»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 337 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 5044

Tema: Google tablet - Nexus 7

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      2. Moja mašina
        • CPU: TI OMAP 3430 SoC 600 MHz ARM Cortex-A8 CPU 430 MHz C64x+ DSP
        • RAM: 256 MB Mobile DDR 768 MB swap space for a total of 1 GB virtual memory
        • VGA: PowerVR SGX 530
        • MON: TFT 800 × 480 resolution 89 mm (3.5 in) diagonally 105 pixels/cm, 267 ppi
        • HDD: 32 GB eMMC
        • INET: UMTS/GPRS
        • Ostalo: 5Mpix Carl Zeiss
      3. hihi da li stvarno misliš da će biti lošiji od tog prestigia? pa koliko god loš da bude lošiji od tog ne može, galaxy s je jači od njegaaaaa

Member Avatar korisnika ProMaster
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        3.991
      5. Moja mašina
        • LAP: Lenovo Thinkpad X230T
        • INET: DSL
        • Ostalo: iPhone 6S 64GB
      6. Citat Citiram korisnika: ed_hunter Pogledaj poruku
        hihi da li stvarno misliš da će biti lošiji od tog prestigia? pa koliko god loš da bude lošiji od tog ne može, galaxy s je jači od njegaaaaa
        Pazi kao sto vidis u potpisu ja imam Galaxy tab 7, koji ima isti hardver kao i S, sto se mene tice ja sam zadovoljan, jer je zaista lepo odradjen uredjaj i za sada mi zavrsava posao, kazem za sada, jer me uzasno nervira sto ima 512 mb rama, jer vrlo cesto kad otvorim sve i svasta desi se da se sam restartuje, dok mi se npr na HP-u to nije desavalo jer je imao 1GB i samim tim je mng komforniji za rad sa vise otvorenih aplikacija..

Ljude ovde pogadja sto ti govoris o direktnom poredjenju Google Tab-a i Prestigia, a to zaista i nije bas neko poredjenje, jer:
        1. Google Tab je tek najavljen, a od najave do realizacije projekta i prvih isporuka moze da prodje toliko da vec i kad on bude izasao bude pomalo zastareo..
        2. Vrlo verovatno da ga nece biti kod nas ili ce ga biti preko operatera po nekim ludackim cenama, ukoliko bude bilo 3G verzije, jer operateri nece prodavati wi-fi only.. ali vrv nece..
        3. Prestigio je dostupan sad odmah, i to bukvalno porucis ga, a on ti stigne na kucni prag..
        4.Prestigio ce kupiti neko ko ce vise citati na tabletu, nego igrati igre, a kao sto i sam znas taj ``jadni`` procesor kako ga ti karakterises, je sasvim dovoljan, imajuci u vidu 1GB rama.. I sama velicina 9.7 IPS (da ti ne objasnjavam zasto je bolji od vrv klasicnog TFT -a koji ce biti na google-u, vrv znas i sam) je mng prakticniji za citanje + odnos 4:3 (po meni bolji za citanje).. To je ono sto tim ljudima treba, a ne da uzme i da tablet od 10 incha i 700 g vrti levo, desno dok pokusava da igra NFS, GTA, ili bilo sta drugo, slozices se za to je prakticniji tab od 7 incha, ali ne i za citanje i ove neke druge stvari..

Meni je ekran na mestu broj 1, znaci prvo ekran pa sve ostalo, imao sam ovaj tab i pre godinu dana, pa sam imao HP (sa IPS-om) pa evo sad ponovo tab i jos uvek mi pomalo smeta taj za nijansu losiji ekran nego na HP-u..

Member Avatar korisnika zekaisapa
        Na forumu od
        Jul 2011
        Poruka
        792
        Citat Citiram korisnika: ProMaster Pogledaj poruku
        Pazi kao sto vidis u potpisu ja imam Galaxy tab 7, koji ima isti hardver kao i S, sto se mene tice ja sam zadovoljan, jer je zaista lepo odradjen uredjaj i za sada mi zavrsava posao, kazem za sada, jer me uzasno nervira sto ima 512 mb rama, jer vrlo cesto kad otvorim sve i svasta desi se da se sam restartuje, dok mi se npr na HP-u to nije desavalo jer je imao 1GB i samim tim je mng komforniji za rad sa vise otvorenih aplikacija..

