Šta je novo?

Aplikacije za Android tablete

Kako se to ponasa android u odnosu na win kad su virusi u pitanju??

Pa na razne viruse se jos i ne zna reakcija i kako i gde ih napada, win je 1000 godina tu pa se dosta i zna, a i mnogo lakse je laiku provaliti da ima virus na win nego na androidu...
 
Aha, mislis na to, oke, nismo se razumeli.. :)
Ja sam mislio da su ti programi skroz bzv, barem jos neko vreme, kad ono.. :D
 
Aha, mislis na to, oke, nismo se razumeli.. :)
Ja sam mislio da su ti programi skroz bzv, barem jos neko vreme, kad ono.. :D

:) ma gde to , ja obozavam android :)
opem source operativni sistem, sta ces vise, znaci sta god ti padne na pamet mozes da mu uradis, ja to obozavam :)
 
Poslednja izmena:
:) ma gde to , ja obozavam android :)
opem source operativni sistem, sta ces vise, znaci sta god ti padne na pamet mozes da mu uradis, ja to obozavam :)

hahaha, opet se nismo razumeli.. I meni je android super zbog toga. Nego sam mislio na to da su ti anti-virusi jos uvek nepotrebni za android.. Meni jos uvek nista nije ``inficiralo`` tablet.. :)
 
Jedan savet za one koji su novi u ovoj priči: ako vam se pri uključivanju tablet stalno restartuje znači da ste preterali sa aplikacijama. :D
Rešenje je da ugasite net odma čim se OS pokrene da ne bi sve aplikacije odjednom krenule na net i pojele svu memoriju... :)
 
I ja sam na androidu vec skoro 3 godina, i nijednom nisam imao problema sa "virusima". . :)
 
Pa tako sam i ja mislio :)
Ali root pa onda malo istrazivanje....i onda sam skontao da razne tako neke zajebancije koje su me nervirale, tipa usporavanja tako neke app koje su se zesce upucavale, sve je bilo uzrokovano tako nekim sitnim trojancicima i nekim prepravljanjima kodova koje sam pokupio surfujuci po tako raznim sajtovima :)
Tada sam poceo da koristim anti-virus :)
 
Pa tako sam i ja mislio :)
Ali root pa onda malo istrazivanje....i onda sam skontao da razne tako neke zajebancije koje su me nervirale, tipa usporavanja tako neke app koje su se zesce upucavale, sve je bilo uzrokovano tako nekim sitnim trojancicima i nekim prepravljanjima kodova koje sam pokupio surfujuci po tako raznim sajtovima :)
Tada sam poceo da koristim anti-virus :)

To su potpune dezinformacije :laugh:. Za Android još uvek ne postoji ni jedan dzv. "drive-by" virus, trojanac ili bilo šta drugo, tj. "surfujuci po tako raznim sajtovima" ne možete da napravite nikakvu štetu. Zbog same koncepcije operativnog sistema prepravljanje "kodova" nije moguće. Sistemska particija (tamo gde se nalazi operativni sistem) je "Read Only" i potreban ti je root pristup da bi mogao da nešto tu promeniš (pa da uradiš remount rw), a browser jednostavno ne može da tako nešto uradi jer se pokreće sa manjim privilegijama.

Tek instalacija malicioznog programa može da napravi problem, dakle pazite šta instališete i odakle instališete (i kakve privilegije taj program zahteva). Zbog visoke varijacije između Android uređaja još ne postoji neki "uber-mega-giga" exploit koji bi mogao da napravi bilo šta dosad pomenuto tek tako, bez eksplicitne korisničke intervencije tipa: "Da, instalisaću ovaj loš klon Angry Birds-a, koji traži pristup mojim kontaktima, pravo da poziva i šalje poruke, čita sistemski log i puni pristup internetu."

Za razliku od Androida na kome to još uvek ne radi, iPhone je jedno vreme mogao da se jailbreak-uje jednostavnim posećivanjem sajta jailbreak.me. Android antivirusi su za sada prilično beskorisni. Puno praktičniji bi bio Firewall koji bi dao više informacija o tome kako aplikacije koriste pristup Internetu.
 
To su potpune dezinformacije :laugh:. Za Android još uvek ne postoji ni jedan dzv. "drive-by" virus, trojanac ili bilo šta drugo, tj. "surfujuci po tako raznim sajtovima" ne možete da napravite nikakvu štetu. Zbog same koncepcije operativnog sistema prepravljanje "kodova" nije moguće. Sistemska particija (tamo gde se nalazi operativni sistem) je "Read Only" i potreban ti je root pristup da bi mogao da nešto tu promeniš (pa da uradiš remount rw), a browser jednostavno ne može da tako nešto uradi jer se pokreće sa manjim privilegijama.

Tek instalacija malicioznog programa može da napravi problem, dakle pazite šta instališete i odakle instališete (i kakve privilegije taj program zahteva). Zbog visoke varijacije između Android uređaja još ne postoji neki "uber-mega-giga" exploit koji bi mogao da napravi bilo šta dosad pomenuto tek tako, bez eksplicitne korisničke intervencije tipa: "Da, instalisaću ovaj loš klon Angry Birds-a, koji traži pristup mojim kontaktima, pravo da poziva i šalje poruke, čita sistemski log i puni pristup internetu."

