Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Ali KAKO su oni mogli ovo da spakuju za 180e? Odlican posao odradjen od strane Google-a i Asus-a.
pa lepo, prodaju ga skoro po ceni koliko košta da se napravi nadajući se da će da zarade od prodavnice. cilj je da se omasovi android tržište i da postanu no1. svaka prodata aplikacija im ubaci poneki dinar u kasicu. stvar je u tome što ti uređaji toliko i koštaju, samo što proizvođači zarađuju ogroman novac pri prodaji. e ovi su se od toga odrekli kako bi osvojili tržište iposle zarađivali od prodaje aplikacija. vi stvarno mislite da ipad košta 500 evra da se napravi? oni tu zarađuju bar 300 po komadu.
https://play.google.com/store/devices/details?id=nexus_7_16gb :S:

Pitanje je da li ce i kako ce ovo raditi kod nas...
svejedno i da ne radi, pokrenuće lavinu jeftinih a jakih tableta. a ne vidim zašto ne bi mogao kod nas da koristiš tablet koji je kupljen u inostranstvu, ionako je 80% ipadova prošvercovano....
 
Poslednja izmena:
Ali sve ide preko Play Store.

Edit:

The UK pricing is £159 and £199, respectively, and also shipping around the same time
 
Poslednja izmena:
Vjerovatno ce se pojaviti neki "unlocker" kao i sada i moci ces da koristis kod nas sve sa google play-a preko nexus q recimo...
 
Ovim ce Asus ubiti Android konkurenciju...
Odlicne specifikacije i odlicna cena. Steta samo sto nema bar 1" vise, ali mozda previse trazim :)
 
@Gizmo Pa ne verujem da ce Filmovi, tv, muzika i ostale stvari biti dostupne kod nas.
@ed-hunter Upravo to, nisam siguran da li to vazi za sve ili samo za neke aplikacije, magazine, knjige i ostalo... nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Mozda nekoga zanima, mene ne.
Ma nisam siguran uopste kako ce sve da radi, zato sam pitao...

2012-06-27_10-29-54-1024_gallery_post.jpg


HDMI?
 
"The build feels really solid with a nice, grippy rubberized back and metallic-style silver trim. Even though the unit on display was tethered to a table, the Nexus 7 feels remarkably light. The power button and volume controls on the right side feel snappy and responsive and lie snug along the frame. The headphone jack has been conveniently placed on the bottom of the device, which will come as a relief for those annoyed by the top-mounted configurations of competing products. Even with the abundance of ambient light, the glossy IPS display is bright and readable, and view angles are fantastic. Asus has sourced some great displays recently, and the 1280 x 800 display here seems to be no exception.

The speaker isn't bad: a Verge editor who will go unnamed had Carly Rae Jepsen's "Call Me Maybe" ready in a Google Music account, and it blasted out of the slit in back of the device fairly crisply and loudly considering that we were in a large conference hall, and bounced nicely off a table when we set it down. We'll have to see how it fares in a real-world environment. The placement of the speaker slit at the bottom of the back of the device does mean that you can block it and muffle the audio with your hand if you're holding it low, though."

Mogli su i u beloj boji da ga naprave, takodje me zanima da li ima Gorilla 1 ili 2.
 
Poslednja izmena:
ma neeeeeeeeee

ko će čekati dve godine na tablet koji će ionako biti 400 evra kad izađe, nema šanse quad core za 200 evra!!!!!!!!

.........

prelistajte svoje postove od pre mesec dana

dakle nit smo čekali godinu dana, nit dve godine, nego dva meseca kao što sam rekao i tablet će zaista biti 200 evra isto kao što sam rekao.

interesantno je što ima i ips panel.

molim? nešto nije u redu?

meni ovo deluje baš onako kako sam rekao da će biti. i drago mi je što će biti tako, jer je to dobro za sve nas.

aj sad prestigio 97 na oglas za 50 evra. a lepo sam rekao da se strpite iako vas svrbi džep.

Ovo je super, odlicna cena za odlican hardver, da ga je bilo u prodavnicama kod nas po toj ceni kada sam kupovao tablet, mozda bih ga i uzeo umesto prestigia, iako je 7". Mada sam u medjuvremenu ustanovio da mi je 9.7 i 4:3 savrseni odnos.
U svakom slucaju, lepa najava, videcemo kada ce ga i da li ce ga biti u nasim prodavnicama,ja bez 2 god. garancije ne kupujem tehniku. Ako spusti cene ostalih tableta, jos bolje, odnos cena kod ostale konkurencije ce uvek biti isti, ako npr. Prestigio padne na 150 eur, TF300 ce pasti na 350, tako da smo svi na istom, osim tebe koji jos uvek cekas i nadas se. ;-)
 
Mozda nekoga zanima, mene ne.
Ma nisam siguran uopste kako ce sve da radi, zato sam pitao...

HDMI?

Pa radiće isto kao i trenutni tableti i smartfoni, ono što nije dostupno na njima neće biti ni dostupno na nexus tabletu :)
 
Au ladno su im dali svaki uređaj, tablet, telefon i Q, 6000 od svakog :D
 
U jeeeeee, koliki je ufur na ovaj i/o kad im daju ovako lepe poklone?!?!

edit:
Pa da su mi ovo poklonili, pa dao bi im 1500dolara za cvidze...
 
Poslednja izmena:
Da vam bude jasno cim izadje neki novi proc ili kombinacija cpu+gpu u masovnoj proizvodnji znajte da je on jeftin a da proizvodjaci drze cenu dok od nas zaludjenih ne izvuku i poslednju paru posle toga kupuju oni koji i ne znaju sta kupuju al ajd da kupe. Cim je izasla tegra 3 sa qvadom tu vise nema price, nema vise smisla ni kupovati duo a kamo li neki singl kao prestigio al mi za vise nemamo para pa se tesimo time. Sta 200e i nemaju zaradu nemojte da ste smesni znaju oni sta rade. I ja sam za malo bio da kupim prestigio al sam u poslednjem trenutku zastao vec sam i cekice spremio, to je strasna mami para za nas tehnomanijake, nekad smo placali videorekordere po 2000 maraka, momci znate li vi kolika je to bila gomila love a sad za 200e dobijate sve to i jos mnogo vise i opet zaradjuju.
 
Tablet je pun pogodak (iako se meni licno 7" cini malo) i za 250 bucks svakako da je best buy (onakav hw+pure google). Takodje dopada mi se sto ima samo front face kameru odnosno nisu se stopili u okolinu trpajuci zadnje kamere od 150 mpix...

Sto se tice nexusQ, interesantna stvarcica ALI 300$ mi se cini mnogo u odnosu na recimo apple tv koji je troduplo jeftiniji a ima maltene istu funkcionalnost...
 
Da vam bude jasno cim izadje neki novi proc ili kombinacija cpu+gpu u masovnoj proizvodnji znajte da je on jeftin a da proizvodjaci drze cenu dok od nas zaludjenih ne izvuku i poslednju paru posle toga kupuju oni koji i ne znaju sta kupuju al ajd da kupe. Cim je izasla tegra 3 sa qvadom tu vise nema price, nema vise smisla ni kupovati duo a kamo li neki singl kao prestigio al mi za vise nemamo para pa se tesimo time. Sta 200e i nemaju zaradu nemojte da ste smesni znaju oni sta rade. I ja sam za malo bio da kupim prestigio al sam u poslednjem trenutku zastao vec sam i cekice spremio, to je strasna mami para za nas tehnomanijake, nekad smo placali videorekordere po 2000 maraka, momci znate li vi kolika je to bila gomila love a sad za 200e dobijate sve to i jos mnogo vise i opet zaradjuju.

Mislim da se od danas nijedan 5097 nece prodati :d
 
Ja sam jedan od onih koji su sporili ove specifikacije, ALI iskreno mi je drago sto je ipak ovako ispalo, jer je to svakako dobro za trziste tj. nas ... tablet je stvarno ubica nema sta..

I jos jednom, nemojte da poredite pretigio 5097 LJUDI MESATE BABE I ZABEE... Realno ovaj tablet je bolji i od ipad2 pa zasto neko ne kaze nesto za ipad2, jednostavno ne mozes da poredis jagode i kruske...
 
Neko rece Microsoft Surface :) eto koliko je trajalo uzbudjenje posle Microsoftove konferencije :D
 
Odlican, 5097 mozda dobije mladjeg brata. :D nego, jel moguce da nema sd slot?
 
Ne bi ja podcenjivao Surface, bice daleko primenljiviji od bilo kog android tableta.. Barem jos neko vreme, ali ide Google ka tome da napravi od Androida cvrs OS, on vrv jeste to i sad ali uvek su se provlacile price o bagovima i bla bla bla.. ali, laganooo... :) Cekajte ako sam razumeo ovo ce se za pocetak prodavati samo u UK???
 
Trebalo bi sverc da radi kao i za iPadove i iPhonove, ne bi trebao to da bude problem. A i ne bi se brinuo ni za to da ce sve da ide preko play store-a. Tu je uvek root, narodne verzije aplikacija i ta cuda :D
 
Nazad
Vrh Dno