Ljude ovde pogadja sto ti govoris o direktnom poredjenju Google Tab-a i Prestigia, a to zaista i nije bas neko poredjenje, jer:
        1. Google Tab je tek najavljen, a od najave do realizacije projekta i prvih isporuka moze da prodje toliko da vec i kad on bude izasao bude pomalo zastareo..
        2. Vrlo verovatno da ga nece biti kod nas ili ce ga biti preko operatera po nekim ludackim cenama, ukoliko bude bilo 3G verzije, jer operateri nece prodavati wi-fi only.. ali vrv nece..
        3. Prestigio je dostupan sad odmah, i to bukvalno porucis ga, a on ti stigne na kucni prag..
        4.Prestigio ce kupiti neko ko ce vise citati na tabletu, nego igrati igre, a kao sto i sam znas taj ``jadni`` procesor kako ga ti karakterises, je sasvim dovoljan, imajuci u vidu 1GB rama.. I sama velicina 9.7 IPS (da ti ne objasnjavam zasto je bolji od vrv klasicnog TFT -a koji ce biti na google-u, vrv znas i sam) je mng prakticniji za citanje + odnos 4:3 (po meni bolji za citanje).. To je ono sto tim ljudima treba, a ne da uzme i da tablet od 10 incha i 700 g vrti levo, desno dok pokusava da igra NFS, GTA, ili bilo sta drugo, slozices se za to je prakticniji tab od 7 incha, ali ne i za citanje i ove neke druge stvari..

Meni je ekran na mestu broj 1, znaci prvo ekran pa sve ostalo, imao sam ovaj tab i pre godinu dana, pa sam imao HP (sa IPS-om) pa evo sad ponovo tab i jos uvek mi pomalo smeta taj za nijansu losiji ekran nego na HP-u..
        +1
        Potpisujem do zadnjeg slova.Amin.

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      9. Moja mašina
        • MON: TFT 800 × 480 resolution 89 mm (3.5 in) diagonally 105 pixels/cm, 267 ppi
      10. Citat Citiram korisnika: ProMaster Pogledaj poruku

istina sve, ali bih dodao samo da nije baš tačno da će google tab biti zastareo u momentu kad izađe. jer to im zaista nije cilj. oni baš igraju na tu loptu da predstave novu platformu po mogućstvu sa novim androidom, i da kažu e mi imamo ono što niko nema. zaboravljate da gugl finansira razvoj androida i da oni odlučuju šta će i kako biti sa budućnošću tog sistema, dok ostali samo stavljaju android na svoje uređaje, eventualno naprave interfejs. iz toga proizilazi ogromna prednost gugl uređaja, jer teško da će postojati uređaj u rangu na kome će android raditi lepše nego na guglovom.

Member
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        10.743
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460
        • MoBo: Asus B85M-E
        • RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB
        • VGA: Sapphire R9 280X Vapor-X
        • MON: LG 32LF561v
        • HDD: Samsung SSD 840 EVO 250GB / Seagate Barracuda 1TB
        • OPT: LG GH24NSB0
        • Case: Cooler Master Silencio 352 Matte
        • Ostalo: A4 Tech Bloody V7M / Gigabyte Force 3K Gaming Keyboard
      13. http://www.phonearena.com/news/Googl...y-Bean_id30600

Izgleda da ce ovo biti prvi uredjaj sa Jelly Bean + Tegra 3...

Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        3.991
      15. Moja mašina
      16. Citat Citiram korisnika: ed_hunter Pogledaj poruku
        istina sve, ali bih dodao samo da nije baš tačno da će google tab biti zastareo u momentu kad izađe. jer to im zaista nije cilj. oni baš igraju na tu loptu da predstave novu platformu po mogućstvu sa novim androidom, i da kažu e mi imamo ono što niko nema. zaboravljate da gugl finansira razvoj androida i da oni odlučuju šta će i kako biti sa budućnošću tog sistema, dok ostali samo stavljaju android na svoje uređaje, eventualno naprave interfejs. iz toga proizilazi ogromna prednost gugl uređaja, jer teško da će postojati uređaj u rangu na kome će android raditi lepše nego na guglovom.
        Pa nece biti zastareo u smislu da ce ga vreme pregaziti, vec da ce mng drugi proizvodjaci vec izbaciti tegra 3 uredjaje i tako jedan drugom oboriti cenu, slazem se da nijedan od velikih proizvodjaca nece ponuditi cenu o kojoj Google prica, ali bice dosta uredjaja i moze se svasta ocekivati.. Jer i u ovom link sa phonearene, se govori o ``nekom izvoru`` a ne o najavi Google..
        Sto se tice Google i Androida, shvatam ja to vrlo dobro zato sam ti naveo gore da bi ja Google Tab uzeo zbog pure androida, jer me nerviraju raznorazni UI koji samo baguju uredjaj, zbog toga svaki uredjaj i rootujem jer me uzasno nerviraju njihove gluposti i nikakko mi nije ulazilo u glavu kako FIRMA (Samsung, Sony, HTC..) ne mogu da naprave krsten rom,, tj neki koji posle mesec dana nece poceti da baguje, a neki likovi u podrumu naprave jako kvalitetan rom (mislim na ljude koji ih kace na xda)..

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      18. Moja mašina
      19. gugl će se oglasiti 27. juna, tad ćemo znati sve. iskreno mislim da sve to može imati samo pozitivan uticaj na tržište, jer ako gugl postavi neki standard ostali će morati da prate...

Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        3.991
      21. Moja mašina
      22. Da ne bi trolovali ovde vise, ae da sacekamo i 27. to je za mesec dana pa cemo onda da govorimo..

Member
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        10.743
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460
        • MoBo: Asus B85M-E
        • RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB
        • VGA: Sapphire R9 280X Vapor-X
        • MON: LG 32LF561v
        • HDD: Samsung SSD 840 EVO 250GB / Seagate Barracuda 1TB
        • OPT: LG GH24NSB0
        • Case: Cooler Master Silencio 352 Matte
        • Ostalo: A4 Tech Bloody V7M / Gigabyte Force 3K Gaming Keyboard

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      26. Moja mašina
      27. upravo htedoh da postavim link...

molim? prazna priča? biće 500 evra? neće imati quad? hihihi

ma ne vredi čekati... jok....

elem, meni ovo deluje prilično zvanično, msm gsm arena je to...

Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        3.991
      29. Moja mašina
      30. LIKE.. BUT..
        Opet glasine glasine glasine glasine.. To me nervira, ako ga stvarno ocekuju za mesec dana, nije mi jasno zasto to Google ili neko ko ce tablet izradjivati za njih to zvanicno ne objavi, nije mi jasno..

Jaojjj ed_hunter napravi od svih nas budale, nismo mi rekli da ce kostati 500 nemoj tako niti da ne vredi cekati, samo da ti pobrkao loncice sa 7 i 9.7 . . I onim treba mi tablet sad a ne za 3,4 meseca - godinu dana..
        I da zna se sta znaci ZVANICNO.. Ovo mi deluje kao da je neko uspeo da poveze novi android sa novim dugo najavljivanim uredjajem..

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      32. Moja mašina
      33. ma gugl ništa neće da kaže do 27. sigurno... tako je uvek bilo... eventualno najave par dana pre da nalože ljude. ne prave oni hajp godinu dana pre.

ma ja se malo šalim... ali bilo je komentara kako će biti ne znam 300-400 eur, kako neće imati tegru, tj. quad, kako siguno neće imati ovo, kako sigurno neće imati ono...

što se ekrana tiče, meni je apsolutno ok 7", lakši je za nošenje, i imaće visoku rezoluciju tako da će na njemu moći dosta da se prikaže, doduše sitnije, ali dosta...

sve u svemu ima svojih prednosti...

Member Avatar korisnika mighty78
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        3.431
      35. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 @ Raijintek Zelos
        • MoBo: Gigabyte GA-B85N
        • RAM: Corsair Vengeance LP 16GB DDR3-1600
        • VGA: Sapphire RX570 4GB Pulse ITX
        • MON: LG 27MP67VQ-P
        • HDD: 860 EVO 1TB, 2.5" WD 1TB
        • OPT: N/A
        • Case: CM Elite 110 + Enermax Revolution X't 730W
        • SND: Marantz SR3001/Monitor Audio BR5/Sony DS6500
        • LAP: HP Elitebook 840 G4
        • TV: LG 37LH5000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: NAS D-LINK DNS-345 - 11 TB
      36. Pa kako kome, ja mogu jedino da kupim neki model posle.

Google tablet ima 7" ekran u 16:9 odnosu, površina ekrana je 135cm^2.

10" tableti (većina android tableta) sa 16:9 imaju površinu ekrana od 276 cm^2 ili dva puta veću.
        9,7" tableti sa 4:3 (iPad-i, Prestigio, Wayteq i sl) imaju površinu ekrana od 291 cm^2 ili 2,15 puta veću.

Meni je 7" tablet jednostavno previše mali. Lično meni, iPad mi ima najbolji odnos, mogu i 16:9 10-ke, al' 7-ca mi smešno mala i ne opravdava mi kupovinu tableta pored telefona.

Kad ostali izbace 10-ke na bazi istog HW kao Google Tablet možemo da pričamo, al sam GT me ne zanima, jednostavno premali ekran. Radije bih uzeo nešto kao što je Samsung Note, nego nosio i telefon i 7" tablet.
        Menjao mighty78 : 30.05.2012. u 13:38

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      38. Moja mašina
      39. meni je bombona... s obzirom da koristim ekran od 2.8" na telefonu progledaću

Member Avatar korisnika probotzor
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.130
      41. Moja mašina
        • LAP: MacBook Pro 13 2015
        • INET: Kablovska
      42. Citat Citiram korisnika: ed_hunter Pogledaj poruku
        upravo htedoh da postavim link...

molim? prazna priča? biće 500 evra? neće imati quad? hihihi

ma ne vredi čekati... jok....

elem, meni ovo deluje prilično zvanično, msm gsm arena je to...
        javi kad bude kod nas bio za 199 dolara/evra odmah cu da ga kupim ako tako bude bilo....ne zato sto mi treba vec ako bude tako malo kostao....kod nas ako bude bio ispod 250e ja ne znam...

Strana 6 od 337 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •