Šta je novo?

Google drive

Tako sam i ja mislio, ali kad sam video da razlike nema, neka ih na high quality.
Takođe imam dva naloga, ali lakše da mi sve stoji na jednom :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
noob pitanje...
imam google photos aktiviran, sync na svemu zivom sto imam ukljucujuci laptop....skapirao da mi se prazan prostor na c drasticno smanjio..
Da li je moguce da mi sve stavlja na hd,slike, videa ...?
 
Pa sve i da stavlja preko GDrive, koliko prostora imas na tom nalogu? Free nalog od 15GB moze drasticno smanjiti prostor samo na prilicno malom (tj. starom) disku. Ovako na nevidjeno tipujem da je do neceg drugog.
 
hmm..onako na prvu loptu mi izgledalo....moguce je....
ako uradim wipe svega, slike ostaju na nalogu? right?
 
much obliged ;)
 
Osim cake sa EDU mail-om postoji li još neki način da se dobije povoljno Google Drive prostor kao što ima OneDrive kada se kupuje po povoljnoj ceni uz MS Office?

Trebao bi mi ovaj paket od 1TB ali 100% neću davati toliki novac...

w37Bepb.png
 
Imam već OneDrive od 1 TB-a i tu mi stoji sav važan backup (uz eksterni disk) ali gledam da pređem na GD. Navikao sam na GD.
 
S konja na magarca? Ja cloud servise razdvajam na velike, povoljne i NSA/KGB friendly, tj. Google, Microsoft, Apple, Amazon, Yandex, Dropbox, Baidu, Box... i na male, uglavnom skuplje, ali sa boljom politikom privatnosti i/ili zaštitom ličnih podataka, tj. SpiderOak, Tresorit, Sync.com, pCloud, Seafile (npr. Luckycloud, YourSecureCloud), Nextcloud/Owncloud (npr. Hubic, Owndrive...).

U zavisnosti od toga šta kome treba (podržane platfrome, pristup nesinhronizovanim fajlovima, pristup preko webdav protokola, client-side enkripcija...), trebalo bi i odabrati servis. Ja sad plaćam mom provajderu 7.5 € mesečno za 100 GB :)

Ko ne koristi linux, a treba mu dosta prostora, mislim da je Sync.com najpovoljnije bezbedno rešenje, jer 2 TB košta $96 godišnje ($8 mesečno)
 
Poslednja izmena:
Pojedinačni Google nalozi nemaju velike kapacitete ali G Suite, ranije se zvalo Google Apps, ima Basic paket od 30 GB i Business paket od unlimited. Uslov za unlimited na Business je da bude vezanih min 5 licenci (po 96€) jer su hteli da izbegnu otvaranje pojedinačnih naloga. To znači da ne mora da bude jedan domen jer svi plaćeni paketi dozvoljavaju da unutar paketa bude nekoliko domena, mislim da je ograničenje 25 domena ili tako nešto, morao bih da proverim.

Praktično, znači da može da bude recimo 5 domena na jednom paketu ili više (jedan od njih će biti "noseći") i onda svaki user ima svoju adresu tipa [email protected], [email protected] itd...

Kada je manje od 5 korisnika onda se Drive ograničava na 1 TB ali je zato Trash unlimited. Što znači da možeš da okačiš 100 TB i da ih gurneš u kantu i ostaviš dovoljno mesta na Drive-u da možeš da vraćaš po malo iz kante. U ovoj varijanti je malo komplikovana gimnastika da bi iskoristio taj unlimited Trash tako da savetujem 5 ljudi u timu. Posebno dobro za firme koje neće da im nestaju podaci a zbog mobilnosti nisu ni za domen mreže.

Na temu @Space Beer oko NSA/KGB friendly ne mogu ništa pametno da savetujem jer kada Guglu, Fejsu ili bilo kojoj drugoj amričkoj kompaniji stigne sudski nalog da skeniraju sve naloge oni to moraju da urade. To je valjda jasno svima
 
Hteo bih da ovećam kapacitet Google drive ali mi ne prima karticu,kaže da nešto nije u redu sa njom ili da uzmem drugu.
 
Zovi banku da ti reše problem

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Sa jednog računara vršim dnevni backup više fajlova i foldera koji se dnevno menjaju preko Backup and Sync aplikacije.
U aplikaciji sam podesio da se ne vrši sinhronizacija Google Drive sa mojim računarom, nego samo da se vrši otpremanje na Google Drive.
Međutim, kada obrišem nešto na GD odmah mi se isto to obriše i na računaru. Zašto?
Da li to mora da bude ili postoji neko rešenje?
Sve u svemu meni treba rešenje kao backup podataka sa računara u jednom smeru.
 
Ala, pa to je extra cena!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ma imam ja 1tb for free na mail.ru već godinama + 1tb onedrive

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nema bolje od Google, tu je od kako je interneta, biće tu i dok ostale budu odlazili u večna lovišta. Jeste da nešto nisam obožavalac G, ali je tako. Odlično je ovo za 2$ mesečno.
 
Mail.ru je veoma ozbiljan igrac, tako da nema ni tu neke velike brige. Problematicni su jeftini kineski servisi i novi klijenti koji se probijaju na trziste, za njih nema i nece biti srece.
 
Svako ko nudi nešto što drugi nemaju, a (određeni) korisnici su voljni to da plate, ne mora da brine. Tresorit za 10€ mesečno daje samo 200GB, pa i dalje raste

Postoji dobar razlog zašto je Google (drive) povoljan ;) Ali i pored toga, meni lično ne vrši posao, jer je po mogućnistima jedno od nsjlošijih cloud rešenja. Te taj prostor što oni nude za 2€, ja plaćam nekom drugom 7 € mesečno :)
 
Ja koristim Office 365 Home pretplatu i bilo kojih 5 email adresa ima svoj Office + 1TB OneDrive + 60 min Skype out na dva uređaja.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja koristim G Suite Business sa 5 naloga i imamo unlimited Drive što u kombinaciji sa desktop app Drive Stream radi ok

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno