Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Ma ako fail-uje surface to je opasno po MS, veomaaa... Do sada ih je intel cekao, ali intel uvek radi i na android-u i podrsci za njega, tako da kada budu imali sposoban procesor i ako MS fail-uje mislim da ce krenuti lavina intel based android-a :D (ovo malo pustam film :) )

Inace ovaj tabletcic je odlican uzdrmace sigurno tablet trziste
 
Bice manje sigurno, ne moram da uzmem PRO verziju, mada ce i ona biti manje sigurno, ima da prodju kao bosi po trnju ako im budu te cene..
Nego Ed od tebe ocekujemo prvi review :DDD hahaha
 
Pa nek mi neko kaze da full hd tablet od 10 inca i i5 procesorom,128 gb memorije... ima neku manu :D Nego,zna li neko kad ce ovo guglovo cudo stici kod nas? Koje su tacne specifikacije...?
 
Bice manje sigurno, ne moram da uzmem PRO verziju, mada ce i ona biti manje sigurno, ima da prodju kao bosi po trnju ako im budu te cene..
Nego Ed od tebe ocekujemo prvi review :DDD hahaha
hihi i ja sam bio nestrpljiv, tako da sam skrckao novac na telefon :/ sumnjam da ću uspeti da kupim tablet čim izađe :/ ali ću pokušati što pre da ga nabavim...
Pa nek mi neko kaze da full hd tablet od 10 inca i i5 procesorom,128 gb memorije... ima neku manu :D Nego,zna li neko kad ce ovo guglovo cudo stici kod nas? Koje su tacne specifikacije...?
ima falinku. cena!!!!!!
 
ono sto izdvaja ovaj tablet je cena... svaka cast za google! za one kojima treba mali, entry tablet, pun pogodak...

@Gizmo:

7" za tablet nije malo, a zato je telefon od 5" prava mera? cudan si ti lik... Sta ce ti pored 5" telefona odnosno phableta i mini tablet slabije snage, iste rezolucije, na istom OS-u? nije valjda ono - toliko je jeftin da je glupo ne kupiti ga :)?
 
Ima :) ajde ti objasni komsinici prekoputa sta je to i5 i 128GB SSD-a :)
Ma ja bih njoj neke druge stvari objasnjavao :D Bilo bi lepo imati to,ali kakvo je stanje u Srbiji,moras kredit da dignes da bi priustio ovako nesto :D

Cena mu jeste ogromna falinka,ali mislio sam u hardverskom pogledu :D

Sto se ove teme tice,ne znam da li ste videli da ce biti dve verzije: 8 i 16 gb ;) Verzija sa manje memorije ce kostati 199 dolara,a skuplja 249... to kad bi bilo tako,ne bih mnogo razmisljao oko kupovine :D
 
Google tablet će sasvim solidan proizvod, ne sumljam da će se lepo prodavati. Nadam se da će malo poterati cene ostalih tableta naniže.

Surface je još uvek u oblacima, da li će ga biti, kada i po kojim cenama ostaje da se vidi.

Mada glupo je porediti Google Tablet sa Surfaceom, pa i sa iPad2/3 i sličim tabletima.

GT je napravljen da se takmiči s Amazon Kindle Fire-om, iz prostog razloga što je to najprodavaniji tablet na zasnovan na Androidu. a Amazon je krenuo da sa njega uklanja sve Google servise i uspostavlja svoj ekosistem.

Takođe Google Tablet ne prestavlja univerzalno rešenje za sve - mnogima je 7" wide tablet jednostavno premali, nekima neće odgovarati što nema 3G, SD card, HDMI, nešto treće. Meni je recimo Asus TF300 daleko bolja opcija od Google tableta i nadam se da će izlaskom GT kao i Prime TF700, TF300 pasti na neki nivo od oko 300$ bez dock-a, pa da ga lepo pazarim.

Takođe, pitanje i GT kada će uopšte biti dostupan kod nas u nekoj većoj meri - koliko je recimo prošlo od predstavljanja novog iPad-a, a još ga nema po radnjama, a u oglasima je cena uglavnom solidno veća od realne.
 

