Šta je novo?

DVI-D (male) to VGA (femal) adapter

Evo da ti dam par uputstava, jer sam i ja pre jedno 20ak dana tražio ovaj adapter i sasvim slučajno ga pronađem u lokalnom PC shopu, koštao je nekih 500 din. otprilike, što i nije baš jeftino, ali ako će ti koristiti nije za žaliti. Dakle neka manja prodavnica u kojoj je to ostalo, u ovim većim su u fazonu dobićemo( nema kod dobavljača).
 
Evo da ti dam par uputstava, jer sam i ja pre jedno 20ak dana tražio ovaj adapter i sasvim slučajno ga pronađem u lokalnom PC shopu, koštao je nekih 500 din. otprilike, što i nije baš jeftino, ali ako će ti koristiti nije za žaliti. Dakle neka manja prodavnica u kojoj je to ostalo, u ovim većim su u fazonu dobićemo( nema kod dobavljača).
MOZES LI NA MAIL POSLATI GDE SI GA NASAO?
HVALA
 
Cemu sluzi ovakav DVI-D to VGA adapter? Koliko je meni poznato, DVI-D prenosi iskljucivo digitalni signal, a VGA je naravno analogni.

Edit: U opisu proizvoda stoji:
...designed for digital-to-analog converter machine only. And it can not change digital data to analog data directly.

Jesi li siguran da tebi bas ovaj treba? Ne verujem da imas konverter od 200 dolara, a da ti fali ovaj adapter.
Evo korisnog linka, cisto da ne bude zabune i pogresne kupovine - http://www.datapro.net/news/faq-how-do-i-go-from-dvi-to-vga.html
 
Poslednja izmena:
Ako ti treba mogu ja poslati jedan komad... imam ih nekoliko, možda imam baš takav kao sa linka (taj sa puno pinova). Možda ne uspem naći baš taj, ali onaj DVI-I Single Link-om (sa linka što je okačio Jercho) sigurno imam.... kapiram da imam jedno pet komada da mi leže po nekim fiokama...
 
Pa meni treba za analogni lcd mislim da je singl ok, a koliko ce me kostati to zadovoljstvo?
 
Steamroller,
Nisam obratio odmah paznju meni je potreban adapter koji ima 24 ili 18 +1 Pin jer sam izlaz na grafici nema RGB.
24+5 i ja imam nekoliko komada.
Subtractor to sam vec video znaci bitno je da bude *+1 pin
 
Poslednja izmena:
Pa bilo bi lepo da bude 24+1 ali moze i 18+1
treba mi za asus at5iont-i
 
E, našao sam tri takva do sada. svi 24 + 4... mada ne kapiram logiku zašto tebi treba bša 24 + 1? Mislim šta će ti smetati ako adapter ima sve pinove? Može da ti bude problem ako ti trebaju svi pinovi a adapter ih nema.
 
mozda taj na grafici ima samo tu +1 rupu, pa ovaj visak pinova ne bi usao. u tom slucaju se koristi zenski dvi na muski vga i kabl koji moze da udje
 
Ja se dosada nisam susreo sa DVI konektorom koji nema sve rupe na sebi, dakle svi izgledaju ovako:

geforce_9800gx2_dvi.jpg

To da nisu svi pinovi povezani to nije nikakva novina za mene..... ali da je sam DVI konektor fizički drugačiji, nisam video, nisam ni siguran da li postoji....


Edit: I posle pet minuta googlanja.......

dvi-connector-308.jpg

Pogreši čovek. :D
 
Poslednja izmena:
210b365f_dvi_connector_types.gif
 

Prilozi

  • 210b365f_dvi_connector_types.gif
    210b365f_dvi_connector_types.gif
    14.8 KB · Pregleda: 60
na novim grafičkim je DVI-D dual link, adapter u našim šopovima košta 20 evra, inače taj adapter košta 1-2 eura i u pojedinim šopovima može da se nađe kod nas po nekoj ceni 250-500 din... Dok ima konja imaće ko i da ih jaše... Inače taj adapter se ranije dobijao uz grafičku, sad izgleda to namerno ne daju da bi narod kupovao nove monitore...
 
Ne verujem da to ima ikakve veze, VGA i lošiji DVI jednostavno nestaju sa monitora a njih niko ne pravi da traju generacijama. Ako sa nešto novo ne pojavi, samo DP/mini/micro će opstati. Samo pogledaj sa čime nove kartice dolaze.
 
@bokica80

Taj adapter ranije se dobijao jer se moglo tako da radi. DVI je nosio digitalni, ali i analogni signal, dok nove grafike danas "furaju" samo digitalni (a i bilo je vreme da se pređe skroz na digitaliju).

Sada, taj što košta 20e je aktivni konverter (sa napajanjem, usb ili dc adapter) koji pretvara digitalni u analogni signal, da bi mogla slika uopšte da bude prikazana na monitoru koji ima samo VGA (analogni) konektor. Isto je i sa HDMI na VGA adapterom - isti princip.

Tako da, čak i da nađeš jeftiniji aktivni konverter od oko 500 dinara, po iskustvima ljudi (sa foruma ali i dalje), uvek nešto nije baš najbolje - da li to bio input lag ili lošiji kvalitet slike... ipak nije to to. A da taj aktivni konverter ide uz grafike... pa i ne isplati se jer će cena automatski biti viša za cenu adaptera, a dobrom delu populacije on ni ne treba uopšte.
 
Poslednja izmena:
Ne, ako je i dolazio adapter uz grafike, to je bilo za DVI-I standard, koji nosi i digitalni i analogni signal, pa nije potreban aktivni adapter. Ionako nema smisla ovo nekropostovanje.
 
Nazad
Vrh Dno