Šta je novo?

Google drive

Lagano su mi blokirali fajl. Uploadovao sam .rar sa jednim crackom i patchom i oni ga blokiraju. Definitivno vise ne koristim google drive
 
Google nikada nije ni dozvoljavao upload .exe fajlova. Moras da kreiras .rar sa enkriptovnim imenima ako hoces tako nesto da postavis na drajv.
 
Imao sam van .rar nekoliko .exe i nista nije rekao. Nije vise ni bitno vracam se na dropbox.
Kako da obrisem Google Drive bez diranja ostalih Googleovih servisa?
 
Da li mozda neko ima problema sa logovanjem na gdrive? Pokusao ponovo instalaciju i jos dosta stvari koje sam znao, ali nista. Ikonica u tray u je zatamnjena, pise mi da nisam prijavljen. U jednom momentu sam instalirao gdrive na regional settings za englesko podrucje i radilo je normalno. Ja vratim na nas regional s i posle restarta, prebaci gdrive na srpski i izbaci mi da nisam prijavljen. Desni klik na njega ne reaguje, niti bilo sta mogu da uradim sa njim. Samo stoji tako u tray-u i nista se ne desava. Jel imao neko takav problem?
 
Imam isti problem, ali mi bez problema vrši sinhronizaciju sa drajvom. Stoji da nisam prijavljen, a fajlovi se uploaduju.
 
Imam pitanje za google drive posto ga nisam do sada koristio. Okruzenje je kao win exporer, kreiram foldere, imam tamo za crtanje, word kao neki, vidim da ima i recent ako sam gledao necije druge sherovanje dokumente itd. Sta god da uplodujem preko browsera to je automatski odredjeno da mogu samo ja da vidim? Ako hocu da sherujem sa nekim nesto, prvo sta mi je palo na pamet kreiram folder share gde bi takvi dokumenti, slike, videi bili, je da kliknem onda desni klik na fajl, share... > share > get sharable link moram na ON staviti pa zatim odaberem: can view, can edit, can comment. I samo kome prosledim direktno link ili upisem e-mail adresu (gde ce mu stici link) moze da vidi taj fajl? A sve ostalo ostaje anomno za ostale tj. ne moze videti nista vise moje sto je na Google Drive-u?
 
Jeste tako, samo onaj ko ima link može da vidi ili izmeni (u zavisnosti šta si stavio). Ostalo što je na disku ostaje privatno, samo ti vidiš. I ne treba da praviš share folder, jedino ako ti je lakše zbog organizovanja.
 
Hvala Nenade. Pa da, zbog organizacije. U tom folderu sto bi da sherujem a sve ostalo ostaje privatno.
 
Bilo bi dobro da je moguće odrediti da jedan folder stvarno bude "private" i da ti onemogućava da deliš fajlove iz njega sa bilo kim. Ili ako ipak podeliš da automatski kopiju tog fajla prebacuje u share folder dok tebi orginal ostaje neizmenjen.
 
imam problem kod pretraživanja dokumenata unutar google drive-a (kod dropbox-a to funkcioniše besprekorno). šta god da ukucam od imena foldera, dokumenata, ne daje ni jedan rezultat

probao sam rešenja sa net-a ali ne uspevam da rešim. probao sam da uradim "rebuild" u "indexing options"-u, ništa. isto sam odčekirao pa čekirao "allow files in the..." i ništa, ima li još neko rešenje?

https://postimage.org/index.php?lang=italian
 
evo da javim da sam rešio problem:

That same thread has a more correct solution, too. It's an inheritable permissions problem, so do this:
Go to the actual folder in its C:\Users\<your name>\Google Drive\ (NOT the Google Drive folder listed under 'FAVOURITES' which is a shortcut).
Right click 'Google Drive' > Security tab > Advanced > Click your username (mine showed <not inherited>) > Click 'Change Permissions' > Check the 'Include inheritable permissions...' box > Click ok.
Search indexing of Google Drive should then begin in the background.
https://productforums.google.com/d/msg/drive/Uq5mGXUsbU0/rLCgus5cp3sJ

http://answers.microsoft.com/en-us/...e-folder/8977fd50-64c1-4de2-a3f2-156d6f492e1c
 
da li se nekome dešava da se povremeno pojavi ključ, kao da su folderi zaključani a nisu i kako rešiti taj problem?

