Šta je novo?

VHS na DVD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

maxx79

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
15.04.2008
Poruke
810
Poena
170
zanima me ova tematika oko prebacivanja VHS originalne kasete (muzicki spotovi PGP-RTB) na DVD....kaseta ima oko 45 munuta sadrzaja....

e sad,kako dobiti NAJBOLJI moguci kvalitet na DVD-u?...(npr kao sto je taj originalni VHS na TV-u)...........znaci,ne mora to da bude DVD format sa njegovom rezolucijom,neka bude i HD ili full HD...(720p ili 1080p).........uopste da li je moguce dobiti HD rezoluciju i KVALITET sa VHS-?

inace,koju rezoluciju i bitrate ima originalni VHS?

predpostavljam da je o ovome pisano vec(ja nisam mogao da nadjem),pa ako treba neka se tema premesti na odgovarajuce mesto....

da jos napomenem,ne zanimaju me neka amaterska resenja,ja sam totalni laik sto se ovoga tice,pa ako treba obratio bih se i nekim profesionalcima,samo da kvalitet na DVD-u bude najbolji moguci......
 
pa da li bi onda VHS snimak mogao da ima rezoluciju i kvalitet HD videa?
 
Mozda ti ovo pomogne http://kako-da-uradim.blogspot.com/2010/02/kako-prebaciti-snimak-sa-vhs-na-dvd_13.html
Prebacivanjem VHS materijala u HD nista neces postici. Savetovao bih ti da se drzis DVD-a. Snimak ces ionako moci da gledas na bilo kom DVD plejeru, a ako imas Bluray plejer, skoro svaki ima opciju upscaling-a i moci ces to da gledas na 1080p (cak i dvd plejeri sa HDMI izlazom to rade), ali iz mog iskustva, babu ne mozes pretvoriti u devojku. :)
 
VHS rezolucija. Efektivna rezolucija je manja čak i od PAL DVD. Kao što su već rekli ostali, snimaj u PAL DVD.
 
pa da li bi onda VHS snimak mogao da ima rezoluciju i kvalitet HD videa?

Rezoluciju ne, kvalitet ne. Jedino mozes da dobijes kvalitetan snimak ako snimas u nekom programu koji moze nekompresovan (raw) materijal da snima pa ga ti posle kompresuj u mkv 576p x264, tako ces najmanje da izgubis na kvalitetu u odnosu na raw snimak a velicina ce biti min 10 puta manja.
 
a da li neko zna u Beogradu neku specijalizovanu ustanovu :) koja se bavi tom konverzijom?

i naravno,koja ce sto je bolje moguce uraditi istu?

moze kontakt na PM
 
Pretpostavljam da to kod nas ne postoji, vec da svi rade klasicne konverzacije.
Video sam samo jednom na jednom americkom sajtu neku firmu koja radi sredjivanje snimaka. Ne secam se naziva tog sajta, ali dali su primer jednog snimka koji je bio totalno unisten, a sa druge strane kako su ga sredili. Snimak je bio kao da je snimljen HD kamerom, :) ali je cena konverzacije bila oko 100 $ po minutu ako se ne varam.
Ako ti je potrebno prebacivanje sa VHS-a na DVD to i ja radim , ali nisam u BG.
 
Kakav HD, ako je u pitanju snimak amaterskom kamerom, taj VHS ima manju rezoluciju i od DVDa, o bojama i artifaktima da ne pricam, to je uzasan format koji nikada nije trebao ni da postoji, pa koristim priliku da se zahvalim prosecnom neobavestenom kupcu koji je doprineo da VHS 20 godina bude standard umesto Bete :)

Prvo sto je bitno kod prebacivanja je da se grebovanje uradi sto je moguce kvalitetnije, sve ostalo je lako...

Sto se tiche "specijalizovane ustanove", to nije nuklearna fizika pa da sad treba da postoji ministarstvo :), ima ljudi koji to rade, i rade vrlo jeftino a dobro, cini mi se 200 ili 300 dinara po satu je prebacivanje, puni su ih oglasi, gugl je tvoj prijatelj..
 
Poslednja izmena:
to je originalna kaseta PGP-ova kaseta,pa ne verujem da je snimano amaterskom kamerom.....mada,da li postoji nacin da se to proveri kakvom je kamerom snimano i koja je rezolucija vhs snimka?

znam da nije tu potrebna nikakva specijalizovana ustanova,zaboravih da stavim znake navoda.....nego sam mislio neka foto radnja,stamarija ili tako nesto,u svakom slucaju firma koja se pored drugih grafikcih poslova bavi i time.....

vidim da su puni oglasi fizickih lica koji to rade,ali kako ja da znam koji su najbolji odnosno koji dobro rade?..:)....koliko sam se upoznao sa ovom tematikom,vidim da dobijeni kvalitet na dvd-u moze prilicno da varira,pa me zato zanima ko to radi NAJBOLJE moguce.....nije problem da li cu platiti 300 ili 600 dinara....
 
Nadam se da ti broj 79 nije godiste, jer pricas kao da imas 60 godina :)

PGP je "Produkcija gramofonskih ploca", kakva je to VHS kaseta koju su oni izdali a da je toliko unikatna da se ne moze naci nigde vec grebovana ? VHS je analogni snimak i ne moze se nikako proveriti cime je snimano, ali sigurno nije amaterskom kamerom, a cak i da mozesh da proverish to, nekako nemam utisak da se razumesh u profesionalne televizijske kamere koriscene 80ih, pa ti model kamere ne bi bash znachio :)

Sto se tice foto radnje vs fizickih lica, opet kao da imash 60 godina, da li stvarno mislish da je posedovanje foto radnje garancija kvaliteta ? Evo ja cu da ti kazem, vece su shanse da fizicko lice zna sta radi nego taj u foto radnji, a najvece shanse su da ce fizichko lice da ti uradi bolje za manje pare.

Nadam se da si do pre neki dan ziveo u nekoj lepoj zemlji pa si sad dosao ovde i kao izgubljeni decak tumarash i ne znash gde zivish :) Ali se pitam, zasto si dosao ovde :d
 
auu...kakvi zakljuci....:wall:...u svakom slucaju,gotovo da si me potpuno provalio.....evo jos par podataka

ja imam 79 godina,i do skoro sam ziveo u Svajcarskoj.....ali posto me nostalgija za rodnim krajem zove a u (deviznoj) penziji sam,dosao sam malo u Sivograd(Beograd).....mada i dalje zivim na relaciji Cirih - Bg(vozim savrseno ocuvanog crvenog ferarija iz 1990te),pa mi se ti svetovi i nacini zivota preklapaju...

eto,to je sto se toga tice,a sada mozemo da se vratimo na temu :)
 
Poslednja izmena:
Maxx, dobio si sve informacije koje su ti potrebne, cak i na PM, ako se ne razumes prepusti posao ljudima koji se razumeju. Sve dalje je mlacenje prazne slame.
 
Ok,vec sam kontaktirao preporucenog coveka,pa cemo da odradimo taj posao

moze onda lock ove teme...ili ako neko jos hoce da mlati praznu slamu..:)
 
Nostalgija, devizna penzija, Ferrari, definitivno si penzioner zarobljen u telu mladica :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno