, zastupnika ili servisera ili si ti jedinstven slucaj na ovom forumu.
 
Atest nije neki veliki trosak maksimum 150 do 200 eura.

Ode tema u off zbog mojih glupih atesata :)



- zemlja uvoznik dostavlja sve podatke preuzete sa recimo sajta emisione tehnike vezano za sve tehnicke parametre i oni se prvo provere kod proizvodjaca i uradi se probni primerak tjunera koji se potom posalje u doticnu zemlju gde se urade potrebna testiranja i kada sve prodje onda se tom televizoru dodaje posebna oznaka na kraju koja sugerise za koju je zemlju odnosno da prozivodjac garantuje 100 posto da je tjuner kompatibilan za prijem u doticnoj zemlji.

Pa brate, necu da placam DVB-T (1). Ispada da ovi u Panasonic-u nisu dobro odradili posao cim mi prodaju DVB-xyz i jos toga sto ne radi kod nas.


-Kod nas je trenutno na snazi probno emitovanje i jacina signala je drasticno manja nego kada bude krenuo program u punoj fazi tako da za sada ne treba zuriti jos sa kupovinom.

Kad ugase analogni signal onda je vec kasno.

Jean moj drugar ima G20, a drugi ima neki Toshiba led tv. Onda oni mene pitaju sta ja mislim koji tv ima bolju sliku, i posto necu da izbedacim ovoga sto ima LED ja pocnem da tupim o tuner-ima.

Poenta je da Panasonic ima mnogo bolju sliku od Toshiba-e, a je ne mogu da se odvojim od para zato sto cu uz tv dobiti jos gluposti koje "ne rade", a nema ono sto ce mi uskoro trebati. krastavac :d
 
Nazad
Vrh Dno