to se povremeno pojavi i nestane samo od sebe, nema pravila.

https://postimage.org/index.php?lang=italian
 
isti google drive nalog, samo windows 10 (kod brata na laptopu) ne prikazuje ključeve tako da je izgleda do sedmice ;)
 
Ako nekom treba info kako da dobije Unlimited Google i OneDrive storage neka se javi na PM.

Sent from my IRON using Tapatalk
 
Ako nekom treba info kako da dobije Unlimited Google i OneDrive storage neka se javi na PM.

Sent from my IRON using Tapatalk

Шта има да се јавља, ево овде јавно. Продају се налози који су намењени школама, факултетима и свим образовним и едукативним институцијама. Можете да их купите за 5$, 10$, 15$, ево на Ebay (725 продаја) за 15$. Мана тих налога јесте да немате приваност, него особа која је креирала налог има увид у ваше податке, ако жели да их прегледа. Друга мана шта ако се деси да Гугл открије или из неког разлога престане да важи тај колективни налог?

Иначе то је обједињени сервис под називом GSuite , боље да платите 10$ месечно и уживате у својим подацима, него да купите ово горе наведено и угледате једног дана поруку "Жао нам је, али овај налог је блокиран" нема све нестало у тренутку, можда може да послужи као привремено решење за бекап податак, али за неке дуже стазе никако.
 
Poslednja izmena:
Ne prodaje čovek naloge, možeš sam da napraviš taj nalog za fraj.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne prodaje čovek naloge, možeš sam da napraviš taj nalog za fraj.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Decko je ocigledno mislio da prodajem naloge.Ja sam samo nasao i podelio nacin da se takvi nalozi naprave besplatno nikakav vid prodaje.
 
У сваком случају то је привремено решење као што сам и објаснио, кратко и јасно! Ако неко планира да чува податке на том налогу или било шта друго да ради, за 10$ легалан налог без бојазни да ће сутра бити угашен или због преваре путем емаил адресе неког колеџа бити суспендован, поготово што ова метода свакако није регуларна.

Напомена: Предложена метода може бити само привремена, никако не користити за дуже стазе, а поготово ако се ради о личним подацима и важним подацима, боље платити него ризоковати!
 
Poslednja izmena:
У сваком случају то је привремено решење као што сам и објаснио, кратко и јасно! Ако неко планира да чува податке на том налогу или било шта друго да ради, за 10$ легалан налог без бојазни да ће сутра бити угашен или због преваре путем емаил адресе неког колеџа бити суспендован, поготово што ова метода свакако није регуларна.

Напомена: Предложена метода може бити само привремена, никако не користити за дуже стазе, а поготово ако се ради о личним подацима и важним подацима, боље платити него ризоковати!


Nije lose da se iskoriste svi popusti koji dolaze u EDU mail,a sto se tice Cloud-a i ja mislim da je to samo privremeno resenje.
 
Prevara 100%, koga ćeš da pritegneš ako ti ugase nalog? Ne bih se ja sa time igrao...

Послато са Nexus 6 уз помоћ Тапатока
 
Nema koga da pritezes ti ako ostvaris popust i platis nesto to je to.

Sent from my IRON using Tapatalk
 
Nisam našao poređenje kao ovo za slike, ali isti đavo za <= FHD, UHD već smanjuje rezoluciju.

Tj, koliko sam video po komentarima, razlike nisu vidljive golim okom. Kao i za slike.

Stvarno nisam verovao da može da se kompresuje ovako, a da se kvalitet zadrži, čak i na 100% cropu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Neka mi ih na originalnoj velicini, dok jos ima prostora, posle cemo razmisliti :D U stvari, imam 2 naloga na telefonu, pa cu se prebaciti na drugi kad nestane prostora na prvom, a kad se i to istrosi, videcu sta i kako.
 
Nazad
Vrh Dno