Nije slabiji, ima Tegra3 (tj. malo oslabljenu verziju). Ovaj tablet postavlja pitanje, kako drugi proizvodjaci pravdaju cene svojih uredjaja? Kako npr. jedan prime sa identicnim specifikacijama, i vecim ekranom kosta 2,5 PUTA vise? Da nije mozda precenjen, kao sto sam to ranije vec govorio? Ili google ovo hoce da prodaje po nabavnoj ceni?
 
Ista prica kao i za konzole koja je bila, hardver se prodaje u minusu zarad software-a i prodaje sadrzaja, sve radi stvaranja kriticne mase :). Kada se pominje cena, sada je novi Ipad kod nas u oglasima sa garancijom jeftiniji od Evrope, ko bude svercovao ovo cudo u pocetku ce da se bezobrazno ugradjuje ali konkurencija ce uciniti svoje pa ce se normalizovati na 250e...
 
Nije slabiji, ima Tegra3 (tj. malo oslabljenu verziju). Ovaj tablet postavlja pitanje, kako drugi proizvodjaci pravdaju cene svojih uredjaja? Kako npr. jedan prime sa identicnim specifikacijama, i vecim ekranom kosta 2,5 PUTA vise? Da nije mozda precenjen, kao sto sam to ranije vec govorio? Ili google ovo hoce da prodaje po nabavnoj ceni?

Kako sad nije slabiji od GS3 kad je po testovima jaci od HOX sa tom Tegra 3 platformom???
 
Nije slabiji, ima Tegra3 (tj. malo oslabljenu verziju). Ovaj tablet postavlja pitanje, kako drugi proizvodjaci pravdaju cene svojih uredjaja? Kako npr. jedan prime sa identicnim specifikacijama, i vecim ekranom kosta 2,5 PUTA vise? Da nije mozda precenjen, kao sto sam to ranije vec govorio? Ili google ovo hoce da prodaje po nabavnoj ceni?

U stvari, pošto je proizvodjač oba uredjaja isti (ASUS) možemo da pretpostavimo da je Nexus prilično dotiran što se cene tiče od samog google-a. Meni je to i logično. Ali eto, možda će vreme pokazati drugačije, videćemo. Ja ne očekujem da cene Transformera ili drugih Top tableta padnu puno zbog Nexusa.
 
Sad sam citao na MONDU vest da ce imati Jelly Bean sto nigde rugde nisam procitao, a trenutno nemam vremena da geldam video od 20min. Zna li neko nesto o tome?
 
Sad sam citao na MONDU vest da ce imati Jelly Bean sto nigde rugde nisam procitao, a trenutno nemam vremena da geldam video od 20min. Zna li neko nesto o tome?
...
nexus7details.jpg
 
hox sa tegrom po sintetičkim testovima jeste sporiji od sgs3, ali s obzirom da će ovo biti u najavi najrasprostranjeniji tablet na tržištu i da iza cele priče stoji veliki gugl prilično sam siguran da je hox bolji izbor zbog tegra 3 platforme koja će postati da tako kažem "referentna platforma" za android i za nju će svi programi i igre da se razvijaju. gugl jednostavno neće dozvoliti da na tržištu postoji igra koja neće raditi na njegovom tabletu. drugo to što je sgs3 brži po sintetičkim testovima ne znači da je to dovoljno da jednog dana kada nešto ne bude moglo da radi na hox-u, da će raditi na sgs3. što ne bude mogao hox neće moći ni sgs3. devojka se sada dvoumi između hox i sgs3 i ne dam joj da uzme sgs3.

7" je za mene prava mera, pogotovu što ima dobru rezoluciju. ovo + hdmi out + bežična tastatura i miš = skoro kompjuter. stoni će mi služiti samo da igram diablo :D
 
Nema HDMI ili bilo kakav drugi OUT, sem prepostavljam audio za slušalice.

A miš pod androidom je jako diskutabilne upotrebljivost, probao na kratkona par tableta (TF300 i 5097) i nekako je tromo i nezgrano, ni malo mi nije ličilo na rad na desktopu, pa odustao od daljeg igranja tom mišlju.
 
