Šta je novo?

Jeftin hackintosh! :)

Tako što ćeš postaviti MacPro3,1, MacMini6,2 ili iMac12,2 SMBios.plist definiciju u Extra folder.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Definicije nisu pomogle, cak su smanjile sa 4 na 2, a SSDT sam napravio/kompajlirao i imao cernel panic na boot-u, tako da je pao format. :}
 
Što je bilo apsolutno nepotrebno...

Mogao si da pristupiš toj particiji na više načina i da jednostavno obrišeš SSDT ili ga preimenješ...

Uzgred, ne verujem da je isključivo i samo SSDT.aml bio problem, već vrlo verovatno neki dodatani kext u kombinaciji sa njim. Ako si radio tačno i bez greške po upustvu onda 100% sigurno nije problem u SSDT-u već u nekom drugom fajlu koji si bio predhodno instalirao.

Recimo neki EVO kext ili NullCPUPowerManagment i tome sl...

Drugima (kao i meni) ovaj metod očigledno završava posao...

Primer:

Odradio sam i to i sada izvlacim 6 komada:
6.7.13. 00.32.12,000 kernel[0]: MSRDumper PStatesReached: 16 17 18 19 20 33

dok kod mene SSDT izvlači čak 9 vrednosti pod MacPro3,1 definicijom:

MSRDumper PStatesReached: 16 17 18 19 20 21 34 35 36
 
Poslednja izmena:
Po defaultu imam 4, cim probam da promenim definiciju, beton. (2 komada)
Od kextova:
-UserDSDT or DSDT-Free install
-ALC887
-SSD TRIM
-Atheros
-FakeSMC i HWmonitor (probao sam i staru verziju, ne utice na ps-states, kao i bez HWmonitora).

Prosli sistem je osetno usporio, i da nije pao, opet bi instalirao fresh.
 
Posto imam nesto hardvera (kuciste, napajanje, hdd, dvd i graficka) koji skuplja prasinu hteo bih da sklopim neki jeftin hackintosh cisto da probam Mac OS.

Da li moze GF GT210 graficka da se iskoristi? Koju plocu i procesor preporucujete (polovno naravno)?

Memorija? Jel dovoljno 2GB? Posto imam 2x512mb ddr2 pa bih uzeo jos toliko. Jel bitno da li je dual channel ili nije? Da ne jurim 2x512 ako to nista ne znaci. Jel bitno ko je proizvodjac memorije (moja je PQI).

Predpostavljam da moze bilo koji hdd npr. sata 320gb samsung F serija.
 
Poslednja izmena:
Moze ta graficka, nativno je podrzana. Ja sam je imao , tj jos uvek je imam ali ne u kompu, u kompu kad sam imao hackintosh 10.6 snow leopard.
Sto se tice memorije , ne znam da li ti se isplati kupovati tu 512ddr2, ne znam da li bi uzeo novu ili ne? Mozda je jeftinije ddr3 od 2gb ili cak i vise. HDD moze bilo koji, tj moze taj tvoj. Gleday neku gigabyte matinu 775 socket i npr Gigabyte GA-G41M Combo rev 1.3, ili nesto slicno i intel core duo 5300 procesor (c2d e8400 jos bolje)
 
Da li smeta to što na g41 čipovima (ich7) nema ahci podrške?
 
Baš za to ne biK znao, ali ako može da pomogne

i945G-ich7 radi do 10.10, kapitan nije proban (Enhanced uključen za SATA)
 
hvala, enhanced it is.
 
Ja sam ranije stavljao drajver za ICH da me ne bi smarao AHCI ekran pri bootovanju od nekoliko sekundi. E sad to je bio neki snow leopard i lion cini mi se. I sve je radilo odlicni bez AHCI-ja.
 
Pozdrav svima, interesuje me kako bi "Hackintosh" radio na mom laptopu, prvenstveno po pitanju drajvera, a potom i performansi.
Intel DualCore B970 2.3ghz (SandyBridge)
Intel grafika
4gb ram ddr3
Atheros wifi (mrzi me da gledam tacan model)
Kontam posto je "Intel based" laptop, da ne bi bilo nekih problema sa drajverima? Inace ne radim nista preterano graficki zahtevno, tako da mi je bitno da ono osnovno radi lepo.... :)
 
moja preporuka za hackbook masinu je HP 6470b, kod mene vec 6m radi perfektno. malo je slabiji zvuk al mislim da ima fix, tj bas me briga za to :)
ima ga na oglasima za oko 250e
 
Ljudi jedno pitanje..Uradio sam dual boot na pc Win10&Mac OS Yosemite
Win radi perfektno dok Mac secka..e sad nije problem to sto secka nego sto pri paljenju racunara treba da mi izbaci menu da izaberem sta hocu medjutim izadje poruka "BOOTMGR IS MISSING " ?
Jedino sto mi pada na pamet je da nece zbog toga sto sam stavio oba sistema na jedan hard koji je podeljen na dve particije.Inace imam dva harda pa je mozda trebalo svaki na poseban hard.Jel sam donekle u pravu ili je nesto drugo u pitanju?
 
Kako si uradio dual boot? koji boot manager si stavio?
 
Uspesno instaliran El Capitan na masini iz potpisa.

Koristio sam sledece Unibeast opcije:

1. UEFI Boot Mode
2. Drivers: Audio - Realtek 887/888b, Network - Realtek RTL 8111 v2.00
3. Customize - System Definitions - iMAC 14.1

Po default-u Unibeast stavlja MAC Pro 3.1 definiciju, ali tad mi ne radi zvuk nakon sleep-a. iMAC 14.1 je dobitna kombinacija za moj hardver iz potpisa.

Screen Shot 2016-01-07 at 9.48.14 PM.jpg
 
Narode, jel može preporuka za solidnu USB zvučnu za Hackintosh. Sve mi radi fino, samo intergirisana zvučna ALC887 pobrljavi povremeno, a vidim da mnogi koriste USB zvučne u poslednje vreme.

E sad, ne bih baš da dajem 500din za neku plastiku valjda ima nešto bolje od toga, dakle koji model preporučujete, hvala.
 
Pozdrav ekipa, dobro je da ima tema za hackintosh, mozda bi bilo jos bolje da ima sekcija za to na forumu.
Meni treba savet za moju instalaciju niresh yosemite 10.10.1.

Sama instalacija je prosla ok bez problema. E posle instalacije dolazi problem sa drajverima za grafiku mrezu i zvuk. Zvuk nisam toliko ni pokusavao da sredim koliko grafku i mrezu koje bi trebalo da rade ali ih nesto sprecava.
Da krenem od grafike asus nvidia 9500 gt 1 gb ddr2. Sa njom koliko citam po netu bi trebalo da radi odmah sa GE=Yes medjutim kad pokusam boot sa tim ja dobijem saren ekran sa nekim kockicama. Sa GE=No dobijem ugasen ekran. Jedino kako mogu uci u sistem je sa iskljucenim drajverima ili ili sa grafix backup all. Tad se sitem podize normalno i system information graficka je lepo prepoznata. Probao sa web drajverima isto.

Drugo najbitnije da bih mogao da popravljam ostalo je mreza. Iz nekog razloga kad inataliram drajver realtek 81xx ili bilo koji drugi iz ove serije, kartica se pojavi u sistemu sa sve mac adresom ali je neupotrebljiva. Kao da kabal nije ukljucen u nju. Probao sam dosta fora ali ne pomaze.
maticna
ga 970a ds3p
amdfx 8300
zvuk realtek alc 887
 
jel ova tema živa? Vidim nikog nema već 9 meseci :S
 
Evo ja probao pre par dana da napravim hackintost, pa odustao zbog nedostatka vremena.

I5
gigabyte b85m-d3h
8gb rama

Problemi:
sa multibeastom iz vmware-a napravljen flash, dobijem siv ekran kod boot-a
unibeast zakuca na pola kopiranja fajlova i tako stoji (fajlovi su na fleshu, ali nikako da zavrsi)

Sierra je u pitanju.


Nisam imao mnogo vremena da se zezam, pa je ostalo za drugi put.

Ako imas neki savet, piši :)
 
Nesto ne radis kako treba ! Na toj ploci b85m d3h osx radi bez greske uz bilo koji cpu sa hd4600 grafikom ako pricamo o integrisanom resenju. Nesto ti oko instalacije ne valja.

Poslato sa vremesnog Nexus 4
 
Nesto sam cackao, pa vise nece ni da bootuje sa usb-a. Izgleda ima neke veze i sa gpt particijama, i sa unibeastom, posto cesto nece da yavrsi pravljenje butabilnog flasha.

Nemam sad vremena pa sam odustao, ali ako imas neko dobro uputstvo za instalaciju, slobono okaci ovde.

E da, nisam koristio integrusu, nego ati hd 7850, ali bi barem trebalo da pokrene instalaciju. Mozda gresim?
Kad pokusam instalaciju, otkacim sve diskove osim onog na koji hocu da instaliram.
 
E tu vec moze biti problema...
Rekoh uz integrusu hd4600 sve bez greske radi i lako se instalira ako ispostujes najprostije tonijevo uputstvo.
A sto se grafika tice nvidia je bolji izbor za osx, kao i neki provereniji model poput asus gtx760 i ostalih modela, imas tamo sve detaljno pa odvoj vreme za citanje, ne pricam ti napamet jer bas na toj ploci tvojoj kao i na h87m d3h osx od Maverick-a do Sierra radi perfektno bez skoro bilo kakvih intervencija, igrao se sa obe.
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da sam uspeo, danas sam imao malo vremena.

Napravio sam ponovo flash iz vmware macos-a pomocu unibeasta, koji je prijavio da pravljenje flesha nije uspelo, ali su svi fajlovi bili na njemu.

Bootovao je i instalirao se iz prve, mislim da sam u medjuvremenu u biosu promenio boot mode na uefi only. Radi sve, grafika, mreža, prepoznaje cpu i ram pravilno. Jedino ne radi zvuk pošto imam xonar dg.


Kako se dobija apple id?
 
Za taj xonar ne znam pod osx, ali standardni realteci bez greske rade. Od externih koristim creative omni usb ali ona ima svoje vlasnicke drajvere za osx.

Poslato sa vremesnog Nexus 4
 
jedno pitanjce, da li gtx 1060 radi pod hackintoshom? Negde čitam da kao radi, negde da ne radi...

Jel imao neko iskustva sa istom?
 
Nazad
Vrh Dno