Za razliku od Androida na kome to još uvek ne radi, iPhone je jedno vreme mogao da se jailbreak-uje jednostavnim posećivanjem sajta jailbreak.me. Android antivirusi su za sada prilično beskorisni. Puno praktičniji bi bio Firewall koji bi dao više informacija o tome kako aplikacije koriste pristup Internetu.

Pa na to sam upravo i mislio, posto ovaj tablet a i iskreno moj telefon su jako slabe config uvek sam skidao "piratske" apk, i fajlove za sd card i dosta puta su bili fail, brisali mi delove "kodova", tako da se ja ne bi slozio sa tvojom konstatacijom. To sto ti kazes da za android ne postoji trojanac i to nije istina, jer sam licno radio na testirnju androida sa trojancima koje smo mi pisali bas za android....
 
Pa na to sam upravo i mislio, posto ovaj tablet a i iskreno moj telefon su jako slabe config uvek sam skidao "piratske" apk, i fajlove za sd card i dosta puta su bili fail, brisali mi delove "kodova", tako da se ja ne bi slozio sa tvojom konstatacijom. To sto ti kazes da za android ne postoji trojanac i to nije istina, jer sam licno radio na testirnju androida sa trojancima koje smo mi pisali bas za android....

Potpuno pogrešno postavljaš problem. Iz tvojih postova neko može da pomisli da pristupajući nekom web sajtu (pod ovim podrazumevam pregled strane, popunjavanje i submit formi,...) preko Android uređaja, taj isti uređaj može da se zarazi nekim malicioznim programom bez ikakve intervencije korisnika, potpuno neprimetno ("drive-by" infekcija). To trenutno niko nije pronašao i tu antivirus sa real-time skenerom može da pomogne (ali pretnja još ne postoji).

S druge strane, ako neko hoće da instališe piratsku verziju nekog programa, ili neki program sumnjivog porekla, ta antivirus zaštita neće biti baš efikasna. Kao i na Windows-u (i bilo kojem drugom operativnom sistemu) prevencija je najbolja zaštita. Ja nisam rekao da maliciozni programi za Android ne postoje (priličan broj je pronađen i uklonjen sa Marketa) ali većina tih infekcija je mogla da se spreči da su korisnici na sekund uključili mozak i proverili privilegije aplikacije, ili ko je autor aplikacije.

Kad smo već kod toga, nadam se da su ti tvoji trojanci napisani u svrhe istraživanja ;).
 
Potpuno pogrešno postavljaš problem. Iz tvojih postova neko može da pomisli da pristupajući nekom web sajtu (pod ovim podrazumevam pregled strane, popunjavanje i submit formi,...) preko Android uređaja, taj isti uređaj može da se zarazi nekim malicioznim programom bez ikakve intervencije korisnika, potpuno neprimetno ("drive-by" infekcija). To trenutno niko nije pronašao i tu antivirus sa real-time skenerom može da pomogne (ali pretnja još ne postoji).

S druge strane, ako neko hoće da instališe piratsku verziju nekog programa, ili neki program sumnjivog porekla, ta antivirus zaštita neće biti baš efikasna. Kao i na Windows-u (i bilo kojem drugom operativnom sistemu) prevencija je najbolja zaštita. Ja nisam rekao da maliciozni programi za Android ne postoje (priličan broj je pronađen i uklonjen sa Marketa) ali većina tih infekcija je mogla da se spreči da su korisnici na sekund uključili mozak i proverili privilegije aplikacije, ili ko je autor aplikacije.

Kad smo već kod toga, nadam se da su ti tvoji trojanci napisani u svrhe istraživanja ;).

:) naravno u svrhi istrazivanja :)

ok mozda sam malo i pogresio u izrazavanju jer sam hteo da pojednostavim, da ne komplikujem sa tri strane teksta ili nekim iscrpnim objasnjenima...
 
@kran:
Ajde objasni ko je i kakve "kodove" brisao? Po nacinu na koji objasnjavas, deluje mi da nisi programer.
 
Smatram da je drzati Antivirus na android Smrtphone-u i/ili tabletu je cista glupost.
 
Poslednja izmena:
Pre nego što odemo predaleko u off, na koji način i gde tražite aplikacije za tablet? Na Google Play delu za Tablete dosta je slab izbor kada se ide iz aplikacije. Video sam preporuku jutros da se koristi web sajt jer tu može da se prilikom pretrage izabere samo uređaj koji vas zanima, kao i da se u User reviews vide komentari samo vlasnika istog uređaja.

Po meni bi u ovoj temi trebalo navoditi aplikacije koje su prilagođene tabletima, što po mom mišljenju Blic nije.
 
Samouk sam, ali to nije ni bitno, izneo sam svoje misljenje, za to forum I sluzi, svako ima pravo na svoje, nema potrebe sada da se ti gari busas I da tu sada kao nisi programer sa bu...ne zelim vise da raspravljam o tome, vrati te se temi.
 