Poslednja izmena:
a šta je ona slika gore tamo? iznad? par postova pre? hdmi? fake? ne znam.... onda je vrv fake
edit:
ovo
2012-06-27_10-29-54-1024_gallery_post.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam gledao ceo snimak... Kazu da ce imati ukupno 16 jezgara,12 grafickig i 4 centralnoprocesorska ;) Kazu da je pravljen za google play i ostalo se svelo na: "Svako svoga konja hvali" :D :D :D
 
Aha, sad videh da pominju HDMI na par sajtova, super ako ga ima.
 
Poslednja izmena:
^
Ako ćemo suditi po prethodnim prodajama nexus uređaja, neće se ovo dobro prodavati. Sa druge strane je niska cena.
Ali, opet, mnogi ljudi ne žele cloud uređaj, a nedostatak portova i malo memorije je upravo to.Negde sam pročitao da će usb-on-the-go i mhl biti na onom centralnom portu, a da neće imati odvojeni hdmi.

I dalje mislim da će surface biti moj prvi tablet.
 
^
Ako ćemo suditi po prethodnim prodajama nexus uređaja, neće se ovo dobro prodavati. Sa druge strane je niska cena.
Ali, opet, mnogi ljudi ne žele cloud uređaj, a nedostatak portova i malo memorije je upravo to.Negde sam pročitao da će usb-on-the-go i mhl biti na onom centralnom portu, a da neće imati odvojeni hdmi.

I dalje mislim da će surface biti moj prvi tablet.

Nikakav problem, okačiš kablić koji na drugom kraju ima full sized usb i hdmi i možeš da gledaš video sa eksternog uređaja...još je i punjač, koliko vidim, propietary tako da se tablet može u isto vreme i puniti...easy as a pie :D

Sad sam citao na MONDU vest da ce imati Jelly Bean sto nigde rugde nisam procitao, a trenutno nemam vremena da geldam video od 20min. Zna li neko nesto o tome?

Imaće Jelly Bean potvrđeno...
 
A da li je neko primetio da je za sada samo prodaja preko Play store-a, znaci bez retail-a sto ce otezati nama nabavku i sverc? A svi se zaleteli da uzmu koliko je jeftin...
 
^
Ako ćemo suditi po prethodnim prodajama nexus uređaja, neće se ovo dobro prodavati. Sa druge strane je niska cena.
Ali, opet, mnogi ljudi ne žele cloud uređaj, a nedostatak portova i malo memorije je upravo to.Negde sam pročitao da će usb-on-the-go i mhl biti na onom centralnom portu, a da neće imati odvojeni hdmi.

I dalje mislim da će surface biti moj prvi tablet.

Ja mislim da ce se odlicno prodavati...
Ok je to sto mislis da ce Surface biti tvoj prvi tablet ali Surface i Nexus 7 su 2 totalno razlicite klase i ne vidim cemu uporedjivanja.
Nexus 7 je vise za zabavu da tako kazem, multimedijalni uredjaj za video, muziku, igre, magazine, knjige, internet... dok je Surface vec ozbiljnija sprava sto i sama cena (3 Nexus-a 7 za cenu jednog Surface-a sa Tegrom 3) govori i tu treba da se zavrsi svako uporedjivanje.

Dakle na kraju ispade da je ovo u stvari Memo tablet koji je Asus najavio kao svoj prvi 7" za oko 250e, logicni zakljucak je da su ljudi iz Google-a videli o cemu se tu radi i naravno sklopili deal sa Asusom... ostalo je poznato.
E sada kruzi vec par meseci prica da Asus planira da izbaci na trziste svoj 7" tablet koji bi trebao da bude jos jeftiniji od ovog, da li je ovo tacno ne znam, ali oduvek mi je bilo cudno zasto se Asus fokusirao samo na high-end uredjaje od 10" i do sada nije izbacio 7" tablet.

BTW. Nexus 7 vec moze da se kupi:

http://www.ebay.com/itm/Google-Nexus-7-Google-IO-/221059602586?pt=US_Tablets&hash=item33782dd89a
http://www.ebay.com/itm/Brand-new-Nexus-7-tablet-Not-available-in-stores-/120940456836?pt=US_Tablets&hash=item1c289ceb84
 
Poslednja izmena:
Može ali za koje pare?! Smešno.

Inače, nadam se da će ih biti do septembra u Kini, da pazarim jedan.
 
Nazad
Vrh Dno