Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

Evo mene izdao daljinski, vecina dugmica pocela sve losije da radi, vec sam ga par puta otvarao, i sada neka dugma ne rade uopste, dosta. Uzeo sam u tehnomaniji onaj "One For All" Panasonic, radi ok. Nije onako lep osecaj na dugmicima kao na originalu, ali bitno da radi i raspored je skoro isti.
IMG_3041.jpg
 
Pozdrav, forumaši.
Jel ima neko savet ili konkretnu pomoć.
Imam model st50 i evo posle 7 godina crko mi je hdmi. Zvali smo servis, kažu ne isplati se povravljati, deo, ako uopšte može da se nađe, košta preko 20k. Privremeno odustanemo od ideje popravke, zatrčimo se i kupimo Hisense 55 i naravno isti dan vratimo tv jer smo navikli na tu neprevaziđenu plazminu sliku i ipak želimo da je popravimo... Ako neko ima iskustvo sa hdmi problemo, zahvalni smo vrlo! :)
 
Pa prvo da pronadjete majstora. Portovi su na A ploci.
Da li su svi portovi crkli? Mozda je problem samo sa jednim.
Da li radi sa drugim uredjajima koji se kace na HDMI? Mozda je problem do izvora signala.
Da li ostali portovi rade (kompozitni, komponentni)? Da li je gledljivo preko njih?
Retko se desi da uredjaji se ne dogovore oko rezolucije i ostalih tehnikalija i onda jedan drugog teraju u loop dogovaranja. Iskljucite sve kablove iz TVa i strujni. Pritisnite ono glavno dugme na strani TVa i drzite 15sec, pa opet ga pritisnite 15sec i drzite (da bi napojna strana ispraznila sve kondezatore). Opet prikljucite HDMI i struju. Probajte ukljuciti TV.
 
Pozdrav, forumaši.
Jel ima neko savet ili konkretnu pomoć.
Imam model st50 i evo posle 7 godina crko mi je hdmi. Zvali smo servis, kažu ne isplati se povravljati, deo, ako uopšte može da se nađe, košta preko 20k. Privremeno odustanemo od ideje popravke, zatrčimo se i kupimo Hisense 55 i naravno isti dan vratimo tv jer smo navikli na tu neprevaziđenu plazminu sliku i ipak želimo da je popravimo... Ako neko ima iskustvo sa hdmi problemo, zahvalni smo vrlo! :)

A posle plazme mozes samo na OLED...
 
Pozdrav, forumaši.
Jel ima neko savet ili konkretnu pomoć.
Imam model st50 i evo posle 7 godina crko mi je hdmi. Zvali smo servis, kažu ne isplati se povravljati, deo, ako uopšte može da se nađe, košta preko 20k. Privremeno odustanemo od ideje popravke, zatrčimo se i kupimo Hisense 55 i naravno isti dan vratimo tv jer smo navikli na tu neprevaziđenu plazminu sliku i ipak želimo da je popravimo... Ako neko ima iskustvo sa hdmi problemo, zahvalni smo vrlo! :)
Probaj ovde za deo

https://www.kupujemprodajem.com/TV-...elovi-za-plazma-televizore-89650590-oglas.htm

ubr, ako ne popraviš čuvaj, možda će trebati nekome od nas :(
 
Poslednja izmena:
Pa prvo da pronadjete majstora. Portovi su na A ploci.
Da li su svi portovi crkli? Mozda je problem samo sa jednim.
Da li radi sa drugim uredjajima koji se kace na HDMI? Mozda je problem do izvora signala.
Da li ostali portovi rade (kompozitni, komponentni)? Da li je gledljivo preko njih?
Retko se desi da uredjaji se ne dogovore oko rezolucije i ostalih tehnikalija i onda jedan drugog teraju u loop dogovaranja. Iskljucite sve kablove iz TVa i strujni. Pritisnite ono glavno dugme na strani TVa i drzite 15sec, pa opet ga pritisnite 15sec i drzite (da bi napojna strana ispraznila sve kondezatore). Opet prikljucite HDMI i struju. Probajte ukljuciti TV.

USB radi, a tri hdmi ne. Pokušali smo sve osim poslednjeg , to po 15 sec i pražnjenjem kondenzatora.
TV smo već odneli u Bg elektronik u servis i čekamo odgovor da li može i šta će da košta to što može...

Hvala vama, a i svim ostalim forumašima koji su dali svoje mišljenje ili savet! :)
 
Javi šta su ti rekli. Ima nas dosta sa tom plazmom, i ne bismo se odvajali od nje :)
 
Прешао сам са СББ на другог провајдера, Ехе нет из Ниша и тиме први пут употребио двб-ц тјунер у тв. Дешава се нешто чудно да неколико сд канала немају слику (но видео) а имају тон, док на другом тв и двб-ц рисиверу они раде нормално. Исто тако превод на каналима се не појављује, а на другом тв и двб-ц рисиверу се уредно појављује. Да ли неко зна нешто о овоме?
 
На свим хд каналима слика, звук и превод раде а само на неколицини сд не...
 
Док сам био на сбб увек сам користио неки рисивер, бокс због премотавања тј пуштања испочетка.
Требало је на тв изабрати подешавања региона тј избор језика звука, превода итд.
 
Prestao da mi radi "one for all" daljinski. probao sam ono trazenje koda (crveno + plavo + power), zamena baterija i nista. Ima neko ideju sta da probam?
 
Jesi siguran da je daljinski ispravan? Proveri prvo to, možeš kamerom na mobilnom
 
Nisam se setio da probam kamerom. Svetli dioda ali nista, kao da ne moze da uhvati tv, a radio je bez trazenja. Odneo sam na reklamaciju.
 
Nakon 6 godina, novi software update (1.269).
- Improve network applications

Edit: Youtube i dalje puca/izbacuje. Ponadao sam se.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno