Šta je novo?

Koji da odaberem programa za video montažu?

bolepk

Cenjen
Učlanjen(a)
31.03.2012
Poruke
14
Poena
154
Koji da odaberem programa za video montažu, da li sony vegas ili a.premier?
S obzirom da mi je računar malo slabiji sa 768 mb, koji da program odaberem?
 
Pa i jedan i drugi su odlični, samo gledaj da nabaviš najnovije verzije, jer su mnogo bolje optimizovane nego pre koju godinu.

A daj reci mi koji tačno komp imaš, previše malo podataka si dao. Plašim se da će sa tako malo memorije rad u bilo kom programu za video montažu za tebe biti mučan i nepodnošljivo spor. Daj nam detaljne specifikacije tvog računara, pa da vidimo onda šta se može uraditi i kako da te dalje savetujemo.
 
Ja mislim da sa 768MB RAM-a neces ni moci da instaliras novije verzije, a ako hoces da montiras HD video, nemoj ni da pokusavas.

Ako je u pitanju SD video, moze Premiere 6.5, samo je pitanje da li moze da se nadje.
 
Koliko je to poslednji komp imao manje od 1GB rama, pa i u vreme Durona svi su imali bar 1GB :)
 
Pa ok, ali hocu da kazem da je komp koji ima 768MB mnogo star i da bi se borio i sa obradom fotki, a ne videa...
 
Upravo tako.
 
Video montaza - sirok pojam , snimci su sa ? , DV snimke ( sa DV kasete ) ce ti Vegas renderovati u mpeg ali racunaj 1 sat pa puta 4 meni je na Bartonu 2500 sa 512 rama radio ( i to ako nadjes neke starije verzije Vegasa jer noviji softveri prvo provere kakav hardver imas pa tek ond ide instalacija ). Pozdrav !
 
da li su 4 GB rama(DDR2) , procesor AMD Athlon X2 5200+ @2.7 Ghz, grafička Nvidia 9600 GSO 768 MB DDR3 dovoljni za normalnu obradu hd(pa i full hd ako je moguće) videa u PRemieru i AE CS6? Sad je izašao, pa ne znam da li da skidam ili ne?

treba mi za tipa, seckanje par efekata i tranzicija na klipovima ne dužim od 10min.

treba da kupim aparat Canon Ixus 115HS, koji snima i fullhd, pa da pitam.

hvala
 
Pa u principu nije baš idealno to što imaš, sve je ok sem grafičke, da je malo jača makar bilo bi mnogo bolje. Ali može da prođe, skini i isprobaj, jedino će malo duže da ti taje rekompresija zbog slabog procesora, ali makar imaš 4 GB memorije.

Probaj, mislim da će za tvoje potrebe biti dovoljno, za neki početak, a za nešto ozbiljnije treba dosta bolja grafička kartica i mnogo bolji procesor.
 
Ne znam da li razumete, razlika izmedju jaceg i slabijeg kompa za montazu je jednostavna - brzina. Kome ne treba brzo i nesto komplikovano, radice mu, zavrsice posao. Ali sa druge strane, ako ti treba jednostavno, nema nikakve potrebe za Premiereom, program zauzima puno, komplikovan, zahtevan, nema smisla za seckanje i tranzicije koristiti njega, Vegas je mnogo manji i jednostavniji od Premierea...
 
Inače, ko skida Vegas neka skida Vegas 11 Pro build 682/683, i nikako na x64 Windows-u NE INSTALIRATI 32-bitnu verziju, pošto Vegas još od verzije 10 ima odvojene 32 bitne i 64 bitne verzije programa.
 
Koristim TMPGEnc Xpress ver.4. Kakav je on u poredjenju sa Vegasom? :)
 
Koristim TMPGEnc Xpress ver.4. Kakav je on u poredjenju sa Vegasom? :)

Pa pazi, nije on uopšte loš, ali što koristiš toliko staru verziju, mislim da se još prošle godine pojavila ver. 5. Vidi pređi na nju ako ikako možeš, ako nećeš na Vegas.

Evo šta je novo u verziji 5: http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/tvmw5.html
http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/download/tvmw5_rireki.html

Ali, sigurno je jedno: Vegas je barem dva puta bolji od njega, doduše i komplikovaniji za upotrebu, ali kad se uzmu u obzir njegove prednosti to nije toliko strašno.

Ja bih na tvom mestu samo prešao na verziju TMPGEnc 5.24 jer si navikao na njega, a i prilično je sada unapređen u ovoj verziji u odnosu na ranije.
 
Poslednja izmena:
Pitanje je da li on uopšte i može da pusti full HD video na tom računaru, kamoli da ga montira.
 
Ja nisam video da je pricao o HDu, jer bi mu odmah rekli da ni ne pokusava..
 
Ako ce da montira HD video, bolje da zaboravi na toj mashini...
 
Inače, ko skida Vegas neka skida Vegas 11 Pro build 682/683, i nikako na x64 Windows-u NE INSTALIRATI 32-bitnu verziju, pošto Vegas još od verzije 10 ima odvojene 32 bitne i 64 bitne verzije programa.
A zasto i ko kaze da nece raditi ? Pozdrav !
 
Pa naravno da je optimizovanija, a ne razumem ljude koji i dalje skidaju 32 bitne verzije programa, pored već postojeće 64 bitne. Em radi do 20 ili 25 % brže, em može da iskoristi više od 4 GB RAM memorije, to je ono na šta mnogi zaboravljaju.

Ja npr uvek kad postoji 64 bitna verzija nekog programa, uvek baš nju i koristim. Samo tamo gde ne postoji x64 verzija nekog programa koristim 32 bitnu.
 
Radi se o tome da neki plaginovi ne rade na x64 ali ok slazemo se u jednom da je x64 optimizovanija . Pozdrav !
 
Pa velika većina plug-inova za 3D i CAD programe postoje već oko 2 godine i u x64 izdanju, nisu još svi prebačeni u 64 bita ali dosta njih jeste.

Da li je ko odavde probao Vegas 11 Pro, kakvi su utisci, da li je stabilan ?
 
Da li je ko odavde probao Vegas 11 Pro, kakvi su utisci, da li je stabilan ?
Zeza kada se izlaz radi sa mainconcept h264 enkoderom, puca jako cesto, a ako se ukljuci GPU ne moze ni da zapocne. GPU zaista donosi bolje performanse kod preview-a, ali GPU render ume da potraje i duze nego kada se koristi samo CPU (FX 6100 vs 6770). Baguje i cookie cutter filter, on je kao "gpu accelerated" ali uopste ne opterecuje gpu i naravno preview laguje, mozda je to slucaj i sa jos nekim filterima ali kod ovog je bas izrazeno jer je dosta zahtevan. Tako da je odgovor na pitanje "da li je stabilan" - nikako, barem ne ovaj build koji ja imam.

Meni je Premiere vazda bio udobniji i laksi za rad, ali i on ima svojih bubica naracito kada krene da se koristi u kombinaciji sa After-om, kad tad izleti neki error. I mnogo vise smara masinu dok renderuje, ali to se zna srediti smanjivanjem prioriteta
 
Nazad
Vrh Dno