Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

Pa kako radi "super" kad posle jedva 3 godine koriscenja (i to vrlo slabog kod vecine jer imaju odvojene kablovske risivere) ne radi daljinac i ne zna se da li je do samog daljinca ili TV-a? Pa nije to Vox ili Fox ili neko slicno sranjce :wall:
Jbt, na Grundigu starom 30+ godina koji drnda u garazi i dalje savrseno radi daljinac...

Takodje po netu (forumi, user review-i) nalazim previse crkavanja za ovaj konkretan model. Zato sam vas i pitao kakva je situacija.
A i u ovoj temi je bilo "reklamacija".
 
Jeste nesto se desava i kod mene sa daljincem ili tv po tom pitanju.Deluje mi kao da je do tv-a kao da su neki elektroliti oslabili pa im treba vremena da se razrade ...treba malo procesljati forume posto mi ovo deluje da se vecini desava posle odredjenog vremena...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni deluje da je ipak u pitanju daljinski. Pokušaću ovih dana da ga otvorim i očistim, pa ćemo videti.
Kao što neko reče, na tv-u lampica blinka, ali ne prima komandu.
Imam onaj Mele F10, koji možeš da programiras da zameni 4 različita daljinca, ali ovaj Panasonikov nikako nije mogao. Za sada mi je rešenje korišćenje aplikacije, što mi i ne pada previše teško s obzirom na to kakvu sliku ima. Još ne vidoh tv do 1500e koji može da mu priđe kvalitetom slike.

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
Pa i ja bih rekao da je do daljinskog, meni je dosta puta ispadao i malo se rasklimao. Pa je poceo da gubi kontakt na nekim dugmicima, i jedno je bilo pod stalnim kontaktom povremeno. Rasklopljen je i sredjeno sve, sada radi normalno.
 
Pa i ja bih rekao da je do daljinskog, meni je dosta puta ispadao i malo se rasklimao. Pa je poceo da gubi kontakt na nekim dugmicima, i jedno je bilo pod stalnim kontaktom povremeno. Rasklopljen je i sredjeno sve, sada radi normalno.


Radi i dalje normalno daljinac? Kod mene sve gore prima AV dugme, ostali dugmici rade dobro.
 
Meni pored AV je poceo da ne prima ni gore-dole, levo-desno u onom krugu...

Treba da stiskam vise puta, malo jace, i kad jednom skonta onda posle radi. Stvarno nemam pojma sta moze da bude i zasto posle vise stiskanja proradi...
 
Radi i dalje normalno daljinac? Kod mene sve gore prima AV dugme, ostali dugmici rade dobro.

Da, AV je i kod mene zezalo ponovo, poslednji put kada sam rasklopio morao sam da sredim kontakt, gumica nije dohvacala, pa sam malo tapacirao. ali radi, ne bas kao nov ali ok. Av najcesce i koristim. Nisam sada koristiio par meseci tv, pa cu pogledati kako ce nastaviti da radi.
 
To nam otkazuju ti tasteri sto najvise koristimo. Los im je kvalitet daljinca.
 
Ja ga isto otvorio, prebrisao alkoholom stampanu plocu, pritegao srafova da se malo bolje pripiju tasteri i mogu reci da se sada odlicno radi. Mislio sam da necu nista dobiti ovim ali za sada je odlicno.
 
Pozdrav ljudi,
pitanje za nas koji jos uvek imaju ovaj tv. Znaci Panasonic P42ST50 da li ja mogu sa laptopa iz Win 10 da sherujem screen na njega da ne bi morao hdmi kabel da koristim? Ja sam tv povezao na moj wifi pa sam mislio da cu moci da ga nadjem i jednostavno prebacim sliku kao preko hdmi. Ili ne moze ili nesto pogresno radim. Probao sam ovde da ga nadjem
http://prntscr.com/gxuuht
 
Moze li se nekako castati sa android telefefona na ST50?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@chux00ba Čini mi se da PanasonicTvRemote je imao opciju cast-ovanja.

Jel postoji koncenzus koje je najbolje rešenje za daljinac? Moj totalno crkao, možda još kontrola zvuka samo radi. Probao da čistim, pritegnem i ništa nije pomoglo. Koristio sam pomenuti PanasonicTvRemote ali prestao da mi prepoznaje tv a sada nikako ne mogu da uđem u meni od tv-a da vidim da li se i dalje kači na wifi kako treba :).

Neko pomenu 50e za originalni. Ajd da kažemo da je to ludost imajući u vidu kvalitet daljinca.
 
Pozdrav ljudi,
pitanje za nas koji jos uvek imaju ovaj tv. Znaci Panasonic P42ST50 da li ja mogu sa laptopa iz Win 10 da sherujem screen na njega da ne bi morao hdmi kabel da koristim? Ja sam tv povezao na moj wifi pa sam mislio da cu moci da ga nadjem i jednostavno prebacim sliku kao preko hdmi. Ili ne moze ili nesto pogresno radim. Probao sam ovde da ga nadjem
http://prntscr.com/gxuuht

Mislim da ne moze tako ali nisam 100% siguran. Znam da moze stream sa player-a preko Wi-FI-a, ali onda treba i prevod, i ne vidis desktop vec samo snimak koji stream-ujes itd. U svakom slucaju, HDMI najbolje.
 
@chux00ba Čini mi se da PanasonicTvRemote je imao opciju cast-ovanja.

Jel postoji koncenzus koje je najbolje rešenje za daljinac? Moj totalno crkao, možda još kontrola zvuka samo radi. Probao da čistim, pritegnem i ništa nije pomoglo. Koristio sam pomenuti PanasonicTvRemote ali prestao da mi prepoznaje tv a sada nikako ne mogu da uđem u meni od tv-a da vidim da li se i dalje kači na wifi kako treba :).

Neko pomenu 50e za originalni. Ajd da kažemo da je to ludost imajući u vidu kvalitet daljinca.

Ja sam kupio neki "zamenski" za 500-600 dinara u Subotici... nije isti raspored tastera ali odradjuje posao, moze se navici... kad stignem kući napraviću fotku
 
@Turbo
Aj na postavi sliku. Moracu i ja da menjam. Svi tasteri rade sem ovog gore desno gde prebacujem HDMI
 
^Slažem se, odličan zamenski. Gde ga tražiti (pijaca, servis, online(neka oznaka))?

Edit: Nađoh online, hvala svakako.
 
Poslednja izmena:
^Slažem se, odličan zamenski. Gde ga tražiti (pijaca, servis, online(neka oznaka))?

Edit: Nađoh online, hvala svakako.

bio si brzi... ja ne vidim nikakvu oznaku na samom daljincu, samo neka srebrna nalepnica, pise L 730

moj je iz nekog servisa (subotica), poznanik radi tamo, njemu sam odneo stari daljinski pa je ponudio ovo kao zamenu
 
Ove danasnje komodice za tv su preniske pa sam se razmisljao neko postolje da mi neko napravi za +20cm ili da okacim na zid. Ako se odlucim za nosac, koji nosac je preporucljiv za ovaj tv? Ne bi bilo lose ako ima univerzalnih.
 
Пише ти у спецификацији ТВ-а која величина wesa носача ти одговара.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Jel su to ti razmaci izmedju srafova na kojima se montira nosac? 400 x 300 su.

 
@Turbo
Aj na postavi sliku. Moracu i ja da menjam. Svi tasteri rade sem ovog gore desno gde prebacujem HDMI

Ima uTehnomaniji ovaj zamenski daljinac, ne izgleda lose
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-vid...or-all-dalinski-za-panasonic-tv-urc-1914.html

Takodje mogu se na netu naci daljinci za Panasonic TV oko 10-20$

Meni je isto crkao samo hdmi, pa ne mogu da menjam source, ali ima jednostavno resenje ko ima sbb:

Na daljincu za D3, kad prebacite source da kontrolisete tv (skroz levo gornje dugme), pod pretpostavkom da ste daljinac uparili sa tv-om, skroz donje levo dugme menja source, a recimo VOD prebacuje na prethodni, na pr. pustim nesto preko hdmi na kodiju, film ili live stream arene, a preko vod dugmeta vratim na tv, i obrnuto. Dobro podesiti d3 daljinac i ovaj od tv-a vam nece ni trebati...
 
Ja sam na kraju ovaj uzeo. Zanimljivo koliko mi je teško bilo naći listu podržanih daljinaca za tv, ovo N2QAYxxxx, pa na kraju za svaki slučaj uzeo sa istom šifrom kao i originalni. Utisci, manji kvalitet je očigledan pod rukom i kinez je znatno lakši, poklopac za baterije je labav, neobično mi je kako su nisko pozicionirani dugmići za promenu kanala i jačinu zvuka jer sam navikao da budu bliže ovom krugu gore. Sve u svemu dobar i jeftin zamenski. Ovaj iz tehnomanije deluje jako slično ali za 4-5 puta veću cenu.

Što se nosača tiče, uzeo sam mada ne za ovaj tv, par Hama nosača onih najeftinijih fiksnih (~10e možda). Ima obeleženo za koju veličinu i težinu tv-a. Hteo sam da tv bude što bliži zidu, što znači bez pomeranja ili izvlačenja tv-a. Bez zamerki.

Inače, ima li neko problem sa smart aplikacijama? Ne koristim ih često ali primetio sam da je niz njih nestao sa onog početnog ekrana a recimo Youtube me često izbaci iz aplikacije kada pustim video.
 
Ja sam zvao BG Electronic i naučio original djinac za 40e.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kod mene je YouTube prestao da radi, uz poruku da update više ne postoji. YouTube aplikacija automatski obrisana. ST60 je u pitanju
 
Nazad
Vrh Dno