Koristim AVG.
Koristim ga i na mom smarttelefonu.
Nisam primetio da mi usporava rad ni jednog ni drugog uredjaja, veliki sam pobornik antivirusa jer veruj mi kakve stvari kruze netom, opusteno moze da se pokupi viruscic sa svakog ****nog sajta, a android se cudno ponasa prema virusima nije kao windows jednostavno skloniti ih, tako da bolje spreciti nego leciti :)
Posto ja sam namestio na real time check up neces verovati koliko puta mi je sprecio trojanca i tako neke sitne gluposti na telefonu...

HAHAHAHAHHAAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHHAHA ON LADNO DRZI ANTIVIRUS NA TELEFONU HAHAHAHAHHA!

Ne verujem :D svasta sam procitao na ovom forumu ali ti si sinko zaista pobednik. Nema dalje, zasluzio si nagradu :D
 
@KRAN:
Lepo je sto imas svoje misljenje, ali ocito si ga stekao na osnovu pogresnih shvatanja i pretpostavki. Assumption is mother of all fuck-ups.
Ako mozes da objasnis sta znaci "veliki sam pobornik antivirusa jer veruj mi kakve stvari kruze netom" i objasni kako je ovo ("opusteno moze da se pokupi viruscic sa svakog ****nog sajta") moguce.
 
Da li bi mogli da mi objasnite zašto je to toliko smešno? Nov sam u ovoj priči a zanima me... :)

Koliko sam ja shvatio iz onoga što sam čitao po netu nije pitanje da li virusi za Android i iOS postoje (naravno da postoje) nego da li ti AV programi mogu da ih spreče pošto dolaze upakovani u aplikacije koje korisnik sam instalira.
 
Ok. Ovde sam dosao da bi naucio nesto novo, da bi pokusao da promenin ono sto ne znam, i da promenim ona znanja za koja sam mislio da su ispravna, tako sto cu reci nesto sto mislim i onaj koji zna da to nije ispravno da kaze i da mi objasni jer sve sto znam o ovoj temi sam procitao negde na netu ili neko sitno samostalno pokusavanje da se urade neke stvari.
Nisam dosao ovde da me ismeva par 40-godisnjaka kojima je to i dalje zanimljivo, mislio sam da su ovde ljudi normlani i da ce mi ukazati gde gresim a ne ismevati me kao da smo i dalje u osnovnoj skoli. Jadno...

Toliko od mene na ovom forumu. Hvala.
 
Mene zanima to prepravljanje kodova? Jel moze screenshot ili neki link?

Jos nesto, to sto si video, jel bi mogao da objasnis te testove sa trojancima na androidu, mislim kad vec pricas, mozes i vamo podeliti to, da naucimo i mi nesto :)
 
Šta ti je, vidiš da su ga oterali matori moderatori, a taman se spremio sve da objasni :p
 
Ajde za kaznu posto ste otisli u OFF da mi preporucite neki WEATHER LIVE WALLPAPER :p (znaci da mi pokazuje, kakvo je vreme, stvarno napolju, a ne kao neki da mi pokazuje sneg, a napolju kamile umiru).. I da iz preporuke izuzeti Beautiful widget i go weather .. :)
 
jel zna neko kako se koristi chainfire 3d? nemam ga na tabletu jer jos nema root za njega,ali sam ga instalirao na telefonu ;)
 
Prvo moras plug in -ove da ubacis.. u zip fajlu su, njih ubacis bilo gde i posle samo udjes i daberes koji hoces.. tj msm da treba da ih intaliras prvo..
 
jel zna neko kako se koristi chainfire 3d? nemam ga na tabletu jer jos nema root za njega,ali sam ga instalirao na telefonu ;)

prvo ga instališeš, pa resetuješ telefon u recovery i napraviš bekap svega (jako bitno, meni je instalacija pukla 2 puta). Onda podigneš sistem i pokreneš Chainfire 3D aplikaciju i izabereš instalaciju driver-a. Nakon restarta, driver bi trebao da je instalisan.

Onda ti trebaju plugin-ovi. Možeš da ih pronađeš u XDA Developers thread-u za Chainfire 3D. Prebaci ih na telefon u npr. Download direktorijum na SD card. Kad si prebacio, otvoriš aplikaciju i instališeš plugin-ove. Nakon što ih program pronađe, moraš da ih izabereš jedan po jedan i izabereš install plugin.

Nakon toga, ako hoćeš da koristiš aplikaciju koja je napisana za neki specifičan GPU, otvoriš Chainfire 3D, otvoriš default OpenGL settings i izabereš odgovarajući plugin za aplikaciju koju hoćeš da pokreneš (najčešći slučaj je da hoćeš da pokreneš Tegra igru a imaš Adreno ili PowerVX GPU; onda treba da izabereš nVidia plugin).

Plaćena verzija Chainfire-a ima mogućnost podešavanja plugin profila na nivou aplikacije i predstavljanja uređaja na marketu sa drugim GPU-om (omogućava instalaciju TegraZone igara).
 
Nazad
Vrh Dno