Šta je novo?

Workstation i gaming grafika u istu plocu-jel moguce danas?

umpah-pah

Cenjen
Učlanjen(a)
03.07.2009
Poruke
163
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
Noctua NH-U12S on AMD Ryzen3 3300X
Matična ploča
Biostar X570GT8
RAM
2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX
GPU
Sapphire Pulse RX 6650 XT
Storage
3xHDD (Hitachi Ultrastar-1TB, WD EZEX-1TB, Toshiba 3TB ), 1xSSD (Crucial CT 256MX), 2xNVMe (Kingston A2000-512GB+KC3000-1TB)
Zvuk
ALC1220 integrale na CreativeGigaWorks-T40 Series II
PSU
Seasonic Core GC-650W
Kućište
Fractal Design Focus G gunmetal
Monitor
iiyama ProLite X2474HS VA 75Hz
Miš & tastatura
Steelseries Rival3 na Steelseries QCK midi+Logi obicna membranska
Ostale periferije
XBOX 360 kontroler
Mobilni telefon
Pixel 3
Pristup internetu
  1. Optički internet
Daklem, jednostavno pitanje...volem da se igram, ali volim i da modelujem u 3D CAD profi mech-eng aplikacijama (Catia, SolidWorks, Creo, Unigraphics NX-OpenGL apps ...)

Da li danas moze da se uzme ploca sa par PCI-Express slotova, bilo AMD, bilo Intel chipset, da se zabodu npr. nVidia za gejming i FirePro za rad, ili obrnuto-ATi za gejming i nVidia quadro za rad, ili istoimene kombinacije (nv quadro+nv consumer, ati firepro i ati consumer), da se instaliraju drajveri za jednu i drugu, i kad se igra-uposli se gejming karta, a kad se "radi"-da se uposli quadro/FirePro?

A sve u istoj makini?
Ne zanimaju me SLI i CF kombinacije, jel probao ovo neko da potvrdi da li radi/ne radi?

Hvala na odgovorima!
 
uh..ne verujem da je tako neko nesto kod nas probao..najbolje da pokusas da izguglas...iako logicki deluje da bi trebalo da moze...
 
Mislim da tako nesto nije moguce ali nisam probao tako da ostavljam ipak malo rezerve za moje misljenje
 
Ne znam za PC, ali Mac Pro to moze, samo cekaj da padne cena i da se pojave sve igre za njega :)
 
Jesi li siguran da se radi o istoj stvari? Umpah pita za dve graficke kartice (od istog ili razlicitog proizvodjaca), a ne prebacivanje posla sa integrisanog gpu-a na graficku karticu (to odavno postoji i na PC). Ili zaista moze na MacPro?

Ovo na PC , sa dve graficke bi trebalo da radi, ali ako se komp ugasi pa se kablovi od monitora prebace na zeljenu karticu recimo?
 
Poslednja izmena:
Pa dobro mozda ne mora da menja kablove. Ako na monitoru ima razlicite izlaze, verovatno ima opciju da bira na koji ce izlazi. E sad da li mora da gasi iz razloga da menja koja ce mu grafa raditi, to ne znam...
 
Zašto ne bi moglo, čak nebi trebalo ni da restartuješ računar, znam kad sam imao dve video karte samo prebaciš kabal sa jedne u drugu i to je to....

No ako te baš zanima da neko proba, imam stariju Quadro FX3500 karticu pa mogu da probam da je ubodem u moju mašinu pa da vidim šta će da se desi....
 
Hvala ljudi na idejama i odgovorima

Ae chupo ako ti nije tesko zabodi i tu matoru quadro uz 4850 (ako ti je makina ta iz potpisa), pa probaj dal se tu nesto "kolje"-drajveri, signali na monitor, dal ne treba neki softverski "hak" koji bi omogucio da rade raznorodne kartice na istoj ploci-ipak je iskustvo iz prve ruke najmerodavnije, pa javni sta se desava

Pozdrav!
 
Nikakav problem, čim budem u mogućnosti, a to će biti tek 8. maja, Quadro kartica mi je u Loznici, komp u Nišu gde studiram.....

Inače kad smo već na temi, za potrebe predstava sam imao zahtev da "guram 4 monitora", pa su jedno vreme u kompu bile 8400GS i 4850 naravno, bez ikakvih problema, naravno ni sa drajverima ni sa signalima na monitorima...
 
Da, sa drajverima ne bi trebalo da bude problema nikakvih (win7 recimo podrzava razlicite drajvere za grafiku), jedino sto MOZDA bude pravilo problem jeste to da li sistem prebacuje load automatski na karticu koja "postaje primarna" kad se na nju prebaci da daje sliku na monitor. Zato sam i pomenuo restart:) Naravno ovo pricam samo teoreCki, a sada me kopka da i sam porazmislim o takvoj kombinaciji ubuduce...
 
Ja sam imao 5850 i 9800gt, i bez restartovanja sam mogao da biram primarnu, jedna je bila na dvi druga na vga ubodena u monitor, i ona koje se izabere za primarnu je radila "posao" .
 
Odlicno onda:)
 
Evo da rezurektujem svoj matori thread, mozda bude interesantno CAD/DCC + gaming entuzijastima iz prve ruke, mada vidim da je zakljucak jos onda bio da moze...stvarno moze ova kombinacija i jako fino radi.

Elem, dobio sam od burazera neku polukonfu sa asus p5k (775 ploca, 2 PCI Expres 1.1 slota, primarni x16, sekundarni x4) u kojoj je bio ubogi core2duo E4400 i 2x1GB Geila DDR2-800 na 400W Chieftec napajanjem i nekim monster chief kucistem

Ubo sam modovani xeon E5440, dodao jos 2x2GB Samsung DDR2-800 i posto masina nije imala graficku, nabavih jeftini Quadro FX 3700 (2DVI izlaza, legendarni G92 u GL varijanti), izvrteh par testova matorog SpecviewPerf10, OS Win10 x64.

Daje odlicne rezove u OGL testu, ali za gejming je naravno danas truba, pojelo je vreme (mozda jos valja u ponekoj OGL igri, DX10 je karta).

Onda sam svoju HD 7870 ubacio u PCIex x16 kao primarnu grafu za gejming, a ovu Quadro FX 3700 premestio da radi istovremeno u x4 PCIEx slotu.
Primarna AMD povezana DVI-jem na monitor, quadro u leru (nepovezan na monitor).

Svaka je dobila svoj regularni win drajver, AMD 16.10.2, nV Quadro 341.98.
7870 trazi 2x sestopinac, quadro 1x sestopinac, sve ukljuceno, naravno, nista overklokovano, osim 7870 umereno ;)

Kad pokrenem igru u win ili bilo sta, sve aplikacije detektuju samo AMD.
nVidia Control Panel nema tad gotovo nikakvu funkciju, daje jedino Usage mod opciju da se bira da li quadro da "radi" samo gpu, ili i gpu i compute tasks.

Kad hocu da je Quadro aktivna, samo prebacim DVI ulaz za monitor sa AMD na Quadro na zivo, tada quadro radi u full modu, otvaraju se sve opcije i setinzi u nV Control Panelu, i moze da se radi na Quadro, u PCIEx x4 modu, doduse, ali nema velike razlike u odnosu na x16.

Znaci, jedini inconvenience je podizanje djuze sa stolice i biranje koja karta baca sliku.
Poterao FarCry4, fino radi na 7870, gejming setap. Kad hocu da radim Catiu, npr., ubodem DVI u quadro i dobijem matori workstation :p, AMD je u leru.

Jedini zez je sto nakon restarta ako ostavim DVI u quadro kartici, nakon buta windows nece da baci sliku sa sekundarne kartice/ PCIEx slota nego mora, opet na zivo, naravno, da se vraca DVI iz monitora u kartu koja je u primarnom PCIEx slotu, znaci u 7870. Na zivo u sesiji windowsa moze da se menja koja je kartica aktivna koliko god treba puta, sve bude OK, win i aplikacije same detektuju koja je kartica aktivna.

Posto jos koristim svoj matori monitor sa DVI i VGA, a VGA kabl nemam, ovo mozda nije najelegantnije resenje, ali radi.

U prilogu rezovi SpecviewPerf 10 za Quadro, ko nije upucen koliko workstation grafe rade dobro u OGL-u, uporediti rez SpecView-a u odnosu na 4-5 godina mladju 7870...naravno, u D3D/DX , matorka quadro je uginula u odnosu na 7870 :p

SpecViewperf10_QuadroFX_3700.PNG

SpecViewperf10_HD_7870GHz Ed.PNG

SpecViewperf10_QuadroFX_3700_@PCIEx4.PNG
 
Poveži obe karte na isti monitor (valjda ima 2 ulaza) pa onda na dugmence monitora biraj ulaz. Sistem će verovatno da misli da ima 2 monitora pa će se dešavati da miš ode na drugi, tj. van ekrana.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno