Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

450$ :mad: Tacno sam znao, sva sreca pa ga nece biti u ovim nasim prodavnica, verovatno bi kostao 500e.. Kakvi degenerici... I ja samo cekam da krene prodaja u Francuskoj, do tad ce biti i testova, pa cemo videti sta i kako..
 
Vidi mu cenu :) :), ja isto tako ocekujem da bude i kod nas kad se pojavi.Regularno sigurno nece uci kod nas u retail.Bice samo po oglasima i to sigurno ne ispod 300e bez garancije.Mozda kasnije spadne cena na 270e.
Imace ovo svoje kupce ljudi koji hoce 7-inca ovo je dobra kupovina.....
 
Ja mislim da ce se odlicno prodavati...
Ok je to sto mislis da ce Surface biti tvoj prvi tablet ali Surface i Nexus 7 su 2 totalno razlicite klase i ne vidim cemu uporedjivanja.
Nexus 7 je vise za zabavu da tako kazem, multimedijalni uredjaj za video, muziku, igre, magazine, knjige, internet... dok je Surface vec ozbiljnija sprava sto i sama cena (3 Nexus-a 7 za cenu jednog Surface-a sa Tegrom 3) govori i tu treba da se zavrsi svako uporedjivanje.

Slažem se u potpunosti, Windows 8 tableti i multifunkcijski uređaji će biti sprave na kojima će moći i nešto ozbiljno da se uradi, dok će sa druge strane biti potpuno mobilni kao i ostali tableti. Njihovo vreme tek dolazi, mislim da negde sledeće godine ili već krajem ove možemo da očekujemo poplavu Windows 8 tableta, dovoljno govori i činjenica da su svi vodeći proizvođači prikazali po nekoliko koncepta sa Win8 na Computexu, dakle ozbiljne pripreme su u toku i to odavno. A zašto stalno ističete visoku cenu Win8 tableta? Možda će Surface biti skup, ali sam siguran da će Asus, Acer, Toshiba, Samsung, Lenovo i mnogi drugi napraviti dobre a jeftine tablete koji neće imati i5 nego novi Cedar Trail Atom, koji je više nego dovoljan za jedan tablet, a spušta cenu za najmanje 200 evra, i eto nama dobrih a jeftinih Windows 8 tableta.
 
jel konta neko zasto su od*ebali tablet layout i odlucili se za "phone like" interface?
 
Evo i unboxing, ovo je definitivno retail pakovanje:

 
Google Nexus 7 tablet has only 5.92GB of free memory and no micro SD card slot

da li je moguce ovo je bas malo .......
 
da se razumemo, ne vidim zašto bi prodaja preko play storea onemogućila šverc u zemlju? kupi ti ga lepo tamo preko play store-a i donese ovde, ništa lakše? msm ljudi da se ne lažemo, cena je bombona. tražite mu druge mane ako baš morate da mu nađete nešto...
 
Cena tamo je sasvim OK, ali kad ga neko bude doneo ovde da ga proda stavice mu sigurno cenu 300 i vise....
Onaj ko moze da ga kupi tamo za sebe cena je OK ali ja ne mogu.
 
da se razumemo, ne vidim zašto bi prodaja preko play storea onemogućila šverc u zemlju? kupi ti ga lepo tamo preko play store-a i donese ovde, ništa lakše? msm ljudi da se ne lažemo, cena je bombona. tražite mu druge mane ako baš morate da mu nađete nešto...


Ocekujemo od tebe vec pocetkom iduce nedelje neki test tvog primerka ( toliko si ga hvalio da sam siguran da ces ga vec imati za 5-7 dana). :)
 
haha ma nemam novaca, kupio sam telefon, nisam mogao da čekam :/ msm ono hteo sam da čuvam novac za ovo, a da ne kupujem telefon, ali sam shvatio da mi smartfon više radi radnju. drugo, svakako ću morati da čekam da mi brat donese iz inostranstva, ali pošto on neće dolaziti sad početkom avgusta, moraću da čekam jesen okreni/ obrni. da on dolazi sad na leto pozajmio bih ja novac i uzeo ga, ali ovako... čeka se jesen...

inače, bojkotujte namerno ljude koji hoće da prošvercuju tablet i zarade 100 e na njemu. aj razumem da častiš nekog 20e zato što on može, a ti ne, ali ovo postaje bezobrazluk... neka vam kupi neki prijatelj/ poznanik, tako je najbolje...

edit: u krajnjoj liniji ne mora to nexus da bude... acer je isto najavio tegra 3 tablet za 200 evra. a acer kod nas ima predstavništvo, može i taj da se pazari...

ono što ja naglašavam, nije ovaj tablet toliko važan, koliko sam čin njegovog predstavljanja i činjenica da će cene da idu doleeeeee
 
Poslednja izmena:
Da li je cena od 159 funti uključuje VAT? Ako uključuje, taman se još odradi povraćaj :)
 
Hehhee, zainteresovani mogu slati prijave kod mene, kad bude pocela prodaja u Francuskoj.. :)) hahaha
 
Pa nema HDMI, retail verzija nema HDMI. Ono je bio test primerak 100% na slici se pored USB jasno vidi Mini HDMI port.
 
^^ Kako razbuca ove folije i kutije jbt, ko da su od smokija ;p ;p ;p
 
Koliko vidim ništa od HDMI. Hardver je kolko vidim odličan, procesor je kao što sam i mislio da će biti - najsporija Terga 3 T30L kao na TF300 recimo.
Jedino ekran imam dosta mali brightness - ako je ono merenje na Anandtech-u tačno samo 312nits.

Malo mi je čudan interfejs na 4.1 - Google tablet mi nekako nema tablet interfejs na koji smo navikli na ostalim ICS tabletima - više mi liči na prerasli telefon.
 
Poslednja izmena:
bwahahahaha svakako je bolji od single core čuda koja su se do juče prodavala za te pare :D

ja ću mislim da čekam tog acera... trebalo bi po specifikacijama da bude isti kao ovaj, samo što će kod nas biti sa garancijom... ili ću nexusa da dovučem iz inostranstva...
 
Ma kakav Acer, slabija rezolucija tn panel... pored Nexus 7, nikad!
 
Nazad
Vrh Dno